• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק השקעות חדש

MoneyGuy

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
אני כרגע באמצע שנות העשרים לחיי ומתלבט כיצד להרכיב את תיק ההשקעות שלי.
חשבתי שאולי תוכלו לחוות את דעתכם.

נכון לעכשיו, התכנון הוא השקעה לטווח ארוך.
המטרה הברורה היא לא לתת לכסף 'להירקב' בעו"ש.

להתחלה, חשבתי להשקיע סכום של 50K-70K שקלים בקרנות סל עם החלוקה הבאה:
50% קרן סל VTI
50% קרן סל VXUS

לא הוספתי למשוואה אג"ח מאחר ומדובר בסכום שאין בו סיכון גדול עבורי במקרה של הפסד, אבל אשמח לשמוע כל הצעה לשינוי או התאמה.

חשוב לציין גם שאני טיפה סקפטי לגבי הכדאיות של השקעה כעת, בהתחשב בידיעה שהשוק האמריקאי כעת בשיאו.
כמובן שלא ניתן לדעת מתי הזמן הנכון להיכנס, עדיין אשמח לשמוע מה אתם חושבים על כך.

נערך לאחרונה ב:
כמובן שלא ניתן לדעת מתי הזמן הנכון להיכנס, עדיין אשמח לשמוע מה אתם חושבים על כך.
5 שנים זה זמן קצר מדי למניות, בטח ובטח בשיעורים כה גבוהים.

המטרה הברורה היא לא לתת לכסף להירקב בעו"ש.
זו לא מטרה.
זה יכול להיות אמצעי (למשל: אני רוצה להגיע לעצמאות כלכלית עד גיל X ועל מנת להגיע למטרה הזו אני אמנע משחיקת האינפלציה ואובדן תשואה אלטרנטיבית שנוצרים כשהכסף שלי נשאר בעו״ש בחשבון הבנק).

תודה על המענה המהיר.
5 שנים זה זמן קצר מדי למניות, בטח ובטח בשיעורים כה גבוהים.
אכן רשמתי 5 שנים, אך אין לי איזושהי מחוייבות, לכן גם ציינתי שישנה אפשרות שזה ישאר ליותר זמן (ואולי הרבה יותר).
עם הדברים האלו, בוא נציין כרגע שזה לזמן בלתי מוגבל.

זו לא מטרה.
זה יכול להיות אמצעי (למשל: אני רוצה להגיע לעצמאות כלכלית עד גיל X ועל מנת להגיע למטרה הזו אני אמנע משחיקת האינפלציה ואובדן תשואה אלטרנטיבית שנוצרים כשהכסף שלי נשאר בעו״ש בחשבון הבנק).
אני דווקא חושב שזה כן עונה להגדרה של 'מטרה'. אני לא בהכרח צריך לשאוף לעצמאות בגיל ספציפי, ואם כן, לא בהכרח באמצעות השקעה במניות.
אני כן שואף שהכסף יעבוד ולא ינוח לו בבנק (לרעה או לטובה, בתקווה לטובה), וזו המטרה העיקרית שלי בהשקעה הנוכחית בשוק ההון.

אני כן שואף שהכסף יעבוד ולא ינוח לו בבנק
למה? זה כמו שאני אגיד לך שהמטרה שלי היא שלא יהיו לי הודעות שלא נקראו בתיבת ההודעות.
אפשר לנסח את זה כמטרה (ואולי יש אנשים מוזרים שזו איכשהו המטרה שלהם) אבל זה באופן די מובהק לא מטרה.

אם המטרה שלך היא להשקיע לטווח ארוך ואתה יודע ששמת מספיק כסף להוצאות מתכוננות ומסוגל לעמוד בבלת״מים סבירים אז הגיע הזמן לדבר על איך עושים את זה ואחת השיטות היא באמת להשקיע כסף ״שיושב בעו״ש״ בשוק ההון.

עם הדברים האלו, בוא נציין כרגע שזה לזמן בלתי מוגבל.
אם ככה זוהי תוכנית לא רעה אבל הייתי שוקל בחיוב השקעה בקרנות האיריות החדשות הנסחרות בארץ במקום האמריקאיות.

למה? זה כמו שאני אגיד לך שהמטרה שלי היא שלא יהיו לי הודעות שלא נקראו בתיבת ההודעות.
אפשר לנסח את זה כמטרה (ואולי יש אנשים מוזרים שזו איכשהו המטרה שלהם) אבל זה באופן די מובהק לא מטרה.

אם המטרה שלך היא להשקיע לטווח ארוך ואתה יודע ששמת מספיק כסף להוצאות מתכוננות ומסוגל לעמוד בבלת״מים סבירים אז הגיע הזמן לדבר על איך עושים את זה ואחת השיטות היא באמת להשקיע כסף ״שיושב בעו״ש״ בשוק ההון.
אין עם זה בעיה, אפשר להסכים שאנחנו לא מוגבלים למטרה אחת.
אשמח גם לשמוע מה אתה חושב על המשפט שרשמתי לקראת סוף הפוסט?
חשוב לציין גם שאני טיפה סקפטי לגבי הכדאיות של השקעה כעת, בהתחשב בידיעה שהשוק האמריקאי כעת בשיאו.

אם ככה זוהי תוכנית לא רעה אבל הייתי שוקל בחיוב השקעה בקרנות האיריות החדשות הנסחרות בארץ במקום האמריקאיות.
מדובר על האשכול הזה?

