1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

זה אחד מהתיקים שלי (בארה"ב)

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Evgeny L., ‏21/4/16.

1. Evgeny L.

Evgeny L. משתמש רשום

זה אחד מהתיקים שלי (בארה"ב)
    GLD 20%
    EDV 30%
    VDC 25%
    VHT 25%

Backtest

2. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

נשמע מעניין.

יש לי כמה שאלות:
    1. למה אתה מחזיק בכמה תיקים?
    2. האם אתה מודע לכך שהבדיקה שערכת מתחילה רק מ2010 (אחרי המשבר הגדול האחרון)?
    3. למה GLD ולא IAU?
    4. האם התיק דינמי או שתשאר לנצח רק עם המגזר הרפואי והצרכני? אם התיק דינמי, מה התנאי לשינוי?
    5. מה תדירות האיזון?
    6. האם אתה מודע לכך שעליה לא צפויה בריבית עשויה למחוק לך חצי מהתיק גם אם הסנופי לא יקרוס?
    7. האם יש סיבה לכך שאתה לא מחזיק את נסטלה או טויוטה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/4/16
    sogi ו-Yevgeny אוהבים את זה.
  3. Evgeny L.

Evgeny L. משתמש רשום

1) לכל תיק יש מטרה אחרת. יש תיק סולידי יותר ויש פחות.
    2) אם נחליף EDV ב BND (כי ל EDV אין היסטוריה ב 2008) אז התוצאה תהיה יותר טובה מסנופי (אבל פחות טובה מ 2010) . לינק. ומה שיותר חשוב: כאשר סנופי קרס 37% ב 2008, תיק בהרכב זה איבד 6.93%.
    3) אין הבדל משמעותי בין השניים. לינק
    4) בעקרון תיק אינו דינמי. אבל צריך להתחשב בתעשיות המתפתחות ביחס לתקופה. בסוף מאה ה 19 אלו היו הרכבות. בשנות 60-70 אלו היו תעשיות רכב. החל מ שנות 70-80 - אלקטרוניקה ומחשבים. שנות 90 תחילת 2000 - אינטרנט. קריטריון: באיזה תחום מתחילים לצוץ סטארטאפים וחברות חדשות. אני רואה יותר ויותר סטארטאפים בתחום פארמה והייטק רפואי. תחום הצרכני - אנשים ימשיכו לצרוך וזה נראה לי מדד טוב להיצמד אליו. תנאי לשינוי - שינוי משמעותי בצריכה והתעשיה המתפתחת ביחס לתקופה.
    5) איזון מחדש כל שנה.
    6) באג"ח יש סיכון ריבית וגם הריבית משפיעה על הצריכה. אבל אני לא חושב שזה יגיעה לחצי מהתיק. אבל כמו שאמרתי קודם זה אחד התיקים. מטרה שלו להיות כמה שיותר קרוב לסנופי אבל לאבד פחות כאשר סנופי קורס כמו 2008.
    7) אין סיבה מיוחדת, פשוט חברות אלו לא חלק מה ETF של התיק הספציפי הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/16
  4. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

@Evgeny L.

1. מצויין. האם אתה יודע להעריך לכמה זמן התיק מיועד, והאם אתה חושב שהוא מתאים לאופק זה ולסיכון שאתה מוכן לקחת?
    2. במקום להחליף בתעודה של קרן אחרת, ניתן להחליף בתעודה אחרת על אותה קרן בדיוק. כמו לרוב הETF של VG, לEDV יש קרן נאמנות אחות בשם VEDTX.
    3. יש הבדל גדול מאד (המח"ם), אבל אתה לא רואה אותו בתקופה כה קצרה שבה הריבית רק ירדה.
    4. מהם הקריטריונים שיגרמו לכך שתחליט להחליף לתעשיה מתפחת אחרת? האם אתה חושב שמשקיעים אחרים לא מבינים שתעשיות אלו צומחות יותר, כך שהפרמיום מגולם במחיר הנוכחי?
    5. V
    6. אם הריבית תעלה בארבעה אחוזים יותר מהצפוי, הערך של EDV ירד בכ90% ומניות דיבידנד עשויות לפול יותר מהסנופי. במצב כזה הסנופי עלול לרדת ב10%, והתיק שלך ירד ב50% בערך. אתה צודק שאם 2008 תחזור, התיק שלך יהיה עמיד יותר, אבל לכל משבר יש מאפיינים שונים.
    7. אם כך, למה לא להחזיק בהן בכלל? אני מבין את הרעיון של להגביר את ההשקעה בפלח מסויים, אבל ההגיון היחיד בלברוח מהשוק הוא אם אתה משוכנע שההשקעה שלך תשיא יותר. נראה לי שאתה לא משוכנע בכך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/4/16
    doc29 ו-Yevgeny אוהבים את זה.
  5. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

סליחה. חשבתי שאתה מתכוון להבדל בין EDV לבין BND, שם באמת ההבדל גדול.
    עכשיו ראיתי שדברת על ההבדל בין IAU לבין GLD. ההבדל אמור להיות קטן מאוד משום ששתי הקרנות מחזיקות זהב פיסי. היתרון של IAU הוא בכך שדמי הניהול יותר נמוכים (0.25% מול 0.4%). כאשר מדובר בנכס בעל תוחלת תשואה ראלית אפס בזמן אינסופי (הזהב עצמו איננו מייצר תשואה), ההבדל נהיה הרבה יותר משמעותי.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תכנית ההשקעה שלי פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 22:10
תיק ההשקעות שלי פינת המשקיעים ‏27/11/19
כמה האופציות שלי שוות? פינת המשקיעים ‏20/11/19
מה אתם חושבים על התיק שלי? פינת המשקיעים ‏3/11/19
אשמח לשמוע את דעתך על התיק שלי פינת המשקיעים ‏22/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.