• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמקחות

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
אם יש שרשור שעוסק בנושא אני מתנצלת.

התקשרתי למס' בתי השקעות וקבלתי במייל את תנאי העמלות שתואמות לטבלה בפוסט על איך לבחור בית השקעות.
קבעתי פגישה עם נציג של IBI

לא ברור לי איך אני מתמקחת מפה.
עם הנציג בפגישה, עם הנציג בטלפון, אם אני אמורה להציג את התנאים של בתי ההשקעות המקבילים.

אשמח שתשפו מנסיונכם.

אם את נפגשת עם IBI אז יש להם תוכנית די משתלמת מפורום תפוז (מספיק להגיד להם בפגישה שאת רוצה את התנאים של פורום תפוז והם יביאו לך אותם).
אני לא זוכר מה התנאים הללו בעל פה אבל אני כן זוכר שהם מורידים את העלות החודשית הקבועה.

כמו כן דבר נוסף שצריך להבין ב-IBI והוא מוצג בצורה מבלבלת בעלונים שהם מחלקים זה שהם גובים ממך גם דמי ניהול חשבון (20 שח לחודש אם את רוצה לסחור גם בחו"ל - 5 שח למסחר בארץ בלבד) ובנוסף דמי מערכת (עוד 19 שח לחודש עור מסחר בחו"ל - 9 שח למסחר בארץ בלבד) - זה לפני שהם פירסמו בזמנו לפני ההטבות של תפוז.
בשורה התחתונה בשביל להחזיק אצלם חשבון מסחר פסיבי מחקה מדדים שמשתמש בכלים כגון VTI+VXUS את צריכה לשלם להם כמעט 40 שח לחודש שלא ביצעת בו אף פעולה!

לפי מה שאני יודע מיטב דש מציעים את הפתרון הזול ביותר לאנשים שרוצים לרכוש מניות בחו"ל לעיתים נדירות (משקיעים פאסיביים) אבל אחד הקוראים בפורום דיווח שאקסלנס וויתרו לו על העלות החודשית לגמרי אם הוא יעבוד דרכם (וזה אחרי שהוא הבהיר להם שהוא מתכנן לבצע מעט מאוד פעולות).

אני חושב שכדאי שתדברי עם אקסלנס כי העלות החודשית הקבועה זה הדבר החשוב ביותר למשקיע פסיבי שלא מבצע פעולות בכל חודש.
הפערים בשאר העמלות הם זניחים (2.5 דולר הפרש מקסימאלי לפעולה) בהתחשב שכמות הפעולות היא קטנה (פעולה אחת בכל רבעון בערך?).

@daat99
תודה רבה על העצה והאזהרה.
אני רואה בעלון ששלחו שיש חבילות מסחר בתשלום ופטור על דמי משמרת, אבל אין איזכור לא לדמי ניהול חשבון ולא לעמלת מערכת, אברר זאת.

רציתי לשאול לאישורך לשלוח שאלה בפרטי לגבי VTI+VXUS?
אני לא רוצה להציף את הפורום בשאלות בנאליות למבינים.

נערך לאחרונה ב:
אני רואה בעלון ששלחו שיש חבילות מסחר בתשלום ופטור על דמי משמרת, אבל אין איזכור לא לדמי ניהול חשבון ולא לעמלת מערכת, אברר זאת.
העלון שלהם מאוד מבלבל.
צריכים להיות לך כמה מספרים:
1. חבילת מסחר בעלות של 19 שח (למסחר בחו"ל).
2. ממשך מתחת לזה רשום עוד פעם "19 שח מתקזז מול עמלות מסחר" וכאן הכוונה לעלות מערכת בנוסף לחבילת המסחר.
בעלון שאני קיבלתי היו 4 ריבועים כאלו עם מחירים שונים - מה שרלוונטי לנו זה הריבוע השני שמאפשר מסחר בחו"ל (עבור VTI+VXUS).

רציתי לשאול לאישורך לשלוח שאלה בפרטי לגבי VTI+VXUS?
אני אישית משקיע במניות דיבידנד ולא במדדים רחבים (אם כי למדתי המון על אלטרנטיבות השקעה שונות כגון הפאסיבית במדדים, מסחר אקטיבי, מניפולציות עם אופציות וכו' לפני שהתקבעתי על מניות דיבידנד).
אני חושב שיש כאן אנשים בפורום שחקרו את הנושא של VTI+VXUS ספציפית לפרטי פרטים והם יוכלו לעזור לך הרבה יותר ממני.
@adamshalev ו- @איליה למשל :)

אני לא רוצה להציף את הפורום בשאלות בנאליות למבינים.
תנסי לזכור שיש המון קוראים שקטים בפורום שלא מגיבים ולחלקם יש אפילו פחות ידע ממך.
תנסי להיזכר כמה ידע היה לך ביום הראשון שהגעת לפורום ואז תחשבי אם השאלה שיש לך יכולה לעזור לאותם האנשים או לאנשים עם ידע דומה.
לדעתי האישית ממש לא משנה אם את חושבת שהשאלה בנאלית או לא, תמיד יהיו אנשים שיחשבו שזה ממש פשוט ויהיה אנשים שיחשבו שזה ממש מסובך כך שתמיד יכולה לצאת מזה תועלת.

עקב כך אני אישית חושב שכדאי שתשאלי שאלות כאלו דווקא בפומבי.

לא ברור לי איך אני מתמקחת מפה.
תלוי בסכום שאת מעבירה. אגב, אם מדובר ב300K, בבנקים קטנים (כגון איגוד) תוכלי לקבל פתור מדמי משמרת.
לגבי בתי מסחר - אם יש לך הייטק זון אז יש שם חבילה דיי בסדר במיטב דש עם סכום מינימום של 20000 שח

נערך לאחרונה ב:
מנסיון - הריבוע הימני מספיק.
מתחת לריבוע הימני רשום מפורשות שהוא מאפשר מסחר בארץ בלבד.
האם אתה טוען שעדיין אפשר לסחור בחו"ל דרכו?

מתחת לריבוע הימני רשום מפורשות שהוא מאפשר מסחר בארץ בלבד.
האם אתה טוען שעדיין אפשר לסחור בחו"ל דרכו?
אולי יש לנו ריבועים שונים ;)
אצלי אכן לא כתוב <מסחר בישראל וארה"ב> כמו באחרים, אבל כן כתוב ordernet + view trade
והשתמשתי כבר ב-view trade על מנת לסחור בארה"ב.

אולי יש לנו ריבועים שונים
יכול להיות :)
העלון שאצלי הוא מלפני שנה וחצי בערך אז קחו בחשבון שהמספרים שאני מציג לא מעודכנים בעליל (אם כי בשיחת טלפון איתם מלפני חודשיים היה נשמע שהדברים לא השתנו).

Back
למעלה