• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חדש בפורום אשמח לעזרה ראשונית :)

dor.soled

משתמש סולידי
דירוג
21
היי שמי דור אני בן 21 השתחררתי מהצבא לפני כשנה וחצי והתחלתי להשקיע באפיק ההשקעה "פסגות פרו" מיד עם השחרור
כיום לאחר שנה וחצי של השקעה והפקדה קבועים הגיע חשבון ההשקעה שלי לכ40 אלף ש"ח בערך (קורונה קורונה) והתפנה לי זמן לעשות מה שהרבה זמן רציתי ולזה לעבור להשקיע את כספי בעצמי באופן סולידי ואני אשמח לעזרה מאנשי הפורום בכמה שאלות, אני כרגע עוד חוקר את התחום ומאמין שייקח עוד זמן עד שאתחיל אבל צריך להתחיל איכשהו :)

כרגע אני סבור שארצה את כספי בעוד כ10 שנים למטרת רכישת דירה במינימום משכנתא (טרם כתבתי חוזה השקעה עצמי כמו שנהוג בפורום) אבל אני לא פוסל להשקיע לזמן ממושך יותר עקב גילי (אשמח לשמוע כמובן איך אתם התחלתם ולאיזה מטרה)
אני מאמין שאשקיע במדדי מניות מפוזר 70%, אג"ח ממשלתי 20%, קרנות רי"ט 5% וקרנות שקליות/ מזומן 5%. תקופת הקורונה לימדה אותי ששנתי אינה נודדת במהלך הסופה ולכן אני מאמין שאתאים לעצמי תיק השקעות "אגרסיבי" יחסית ואאזן כל שנה. (טרם בניתי תיק השקעות מסודר אני עוד לומד והדרך ארוכה)

אנצל את ההזדמנות להגיד תודה לכותבת האתר, אני גולש באתר ובפורום באופן שותף והוא בהחלט עושה סדר בכל הנושאים הפיננסים לראשונה בחיי, הכל כתוב בצורה נגישה, קלילה והכי חשוב מקצועית אז ראשית תודה רבה!

במהלך הקריאה נחשפתי לכמה וכמה השוואות בין "קרנות סל" לבין "קרנות נאמנות מחקות" ואני מנסה לעשות לעצמי סדר לגבי כדאיות ההשקעה ואשמח אם תוכלו לעזור לי, ארשום גם את מה שהבנתי ואם טעיתי במשהו אשמח לתיקון.
הבנתי שמבחינה טכנית 2 המוצרים די זהים ומהווים קרן נאמנות פאסיבית השואפת להשיג את ביצועי המדד אותו היא מחקה ע"י רכישת מניות באחוז זהה לייצוג במדד ובכך שואפת לחקות אותו עד כמה שניתן.
בנוסף הבנתי שמבחינת עלויות דמי ניהול המוצרים די זהים (באופן כללי ולא ספציפי למדד מסוים), ראיתי שאחד ההבדלים הבולטים ביניהם (מלבד המסחר הרציף שלא מעניין אותי כמשקיע לטווח ארוך) הוא שקיים בשקרן סל ולא בקרן נאמנות (להבנתי) "רצועת הביטחון" או "דמי ניהול משתנים" שנועדו להגן על המשקיע במידה ותעודת הסל תסטה מביצועי מדד עד גובה הרצועה, אך עליה וקוץ בה מכיוון שהיא יכולה לעבוד גם הפוך ולגרוע מרווחיות המשקיע במידה והיא מעפילה על נתוני המדד
בנושא זה רציתי לדעת את עמדכם בנושא זה, האם מנהלי הקרן מצליחים להעפיל על נתוני המדד ובכך "לגבות רווחים" או שמכיון שמטבעו של דבר נושא זה קשה כשלעצמו ולכן מהווה "כרית הגנה למשקיע" באופן עקבי
1. אשמח לדעת באיזה מוצר אתם משקיעים ואת התייחסותכם ל"רצועת הביטחון"
2. רציתי לדעת אם 2 הכלים הללו ניתנים להשקעה בארץ גם על מדדים בחול בצורה נוחה כמו מדדים בארץ או שבמקרה כזה דמי הניהול כבר משתנים ולא כדאיים באחד מאפיקי ההשקעה האלו

