• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ואו מאיפה להתחיל

ליאת

משתמש רשום
דירוג
38
שלום!
אז מאיפה להתחיל... ואו הטעויות הכלכליות שעשיתי בשנתיים האחרונות מבאסות אותי ברמות.
אוקיי אתחיל בלספר על עצמי.
אני בת 25, בעלת דיפלומה הנדסאית אדריכלות שעשיתי קדם צבאי.
לאחר שהשתחררתי מצה"ל, בגיל 22 , התחלתי עבודה שהיא לא בדיוק במקצוע,
אלא יותר בניהול פרויקטים וקשרי אדריכלים.
עבדתי שם במשך שנה וחצי וחסכתי 40K ש"ח, ובנוסף עוד 13K בפיקדון.
כל אותה התקופה הבנתי שעולם הבניה הוא לא בשבילי. לא התשוקה שלי ולא הגורם שלי לקום בבוקר.
הגעתי למצב שכל בוקר שאני קמה אני עצובה יותר, חסרת תכלית , ועם הבנה שאני חייבת לשנות את חיי בהקדם.
עד פה מצבי הפיננסי היה סבבה.
התחלתי במסע להבין מה התשוקה שלי בחיים ושבנוסף לתשוקה יש לי את היכולות באמת להצליח.
גם הבנתי שהיעוד שלי הוא להיות עצמאית בעלת עסק.
עכשיו מגיע החלק הכואב בכיס ,שלא מובן לי איך נתתי לעצמי להגיע לזה.
זהו סדר הפעולות שלי:
1. התפטרתי לפני שהיה לי מושג מה הצעד הבא שלי ובלי עבודה אחרת.
זה קרה לאחר שיחה עם הבוס שהביאה אותי לקצה גבול היכולת ולא יכולתי לראות אותו/ את מקום העבודה
עוד יום אחד נוסף. מאוד אימפולסיבי מצידי.
2. חתמתי בלשכה במשך 3 חודשים.
3. בזמן שחתמתי בלשכה, וישבתי שעות בחדר לבד ובשקט, והבנתי שהצעד הבא בשבילי הוא עיצוב אופנה.
4. נרשמתי ללימודי עיצוב אופנה. עלו לי 15K לשנה א'.
5. התנהלתי בפזרנות. טסתי לח'ול פעמיים. התחלתי טיפולי יישור שיניים אצל מומחה שעלו לי 20K.
6. עבר הזמן ולא עבדתי, החלטתי שאני מתרכזת בלימודים ומייצרת דגמים בתור התחלה לשיווק והשכרה.
לא צלח לי. נתתי לבעיות במשפחה להפיל אותי ולהיכנס לתהום נפשי שהיה לי קשה לצאת ממנו.
7. סטטוס היום לפני 4 חודשים: שרפתי את כל הכסף שהיה לי, מצאתי עבודה בחצי משרה כדי
שעדיין אוכל לפתח את עצמי בדרך לעסק עצמאי.
8. סטטוס היום: לא מספיקה לי חצי משרה, מחפשת עבודה במשרה מלאה, לא במקצוע שלי אשר ידרוש ממני
עוד כוחות מנטליים, שאני מעדיפה להשקיע ביצירה.

הרגשתי צורך לשתף אתכם, אולי כדי לקבל קצת טיפים, אולי כדי שבמקרה יש פה מישהו שעובר תקופה
כמוני יזדהה וירגיש טיפה פחות לבד.

אז זהו, תודה לכל מי שקרא עד לכאן :) :)

להזדהות איתך אני בהחלט יכול

התפטרתי מהעבודה עם חיסכון של סביבות ה 80 אלף, בשביל לפתוח עסק שלצערי פשוט לא הצליח להתרומם(למזלי הוא אינטרנטי ולא דרש שום לימודים, ככה שלא יצאתי בנזק כספי)
ואחרי 10 חודשים בבית של כמעט שיגעון מרוב שעמום, התחלתי לעבוד מחדש במשרה מלאה ובמקביל עוד לא אומר נואש לגמרי לגבי העסק.

טיפים לצערי אין לי ממש להציע

וואו את צעירה :)
חלק מדברייך מעיד על אדם צעיר שמתנסה בדברים, ותועה בחשיכה כמו רבים אחרים. אבל ניכר ממך שיש לך מודעות גבוהה למצבך ולחשיבות שיש בלקיחת אחריות פיננסית על החיים. את נשמעת לי בוגרת ומקריאה של הדברים אני מעריך שככל שיעבור הזמן את תשפרי את מצבך. ולו בגלל המודעות הגבוהה שהפגנת.
בנוגע לתשוקה שלך בחיים, אני חושב שאנשים רבים הם קורבנות למיתוס הזה כאילו לכל אחד יש יעוד מקצועי שמחכה לו אי שם ונותר לו רק לממשו. הייתי מציע לקרוא את So good they can't ignore you של Cal Newport. הוא מדבר שם על היפוך המיתוס שלעיל.
העיצה שלי היא שתגדילי קצת את החמלה שלך כלפי עצמך, תבחרי להתמקצע ולעבוד קשה כדי להיות טובה במה שאת עושה כעת תוך דגש על ביסוס איתנות פיננסית. אני מאמין שכך דברים טובים יגיעו על הדרך.

להזדהות איתך אני בהחלט יכול

התפטרתי מהעבודה עם חיסכון של סביבות ה 80 אלף, בשביל לפתוח עסק שלצערי פשוט לא הצליח להתרומם(למזלי הוא אינטרנטי ולא דרש שום לימודים, ככה שלא יצאתי בנזק כספי)
ואחרי 10 חודשים בבית של כמעט שיגעון מרוב שעמום, התחלתי לעבוד מחדש במשרה מלאה ובמקביל עוד לא אומר נואש לגמרי לגבי העסק.

טיפים לצערי אין לי ממש להציע

מאחלת לך המון המון בהצלחה ♥

וואו את צעירה :)
חלק מדברייך מעיד על אדם צעיר שמתנסה בדברים, ותועה בחשיכה כמו רבים אחרים. אבל ניכר ממך שיש לך מודעות גבוהה למצבך ולחשיבות שיש בלקיחת אחריות פיננסית על החיים. את נשמעת לי בוגרת ומקריאה של הדברים אני מעריך שככל שיעבור הזמן את תשפרי את מצבך. ולו בגלל המודעות הגבוהה שהפגנת.
בנוגע לתשוקה שלך בחיים, אני חושב שאנשים רבים הם קורבנות למיתוס הזה כאילו לכל אחד יש יעוד מקצועי שמחכה לו אי שם ונותר לו רק לממשו. הייתי מציע לקרוא את So good they can't ignore you של Cal Newport. הוא מדבר שם על היפוך המיתוס שלעיל.
העיצה שלי היא שתגדילי קצת את החמלה שלך כלפי עצמך, תבחרי להתמקצע ולעבוד קשה כדי להיות טובה במה שאת עושה כעת תוך דגש על ביסוס איתנות פיננסית. אני מאמין שכך דברים טובים יגיעו על הדרך.

קודם כל תודה :)
הספר מעניין בהחלט אבדוק אותו,
וכרגע מנסה להתמקצע תוך כדי התבססות כלכלית על ידי מציאת משרה מלאה ובלי הוצאת כספים מיותרת.

אז לא המשכת?

המשכתי בלימודים.
עברתי ללימודי ערב וכרגע יכולה לנסות לשלב משרה מלאה. יודעת שזה יקח מחיר ממני אבל אין לי ברירה מבחינה כלכלית

שאלה היפוטתית לצרכי הבהרה: אם לא היה לך צורך בכסף והתשלום עבור העבודה ממש לא היה מעניין אותך,
במה היית עוסקת\מתמקצעת?

שאלה היפוטתית לצרכי הבהרה: אם לא היה לך צורך בכסף והתשלום עבור העבודה ממש לא היה מעניין אותך,
במה היית עוסקת\מתמקצעת?

סביר להניח שבעולם האופנה.. יוצרת ומפתחת מותג אופנה

האם נדרשת השכלה כדי להגיע לזה או רק נסיון וחיכוך עם האנשים הנכונים?

מנקודת הפתיחה שלי אכן נדרשת השכלה בעיקר בפן הטכני, בפן העיצובי זה פחות נדרש כי זה או שיש לך את זה או שלא..
אז אני לומדת במכללה ששם אני לומדת בעיקר טכניקה, למרות החלום והפיתוי ללמוד בשנקר.. אולי בעתיד

היי! אז חזרתי כדי לעדכן :)
בפעם האחרונה שכתבתי הייתי במינוס 5000 ש"ח ומובטלת.
מאז נכנסתי לעבוד במשרה מלאה, לא במקצוע שלי מכיוון שרק רציתי לעבוד ולחסוך לפני הכל.
המשכורת לא גבוהה במיוחד, 7000 ש"ח נטו.
בו זמנית המשכתי לפתח את כישורי התפירה שלי, נרשמתי לקורסים נוספים בשנקר ( לימודי חוץ לא תואר)
אך זנחתי את חלום העסק בלב כבד ועצוב מאוד.
כל כך הייתי נחושה להתאפס כלכלית שוויתרתי על חלום ואומץ לעשות משהו גדול יותר עם עצמי.
אבל בלב ידעתי שזה עניין של זמן עד שזה יקרה.

היום: בפלוס של 90K בעו"ש.
אין לי מושג כמה יש לי בפנסיה (מאוד מתסכל אותי, אולי זה לקויות למידה אבל לא מצליחה ללמוד את הדברים הבסיסים ביותר)
הקורונה קצת האטה אותי מכיוון שהוציאו אותי לחל"ת ממרץ עד ספטמבר.
האטה במובן של חסכון, אך במובן של למידה ממש לא.. ניצלתי את הזמן לשפר את הכישורים שלי בתחום האופנה.
לא מספיק לצערי כי הלימודים בשנקר הופסקו עד להודעה חדשה.

אני מאוד רוצה לעשות את הצעד ולפתוח עסק עצמאי, אבל:

1. קורונה. לא זמן טוב להיות עסק עצמאי במדינת ישראל.
2. מאז הנפילה הקודמת אני לא מצליחה להתגבר על הפחד להיות שוב במקום עם חוסר.
מאוד עובדת על עצמי אבל זה מחסום גדול.

חזרתי להרגשה של עבודה -בית-עבודה-בית-קצת חברים, בלי הרבה משמעות וערך.

סתם רציתי לעדכן ולשתף :)

תודה שעדכנת :).
לגבי הפנסיה, תתחילי מלשאול כאן שאלות.
את מוזמנת גם לשאול בהודעה פרטית.
בשנקר לא לומדים מרחוק?

קורונה. לא זמן טוב להיות עסק עצמאי במדינת ישראל
לא זמן טוב להיות עסק עצמאי עם חנות פיסית. אנשים עדיין צורכים שירותים מבעלי מקצוע גם בימי קורונה.

תודה שעדכנת :).
לגבי הפנסיה, תתחילי מלשאול כאן שאלות.
את מוזמנת גם לשאול בהודעה פרטית.
בשנקר לא לומדים מרחוק?

תודה, הייתה אפשרות ללמידה מרחוק אך מכיוון שמדובר על מקצוע מעשי רוב הכיתה סירבה והעדיפה לחכות.

לא זמן טוב להיות עסק עצמאי עם חנות פיסית. אנשים עדיין צורכים שירותים מבעלי מקצוע גם בימי קורונה.

אוו כמה חשבתי על זה, אך זה מקצוע שאכן צריך סטודיו, נשים צריכות לבוא להתרשם למדוד.
השאיפה שלי היא לעיצוב שמלות ערב וכלות, לא בגדי יומיום שניתן להזמין באמת אינטרנטית

השנקל שלי בנוגע לפתיחת עסק

לדעתי שווה קודם ליצור מוצר שיש לו ביקוש. כלומר ממש להגיע למצב שאנשים באים ורוצים לקנות ורק אחרי זה לפתוח את העסק.
אני כותב כאן מניסיון, הקמתי עסק למכירת ציוד טיולים אבל הצלחתי למכור רק יחידות בודדות. עבודה בסדר ההפוך הייתה מראה לי שאין ביקוש למוצר וחוסכת לי המון כאב ראש.

הייתי מציע לקרוא את So good they can't ignore you של Cal Newport. הוא מדבר שם על היפוך המיתוס שלעיל.
מצטרף להמלצה הזו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
M להישאר עם דירה ישנה ושיפוץ כולל ואו לקנות דירה חדשה אוף טופיק 20
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
שם משתמש בעייתי מאיפה לוקחים דמי ניהול? שוק ההון 3
O כלי עבודה לבית - מאיפה קונים? אוף טופיק 2
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
S משוחררת, קראתי כאן המון, לא יודעת מאיפה להתחיל! יומני מסע אישיים 17
4 מאיפה ניתן להשיג נתונים סטטיסטים? אוף טופיק 4
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
N בת 18, מאיפה מתחילים? יומני מסע אישיים 66
A חשבון השקעות פרטי פאסיבי - מאיפה להתחיל? שוק ההון 7
מנימליסט איך הם יודעים ? מאיפה הם מגיעים לנתון הזה שוק ההון 6
7 מאיפה מתחילים - השקעה לטווח בינוני שוק ההון 6
S בחירת קרן פנסיה במקום אחר מאיפה שנמצא תיק ההשקעות שלי? צרכנות פיננסית 1
S מאיפה משלמים דמי ניהול? שוק ההון 11
O זמן חיוב/מאיפה יורדות עמלות?(בית השקעות) צרכנות פיננסית 5
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
S שכירות - מאיפה מתחילים ומה עושים? אוף טופיק 80
נ מאיפה פאנדר מקבלים את הנתונים שלהם? שוק ההון 12
P המשקיע המתחיל - מאיפה מתחילים? שוק ההון 3
Y מאיפה הביטחון שכסף שהעברת לבית השקעות - לא ייעלם שוק ההון 34
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
Y מיואשת ולא יודעת מאיפה להתחיל.... יומני מסע אישיים 96
C מאיפה להתחיל ? התפתחות אישית 5
N אנטי-צרכזניזם- איך להתחיל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
ח מתכננת להתחיל לימודים בסמסטר הקרוב בטכניון וחוששת לבחור בתחום שאני רוצה יומני מסע אישיים 19
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ל לא מצליחה להתחיל יומני מסע אישיים 42
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34

נושאים דומים

Back
למעלה