• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

התפיסה של מיטב דש על תיק השקעות

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,721
בתור לקוח של מיטב הייתי היום ושבוע שעבר ב-2 הרצאות (חינמיות דרך אגב ייאמר לזכותם!!) על שוק ההון, ואיך לבנות תיק השקעות, סוג של תקציר על כל מה שאנחנו מדברים פה בפורום. מי שהעביר היה אחד הבכירים (הסגן של סטפק כמדומני). אני מביא את זה כאן לא כפרסומת ולא כניסיון קידום, אלא כי היה לי מעניין לראות מה התפיסה של המוסדיים בישראל (שמנהלים חלק גדול מהכסף שלנו) ושל "מביני העניין" בתחום על השקעות. להלן עיקרי הדברים כפי שאני הבנתי לפחות:
1. למשקיע הממוצע מומלץ תיק פאסיבי.
2. למי שרוצה- אפשר והם מעודדים "לתבל" במניות ספציפיות/מסוכנות/אג"ח זבל וכו'- בכמויות קטנות.
3. חשוב לבנות תיק אינדיבידואלי על סמך מכלול השיקולים האישיים.
4. במניות:
- השקעה בישראל - סביב 40-50%. כששאלתי למה בהתחשב שישראל היא 0.5% מהשוק העולמי- לא היה נימוק ברור. אולי זה מתקשר להמלצה הבאה.
- חשיפה למט"ח- לא יותר מ-15-20%. כי זה מסוכן למי שחי וצורך בשקלים.
5. באג"חים:
- לשלב מחמ קצר+מחמ ארוך כי קצר בלבד הוא בתשואה שלילית. לחלופין - "לא בושה לשבת גם על מזומן לאור תשואות שליליות".
- לשלב גם קונצרני אבל להיזהר כי הסיכון כפול- עליית ריבית +עליית מרווחים מהממשלתיות.
- לשלב צמוד ושקלי- חצי חצי.
6. כללית- לא הייתה ברורה מה הגישה לתזמון שוק. ממה שהבנתי הם בגדול בעד בדפוסים גדולים.
7. לנצל טוב מגני מס בסוף שנה.

זהו בערך :)

עמוסס

משתמש בכיר
דירוג
894
הייתי בהרצאה דומה לפני כחודש ושאלתי את סטפק מה לדעתו צריך לעשות בחור שרוצה להשקיע ל3-4-5 שנים הקרובות. פעם אג"ח היה עושה את העבודה והיום התשואות שליליות. הוא אמר לי לשבת על מזומנים, לחכות שהאג"ח יפול קצת (לאור מה שקורה בעולם) ואז להיכנס לאג"ח. כשאמרתי לחבר שלי הוא אמר "אני בטוח שהכסף של סטפק לא יושב בעו"ש". :)

ההרצאה הייתה מעניינת אבל להבנתי, גם הם לא יודעים עד הסוף מה באמת אפשר לעשות שלא לטווח הארוך (לא מאשים אותם, זה השוק) וההצעה שהם נתנו, אני אעיז לומר שהיא נכונה תמיד, הכל תלוי באופק ההשקעה.

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
השקעה בישראל - סביב 40-50%.
אני גם הייתי רוצה לבדוק את העובדה הזו: יש לי תיק בבנק שרק לאחרונה התחלתי להיות מודע לו, והבנתי ש-90% מהתיק שלי מושקע בישראל!!! אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה האינטרס לנתב משקיעים לשוק הישראלי?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,071
4. במניות:
- השקעה בישראל - סביב 40-50%. כששאלתי למה בהתחשב שישראל היא 0.5% מהשוק העולמי- לא היה נימוק ברור. אולי זה מתקשר להמלצה הבאה.
זה לא קשור למט"ח כי מניות זרות רק נקובות במט"ח ולא צמודות במט"ח. הם מגמגמים כי אין באמת סיבה טובה להשקיע אפילו שקל במדינת ישראל לעומת ארה"ב או אירופה, ואני אפילו מוכן להתערב שאין שם אף אחד שיכול להסביר את העניין הספציפי הזה באופן קוהרנטי.

אני גם הייתי רוצה לבדוק את העובדה הזו: יש לי תיק בבנק שרק לאחרונה התחלתי להיות מודע לו, והבנתי ש-90% מהתיק שלי מושקע בישראל!!! אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה האינטרס לנתב משקיעים לשוק הישראלי?
בנקים ישראלים מוגבלים מבחינת יחס הלימות ההון שלהם כאשר מדובר בנכסים מחוץ לישראל, וזה גם מצריך מהבנק יותר התעסקות.

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
יחס הלימות הון?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,071

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
אז למה זה מגביל את הבנק להשקעות בארץ?

Edward

משתמש ותיק
דירוג
2,071
אז למה זה מגביל את הבנק להשקעות בארץ?
כי כשהבנק רוצה לתת הלוואה למישהו הוא צריך שיהיה לו "נכס" שהוא יכול להלוות. אם הנכס הוא מניה ישראלית ייתכן שהוא יוכל להלוות 50% מערכה בשוק, אבל עבור מניה זרה ייתכן ולא יוכל להלוות כלל.

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,661
נשמע לי הזוי לגמרי להשקיע 40-50% מהמניות בשוק אחד. כאילו, מילא היו אומרים ארה"ב.. היה אפשר עוד להבין.. אבל בארץ?? יש לנו כאן חמאס\חיזבאללה\דעאש\סוריה\איראן ושאר מיני בישי... אז הזוי בעיני.

Cfy

משתמש ותיק
דירוג
173
אני לא יודע בנוגע להטבות בהלימות ההון לבנקים כאשר מדובר על מניות ישראליות לעומת לא ישראליות - באופן כללי לא הייתי חושב שיהיה הבדל, ושבכלל מניות ירשמו כחלק מהלימות ההון של הבנק - הרי הכסף לא נמצא אצלו במקרה הזה בכלל. בסה"כ מדובר על הכנסה נוספת שיש לו כברוקר, אבל אי אפשר לספור את זה ככסף שנמצא ב-sheets שלו.

האינטרס של בנקים ישראליים לנתב כסף להשקעות בארץ נובע מפשטות, עמלות זולות יותר (מאחר ורובם חברי בורסה ישירים), והבנה טובה יותר בשוק (ולכן הם יכולים להציע לך שירותי ייעוץ וכו' ולכאורה אולי באמת יש להם הבנה מעמיקה יותר מלמשקיע הממוצע, אם נוכל להתעלם לרגע מדמי הניהול וכו' - בעוד שבשווקי חו"ל זה פשוט גם לא היה נכון מלכתחילה).

אפשר לחשוב גם על עוד סיבות לאינטרס כמו זה שרוב הלווים מבנקים בארץ הם חברות ישראליות, ואני מניח שהשקעות נוסטרו של הבנקים הם גם יותר מכוונות לארץ, וכו', כך שבסה"כ יותר כסף בשוק המקומי פשוט יותר טוב להם בגדול.

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
4,669
ובנסיבות מסוימות עשוי גם להציל את מי שחי וצורך בשקלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 26
א הזמנתי כ"א חדש, ובשליחות מבקשים צילום של הת.ז עם תאריך הנפקה - יש מה לחשוש? צרכנות פיננסית 29
S מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
G תעודות סל מוזרות של הודו שוק ההון 25
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
ל הפקדת מט״ח לחשבון בחו״ל של ברוקר ישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
A ההשלכות הכלכליות של ממשלת לפיד-בנט אוף טופיק 148
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
Shtunz זמן מדף של דירה למכירה נדל"ן 23
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 2
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 6
A מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 8
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 2
ד על הטרגדיה של חופש הביטוי אוף טופיק 82
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
L צבירת ריבית מחשבונות חסכון של קריפטו השקעות אלטרנטיביות 23
W טעות של סוכן צרכנות פיננסית 8
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
N צרכים של משכיר ושל השוכר נדל"ן 2
J השקעה זמנית של כסף לבנייה פוסטים מאיכות נמוכה 8
1 מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 4
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
1 עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18
R דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500 שוק ההון 28
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
L טעויות של מתחיל בהגשה מקוונת של הדו"ח השנתי, כיצד מתקנים? מיסים 5
aeh התיק של aeh שוק ההון 59
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 29
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
A חישוב נתח יחסי של קרנות לעומת המדד העולמי והשוואה של 2 קרנות שוק ההון 19
ע הבדלים בין טופס 161 (יתרות פיצויים) לבין דוח נזילות של חברת הביטוח הפנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N אופטימיזציית מס לחסכונות פנסיונים של אזרחים אמריקאיים שמתגוררים בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M בניית דו-משפחתי ומכירה של אחד הבתים נדל"ן 6
Y תחרות לקרנות הסל הזרות של בלאקרוק בבורסת ת"א? שוק ההון 1
S חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 4
M בועת הנדלן של החילונים בישראל נדל"ן 2
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 2
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 34

נושאים דומים

למעלה