• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו

מצב
הנושא נעול.

Cro Cop

משתמש רשום
דירוג
6
אהלן חבר'ה, קודם כל אני רוצה להתחיל בזה שהאתר הזה (וגם הפורום) שווה לזהב ולמדתי ממנו המון! מעריך כל אחד כאן. וכמובן, אין באמור ייעוץ לביצוע פעולה כלשהי, מדובר כאן בדעותיי האישיות בלבד.

קצת על הספר 'חוק מספר 1' : נכתב ב2006 על ידי פיל טאון (Phil Town), עוד בתחילת הספר הוא טוען שהוא עשה מיליון דולר ב5 שנים באמצעות השיטה שלו תוך כדי שהוא התחיל מ1000 דולר בלבד.
פיל טאון ממש נגד השקעות בקרנות סל או קרנות נאמנות ובטח ובטח שלדעתו גיוון בתיק השקעות מיועד ל'אנשים שלא יודעים מה הם עושים'...(עוד אחד שחושב שהוא איזה צ'ארלי מאנגר)
לטענתו, הוא 'משקיע ערך'.

בספר, הוא מציג שיטה שבעזרתה באמת אפשר לזהות חברות עם מותג ו'חפיר רחב' שיש להן יתרון עצום בשוק שלהן. לאחר מכן, צריך לחשב את מחיר המדבקה (intrinsic value), כלומר הערך 'האמיתי', ולקנות את המנייה של 'החברה הנפלאה' הזאת במחיר של 50% מהערך הנ''ל. אך זה לא מספיק! לדעתו, לפני שאנחנו נכנסים לעסקה אנחנו חייבים לקבל 'אישור' משלושה אינדיקטורים שיאותתו לנו כי 'השחקנים הגדולים' מתחילים לקנות ורק אז אנו ניכנס.. הזוי.
אני אישית נגד השיטה הנ"ל.

ראשית, השיטה שלו לחישוב הערך האמיתי (הערכה יותר נכון) לרוב תמיד תציג מחיר דומה למחיר השוק כך שהיא הופכת ללא רלוונטית. 'החברות בעלות החפיר הרחב' כיום נמצאות בשיא כל הזמנים וכדי שתהיה עליהן הנחה של 50% (בערך) צריך להיות משבר כלכלי או קריסה קלילה בסטייל תחילת 2020.
בנוסף, פיל טאון הוא נגד גיוון תיק ההשקעות ובשיטה הנ"ל אנחנו מתבססים על שיעורי צמיחה הסטוריים כדי לנסות חזות את העתיד! מי אמר שהעבר יחזה בהכרח את העתיד?.. בהרבה מקרים, שיעורי צמיחה הסטוריים של הרווח נקי למנייה (EPS) וההון העצמי יהיו רחוקים שנות אור משיעורי הצמיחה העתידיים - בין אם זה לרעה או לטובה. אם אני כבר משתמש בשיטה כזו שמעוררת הרבה סימני שאלה, כדאי לפחות שיהיה גיוון לא?

שנית, אנחנו צריכים להשתמש ב3 אינדיקטורים שיאותתו לנו מתי להיכנס לעסקה ומתי לצאת! מדובר באינדיקטורים נפוצים בקרב אנשים העוסקים במסחר יומי ומסחר סווינג - אסטרטגיות שרחוקות שנות אור מכאלה של 'משקיעי ערך'. אני חושב שאינדיקטורים הם בולשיט טהור ואין שום סיכוי שמשקיעים אגדיים כמו באפט, מאנגר ופיטר לינץ' השתמשו בהם.
בנוסף, רוב החברות שלהן יש שיעורי צמיחה הסטוריים גבוהים (10% ומעלה מבחינתי) הן *אוטומטית* אמורות להיחשב כחברות צמיחה , מאחר ויש להן עוד לאן לגדול. אם כך, איך פיל טאון מגדיר את עצמו כ'משקיע ערך'?

מצד שני, אני חושב שזה ספר מצויין לאנשים שרוצים לזהות חברות מצויינות עם מותג חזק ויתרון עצום בשוק שלהן, אך לא מעבר לכך.
בספר הוא באמת מציג את הקריטריונים של חברות חזקות כאלה לעומק וזה נושא שלדעתי האישית מאוד מעניין. לא מצאתי עוד ספר שמציג דרך מעמיקה לזיהוי חברות מצליחות.

לסיכום, אני חושב שהשיטה להערכת שווי של פיל טאון מעוררת מלא סימני שאלה ולרוב לא תהיה רלוונטית. אין שום סיכוי שהוא עשה מיליון דולר ב5 שנים באמצעות השקעה ראשונית של 1000 דולר. לפיכך, אני נגד שימוש בשיטה הזו.

* כיום פיל טאון מעביר סדנאות שבהן הוא מלמד אנשים לסחור באופציות אמריקאיות. לדעתי, את המיליון הראשון הוא עשה על ידי סדנאות שעוד היה מעביר לאנשים לפני שנים תוך כדי שהוא היה משקיע את הכסף (של הסדנאות) בשיטה בטוחה יותר.

* הייתי שמח להרחיב על השיטה של פיל טאון לעומק אך אני חושש שזה לא חוקי מבחינה משפטית.

* לגבי הגיוון - אפילו ווארן באפט מחזיק בתיק מגוון בטירוף, מה שאומר שגיוון תיק ההשקעות הוא חשוב מאוד.

אשמח לשמוע מה דעתכם על הספר במידה וקראתם אותו.

* אין באמור ייעוץ לביצוע פעולה כלשהי, מדובר בדעותיי האישיות בלבד.

קראתי את כל האשכול הזה האמת, לדעתי הבן אדם לא הציג את התמונה המלאה לעומק. כלומר הוא כנראה קנה עסקים שעומדים בקריטריונים של חוק מס' 1. לא השתמש בשיטה להערכת השווי ובטח ובטח לא ב3 האינדיקטורים.

דרך אגב, התשואות שהוא השיג היו דומות לאלה של הקרן סל QQQ

מוזג עם:
ננעל

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
B חוות דעת על בתי השקעות אוף טופיק 7
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
א חוות דעת לתיק השקעות שוק ההון 4
ב חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 30
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
jinjiy חוות דעת - מה הצעד שהייתם לוקחים? נדל"ן 33
A חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 7
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
B חוות דעת - תמהיל משכנתא נדל"ן 5
O תמהיל משכנתא - חוות דעת נדל"ן 1
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
N חוות דעת על תמהיל לרכישה דירה ראשונה נדל"ן 23
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
י חוות דעת על הצעה למשכנתא נדל"ן 10
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
H חוות דעת בנוגע לריביות משכנתא צרכנות פיננסית 4
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
Y חוות דעת - מיטב דש שוק ההון 22
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
T חוות דעת על מסלול מסויים התפתחות אישית 3