מדובר על האשכול הזה?
לא. גיירו חלק מהקרנות האלה וחלקן נסחר בארץ. הנה רשימה ופירוט שלהם:
https://www.as-invest.co.il/interstedin/blackrock/ishares-קרנות-סל-זרות/
האם אתה מכיר איזשהו מקור מידע שערך השוואה של החסרונות והיתרונות בבחירה של קרן כזו או אחרת (מהקרנות שציינו כאן כמובן).
יש לך פה בפורום אינסוף מידע, אני לא מומחה לאיריות.

שמדובר במשפט של מישהו שלא קרא את כל אלפי השרשורים בפורום שנכתבו בדיוק באותו נושא ובהם כל הזמן אנחנו חוזרים על זה שאי אפשר לתזמן את השוק והשוק כמעט תמיד נמצא בשיא אז זו לא סיבה טובה לא להיכנס אליו עכשיו.

.

דעתי על המשפט הזה ש VTI היה בשיאו גם ב 2013\3\1 גם אז היה לא כדאי להיכנס?

אם באמת תגדיר את ההשקעה לטווח ארוך אתה תרצה שתיהיה ירידה במחירים, למה לקנות ביקר?

הקרנות האמריקאיות עם ד"נ יותר נמוכים וזה ההוצאה הכי חשוב לחסוך בה בהשקעה וההשפעה שלה אקספוננציאלית מעל ומעבר לעמלות ודמי המרה... מעבר לזאת, הקרנות האיריות הישראליות לא מכסות את כל העולם אלא כ75% ממנו לעומת האמריקאיות שהכיסוי שלהם נרחב יותר... אם מדובר בחשבונות פטורים המיסוי המופחת על דיבידנדים אכן מצדיק השקעה בהם אבל במקרה של חשבון ממוסה האמריקאיות עדיפות....

השקעה בהם אבל במקרה של חשבון ממוסה האמריקאיות עדיפות....
שכחת את מילת הקסם: לדעתי.
לדעתי עדיפות האיריות לכולם למעט לאמריקאים.

לדעתך, ההפרש בעמלות ודמי המרה לטובת האיריות הישראליות עולה על ההפרש בד"נ לטובת האמריקאיות בחשבונות הממוסים שידוע שהשפעת ד"נ אקספוננציאלית ואילו עמלות ודמי המרה זה לינארי(חד פעמי) ועוד ידוע ש ואנגארד מוזיל ד"נ יותר מ בלאקרוק וישראליות.

לדעתך, ההפרש בעמלות ודמי המרה לטובת האיריות הישראליות עולה על ההפרש בד"נ לטובת האמריקאיות בחשבונות הממוסים שידוע שהשפעת ד"נ אקספוננציאלית ואילו עמלות ודמי המרה זה לינארי(חד פעמי) ועוד ידוע ש ואנגארד מוזיל ד"נ יותר מ בלאקרוק וישראליות.
זה מה שכתבתי, לא?
תוסיף חוסר בדיבידנדים כלל ואין צורך להתעסק בזה+חוסר CASH DRAG, רווח נוסף על התשואה של מיסוי הדיבידנדים, חוסר סיכון במס ירושה ועמלות קנייה/מכירה זולות יותר בארץ.

בהתחשב בידיעה שהשוק האמריקאי כעת בשיאו.
לדעתי נכונו לך שנים רבות להווכח שלא אתה ולא אני יודעים שום דבר באף נקודת זמן.
תחזור לכאן כל שנה ותווכח כמה נאיבי היית. לחלופין, תעבור על הפורום שנים אחורה.

אפשר לתמצת למה בעצם לדעתך האיריות עדיפות בחשבון ממוסה? אני בהתלבטות בדיוק בעניין הזה. ואם הכסף להשקעה יושב אצלי בדולרים, האם זה אמור לשנות משהו בהחלטה?

אפשר לתמצת למה בעצם לדעתך האיריות עדיפות בחשבון ממוסה?
חוסר בדיבידנדים כלל ואין צורך להתעסק בזה+חוסר CASH DRAG, רווח נוסף על התשואה של מיסוי הדיבידנדים, חוסר סיכון במס ירושה ועמלות קנייה/מכירה זולות יותר בארץ.
וגם:
ההפרש בעמלות ודמי המרה לטובת האיריות הישראליות

תוסיף חוסר בדיבידנדים כלל ואין צורך להתעסק בזה+חוסר CASH DRAG, רווח נוסף על התשואה של מיסוי הדיבידנדים, חוסר סיכון במס ירושה ועמלות קנייה/מכירה זולות יותר בארץ
בקרנות האמריקאיות המחלקות מקבלים סכום כסף לחשבון אחרי ניכוי מס במקור לאמריקאים. פשוט קונים עם זה מניות חדשות פעם ברבעון או עושים קניה אוטומטית דרך דריפ. הדיבידנדים המחולקים מצטרפים למחיר המניה/קרן ואין מיסוי נוסף עליהם במכירה . הראו פה שעד 30 שנה עדיפות קרנות אמריקאיות מבחינת מיסוי דיבידנדים ומעבר לזה הפחתת המס של הקרנות האיריות מניבה יותר רווח אז מי שמשקיע עד שלושים שנה קרנות אמריקאיות מתאימות לו יותר.

אין פה מזומן שלא מושקע בקרנות האמריקאיות. קצת טרחה לקנות מחדש את הקרנות כל רבעון ע"י כספי הדיבידנד המחולק למי שאין אפשרות לאוטומט.

מס ירושה לא נאכף עד כה ויש מלא שלא חוששים ממנו.

לסיום, הפחתת ד"נ בקרנות האמריקאיות עולה על החיסכון בעמלות ודמי המרה באיריות ישראליות. ההבדל בין אקספוננציאלית ללינאריות(חד פעמיות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
א חוות דעת על תיק השקעות 70/30 שוק ההון 16
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה