• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה?

dudu0255

משתמש סולידי
דירוג
8
ביקרנו בנכס , שהוא דירה בבניין ישן (משנות ה70)

הדירה משופצת מהיסוד (לדברי המתווך והבעלים), וגם נראית כזו.

בדקנו עצמאית את הדירה, (חשמל, חיבורים, ארונות, )

אבל היה באחד מחדרי השינה , קופסא של ניקוז (כמו שיש במקלחת), ונדף ממנה ריח רע של ביוב בכל החדר.

(\נתקלנו בבעיות קלות של גופי תאורה של לד שחצי מהגוף תאורה כבוי, אם אני לא טועה, גוף תאורה של לד, הוא מורכב ככה, ומחליפים אותו כיחידה אחת)

שאלות

1. מה יכולה להיות הבעיה של הריח ביוב הזה? למה יש בחדר שינה קופסא כזו? (נסגרה בצורה מאוד גסה עם שפכטל כזה), איך מתגברים על הריח?

2. האם מומלץ לשכור חברת :"בדק בית", שכזו , למרות שלא מדובר בבניין חדש מקבלן.

3. הבניין עצמו ישן , סביב שנות ה70-60. כבן 50 שנה. אך מטופח וחזק. - האם מומלץ לקנות דירה בבניינים ישנים כאלו? בדקתי והוא לא בסכנת הריסה

תודה לעונים

1. מה יכולה להיות הבעיה של הריח ביוב הזה? למה יש בחדר שינה קופסא כזו? (נסגרה בצורה מאוד גסה עם שפכטל כזה), איך מתגברים על הריח?
לא אמורה להיות קופסת ביקורת בחדר שינה וזה כנראה שארית של שיפוץ זול ולא תקני שעשו. בכל מקרה זו תקלה באיטום שלה, אפשר לנסות לאטום אותה טוב יותר או שאפשר להחליפה בעזרת אינסטלטור אבל זה יפגע בריצוף ויהיה צורך לבצע תיקון נקודתי.

לגבי 1- לא אמורה להיות קופסת ביקורת בחדר שינה. יתכן שפעם היה שם חדר שירותים והזיזו אותו במהלך שיפוץ (או שהתכנון הראשוני של הבניין ממש ממש גרוע). כנראה שהקופסא עדיין מחוברת לביוב. אולי היא פעילה ואולי לא אבל בכל מקרה כנראה לא מתפקדת כמו שצריך. בקופסה תקינה יש מים שיעצרו את הריח שחוזר מהביוב.

לגבי 3 - לא רואה סיבה שלא לקנות בבניין כזה. יש שאפילו מעדיפים.

לא אמורה להיות קופסת ביקורת בחדר שינה וזה כנראה שארית של שיפוץ זול ולא תקני שעשו. בכל מקרה זו תקלה באיטום שלה, אפשר לנסות לאטום אותה טוב יותר או שאפשר להחליפה בעזרת אינסטלטור אבל זה יפגע בריצוף ויהיה צורך לבצע תיקון נקודתי.
דווקא השיפוץ נראה מאוד מושקע ורציני. השקיעו שם בפרופילים של אלומיניום וכו' וגם בדלתות

החלפה כזו ,צריך להוציא את הריצוף? האם ניתן לסתום את זה.? אולי זה שייך למטבח? שצמוד, ועשו עוד קיר , כלומר עוד חדר?

והאם לדעתך, צריך לקחת חברת בדק בית בכל מקרה?

לגבי 1- לא אמורה להיות קופסת ביקורת בחדר שינה. יתכן שפעם היה שם חדר שירותים והזיזו אותו במהלך שיפוץ (או שהתכנון הראשוני של הבניין ממש ממש גרוע). כנראה שהקופסא עדיין מחוברת לביוב. אולי היא פעילה ואולי לא אבל בכל מקרה כנראה לא מתפקדת כמו שצריך. בקופסה תקינה יש מים שיעצרו את הריח שחוזר מהביוב.

לגבי 3 - לא רואה סיבה שלא לקנות בבניין כזה. יש שאפילו מעדיפים.
1. האם ניתן להתגבר על זה? כלומר אם יגיע אינסטלטור], האם ימנע ריח .?

3. למה יעדיפו בניין ישן ?

החלפה כזו ,צריך להוציא את הריצוף? האם ניתן לסתום את זה.? אולי זה שייך למטבח? שצמוד, ועשו עוד קיר , כלומר עוד חדר?
זה לא משנה לאיפה זה שייך, זה לא תקני שזה בחדר שינה אבל זה מה יש.
כדי להחליף את זה לגמרי צריך לפרק את הריצוף, לחצוב מסביב, להוציא את הקופסה הישנה, להתקין חדשה, לקבע אותה עם בטון ואז לתקן את הריצוף. אם אין בלטות ספייר אז זה גם יראה מכוער במיוחד.
הייתי מביא אינסטלטור או הנדי-מן לנסות לאטום את הקופסא הקיימת, לפעמים זה בסה"כ החלפת גומיות.

והאם לדעתך, צריך לקחת חברת בדק בית בכל מקרה?
היכולת שלהם לזהות בעיות מוגבלת אבל להזיק זה לא יזיק וזה כסף קטן בעסקה כזו.

זה לא משנה לאיפה זה שייך, זה לא תקני שזה בחדר שינה אבל זה מה יש.
כדי להחליף את זה לגמרי צריך לפרק את הריצוף, לחצוב מסביב, להוציא את הקופסה הישנה, להתקין חדשה, לקבע אותה עם בטון ואז לתקן את הריצוף. אם אין בלטות ספייר אז זה גם יראה מכוער במיוחד.
הייתי מביא אינסטלטור או הנדי-מן לנסות לאטום את הקופסא הקיימת, לפעמים זה בסה"כ החלפת גומיות.

היכולת שלהם לזהות בעיות מוגבלת אבל להזיק זה לא יזיק וזה כסף קטן בעסקה כזו.

נראה שנעשה ניסיון איטום שלא צלח...

בקופסא חדשה , מה זה נותן ..? כלומר איך הבעיה מטופלת? מהיכן בעצם יש שם מים ? צריך לבדוק מאיפה הם מגיעים?

מי אמור לתקן דבר כזה? האם המוכר ? הקונה?

אני לא יודע אם יש ריצוף כזה , אבל נשארים עם קופסא כזו בחדר. אמרת שזה לא תקין, אבל זה לא הכי יפה בעולם , אפשר לשים על זה שטיח אחרי זה.?

האם זה עלול לדפוק את העסקה.?

(אני לא יודע כמה זמן הדירה הייתה בשוק, אבל לא מעט זמן )

בקופסא חדשה , מה זה נותן ..? כלומר איך הבעיה מטופלת? מהיכן בעצם יש שם מים ? צריך לבדוק מאיפה הם מגיעים?
המים צריכים להיות שם כמו שהם באסלה שלך. זה חלק מהמבנה של הקופסא. אם הקופסא לא פעילה (אין שם זרימת מים) צריך לנתק ולאטום. אם היא כן, צריך לראות מה הבעיה. איש מקצוע ידע לומר אם צריך לטפל בקופסא הקיימת, להחליף אותה, או שהבעיה לא פתירה ברמת הקופסא וצריך משהו יותר יסודי.

זה תלוי רק בך והמוכר. הגיוני שהמוכר יוריד במחיר את עלות התיקון המשוערת או יתקן על חשבונו כחלק מהעסקה. אישית הייתי מעדיף את האופציה הראשונה כי ככה יש לך שליטה על איכות התיקון.

הקופסה מפלסטיק, האיטום תקין עם גומיה כפולה.
לפעמים אמורים להיות שם מים, הקופסה משמשת בתור סיפון לחסימת ריחות.
לפי מה שמחליטים.
אני לא יודע אם יש ריצוף כזה , אבל נשארים עם קופסא כזו בחדר. אמרת שזה לא תקין, אבל זה לא הכי יפה בעולם , אפשר לשים על זה שטיח אחרי זה.?
אפשר לשים שטיח אם מיישמים את זה בגובה 0, אם לא אז זה יבלוט מעל קו הרצפה.
יש קופסאות כאלה דקורטיביות ואף סמויות, זה מצריך קבלן ברמה קצת יותר גבוהה.
אתה זה שקונה את הדירה, לא?
בסוף זה פונקציה של כסף, זה הפיך, תתמחר.

1. תברר שאין רעש של שפכים. כלומר כשמורידים את המים בשירותים אין רעש של זרימה בחדר השינה. כאשר עושים דבר כזה אמורים לצפות את הצינורות בציפוי אקוסטי.

2. בנוגע לריח, האם הקופסא תקינה ויש בה מים שנשארים שם ? אם כן אזי כשיש ריח מהקופסא זה יכול לסמן על סתימה בביוב. או סתימה של צינור האוורור שאמור לשחרר את הריחות הללו החוצה. תבדוק את מהירות הניקוז של המים כשמורידים מים בשירותים. אני מניח שאין ברז בחדר השינה, אם הדירה בקומות התחתונות זה יכול להיות גם מערכת ביוב עם ניתוב גזים לא טובה.

אם בקופסא אין מים, האם הדירה עומדת ריקה הרבה זמן ? לבדוק שבקופסא יש מחסום ריח. אם יש שם מחסום ריח אזי המים שאמורים להיות שם הולכים לאנשהוא ואולי יש נזילה לריצפה תנסה לבדוק אצל השכן מלמטה האם יש נזילה לתקרה שלו.

שאלת את המוכר ? מה זה הריח ? האם הריח היה שם תמיד ? האם זה ריח חדש ? האם ניסו לתקן אותו ? מי הקבלן שביצע את השיפוץ, כדאי לדבר איתו על זה.

הקיצר, תביא מומחה, שלם לו על יעוץ ושיתן לך הצעת מחיר לפתרון הבעיה עם אחריות.

ביקרנו בנכס , שהוא דירה בבניין ישן (משנות ה70)

הדירה משופצת מהיסוד (לדברי המתווך והבעלים), וגם נראית כזו.

בדקנו עצמאית את הדירה, (חשמל, חיבורים, ארונות, )

אבל היה באחד מחדרי השינה , קופסא של ניקוז (כמו שיש במקלחת), ונדף ממנה ריח רע של ביוב בכל החדר.

(\נתקלנו בבעיות קלות של גופי תאורה של לד שחצי מהגוף תאורה כבוי, אם אני לא טועה, גוף תאורה של לד, הוא מורכב ככה, ומחליפים אותו כיחידה אחת)

שאלות

מה הזה הקופסא הזאת? נק’ ביוב ישנה/חדשה? נק’ ביקרות?
כנראה משהו בשיפוע לא נכון. ואין מים עומדים שם, כל נק’ ניקוז חייב מים.
תשפוך שם חומר של פותח סתימות. תביא איש מקצוע שיבדוק שאין סתימה.
כמו"כ תבגוק שיש מחסום רח

יכול להיות שהרבה זמן לא גרו שם?
אם כן יכול להיות שהמים במחסום ריח התיבשו, תנסה פשוט לפתוח את הברז לכמה דקות.

יש נקודות ביקורת למים בכל בית, יש נקודה שיש בה סיפון (הכוונה כמו שכתבו לך למעלה כמו באסלה שאם תסתכל בה תראה שכל הזמן יש מים וממילא זה חוסם את הריח) ויש נקודה שאין בה סיפון, בנקודה שאין סיפון פשוט צריך להיות מכסה אטום (רשת יש רק בנקודה עם סיפון), וכנראה שפשוט המכסה לא יושב טוב, אז סך הכול תקנה כמו שאורי ג כתב לך גומיות שיצרו סגירה טובה.
לדעתי אין הרבה מה להסיק מזה ולא צריך יותר מדי לעשות עסק מזה, הפתרון יהיה פשוט וזול.

לדעתי אין הרבה מה להסיק מזה ולא צריך יותר מדי לעשות עסק מזה, הפתרון יהיה פשוט וזול.
מצד שני זה מוזר שמישהו מוכר דירה שיש בה ריח של ביוב.
אם אני הייתי מוכר אז הייתי משקיע מאמץ מינימלי שהדירה תראה (ותריח) אטרקטיבית

דבר כזה מרמז שהמוכר יודע שהבעיה לא פשוטה.

דירות שלא גרים בהן הרבה זמן והשיבר סגור מוביל לריח של ביוב.

הדירה משופצת מהיסוד. אבל זה משהו שלא מסתדר לי שיש נקודת ביקורת כזו בחדר

1. תברר שאין רעש של שפכים. כלומר כשמורידים את המים בשירותים אין רעש של זרימה בחדר השינה. כאשר עושים דבר כזה אמורים לצפות את הצינורות בציפוי אקוסטי.

2. בנוגע לריח, האם הקופסא תקינה ויש בה מים שנשארים שם ? אם כן אזי כשיש ריח מהקופסא זה יכול לסמן על סתימה בביוב. או סתימה של צינור האוורור שאמור לשחרר את הריחות הללו החוצה. תבדוק את מהירות הניקוז של המים כשמורידים מים בשירותים. אני מניח שאין ברז בחדר השינה, אם הדירה בקומות התחתונות זה יכול להיות גם מערכת ביוב עם ניתוב גזים לא טובה.

אם בקופסא אין מים, האם הדירה עומדת ריקה הרבה זמן ? לבדוק שבקופסא יש מחסום ריח. אם יש שם מחסום ריח אזי המים שאמורים להיות שם הולכים לאנשהוא ואולי יש נזילה לריצפה תנסה לבדוק אצל השכן מלמטה האם יש נזילה לתקרה שלו.

שאלת את המוכר ? מה זה הריח ? האם הריח היה שם תמיד ? האם זה ריח חדש ? האם ניסו לתקן אותו ? מי הקבלן שביצע את השיפוץ, כדאי לדבר איתו על זה.

תודה לפירוט למעשה מה שכתבת את הרעיונות והביצוע הזה , אמור לעשות איש מקצוע של 'בדק בית'?

או אינסטלטור?

תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 5
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
יבגני_ל מיזוג בין חברות. אירוע מס למשקיעים? שוק ההון 6
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
D מאגר של חברות נטולות שירות לקוחות, לטובת הימנעות לקוחות עתידיים אוף טופיק 19
D חברות צמיחה במקומי שוק ההון 16
G מניות של חברות הודיות שוק ההון 1
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
C למה חברות מחלקות דיבדנד? שוק ההון 15
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מס חברות גלובלי של 15% על חברות רב לאומיות שוק ההון 9
Dončić האם חברות הפנסיה מבצעות פעולות שהן ספק כשרות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
D דבידנד ומניות של חברות מטייוואן שוק ההון 12
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
מ חברות המחזיקות מניות שוק ההון 5
ptom חברות אירוספייס ובטחון אמריקאיות השקעות אלטרנטיביות 4
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
M קרן מחקה של חברות הטכנולוגיה הגדולות שוק ההון 0
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת למה חברות הצמיחה שבתיק שלי צונחות? שוק ההון 6
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P חברות פיננסים לא קונות תוכנות... פוסטים מאיכות נמוכה 7
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ו כסף שתקוע בין חברות ונציב פניות הציבור צרכנות פיננסית 3
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 133
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 1
ק חברות כוח אדם נדל"ן 9
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7

נושאים דומים