• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זירות מסחר מול ברוקרים

הנועזת

משתמש בכיר
דירוג
2,892
בתאריך ה- 5/8/2015 הוציאה הרשות לני"ע מסמך המפרט את רשימת חברות שביקשו רשיון כזירת סוחר (ככל הנראה בעגה המקומית נקרא זירת מסחר), כחלק ממהלך רגולטורי מקיף. מהלך זה נועד על פי הרשות להגן עלינו המשקיעים, מפניי גופים לא מוכרים, שלא עומדים בסטנדרטים, בעידן של ריביות נמוכות. (התמה הזו הובאה ע"י הרשות במסמך אחר שכותרתו-"רשות ניירות ערך מפרסמת אזהרה לציבור בדבר הסיכונים הכרוכים בהשקעות שאינן מפוקחות").
בהמשך למסמך האמור הרשות מבהירה כי חברות אשר לא נכללות ברשימה וממשיכות לנהל זירת מסחר, מפרות את החוק, ועל הציבור להביא בחשבון את הסיכונים הכרוכים בכך.
השאלה שמבחינתי עלתה היא מהי זירת מסחר? לעומת מהו ברוקר? ומה ההבדל ביניהם?
על מנת להמחיש את הדברים...
קולמקס שהגישה בקשה לרשיון, מטילה ספק בלגיטימיות של ביטריידר (שהתאחדה עם קאונטום לאחרונה) לסחור, מכיוון שלא ביקשה רשיון כזירת מסחר.
לעומת זו בי טריידר המאוחדת טוענת שקולמקס, היא כחברת "קזינו" המנהלת פוזיציות נגד משקיעיה, ומשום צורת המסחר הזו היא מוגדרת כזירת מסחר. נובע על פי טענה זו שכברוקר אין לך אינטרס מלבד העמלה שלך וכל זירות המסחר הן בעצם גורם, ספקולטיבי, שהאינטרסים שלו מוטלים בספק.
ברור לי כי כל הגופים המסחריים בסיפור הזה מדברים מתוך פוזיציה.
משהו יכול לעשות פה סדר??
(ג"נ: כל מה שכתוב בשרשור הזה נובע מהבנתי המוגבלת את הדברים, ובהחלט יתכן שטעיתי בפרשנות או בעובדות)

נערך לאחרונה ב:
שמעתי פעם הרצאה על הברוקרים של היום שמפעילים מסחר במהירות גבוהה.
ההסבר איך ניתן לתת לנו (המשקיעים) כאלו עמלות קניה/מכירה טובות -
הטריידר מציג לך נתונים ב"עד 20 דקות דיליי", אפילו מי שמקבל "נתוני אמת" - רואה את זה בארץ בהפרש של 3 שניות אחרי המחשב של החברה.
נניח ש-ליימך מעביר עסקת קניה לפי X בשעה Y וחברלץ מעביר עסקת מכירה ב- X-5... המחשב יקנה מחברלץ ב-X-5 וימכור לליימך לפי X והחברה "לקחה" לעצמה 5 סנט למניה שנמכרה (לפני מיסים). על העמלת ק/מ שגבתה מ-ליימך וחברלץ.
הטריידר פשוט מודיע בסיום העסקה לבורסה ש-Z מניות על שם ליימך הועברו לחברלץ.

הטריידר פשוט מודיע בסיום העסקה לבורסה ש-Z מניות על שם ליימך הועברו לחברלץ.
כלומר לפי מה שאתה מתאר, כדי להיות מסוגל לעשות את התרגיל הזה צריך שהבורסה תסכים לקבל את ההודעה הזאת מהברוקר (כלומר לאפשר לו למכור שלא דרך ספר הפקודות של הבורסה). אני מניחה שזה משהו שלא כל חבר בורסה יכול לעשות, וברגע שמאפשרים לו את זה הוא נחשב ל"זירת מסחר" ולא סתם ברוקר. הבנתי נכון?

אגב עבור סכום קטן בחודש, מקבלים ציטוט בזמן אמת.

@מרק עוגיות אני לא יודע מי נחשב מה. תארתי מה שהסבירו בהרצאה על ניתוח מחיר מניות כשהביאו דוגמה למחשבים שסוחרים במהירות גבוהה.
אני חושב ש- @adamshalev תאר את זה כ-"ארביטראז' נסגר לפני שהספקת להכנס לתוכנה".

@סנופי אני אשלם 15$ על ציטוט זמן אמת.
אני ואת יושבים בישראל ושולחים הודעה בו זמנית לברוקר שלנו בניו יורק (נצא מנקודת הנחה שאני ואת סוחרים מול אותו אחד, נניח IB, נניח TD... זרקי שם, אני זורם).
עכשיו השעה 21:00:00 ונניח ששנינו רואים את אותו ציטוט של מניה X - 53.28$.
את רוצה למכור 100 מניות וחייבת את הכסף (כי את רוצה לקנות מניה Y לפני שהיא משתוללת - קיבלת טיפ חם) אז את משדרת הוראה למכירה של X לפי 53.25$ (כי את רוצה להיות בטוחה שתתפסי)
אני רוצה לקנות 100 מניות (יש לי את הכסף ואני בטוח שמדובר בגוגל הבאה), אז אני משדר הוראה לקניה לפי 53.35$ לפני שהמחיר משתולל.
המחשב של הברוקר - מכירה ב-53.25, קניה ב53.35... קניתי ב-53.25 מ- @סנופי מוכר ל- @c881 לפי 53.35$.
הכסף עבר מיד ליד, המוכר והקונה מרוצים והחברה מעבר ל-6$ הרגילים שגובה מ-2 הסוחרים, מרוויחה עוד 0.1$*100 = 10$ נוספים לפני מס.
והציטוט בזמן אמת? יתר המחשבים של הברוקרים האחרים.. לא ראו אפילו את הפעולה. @daat99 לדוגמה, לא ידע שמכרת לי את ... או שקניתי...
כמובן, ככל שהברוקר גדול יותר ומטפל ביותר לקוחות, הארביטראז' המדובר יקרה יותר פעמים.
אם סטטיסטית יש לו 0.0001 מהפעולות ביום עם ארביטראז' שכזה והוא מטפל ב-10,000,000,000 פעולות ביום, הוא יציג רווחים טובים יותר מברוקרים קטנים יותר במטפלים ב"רק" 2,000,000 פעולות ביום.

נ.ב.
היתה פעם כתבה על הברוקרים שרוכשים נכסים קרובים לבורסה בניו יורק, שרוכשים חיבור בסיב אופטי כדי לגלח כמה עשיריות השניה...
התשלום שלהם הוא במליונים.
את זה הם מכסים ב-10~15 דולר ליוזר "ציטוט זמן אמת".

נערך לאחרונה ב:
קולמקס שהגישה בקשה לרשיון, מטילה ספק בלגיטימיות של ביטריידר (שהתאחדה עם קאונטום לאחרונה) לסחור, מכיוון שלא ביקשה רשיון כזירת מסחר.
ראשית BeTrader (קוואנטום) לא מספקים לנו זירת מסחר אלא מתפקדים כ"גוף מתווך" ומקשרים אותנו עם ברוקר אמריקאי בשם Interactive Brokers.
IB הוא ברוקר מוכר וחבר בורסה במדינות רבות ומספק תשתיות מסחר להרבה גופים פיננסיים ומוסדות ענק (כגון בנק ירושלים).

לי אישית יש חשבון ב-IB שנפתח דרכם (למעשה היה לי חשבון ב-BT ואחר כך פתחתי חשבון אחר בקוואנטום לפני שהם התאחדו).
אני יכול להעיד שאין להם שום גישה לכסף שלי או אפשרות לבצע פעולות מסחר בשמי (כשביקשתי זאת הם רצו את שם המשתמש והסיסמה שלי ב-IB וכשסירבתי לתת להם אז הם ביקשו להשתלט לי על המחשב מרחוק בשביל שאני אתחבר בעצמי כי להם אין הרשאות).

בכל אופן IB הוא לא חבר בורסה ישראלי ולא מאפשר לסחור בבורסה הישארלית דרכם (נכון לעכשיו).
בכל אופן רוב המניות הישראליות נסחרות כמניות דואליות בבורסה האמריקאית כך שלדעתי לא באמת צריך את הבורסה הישראלית בשביל להיחשף לשוק הישראלי.

IB לא מפעיל חדר מסחר (זירת מסחר) והמערכת שלו לא פותחת פוזיציות מנוגדות למשקיעים.
היו המון פעמים שנתתי הוראת לימיט גבוהה מידיי ו-IB ביצעו את ההוראה במחיר טוב יותר מהלימיט שנתתי וזה מוכיח את העובדה הזו (אם הם היו מנהלים פוזיציות הפוכות הם היו יכולים למכור לי במחיר הלימיט שאני רשמתי ולקנות במחיר השוק כאשר הם שומרים את הפער לעצמם).

אגב עבור סכום קטן בחודש, מקבלים ציטוט בזמן אמת.
גם בציטוט בזמן אמת יש עיכוב (זה אף פעם לא באותה מילישניה) וחבר בורסה שמנהל חדר מסחר מקבל את שתי הפקודות ויכול לעקב את הביצוע שלהן כמה מילישניות בשביל לרכב על הפער.

אני מניחה שזה משהו שלא כל חבר בורסה יכול לעשות, וברגע שמאפשרים לו את זה הוא נחשב ל"זירת מסחר" ולא סתם ברוקר. הבנתי נכון?
אלו שני דברים שונים.
יש עסקאות שמתבצעות מחוץ לבורסה וכל אחד יכול לבצע אותם בלי קשר אם הוא חבר בורסה או לא (גם אני יכול למכור לך מניות במחיר ששנינו נסכים עליו ללא תלות במחירי הבורסה - העמלות שנשלם על העברת המניות ממני אלייך תהיה גבוהה משמעותית!).

אני ואת יושבים בישראל ושולחים הודעה בו זמנית לברוקר שלנו בניו יורק (נצא מנקודת הנחה שאני ואת סוחרים מול אותו אחד, נניח IB, נניח TD... זרקי שם, אני זורם).
IB לא נכנס באמצע (הם מתחייבים על זה ויש עליהם ביקורת של גוף חיצוני בלתי תלוי) - TD אולי כן.

המחשב של הברוקר - מכירה ב-53.25, קניה ב53.35... קניתי ב-53.25 מ-@סנופי מוכר ל-@C881 לפי 53.35$.
במקרה הזה IB יקנו מ @סנופי וימכרו ל @c881 ב-53.28 דולר בלבד (ראיתי אותם משנים את מחיר הלימיט לטובתי המון פעמים).

החברה מעבר ל-6$ הרגילים שגובה מ-2 הסוחרים, מרוויחה עוד 0.1$*100 = 10$ נוספים לפני מס.
IB יקבלו לכל היותר 1 דולר מכל סוחר ללא עלויות נוספות ובלי רווח מהפער - המתווך הישראלי יקבל את ההפרש בין העמלה שהלכה ל-IB ל-1.5 דולר מכל סוחר.

@daat99 לדוגמה, לא ידע שמכרת לי את ... או שקניתי...
אתה רומז שאני לא יודע הכל? הההממם...

היתה פעם כתבה על הברוקרים שרוכשים נכסים קרובים לבורסה בניו יורק, שרוכשים חיבור בסיב אופטי כדי לגלח כמה עשיריות השניה...
אלו לא ברוקרים אלא HFTs (מחשבי מסחר במהירות גבוהה).
לרוב מדובר ברובוטי מסחר למיניהם שלא קשורים לחבר בורסה כזה או אחר.
את חבר הבורסה לא מעניין שתקבל את המחיר הטוב ביותר לפעולה שלך (או שהוא יקבל את המחיר הטוב ביותר במידה ויש לו חדר מסחר שעובד דרכך כי אז הוא יבצע הרבה פעולות מחוץ לבורסה).

@daat99
תודה רבה על תשובתך המפורטת...;)
מכיוון שאתה לקוח של BT, אני משערת שהאינפורמציה שמגיעה אליך, נובעת באופן טבעי מדעתם. ויתכן גם שבצדק.
אז אם נסכם את כל העניין הזה , על פי דעתך:
1. כל מתווך לברוקר אמריקאי, אינו נהנה מפעריי מסחר לטובת האינטרס הפיננסיים שלו.
2. כל זירת מסחר היא בהכרח, סוג של "קזינו", כלומר כל החברות שביקשו רשיון הן בעצם נהנות מפעריי
קניה/מכירה כאלו או אחרים.
3. BT, ומתווכים כדוגמתה, אדישים לנושא הרגולציה של זירות מסחר (אין שום קשר לאיחוד של קואנטום ו BT לנושא- יש הטוענים שכן).

מה שבטוח בBT ורסוס COLMEX, משהו לא דובר אמת. וזה עניין בר בדיקה.

אני עדיין אשמח לשמוע ממשהו שהוא לקוח של זירת מסחר כלשהי ונהנה משירותיה- תרתיי משמע.

קצת ממאנת להאמין שיש פה"טובים" ו"רעים". בואו לא נהיה תמימים כולם פה מלכלכים על כולם.

נערך לאחרונה ב:
רגע, בואו נעשה סדר בעניינים.
לפי הבנתי הברוקר הוא רק הגוף שמארגן למתווך עסקאות בינך לבין הצד השני שמבצע את העסקה וזאת תמורה לעמלה המשולמת לו על ידך.
הגוף המתווח היא למעשה הבורסה שמאגדת את המסחר דרך ספר פקודות שגלוי לכל אחד.
ספר פקודות נראה כך:
%2525D7%2525A1%2525D7%2525A4%2525D7%2525A8%252520%2525D7%2525A4%2525D7%2525A7%2525D7%252595%2525D7%252593%2525D7%252595%2525D7%2525AA.jpg

הברוקר מעביר בקשות קניה/מכירה בצורה גולמית לבורסה ולאחר העסקה מבצעים רישום הנייר ע"ש הקונה.
התרחיש ש @c881 מתאר לא נשמע לי ויכול להיות שאני טועה.
המשתמע מהתרחיש הזה הוא שהברוקר עורך "מסחר ביתי" ולהבנתי אסור להם לנגוע בכסף שלנו אלא רק להעבירו מהקונה למוכר.
חובתם להוסיף כל בקשה לספר הפקודות וקרוב לוודאי שמשהו שהגיע דרך ברוקר אחר יקנה את הניירות שלי.
אולי בתי השקעות או בנקים עובדים כך אבל לא ברוקר.

@c881 , תודה על ההסבר.
בכל מקרה גם אם מתרחש מסחר "פרטי" שלא נרשם בספר הפקודות, לפי מה שהבנתי כמשקיע אתה לא בהכרח מפסיד מהרווח שלהם, שכן הפער היה מתקיים בלאו הכי (מבלי להתחשב במה שדעת סיפר לנו שלעיתים BT משפרת הצעות לימיט לטובת המשקיע). הבנתי נכון??

@c881 מערכות HFT לא קשורות לחברי הבורסה עצמם ו/או לברוקרים שמנהלים חדרי מסחר.
אלו מערכות של חברות אחרות.
כפי שציינתי את חבר הבורסה ממש לא מעניין אם אתה כלקוח תקבל את המחיר הטוב ביותר בלי קשר אם הוא מנהל חדר מסחר או לא.

אם חבר הבורסה שאתה סוחר דרכו מנהל חדר מסחר (לא IB) אז הוא יכול לעקב את ההוראה שלך אצלו (עד 60 שניות) ולחכות ללקוח אחר שישדר הוראה הפוכה ובכך לבצע מסחר מחוץ לבורסה מול שניכם ולשמור לעצמו את הפער (כמו בדוגמא שהצגת).

אם חבר הבורסה שאתה סוחר דרכו לא מנהל חדר מסחר (IB לדוגמא) אז הוא פשוט משדר את ההוראה שלך ואת ההוראה של הלקוח השני כמו שהן לבורסה גם אם הן הוראות הפוכות עם פער ביניהן.
IB ספציפית לא משגר את ההוראה שלך על עיוור אלא דוגם מחירים של מספר גופים שונים ומשגר את ההוראה הטובה ביותר שעדיין תספק את הדרישה שלך (וע"י כך הוא לפעמים מבצע את הוראות לימיט עם לימיט נמוך יותר ממה שביקשת).

מכיוון שאתה לקוח של BT, אני משערת שהאינפורמציה שמגיעה אליך, נובעת באופן טבעי מדעתם. ויתכן גם שבצדק.
דווקא לא - מה שאני יודע זה ממחקרים שביצעתי על IB לפני שפתחתי חשבון אצלם (דרך BT בהתחלה ואחר כך דרך קוואנטום).
היו לי המון חששות בהתחלה מפתיחת חשבון מסחר בחו"ל וכמישהו שרק מתחיל לסחור זה גרם לי לחקור דברים לעומק.
רק אחרי שהבנתי את ההשלכות וקראתי דו"חות של גופים חיצוניים שביצעו ביקורת פנים על IB (כולל תביעות שהוגשו נגדם ל-SEC) החלטתי שאני סומך עליהם ואז פתחתי חשבון דרך הגוף המתווך בארץ (לא רציתי להתעסק מולם באנגלית ולהתחיל לשלוח להם פקסים - בדיעבד אני חושב שזו היתה החלטה חכמה אפילו שני משלם עמלות שגבוהות ביותר מחצי מהעמלות המקוריות של אינטראקטיב).

1. כל מתווך לברוקר אמריקאי, אינו נהנה מפעריי מסחר לטובת האינטרס הפיננסיים שלו.
בהחלט שאני לא יודע זאת!
אני לא יודע כלום על מתווכים אחרים.
אני מכיר את BT וקוואנטום מהיכרות אישית והם ספציפית מספקים שירות תיווך מול IB בלי גישה לכספים שלי.
אני משער שישנם גופים אחרים שמקשרים אותנו עם ברוקרים אמריקאיים וכן נהנים מפערי מסחר אבל אני לא מכיר כאלו.

במקרה של IB אני משתמש במערכת מסחר של IB עצמה וההוראות שלי לא עוברות דרך BT או קוואנטום כך שאין להם שום דרך להיכנס באמצע.
IB בעצמם מתחייבים לא לפתוח פוזיציות הפוכות ללקוחות שלהם כך שאני יודע שגם הם לא נכנסים באמצע.

2. כל זירת מסחר היא בהכרח, סוג של "קזינו", כלומר כל החברות שביקשו רשיון הן בעצם נהנות מפעריי קניה/מכירה כאלו או אחרים.
אני ממש לא יודע - לא ראיתי את הרשימה ואני לא יודע בוודאות מה זה אומר.
אני התייחסתי לטענה שהמתווך (או IB כברוקר) נהנים מפער מסחר על גב הלקוחות שלהם.
אני לא מכיר מספיק את החברות האחרות בשביל להגיב לכאן או לשם.

קצת ממאנת להאמין שיש פה"טובים" ו"רעים". בואו לא נהיה תמימים כולם פה מלכלכים על כולם.
אם את פותחת חשבון ב-IB דרך מתווך בארץ אז את לקוחה של IB.
הדבר היחיד שהגוף המתווך מקבל מהעסקה הזו זה את הפער בין עמלות המסחר של IB לבין עמלות המסחר שהם גובים ממך.
זו גם הסיבה שהם מעדיפים לקוחות עם היקפי מסחר גבוהים (אין דמי ניהול/דמי מערכת בכלל).

הברוקר מעביר בקשות קניה/מכירה בצורה גולמית לבורסה ולאחר העסקה מבצעים רישום הנייר ע"ש הקונה.
תבדיל בין חבר בורסה (ברוקר) שלא מנהל חדר מסחר עצמאית לבין חבר בורסה (ברוקר) שמנהל חדר מסחר עצמאית.
אם יש לו חדר מסחר עצמאית (זה לא חייב להיות חדר וזה יכול לנוהל אוטומטית מהמחשב) אז הוא יכול לרכז את ההוראות של הלקוחות שלו ולבצע מסחר מחוץ לספרי הבורסה בעצמו לפי מחירים שהוא קובע.

קח דוגמא קיצונית: Loyal3 שמתגאים במסחר ללא עמלות (לא מאפשרים לסחור בכל המניות).
במקרה שלהם אין הוראות למסחר הרציף והם מאגדים את כל ההוראות של כל הלקוחות שלהם ביחד ומבצעים אותם פעמיים ביום.
במקרה שלהם כל הלקוחות משדרים את ההוראות שלהם מראש ופעמיים ביום הם מבצעים מסחר פנימי בין הלקוחות מחוץ לבורסה ומשלימים את הפערים באמצעות רכישת/מכירת מניות בבורסה עצמה.
במקרה שלהם הם בהחלט יכולים להגיד ללקוח אחד שהוא מכר ב-X פחות Y וללקוח אחר שהוא קנה ב-X ועוד Y כאשר Y*2 זה הרווח שלהם במקום עמלות המסחר וכל זאת בלי לשדר את ההוראה לבורסה עצמה (ביצוע מסחר מחוץ לבורסה).

IB ספציפית לא מנהלים חדר מסחר עצמאית ומתחייבים שלא לפתוח פוזיציות הפוכות ללקוחות שלהם (וזה כמובן כולל את הלקוחות שהגיעו דרך גופים מתווכים - לגוף המתווך אין גישה להוראות שלנו כך שהוא לא רלוונטי לדיון).

זה נושא שמאוד הטריד אותי לפני שפתחתי חשבון מסחר וטרחתי לחקור עליו רבות בהקשר של IB.

הפער היה מתקיים בלאו הכי
לא נכון!
אם שתי הפקודות היו משודרות לבורסה אז הוראת לימיט מתורגמת ל: "אני רוצה לרכוש מניות במחיר מקסימלי של X דולר".
אם יש היצע במחיר נמוך מכך אז את תרכשי את המניות לפי המחיר שמוצע והפער ילך לכיס שלך (אם המסחר דליל אז אולי תרכשי מניות במחירים שונים כאשר המחיר המקסימלי הוא הלימיט).
ברגע שהמחיר המוצע עובר את הלימיט אז אם לא הצלחת לרכוש את הכל היתרה תיכנס לספרים כהצעת רכישה במחיר הלימיט שלך ותמתין שם עד לסוף יום המסחר (או למשך רבעון בהוראה מתאימה).
בהוראת לימיט יש התחייבות למחיר מקסימלי אבל לא התחייבות לביצוע - ההפך מתקיים בהוראת מרקט.

מבלי להתחשב במה שדעת סיפר לנו שלעיתים BT משפרת הצעות לימיט לטובת המשקיע
BT היא לא צד בדבר.
BT/קוואנטום לא רואים את ההוראות שלך ולא יכולים להיכנס באמצע או לעשות עם זה משהו.
IB בעצמם מטפלים בהוראות לימיט כפי הגדרתן בלי לפתוח פוזיציה הפוכה.

אז איך יודעים, לגבי ברוקר ספציפי, האם הפקודות שלנו עוברות קודם לחדר המסחר שלו לפני שהן עוברות לבורסה, או לא?
ומה לגבי בנקים?

@daat99
תודה על התשובה המפורטת. ועכשיו שכמובן מתבקשת השאלה הבאה - הם הם מנהלים מסחר בבית (עוקף ספר פקודות) הרי שנפח המסחר היומי המפורסם בעיתונות לא משקף את המציאות. והנקודה השנייה שמשתמעת מכך שהם למעשה בורסה פרטית עבור הלקוחות שלהם, ואם כך איך ני"ע יירשם על שמי?

תודה על התשובה המפורטת. ועכשיו שכמובן מתבקשת השאלה הבאה - הם הם מנהלים מסחר בבית (עוקף ספר פקודות) הרי שנפח המסחר היומי המפורסם בעיתונות לא משקף את המציאות. והנקודה השנייה שמשתמעת מכך שהם למעשה בורסה פרטית עבור הלקוחות שלהם, ואם כך איך ני"ע יירשם על שמי?
אתה שואל על IB? הם לא מנהלים מסחר פנימי - הם בסך הכל מבצעים את פקודות הלימיט כמו שהן אמורות להתבצע בלי להיכנס באמצע.

מתי הם הספיקו להתאחד?
חודש +-

זירת מסחר =! ברוקר

זה משהו שמאוד חשוב לחדד לפני שמתחילים בכלל לדבר על הפרטים. זירות מסחר הן לאו דווקא ברוקרים או חברי בורסה כלשהי.
ו-IB היא לא זירת מסחר משום שזה ברוקר - אולי הגדול בעולם. אולי בארץ הוא מוגדר כ"זירת מסחר" בגלל שהוא לא חבר בבורסה הישראלית אבל זה לא נכון.
אני מאוד נגד זירות מסחר, לדעתי אלה ה-bucket shops של המאה ה-21. תרתי משמע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
T מסחר בזהב השקעות אלטרנטיביות 1
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
U חשבון מסחר להשקעה לקטינים צרכנות פיננסית 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
M חשבון מסחר אפוטרופוס לקטין אמריקאי שוק ההון 20
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0