בנוסף אשמח לעזרה בנושא "החשיפה למניות בארץ ובחול" מכיוון שתיק המניות שלי יהיה מושקע לרוב במניות(כנראה 70%) אני אנסה גם אותם לפצל לאפיקים יותר סולידים ויותר ספקולטיבים עם אופציות צמיחה מרובות כולם באמצעות קרנות סל או קרנות נאמנות מחקות. בנושא המניות הסולידי אני מאמין שS&P 500, ת"א 125, ואולי מדד רחב על השקעות באירופה יתאימו (אני עוד לא מכיר ועוד לא חקרתי את הנושא לעומק). רציתי לדעת את דעתכם לגבי חשיפה לשווקים מתעוררים ומניות צמיחה בקרנות, מהם המדדים המתאימים לאפיקים אלו, אילו מוצרי השקעה זמינים ואיזה אחוז חשיפה יכול להתאים להם בתוך תיק המניות

שלישית ואחרונה בהמלצת כותבת הבלוג קראתי את הספר "הליכת אקראי" ספר מדהים שמשפיע עלי רבות, אשמח להמלצות לספרים נוספים

תודה רבה לכל העוזרים אני מודע לכך שאין המלצות בפורום אלה אשמח רק לדעות אישיות והכוונה

ברוך הבא לפורום!
אין ספק שאתה מודע לחשיבות של חיסכון והשקעות כבר בגיל צעיר, אתה בדרך הנכונה.
אם אפשר לשאול מה המקצוע שלך ואיזה אחוז מההכנסה אתה מתכוון לנתב לחיסכון/השקעה?
האם יש לך תוכניות ללימודים אקדמאים, גר לבד, אצל ההורים, זוגיות?
1. אשמח לדעת באיזה מוצר אתם משקיעים ואת התייחסותכם ל"רצועת הביטחון"
למה אתה מתכוון "רצועת ביטחון"?

2. רציתי לדעת אם 2 הכלים הללו ניתנים להשקעה בארץ גם על מדדים בחול בצורה נוחה כמו מדדים בארץ או שבמקרה כזה דמי הניהול כבר משתנים ולא כדאיים באחד מאפיקי ההשקעה האלו
יש פחות מגוון, דמי ניהול יותר משתנים. שים לב שבתור ישראלי שמעוניין להשקיע במדדים בחו"ל יש לך 4 אפיקים מרכזיים (אולי יוסיפו כאן עוד כמה):
1. קרנות סל \ מחקות שמונפקות על ידי בתי השקעות ישראלים
2. קרנות סל של בלאקרוק, שמונפקות בחו"ל, ונסחרות כיום בארץ
3. בית השקעות ישראלי שיש לו הסדר עם ברוקר בחו"ל למסחר (לכל בתי ההשקעות יש כזה הסדר לדעתי, המחירים ואופני ההשקעה משתנים)
4. יצירת קשר ישירות עם ברוקר בחו"ל (בדרך כלל מדובר על ברוקר ספציפי שקל בשוטף להעביר אליו את הכסף בארץ, והוא זול יחסית).

כמה נקודות שצריך לשים לב לכל אחד מהאפיקים (תחפש הרחבות לנקודות האלו):
1. דמי ניהול גבוהים לפעמים. דמי ניהול עולים אחרי שהקרן נהפכה למלכודת מס. פה ושם - דמי ניהול עקיפים. עקיבה סינתתית. מיסוי דיבידנדים כפול.
2. היצע קטן. סיכון קטן להפסקת מסחר בארץ (ותישאר עם ניירות שתצטרך למכור בחו"ל), דמי ניהול זהים בכל העולם - כמעט לא משתנים אלא כלפי מטה. מיסוי כפול אבל פחות.
3. מחירים גבוהים. מס ירושה (תלוי באפיק ובסכום). חלק מהמקומות - צורך בהשקעת דיבידנדים חוזרת.
4. חובת הגשת דו"ח למס הכנסה על כל ארוע מכירה, ואולי גם על קבלת דיבידנדים. מס ירושה. השקעת דיבידנדים חוזרת.

ברוך הבא לפורום!
אין ספק שאתה מודע לחשיבות של חיסכון והשקעות כבר בגיל צעיר, אתה בדרך הנכונה.
אם אפשר לשאול מה המקצוע שלך ואיזה אחוז מההכנסה אתה מתכוון לנתב לחיסכון/השקעה?
האם יש לך תוכניות ללימודים אקדמאים, גר לבד, אצל ההורים, זוגיות?

למה אתה מתכוון "רצועת ביטחון"?
קודם כל תודה על התגובה
כן בוודאי, אני רגע עובד בחברה להשכרת רכב (במשכורת מבוססת בונוסים בערך 6.5 בחודש אבל מאוד דינמי)
אני מצליח לחסוך בערך 3 בחודש לחיסכון אבל גם גדל בעובר ושב בצורה עקבית (כנראה לטיול ואם לא יצא בסוף אז כקופת חיסכון)
אני כרגע גר עם ההורים ומלבד דלק לרכב (וביטוח פעם בשנה) כמעט ואין לי הוצאות קבועות, מבחינת לימודים אני זכאי לקצבת נכות ולכן לא אשלם על התואר במידה ואחליט להתחיל ללמוד בשנה הבאה (גם פה אני עוד מתלבט) אבל בשורה התחתונה - אין לי צורך בחיסכון לצורך הלימודים

"רצועת ביטחון" כפי שקראתי הינו תוספת לדמי הניהול שנגבית לרוב ב"קרנות הסל" ע"מ לנסות ולהתאים את ביצועי הקרן למדד אליה היא עוקבת https://www.hasolidit.com/היכונו-לביאת-קרנות-הסל מוזמן לקרוא בפוסט זה (חפש "רצועת ביטחון" ) אני בטוח שתבין אותי ככה יותר טוב :)
תודה!

1. דמי ניהול גבוהים לפעמים. דמי ניהול עולים אחרי שהקרן נהפכה למלכודת מס. פה ושם - דמי ניהול עקיפים. עקיבה סינתתית. מיסוי דיבידנדים כפול.
2. היצע קטן. סיכון קטן להפסקת מסחר בארץ (ותישאר עם ניירות שתצטרך למכור בחו"ל), דמי ניהול זהים בכל העולם - כמעט לא משתנים אלא כלפי מטה. מיסוי כפול אבל פחות.
3. מחירים גבוהים. מס ירושה (תלוי באפיק ובסכום). חלק מהמקומות - צורך בהשקעת דיבידנדים חוזרת.
4. חובת הגשת דו"ח למס הכנסה על כל ארוע מכירה, ואולי גם על קבלת דיבידנדים. מס ירושה. השקעת דיבידנדים חוזרת.

נקודה מאוד מעניינת, אני מאמין שעוד אחקור עליה רבות אבל כנקודת פתיחה, תוכל להסביר לי מה רוב המשקיעים עושים? מוכרים מדי כמה שנים / מחזיקים בהם ו"נושכים שפתיים" או שאולי בכלל יש צדיקים בסדום שגובים מראש דמי ניהול "מעט יותר גבוהים" אבל עקביים?

