• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים

investin

משתמש סולידי
דירוג
10
קודם כל אציין שמדובר ב- 16% על סכום 5 ספרתי קטן מאוד, ככה שלא 'שברתי את הבנק'.
דבר שני והכי חשוב: אני לגמרי מכיר בזה שזה בעיקר אחוז תשואה יפה להשוויץ בו, אבל תוחלת הרווח בהשקעה הייתה כנראה נמוכה יותר, כי המצב כשנכנסתי היה לא יציב.
למרות כל אלה, הנה 2 הסנטים שלי לגבי למה לדעתי זו כן הייתה השקעה עם תוחלת רווח חיובית, למה יצאתי מהשוק עכשיו, ואולי קצת ביקורת על חלק מהרעיונות המובעים בבלוג לעתים קרובות.

למה נכנסתי? הרגיש לי שהמדד פשוט ירד מדי. קניתי אותו במצב שלא באמת האמנתי שהוא ירד יותר מזה, אבל וואלה ירד כמה אחוזים טובים אפילו יותר מזה.

למה ת"א? כי זה שוק שאני מכיר. כן, היו ירידות גם בארה"ב, אבל אני לא מכיר את השוק שם ברמה מספקת בכלל. תואר בכלכלה לא מכשיר אותי להבין מספיק את המשמעויות של הדפסת הכסף המסיבית ע"י הפד, או כל דבר כזה.

למה יצאתי? כי הרגיש לי שהשוק התייצב חזרה מהר מדי. כמו שבדהמרקר מציעים, נראה ששוק המניות התנתק קצת מהכלכלה הריאלית. אם כי תכלס- לא עברתי על דוח של אף חברה ספציפית. הסיבה המרכזית שיצאתי היא זו:

כבנאדם רציונאלי שרוצה לבצע השקעות עם תוחלת רווח חיובית, אני מבין שאין לי באמת את הכלים 'להכות את השוק'. אני לא נכנס לניתוחים סטטיסטיים מורכבים וגם לא מעוניין להשקיע בזה יותר מדי מהזמן והמרץ שלי (בהינתן כמות הכסף שיש לי להשקיע). אני חושב שזה אפשרי 'להכות את השוק' בהינתן מספיק זמן ידע והשקעה, בניגוד לכותבת הבלוג, אבל לרוב המשקיעים זה פשוט לא ישים. מה שכן, בזמן משבר כזה אני יכול להשתמש בתובנות כלליות לגבי הפסיכולוגיה של בני אדם ו'להכות' את הציפיות\הנטיות הפסיכולוגיות של משקיעים שהם בסוף בני אדם. בשיא המשבר זה נראה לי שהירידות מוגזמות, עכשיו זה נראה לי שחזרנו לאופוריה מהר מדי. זו התנהגות שאני מכיר גם מחיי היומיום ולגבי עצמי, ולכן אני חושב שאני יכול לעשות כאן איזה היסק.
האם אני צודק? אני לא יודע. עדיין, אני חושב שאלו שיקולים סבירים סה'כ ושלפעולות שלי יש תוחלת חיובית בלי קשר למה שתהיה התוצאה.

לסיום, לא סתם הדגשתי את כל הביטויים בבולד, שלא נשענים על ניתוחים מספריים קרים.
מרגיש לי שחסרה הכרה בבלוג ביכולת של אינטואיציה, חשיבה שכלית סבירה, והרגשה שבסיטואציה מסויימת אפשר לנצל הזדמנות כלכלית, להביא גם כן תשואה.

אני דווקא הכי אשמח לשמוע ממי שחושב שכל מה שכתבתי הוא קשקוש, למקרה שכל מה שאני חווה כרגע הוא הימצאות על הקצה השמאלי של העקומה הכ"כ מדוייקת הזאת.
תודה!

יש פער גדול בין הצלחה חד פעמית להצלחה עקבית. אני שמח בשבילך שעבד לך הפעם אבל האם תוכל להשיג את אותם התוצאות שוב ושוב?

לא הכת את השוק
ולא הבנתי מה מטרת הפוסט? להגיד שמכרת ברווח של 16%?
אתה יכול להסביר מהלכים בדיעבד עד מחר.. זה חסר משמעות.. אתה תדע אם יצאת בזמן או לא רק בעתיד

יש לי מכר, סטודנט בן 24 שאני משחק איתו כדורגל
יש לו 0 ידע בהשקעות והוא החליט להתחיל 'לסחור' קצת לפני הקורונה ..
למזלו הוא נכנס בסכום כסף קטן, ואז בעיצומו של המשבר לקח הלוואה גדולה וקנה TQQQ וSOXL
עשה יותר מ100% בחודשיים

לא הכת את השוק
ולא הבנתי מה מטרת הפוסט? להגיד שמכרת ברווח של 16%?
אתה יכול להסביר מהלכים בדיעבד עד מחר.. זה חסר משמעות.. אתה תדע אם יצאת בזמן או לא רק בעתיד

ג'ניה, אני בשוק לשמוע תובנות כאלה דווקא ממך o_o

ג'ניה, אני בשוק לשמוע תובנות כאלה דווקא ממך o_o
כנראה אף פעם לא קראת את מה שאני כותב או לא ירדת לסוף דעתי אף פעם
אבל אני עדין בוחר בעצמי את המניות שאני רוצה להשקיע בהן (מתוך אמונה והזדהות עם החברה יותר מאשר מיקסום תוחלת הרווח שלי ע"ס נתוני עבר)

האם אני צודק? אני לא יודע. עדיין, אני חושב שאלו שיקולים סבירים סה'כ ושלפעולות שלי יש תוחלת חיובית בלי קשר למה שתהיה התוצאה.
אז תנסה.
כמה דברים לשקול
אפילו עם אתה צודק(לא ראיתי אף מחקר שמראה את זה) זה לא אומר שתרוויח הרבה יותר ממשקיע פסיבי,צריך לתזמן בדיוק כדי לעשות רווחים גדולים.
ברור לך שאתה גם תטעה לפעמים,המשחק בכול מקרה זה להצליח יותר מלטעות ולא תמיד להצליח.
וכן אנחנו מגיעים לחלק הפרקטי כדי לתזמן באופן קבוע אתה צריך לחיות את השוק להתעניין ולבצע החלטות קשות בזמן אמת,ממש לא מתאים לכול אחד.
כמובן שיש גם את המתח הנפשי כשתעשה טעות(והיא תגיע גם במידה שאתה רווחי לטווח הארוך).

לפעולות שלי יש תוחלת חיובית
לא תיארת שום דבר שניתן לחזור להשתמש בו, אלא סתם אירוע חד פעמי שהרגיש לך משהו. אין משמעות לתוחלת עבור זוג פעולות שהוא יחידני במהותו.
בהתאם, לא רואה הרבה טעם בדיון כל עוד לא תנסה להציג תובנות שנכונות (לדעתך) באופן כללי, ושניתנות לשימוש באופן מתמשך.

מה שכן, את העקומה שהבאת אתה עצמך תיארת כ

קודם כל אציין שמדובר ב- 16% על סכום 5 ספרתי קטן מאוד, ככה שלא 'שברתי את הבנק'.
דבר שני והכי חשוב: אני לגמרי מכיר בזה שזה בעיקר אחוז תשואה יפה להשוויץ בו, אבל תוחלת הרווח בהשקעה הייתה כנראה נמוכה יותר, כי המצב כשנכנסתי היה לא יציב.
למרות כל אלה, הנה 2 הסנטים שלי לגבי למה לדעתי זו כן הייתה השקעה עם תוחלת רווח חיובית, למה יצאתי מהשוק עכשיו, ואולי קצת ביקורת על חלק מהרעיונות המובעים בבלוג לעתים קרובות.

למה נכנסתי? הרגיש לי שהמדד פשוט ירד מדי. קניתי אותו במצב שלא באמת האמנתי שהוא ירד יותר מזה, אבל וואלה ירד כמה אחוזים טובים אפילו יותר מזה.

למה ת"א? כי זה שוק שאני מכיר. כן, היו ירידות גם בארה"ב, אבל אני לא מכיר את השוק שם ברמה מספקת בכלל. תואר בכלכלה לא מכשיר אותי להבין מספיק את המשמעויות של הדפסת הכסף המסיבית ע"י הפד, או כל דבר כזה.

למה יצאתי? כי הרגיש לי שהשוק התייצב חזרה מהר מדי. כמו שבדהמרקר מציעים, נראה ששוק המניות התנתק קצת מהכלכלה הריאלית. אם כי תכלס- לא עברתי על דוח של אף חברה ספציפית. הסיבה המרכזית שיצאתי היא זו:

כבנאדם רציונאלי שרוצה לבצע השקעות עם תוחלת רווח חיובית, אני מבין שאין לי באמת את הכלים 'להכות את השוק'. אני לא נכנס לניתוחים סטטיסטיים מורכבים וגם לא מעוניין להשקיע בזה יותר מדי מהזמן והמרץ שלי (בהינתן כמות הכסף שיש לי להשקיע). אני חושב שזה אפשרי 'להכות את השוק' בהינתן מספיק זמן ידע והשקעה, בניגוד לכותבת הבלוג, אבל לרוב המשקיעים זה פשוט לא ישים. מה שכן, בזמן משבר כזה אני יכול להשתמש בתובנות כלליות לגבי הפסיכולוגיה של בני אדם ו'להכות' את הציפיות\הנטיות הפסיכולוגיות של משקיעים שהם בסוף בני אדם. בשיא המשבר זה נראה לי שהירידות מוגזמות, עכשיו זה נראה לי שחזרנו לאופוריה מהר מדי. זו התנהגות שאני מכיר גם מחיי היומיום ולגבי עצמי, ולכן אני חושב שאני יכול לעשות כאן איזה היסק.

מרגיש לי שחסרה הכרה בבלוג ביכולת של אינטואיציה, חשיבה שכלית סבירה, והרגשה שבסיטואציה מסויימת אפשר לנצל הזדמנות כלכלית, להביא גם כן תשואה.

אני דווקא הכי אשמח לשמוע ממי שחושב שכל מה שכתבתי הוא קשקוש, למקרה שכל מה שאני חווה כרגע הוא הימצאות על הקצה השמאלי של העקומה הכ"כ מדוייקת הזאת.
תודה!
יש שמץ של הגיון במה שאתה כותב
כי שוק ההון זה פסיכולוגיה
אבל לך בתוך חלק מ"קבוצת הביקורת" אין שום מידע עודף על השוק, אם יש לך אתה תעשה מלא כסף
אבל אם אין לך ואתה חושב שיש לך, זה תורת המשחקים קלאסית

לגביי "הכאת השוק", השוק היה שם לפני שנים רבות ויהיה שם אחרייך
אם אתה בכלל שוקל להשוואת את עצמך לשוק אז תבוא עוד 10 שנים לפחות, רק כדי שנוכל להתחיל לדבר על ההצלחות שלך

זה לא מה שיש לך היום, זה עם מה אתה מסיים את מחר.

מרגיש לי שחסרה הכרה בבלוג ביכולת של אינטואיציה

נשמע מהפוסט ובכללי שאתה שם משקל רב מדי על מה שאתה מרגיש.
לשוק ההון ולחיים בכלל לא ממש אכפת מהאינטואיציה שלך או הרגשות שלך.

כי המחקרים מראים שאין יכולת כזו (בשוק ההון).
ברכות על הרווחים שלך מקוה שתמשיך כך!

הרגיש לי

שוק שאני מכיר

הרגיש לי

ההגדרות שלך לאינטואיציה וחשיבה שכלית "סבירה" קצת אמורפיות.
כבר הוצע בעבר שהתנהגויות של פרטים בשוק ההון לא בהכרח רציונליות. אם כך - חשיבה שאינה רציונלית היא "סבירה" בעינייך?
יצאתי קצת מבולבל מהפוסט הזה

אני שמח על כל התגובות, אבל אחדד כמה דברים-
(1) ה-16% בכותרת זה באמת סוג של קליקבייט (מצטער :)) - אני לא חושב שפיצחתי איזו 'שיטה', רק שעשיתי השקעה עם תוחלת רווח חיובית (כמו שכולנו כאן מנסים לעשות).
אני מקווה אבל גם מאמין שאני לא מסיק שהתוחלת חיובית רק בדיעבד (זה הרי מפיל את מה שאני אומר) אלא שהתוחלת הייתה חיובית בנקודת הזמן ההיא כשנכנסתי לשוק.
(2) לגבי מי שמעיר שהחכמה היא לעשות הרבה פעולות נכונות, לא אחת - אתם צודקים לגמרי, אבל לא טענתי שאני מסוגל או יודע לבצע יותר מזה.
רק אמרתי שבמקרה הנקודתי הזה הנחה אותי היגיון כלשהו ששווי המניות לא צריך לרדת עד כדי כך בגלל תקופת השבתה של חודשים אחדים (זה לא נראה לי סביר) ושאנשים נוטים להגיב תגובת יתר לסיכונים ול'הלך רוח' כללי. זה נראה לי היגיון פשוט וטוב שנח לי לסכן את הכסף שלי על סמך אותו היגיון.
ובאופן כללי אני טוען שיש מקום לטיעונים כאלה ושזו דרך לגיטימית ואפילו רווחית (בתוחלת) לנצל את הכסף שלך - לנצל הזדמנות כשאתה רואה אותה.
(3) לכל מי שבירך אותי על הסכום הקטן שעשיתי, תודה :)

ובאופן כללי אני טוען שיש מקום לטיעונים כאלה ושזו דרך לגיטימית ואפילו רווחית (בתוחלת) לנצל את הכסף שלך - לנצל הזדמנות כשאתה רואה אותה.
האם הטענה שלך מגובה במחקר כמותי כלשהו?

לא תיארת שום דבר שניתן לחזור להשתמש בו, אלא סתם אירוע חד פעמי שהרגיש לך משהו.
לא טענתי שאני מביא תובנה עמוקה יותר, אלא רק למקרה שהשוק ירד בכזאת דרסטיות בתגובה לאירוע שלא נראה שצריך להשפיע עד כדי כך.
אין משמעות לתוחלת עבור זוג פעולות שהוא יחידני במהותו.
לא מסכים איתך. כל יד שתשחק בטקסס הולדם לא תשחק שוב בימי חייך, ובכל זאת לכל פעולה שתבצע יש תוחלת מסויימת.
במקרה הנ"ל, אנחנו פשוט לעולם לא נדע אותה, אפשר רק להשתמש בהיגיון ובהיסק.
בהתאם, לא רואה הרבה טעם בדיון כל עוד לא תנסה להציג תובנות שנכונות (לדעתך) באופן כללי, ושניתנות לשימוש באופן מתמשך.
שוב, אין לי כאלה :)

הטענה שלי היא בדיוק אנטי-תזה לשאלה שלך.
במדעי החברה יש את המושג של Folk Psychology (בין השאר נשאלת השאלה האם מדעי החברה מצליחים ביכולת הפרדיקציה שלהם מעבר לזה... אבל זה לא רלוונטי כרגע).
הנקודה היא שאנחנו משתמשים ב- Folk Psychology כל הזמן ביומיום שלנו. אז פתאום כשזה מגיע אל שוק המניות לא נשתמש? זה לא נראה לי סביר.

תודה!
זה אכן המקרה.
הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למהמר בהימור הראשון שלו זה הצלחה.

הטענה שלי היא בדיוק אנטי-תזה לשאלה שלך.
במדעי החברה יש את המושג של Folk Psychology (בין השאר נשאלת השאלה האם מדעי החברה מצליחים ביכולת הפרדיקציה שלהם מעבר לזה... אבל זה לא רלוונטי כרגע).
הנקודה היא שאנחנו משתמשים ב- Folk Psychology כל הזמן ביומיום שלנו. אז פתאום כשזה מגיע אל שוק המניות לא נשתמש? זה לא נראה לי סביר.

* אני לא יכול לשתף לינק, אפשר לחפש את המושג בויקי *

לא מסכים איתך. כל יד שתשחק בטקסס הולדם לא תשחק שוב בימי חייך, ובכל זאת לכל פעולה שתבצע יש תוחלת מסויימת.
במקרה הנ"ל, אנחנו פשוט לעולם לא נדע אותה, אפשר רק להשתמש בהיגיון ובהיסק.
השאלה המהותית היא האם הפעלת היגיון בריא וכישורי היסק עדיפים או שאולי רק היה לך מזל?
אם ניקח את אנלוגיית הפוקר שלך עד הסוף - פוקר הוא תחום שיחסית מאוד קשה בו להבחין בין כישרון במזל (והdunning kruger effect משחק תפקיד גדול בפופולריות שלו). אפילו שחקנים מאוד רווחים שמתנהלים בצורה אחראית יכולים בקלות לסיים שנה שלמה בה שיחקו מאות אלפי ידיים בהפסדים, וזה סתם כי היה להם מזל רע. אתה בא אלינו עם יד אחת שניצחת ושואל אותנו האם עצם העובדה שהלך לך טוב מעידה שמערכת השיקולים שלך הייתה טובה. התשובה היא לא. ערימות של מחקרים אומרים שלא. גם בהשקעות, כמו בפוקר, כדאי שתחשוב מי המתחרים שלך ומי כנראה מכרו לך/יקנו ממך מניות כשאתה מנסה לבצע תזמון שוק כזה - כמו שאומרים בפוקר:
" If you can't spot the sucker in the first half hour at the table, then you ARE the sucker."

יש שמץ של הגיון במה שאתה כותב
כי שוק ההון זה פסיכולוגיה
אבל לך בתוך חלק מ"קבוצת הביקורת" אין שום מידע עודף על השוק, אם יש לך אתה תעשה מלא כסף
אבל אם אין לך ואתה חושב שיש לך, זה תורת המשחקים קלאסית

ואם יש לי יתרון על קבוצת והביקורת ואני יודע את זה?
אם נדמיין כוכב לכת כלשהו בו חצי מהאוכלוסיה מסוגלת לחשוב 6 צעדים קדימה וחצי מהאוכלוסיה מסוגלת לחשוב 7 צעדים קדימה, האם לא סביר לראות את חצי האוכלוסיה שחושב 7 צעדים קדימה מצליח יותר?
חלילה שלא יתפרש כאילו אני חושב שאני חכם יותר מאחרים, הטיעון כאן הוא עקרוני.

מאחורי הטענה שאין מקום לחשיבה כזאת נמצאת הנחה שכולנו יצורים רציונליים עם ידע מלא (אגב תורת המשחקים). מי שחושב בצורה הזאת - טבעי שלא יסכים עם שום דבר ממה שכתבתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
מתכנת חוויה שלילית עם בית השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 12
oz1987 "חוויה" בבנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 89
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה