• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

התפיסה של מיטב דש על תיק השקעות

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,832
בתור לקוח של מיטב הייתי היום ושבוע שעבר ב-2 הרצאות (חינמיות דרך אגב ייאמר לזכותם!!) על שוק ההון, ואיך לבנות תיק השקעות, סוג של תקציר על כל מה שאנחנו מדברים פה בפורום. מי שהעביר היה אחד הבכירים (הסגן של סטפק כמדומני). אני מביא את זה כאן לא כפרסומת ולא כניסיון קידום, אלא כי היה לי מעניין לראות מה התפיסה של המוסדיים בישראל (שמנהלים חלק גדול מהכסף שלנו) ושל "מביני העניין" בתחום על השקעות. להלן עיקרי הדברים כפי שאני הבנתי לפחות:
1. למשקיע הממוצע מומלץ תיק פאסיבי.
2. למי שרוצה- אפשר והם מעודדים "לתבל" במניות ספציפיות/מסוכנות/אג"ח זבל וכו'- בכמויות קטנות.
3. חשוב לבנות תיק אינדיבידואלי על סמך מכלול השיקולים האישיים.
4. במניות:
- השקעה בישראל - סביב 40-50%. כששאלתי למה בהתחשב שישראל היא 0.5% מהשוק העולמי- לא היה נימוק ברור. אולי זה מתקשר להמלצה הבאה.
- חשיפה למט"ח- לא יותר מ-15-20%. כי זה מסוכן למי שחי וצורך בשקלים.
5. באג"חים:
- לשלב מחמ קצר+מחמ ארוך כי קצר בלבד הוא בתשואה שלילית. לחלופין - "לא בושה לשבת גם על מזומן לאור תשואות שליליות".
- לשלב גם קונצרני אבל להיזהר כי הסיכון כפול- עליית ריבית +עליית מרווחים מהממשלתיות.
- לשלב צמוד ושקלי- חצי חצי.
6. כללית- לא הייתה ברורה מה הגישה לתזמון שוק. ממה שהבנתי הם בגדול בעד בדפוסים גדולים.
7. לנצל טוב מגני מס בסוף שנה.

זהו בערך :)

עמוסס

משתמש בכיר
דירוג
898
הייתי בהרצאה דומה לפני כחודש ושאלתי את סטפק מה לדעתו צריך לעשות בחור שרוצה להשקיע ל3-4-5 שנים הקרובות. פעם אג"ח היה עושה את העבודה והיום התשואות שליליות. הוא אמר לי לשבת על מזומנים, לחכות שהאג"ח יפול קצת (לאור מה שקורה בעולם) ואז להיכנס לאג"ח. כשאמרתי לחבר שלי הוא אמר "אני בטוח שהכסף של סטפק לא יושב בעו"ש". :)

ההרצאה הייתה מעניינת אבל להבנתי, גם הם לא יודעים עד הסוף מה באמת אפשר לעשות שלא לטווח הארוך (לא מאשים אותם, זה השוק) וההצעה שהם נתנו, אני אעיז לומר שהיא נכונה תמיד, הכל תלוי באופק ההשקעה.

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
השקעה בישראל - סביב 40-50%.
אני גם הייתי רוצה לבדוק את העובדה הזו: יש לי תיק בבנק שרק לאחרונה התחלתי להיות מודע לו, והבנתי ש-90% מהתיק שלי מושקע בישראל!!! אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה האינטרס לנתב משקיעים לשוק הישראלי?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,079
4. במניות:
- השקעה בישראל - סביב 40-50%. כששאלתי למה בהתחשב שישראל היא 0.5% מהשוק העולמי- לא היה נימוק ברור. אולי זה מתקשר להמלצה הבאה.
זה לא קשור למט"ח כי מניות זרות רק נקובות במט"ח ולא צמודות במט"ח. הם מגמגמים כי אין באמת סיבה טובה להשקיע אפילו שקל במדינת ישראל לעומת ארה"ב או אירופה, ואני אפילו מוכן להתערב שאין שם אף אחד שיכול להסביר את העניין הספציפי הזה באופן קוהרנטי.

אני גם הייתי רוצה לבדוק את העובדה הזו: יש לי תיק בבנק שרק לאחרונה התחלתי להיות מודע לו, והבנתי ש-90% מהתיק שלי מושקע בישראל!!! אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה האינטרס לנתב משקיעים לשוק הישראלי?
בנקים ישראלים מוגבלים מבחינת יחס הלימות ההון שלהם כאשר מדובר בנכסים מחוץ לישראל, וזה גם מצריך מהבנק יותר התעסקות.

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
יחס הלימות הון?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,079

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
אז למה זה מגביל את הבנק להשקעות בארץ?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,079
אז למה זה מגביל את הבנק להשקעות בארץ?
כי כשהבנק רוצה לתת הלוואה למישהו הוא צריך שיהיה לו "נכס" שהוא יכול להלוות. אם הנכס הוא מניה ישראלית ייתכן שהוא יוכל להלוות 50% מערכה בשוק, אבל עבור מניה זרה ייתכן ולא יוכל להלוות כלל.

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,763
נשמע לי הזוי לגמרי להשקיע 40-50% מהמניות בשוק אחד. כאילו, מילא היו אומרים ארה"ב.. היה אפשר עוד להבין.. אבל בארץ?? יש לנו כאן חמאס\חיזבאללה\דעאש\סוריה\איראן ושאר מיני בישי... אז הזוי בעיני.

Cfy

משתמש ותיק
דירוג
175
אני לא יודע בנוגע להטבות בהלימות ההון לבנקים כאשר מדובר על מניות ישראליות לעומת לא ישראליות - באופן כללי לא הייתי חושב שיהיה הבדל, ושבכלל מניות ירשמו כחלק מהלימות ההון של הבנק - הרי הכסף לא נמצא אצלו במקרה הזה בכלל. בסה"כ מדובר על הכנסה נוספת שיש לו כברוקר, אבל אי אפשר לספור את זה ככסף שנמצא ב-sheets שלו.

האינטרס של בנקים ישראליים לנתב כסף להשקעות בארץ נובע מפשטות, עמלות זולות יותר (מאחר ורובם חברי בורסה ישירים), והבנה טובה יותר בשוק (ולכן הם יכולים להציע לך שירותי ייעוץ וכו' ולכאורה אולי באמת יש להם הבנה מעמיקה יותר מלמשקיע הממוצע, אם נוכל להתעלם לרגע מדמי הניהול וכו' - בעוד שבשווקי חו"ל זה פשוט גם לא היה נכון מלכתחילה).

אפשר לחשוב גם על עוד סיבות לאינטרס כמו זה שרוב הלווים מבנקים בארץ הם חברות ישראליות, ואני מניח שהשקעות נוסטרו של הבנקים הם גם יותר מכוונות לארץ, וכו', כך שבסה"כ יותר כסף בשוק המקומי פשוט יותר טוב להם בגדול.

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
4,863
ובנסיבות מסוימות עשוי גם להציל את מי שחי וצורך בשקלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
T השקעה ב-VT של Vanguard שוק ההון 4
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 35
הק995 ההיסטוריה של Vanguard ( סרטון מעניין) פוסטים מאיכות נמוכה 0
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 20
ב ליגת ההשקעות של גלובס שוק ההון 13
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
Kipodi איך מוצאים טיקר של אג"ח ממשלת ישראל שמונפק בדולרים/יורו בחו"ל? שוק ההון 2
E שיטת של שילר שוק ההון 4
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 33
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
י קיבלתי החזר מס אבל בלי ריבית של 4%? מיסים 2
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
1337justme האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
שם משתמש בעייתי האם interactive brokers היא פלטפורמה מתאימה להשקעה צנועה לתווך זמן של שנים בודדות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
MaorRocky קנית qqq אל מול קניה של VGT, VOX, & VCR לטווח ארוך שוק ההון 5
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
T לבטים של דירה ראשונה נדל"ן 52
C קהילות אינטרנט של רוכשי דירות נדל"ן 2
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
E אתם לא חוששים מהמצב של עכשיו? שוק ההון 55
Y קניות ראשונות של ETF שוק ההון 4
G קרן פנסייה 13335 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הון עצמי של 500K לדירת מגורים נדל"ן 9
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 19
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
F מס רכישה של דירה - איך להקטין ב-2/3 את מס הרכישה? מיסים 7
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
J שאלת מס במקרה של שנת הפסד לאחר שנת רווח מיסים 4
F ProShares משיקה ETF על טהרת חוזים עתידיים של ביטקוין שוק ההון 1
שואף התלבטות של בן 21 התפתחות אישית 11
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
stamEhad משיכה (WITHDRAWAL) של דולרים בשיטת ACH דרך IB ל TransferWise ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
ל קיזוז של סושיאל סיקיורטי מול קצבת אזרח ותיק בישראל אוף טופיק 1
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 9
tdc הומור של מפתחי האתר morningstar פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 4
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 17
ת קרן סל S&P 500 של חברת Lyxor התחילה להיסחר בארץ שוק ההון 68
I חשבון הבנק החדש של IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4

נושאים דומים

למעלה