תודה רבה

אשמח לשאול שאלה נוספת שמעסיקה אותי, אני קורא הרבה על ההבדלים בין קרן סל לבין קרן נאמנות ואני מבין שקרן סל היא בעצם קרן נאמנות סגורה, עכשיו למיטב הבנתי קרן שכזאת מעט מנוגדת לפרספקטיבת ה"השקעה הפאסיבית" מכיוון שמכיר כל יחידה בה משתנה בהתאם להיצע וביקוש ולא רק ע"פ ערך הנכסים, כלומר יכול להיות שכשארצה לקנות/ למכור המחיר לא יותאם לעלות האמיתית
האם אני צודק/ טועה, מה אני מפספס פה בדיוק?

לא יודעת למה כתבת את זה אבל
1. דמי הניהול חלקם נמוכים, חלקם בינוניים וחלקם גבוהים. תמיד צריך לשים לב.
2. לא יודעת על איזה סיכון אתה מדבר כאן ועל בסיס מה. אולי תביא לינקים לחיזוק הטענות שלך?
3+4 - קשור להשקעות בקרנות זרות ולא ציינת את זה. הפות"ש מדבר על קרנות ישראליות.
"רצועת הביטחון" או "דמי ניהול משתנים" שנועדו להגן על המשקיע במידה ותעודת הסל תסטה מביצועי מדד עד גובה הרצועה, אך עליה וקוץ בה מכיוון שהיא יכולה לעבוד גם הפוך ולגרוע מרווחיות המשקיע במידה והיא מעפילה על נתוני המדד
מה אכפת לך אם הם מרוויחים/מפסידים עליך, אתה רוצה את תשואת המדד.

מה אכפת לך אם הם מרוויחים/מפסידים עליך, אתה רוצה את תשואת המדד.

בדיוק בגלל זה, אם יש לי איזשהו "ערובה" לכך שאהיה קרוב כמה שניתן, למה לא לקחת את זה ב2 ידיים? זה אומנם אומר שאם מנהל הקרן יעפיל על תשואת המדד אני אסיד אחוז מסוים, אבל זה נשמע לי סיכון הגיוני לקחת מכיוון שאני לא צופה תרחיש כזה מלחתחילה ומכן שאם אני צופה שהוא יניב תשואה נמוכה במעט מהמדד אני יכול להבטיח לעצמי עליה נוספת בתשואה בדמות אותה "רצועת ביטחון" בה הוא מתחייב להשלים אחוז מסוים מההפרש

ראשית אגיד תודה רבה לכל המגיבים פה אתם עוזרים לי המון ומכווינים אותי, מכיוון שאני לומד כל יום עוד אשמח לשאול עוד מס' שאלות שלא ברורות לי לגמרי, רשמתי אותן במספר הודעות למעלה וארכז אותן להודעה אחת:

1. ראיתי שישנה תופעה של קרנות נאמנות להתחיל בדמי ניהול נמוכים יחסית ולהעלות אותם עם הזמן ובכך בעצם "ללכוד" את המשקיעים עם מלכוד מס רווחי הון, רציתי לדעת מה עושים רוב המשקיעים בנושא? מחליפים קרנות לעיתים תכופות/ סופגים את העלויות/ אולי בכלל ישנם קרנות שלא מעלות (גם אם מכירם מעט גבוהה יותר מלחתחילה), האם ניתן לדעת בתשקיף הקרן לכמה זמן מתחייב מנהל הקרן לדמי הניהול הנקובים?
אציין כי אני מכיר את הפוסט בנושא https://www.hasolidit.com/מתי-להחליף-לקרן-זולה אך לא ממש הצלחתי להבין אותו לעומק.
2. בקרן נאמנות שאינה מחלקת דיבידנטים, איך בעצם מתגלגלים ה"רווחים של הקרן" חזרה למשקיע?
3. אני קורא הרבה על ההבדלים בין קרן סל לבין קרן נאמנות ואני מבין שקרן סל היא בעצם קרן נאמנות סגורה, עכשיו למיטב הבנתי קרן שכזאת מעט מנוגדת לפרספקטיבת ה"השקעה הפאסיבית" מכיוון שמחיר כל יחידה בה משתנה בהתאם להיצע והביקוש ולא רק ע"פ ערך הנכסים, כלומר יכול להיות שכשארצה לקנות/ למכור המחיר לא יותאם לעלות האמיתית ומכאן שלא כדאי להשקיע בה, האם אני צודק/ טועה, מה אני מפספס פה בדיוק?
4. אני יודע שישנן 2 אפשרויות לרכישת אג"ח ממשלתי בין אם ישירות ובין אם בקרן נאמנות מחקה מדד אג"ח, עכשיו בעיני עושה רושם שבקרן נאמנות יהיה זה משתלם יותר כיוון שבאופן עקבי יתקבלו בה קופונים מכל האג"ח המצויות ויושקעו חזרה, כלומר אני מקדם כך את אפקט הריבית דריבית בהשקעה ולא צריך לחקות שנה עד לקבלת הקופון ולהשקיע אותו שוב, האם אני צודק/ טועה, אשמח להתיחסותכם

תודה רבה לכל העוזרים זה לא מובן אילו וכולי תקווה כי במהרה אבין יותר בתחום ואוכל לעזור לכולם בחזרה!

אולי בכלל ישנם קרנות שלא מעלות (גם אם מכירם מעט גבוהה יותר מלחתחילה)
בקרנות גדולות כמו של ונגארד/בלקרוק כו', הסיכוי שיעלו מחיר קטן יותר.
האם ניתן לדעת בתשקיף הקרן לכמה זמן מתחייב מנהל הקרן לדמי הניהול הנקובים?
בארץ, אם אני זוכר נכון, העבירו תקנה שמותר להעלות רק פעם בשנה.
2. בקרן נאמנות שאינה מחלקת דיבידנטים, איך בעצם מתגלגלים ה"רווחים של הקרן" חזרה למשקיע?
תלוי בקרן ובתשקיף שלה.
אבל אם אתה מדבר על קרן צוברת, אז היא פשוט צוברת את הדיבידנדים (כלומר הדיבדנדים מצטרפים לנכסי הקרן ולשווי הקרן).
מה אני מפספס פה בדיוק?
תקרא על משהו שנקרא "עושה שוק".
בגדול, אלו גופים שהתפקיד שלהם הוא לדאוג שמחיר הETF ישאר קרוב לNAV שלו.
לא יודע אם זה קיים גם בארץ או לא, אבל בארץ יש אפשרות לקנות/למכור ישירות מהמנפיק ככה שהשוק ידאג שהמחיר לא יתרחק מידי (ואם הוא מתרחק, פשוט תקנה מהמנפיק).

בקרנות גדולות כמו של ונגארד/בלקרוק כו', הסיכוי שיעלו מחיר קטן יותר.

בארץ, אם אני זוכר נכון, העבירו תקנה שמותר להעלות רק פעם בשנה.

תלוי בקרן ובתשקיף שלה.
אבל אם אתה מדבר על קרן צוברת, אז היא פשוט צוברת את הדיבידנדים (כלומר הדיבדנדים מצטרפים לנכסי הקרן ולשווי הקרן).

תקרא על משהו שנקרא "עושה שוק".
בגדול, אלו גופים שהתפקיד שלהם הוא לדאוג שמחיר הETF ישאר קרוב לNAV שלו.
לא יודע אם זה קיים גם בארץ או לא, אבל בארץ יש אפשרות לקנות/למכור ישירות מהמנפיק ככה שהשוק ידאג שהמחיר לא יתרחק מידי (ואם הוא מתרחק, פשוט תקנה מהמנפיק).

היי תודה רבה על העזרה ברשותך שאלות נוספו חח

1. מה גובה דמי הניהול בקרנות גדולות כמו ונגארד/ בלקרוק? מה מדד היחוס שלהם ואיך אני יכול לזהות קרן כ"קרן גדולה" מה היקף הנכסים המגדירים קרן ככזאת?
2. בנוגע לכך שמותר להעלות את דמי הניהול פעם בשנה, האם (עקרונית) יכול מנהל הקרן להעלות כמה שירצה או שזה מוגבל איכשהו?
3. אם אני מבין אותך נכון אז בקרן צוברת הדיבידנטים בעצם "נאגרים" ומחולקים לבעלי היחידות בקרן בעת הפידיון? (כמובן באופן יחסי)
4. לגבי עושה השוק אני עוד אקרא וארחיב על זה ואחזור ע"מ לשאול.

תודה רבה על העזרה!

מה גובה דמי הניהול בקרנות גדולות כמו ונגארד/ בלקרוק?
תלוי בקרן.
יכול להגיע גם לפחות מ0.1%
מה מדד היחוס שלהם
תלוי בקרן.
יש להם המון קרנות על המון מדדים.
2. בנוגע לכך שמותר להעלות את דמי הניהול פעם בשנה, האם (עקרונית) יכול מנהל הקרן להעלות כמה שירצה או שזה מוגבל איכשהו?
אין לי מושג. לא מכיר מגבלה על גובה דמי הניהול
3. אם אני מבין אותך נכון אז בקרן צוברת הדיבידנטים בעצם "נאגרים" ומחולקים לבעלי היחידות בקרן בעת הפידיון? (כמובן באופן יחסי)
לא ממש. הם נאגרים ומושקעים מחדש בנכסי הבסיס.
סוג של DRIP, רק שהקרן עושה את זה פנימית.

באיזו שפה זה כתוב? :roll:
בעברית
בבקשה לכתוב בשפה ברורה לכולם, זה לא פורום לדוברי אידיש כאן.
לא, אבל זה פורום הסולידית.
אני לא רואה סיבה להסביר בכל הודעה מושגים בסיסים.
אם בכל הודעה אני אסביר מחדש מה זה קרן סל/תעודת סל/קרן נאמנות/ETF/מניה וכו' אנחנו לא נצא מזה.

בעברית

לא, אבל זה פורום הסולידית.
אני לא רואה סיבה להסביר בכל הודעה מושגים בסיסים.
אם בכל הודעה אני אסביר מחדש מה זה קרן סל/תעודת סל/קרן נאמנות/ETF/מניה וכו' אנחנו לא נצא מזה.
אני מבינה לליבך, באמת, אבל אתה זוכר שנכנסים לכאן אנשים חדשים עם שאלות חדשות, נכון? אם תתחיל לשפוך פה מילים באידיש הם יקפלו זנב ויברחו.
אגב, גם ותיקים כמוני חלקם לא מבינים את השפה הזאת (ואני גם בוחרת לא להבין אותה, בגלל זה לא פניתי לפורום סוחרים בטלנירי).
אגב נוסף, שים לב שיש אפשרות להשתמש בשפה רגילה וברורה ויש כאן מגיבים שאכן מסבירים ככה.
אגב אחרון, אין חובה לענות לכל אחד ואם נמאס לך לחזור על עצמך, תמיד אפשר לשים לינק לשרשור/פוסט בבלוג/תגובה כלשהי שבהם כבר הוסבר היטב הנושא.

אני מבינה לליבך, באמת, אבל אתה זוכר שנכנסים לכאן אנשים חדשים עם שאלות חדשות, נכון?
בהחלט.
ואותו בנאדם חדש יכול חפש או לשאול על מילה שהוא לא מכיר.
אין סיבה לבוא ולהסביר בכל הודעה את כל העולם מ0.
אם תתחיל לשפוך פה מילים באידיש הם יקפלו זנב ויברחו
לא הייתה פה אפילו חצי מילה באידיש.
אגב, גם ותיקים כמוני חלקם לא מבינים את השפה הזאת
את תמיד מוזמנת לשאול (או לחפש) :)
ואני גם בוחרת לא להבין אותה, בגלל זה לא פניתי לפורום סוחרים בטלנירי
אין קשר לפורום סוחרים.
לא הייתה בהודעה שלי מילה אחת שהיא מעבר לבסיס של הבסיס של הדברים שמדברים עליהם בפורום.
אני מניח שדברים כמו "מניה" ו "ETF" את מכירה, נכון?
אגב נוסף, שים לב שיש אפשרות להשתמש בשפה רגילה וברורה ויש כאן מגיבים שאכן מסבירים ככה.
להבנתי זה מה שעשיתי.
אגב אחרון, אין חובה לענות לכל אחד ואם נמאס לך לחזור על עצמך, תמיד אפשר לשים לינק לשרשור/פוסט בבלוג/תגובה כלשהי שבהם כבר הוסבר היטב הנושא
נכון
אופציה אחרת זה לענות בקצרה עם מספיק מילות מפתח כדי שיהיה לבנאדם כיוון והוא ידע מה לחפש.

עניתי.
זה לא חוכמה לצטט חלק מההודעה ולהגיד שאני לא מסביר, כשאתה מתעלם מההסבר שנתתי בדיוק בשורה שמעל.
צודק, פיספסתי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I איך מחליפים שם משתמש בפורום? (מצאתי בהגדרות פרופיל) אוף טופיק 1
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 2
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 7
T יצירת קהילה קריפטוגרפית בפורום אוף טופיק 2
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
ב שאלה על דמי הניהול שמופיעים פה בפורום שוק ההון 33
הסולידית 10 הדיונים הנצפים ביותר בפורום הסולידית ב-2020 שער הקהילה 10
4 איך שולחים הודעה פרטית בפורום? אוף טופיק 2
R זמן פרסום תגובה בפורום אוף טופיק 0
Williamsburg "משתמש בכיר" בפורום אוף טופיק 21
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
adamshalev אימות דו-שלבי בפורום הסולידית אוף טופיק 53
אוסף תאים משתכפלים למה הרוב בפורום הם גברים? אוף טופיק 5
$ שאלה לאנשי ה100% מניות בפורום שוק ההון 622
מ האם מותר לדון בפורום על רמת אטרקטיביות של ערים בארץ להשקעה? נדל"ן 14
S חיפוש בפורום? בצורה יעילה אוף טופיק 5
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
ו אלטרנטיבות להשקעה הפאסיבית הרווחת בפורום שוק ההון 63
רחל וויטיס מחפשת יועצ/ת השקעות לאירוח בפורום נשואים טריים אוף טופיק 16
P איך זה שיש בפורום הרבה אזרחי ארה"ב? אוף טופיק 2
ממהרת במה כדאי להתמקד בקריאה בפורום אוף טופיק 9
מתכנת פינת הסקרים | כל הסקרים בפורום אוף טופיק 0
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
שודד הפינג פונג נשים בפורום אוף טופיק 59
הסולידית אנא מתנו ניסוחיכם בפורום אוף טופיק 1
yossik שרשורים ללא תגובות בפורום משקיעים שוק ההון 11
מתכנת לינק להודעות חדשות בפורום - שאלה למפתחי web :) אוף טופיק 2
H פרסומת ל-bmw בפורום אוף טופיק 27
הסולידית "בובות גרב" בפורום - זהירות שער הקהילה 3
ברלינית נשים בפורום אוף טופיק 96
נימי קבוצות רכישה בפורום לאן צרכנות פיננסית 7
Y שליחת קישורים או איימלים בהודעות פרטיות או בפורום. אוף טופיק 13
הסולידית תיוג שרשורים בפורום אוף טופיק 10
Y ייעוץ השקעות ואי המלצות בפורום אוף טופיק 9
ק מה יהיה עם כל שרשורי הנדל"ן פה בפורום? שוק ההון 2
M מלכוד 22 (מאיות האחוז עבור IRA שמתארגן בפורום) שוק ההון 16
yossik האם יש צלמים בפורום? אוף טופיק 4
הסולידית מדיניות קישורים חיצוניים בפורום הסולידית שער הקהילה 2
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה