• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

קצת לפרוק ולקבל הצעות להתמודדות.

לאחרונה נראה שקידום שהובטח לי, או שנראה שהוא הולך לקרות בעבודה, נלקח חזרה, לאחר שהרבה זמן אני מחכה לו.

אני קצת לא יודע איך להגיב לזה, שנראה שכל מה שנאמר לי, נעלם כלא היה.

השבוע הייתי ממש בדאון מזה.

שלא תבינו לא נכון, מצבי טוב, המשכורת עדיין טובה גם ללא, בעזרת הסולידית בשנה וחצי האחרונות סידרתי את הכספים שלי, יש לי משכנתא קטנה, אבל אני מחכה כמה שנים לקידום, עם תכנית שנבנתה עם המנהל לפני יותר משנה, והנה הדבר מתמסמס במילים כמו "בוא נראה", "זה לא כזה קל", "גם אם לא השנה, מה אכפת לך שעוד שנה או שנתיים", "למה זה חשוב לך", ועוד משפטים שנועדו להחליק את העובד מרצונותיו.

והאגו שלי פגוע. מאוד. לא פגוע חומרית, כמו פנימית. כמו חמור שמצופה ממנו לרוץ כל הזמן, אבל ברגע שהוא מבקש משהו חוטף על הראש.

אני ממש מרגיש שהקרקע נשמטה מתחת לרגליי, סליחה על התיאור הציורי, אבל מה אפשר לעשות אם ההנהלה פשוט בוחרת לקחת את מה שהיא אמרה, ולטעון שזה לא אפשרי וכו' וכ' וכו' - הכח אצלם, ואתה כעובד ראוי שתנהג בצורה אתית ואתה לא באמת יכול לצאת מכליך, גם אם ההנהלה בוחרת לעשות רוורס, כי התנהגות לא נאותה של עובד - כשלעצמה עילה שאפשר לעשות איתה הרבה מאוד דברים.

אני אמשיך לדבר (בצורה אתית) ולבקש איך שאפשר את מה שלדעתי מגיע לי, ואולי גם אפנה לחיפוש מקום אחר.

אני משתף, כדי א' לקבל המלצה איך לעבוד כלפי פנים, עם העולם הפנימי שכרגע סוער, וב' איך לנהוג כלפי חוץ עם מה שקורה. אני מניח שחלקכם היו אולי במצבים דומים.

כרגע, הכי טוב שחשבתי עליו הוא זה:
-כדי להירגע, כי נראה שזה בולע את כולי, ואכן שזה מאוד אכזב אותי, זה עדיין לא כל עולמי. המצב שלי הוא טוב, בן 39 (2 נכסים כמעט משולמים, הכנסה פאסיבית של שכר דירה, אני גר בדירה משלי ולא משלם שכירות). חשבתי על אבזור הבית - כי יש דברים שהייתי רוצה להחליף - לקנות למשל חדר שינה (יש לי בסיס ישן וחורק), לייפות את חדר האמבט שהוא כרגע מאוד בסיסי.
-אמשיך לבקש ולדבר עם כל מי שאפשר על הנושא, בצורה נאותה עד כמה שניתן.
-מבין שסיכוי טוב שאולי אאלץ להחליף עבודה - לא יודע כמה עוד אוכל לסחוב את ה"נראה". אני רואה אנשים שמתקדמים בעוד שאני תקוע, וזה נורא מאכזב אותי.

לבסוף אסכם מה שנראה שמוריד אותי רגשית
- קיוויתי להתקדם בתוך המקום, כי עד לאחרונה היה לי מאוד טוב שם, אבל לאחרונה קופצים עוד ועוד דברים שממש מורידים לי את ההנאה.
-חשבתי משהו אחד על המילה של ההנהלה, וזה נראה אחרת עכשיו, סוג של אומרים לך משהו, וזה לא מחייב אותם, אין קרקע יציבה.
-ההבנה שיש סיכוי גבוה שאצטרך להחליף מקום.
-זה שאני מסתכל קדימה על המקום שלי, ואין שום הבטחה שהקידום שלי מעניין מישהו, וההרגשה שאין לך סולם נראה באופק מאוד מאכזב, שאתה במקום שמבחינתו לא תתקדם גם עוד 10 שנים. זאת ההרגשה.

היי, הנה כמה כיוונים שעולים מתוך מה ששיתפת:
1. מקום עבודה שמעריך אותך ובפרט עומד מאחורי ההתחייבויות זה מהותי לך. שווה לבדוק מה האפשרויות מחוץ לחברה הזו.
2. אם מדובר בחברה גדולה אולי שווה רק להחליף תפקיד/צוות אם רלוונטי.
3. להגדיר לעצמך עד כמה העבודה משמעותית לך בחיים. אולי זה הזמן קצת להוריד פרופיל ומנגד להשקיע בנושאים אחרים כמו ספורט / קורס / שיפוצים והלאה.
4. למצוא לך מנטור טוב ועדיף לא קרוב מדי ובכלל מחוץ לחברה.

א. לא הייתי לוקח את זה אישית. יתכן והבטיחו לך משהו שלא התכוונו לקיים, יתכן והנסיבות ישתנו. זה לא מוריד מהערך שלך כלום. זה בדרך כלל סממן של מנהלים חובבנים הרבה יותר ממה שזה עשוי להעיד עליך.
ב. היית נמנע מלהסתכל לצדדים. כמו בפייסבוק, אתה הרבה פעמים מסתכל על הסביבה שלך וחושב שמצבם של כולם טוב משלך - זה אף פעם לא המצב.
ג. ממליץ שתלך להתראיין ותראה מה קורה בשוק. יתכן וכל הבעיות שלך נפתרות ברגע שאתה עובר מקום עבודה.
ד. כפונקציה של מערכת היחסים שלך עם מנהליך, אתה יכול להציג בפניהם את החלופה ולהבין מה הם מתכוונים לעשות איתה. יתכן ופשוט מבחינתם אין לך אופק קידום.

לאחרונה נראה שקידום שהובטח לי, או שנראה שהוא הולך לקרות בעבודה, נלקח חזרה, לאחר שהרבה זמן אני מחכה לו.

שלא תבינו לא נכון, מצבי טוב, המשכורת עדיין טובה גם ללא, בעזרת הסולידית בשנה וחצי האחרונות סידרתי את הכספים שלי, יש לי משכנתא קטנה, אבל אני מחכה כמה שנים לקידום, עם תכנית שנבנתה עם המנהל לפני יותר משנה, והנה הדבר מתמסמס במילים כמו "בוא נראה", "זה לא כזה קל", "גם אם לא השנה, מה אכפת לך שעוד שנה או שנתיים", "למה זה חשוב לך", ועוד משפטים שנועדו להחליק את העובד מרצונותיו.

הייתי בעבר בסיטואציה דומה. הובטח לי מעבר לתפקיד אחר בעוד x חודשים. כשהזמן עבר המשיכו למרוח אותי שזה בתהליכים ואישורים. כעבור כמה חודשים נוספים התחילו פתאום לדבר על זה שהתפקיד החדש הוא בעצם שונה בהגדרתו ובמהותו ממה שסוכם בתחילה.
הייתי די בדאון מזה, זה ממש הוציא לי את הרוח מהמפרשים וכבר חשבתי לעבור לחברה אחרת.
בשלב מסוים פשוט אמרתי למנהלים מעליי שאני כבר לא מעוניין בתפקיד שהוצע לי, והתחלתי לברר עם מנהלים בקבוצות אחרות על תפקידים שעשויים להתאים לי, ולשמחתי באחת הקבוצות מצאתי לי תפקיד אחר שהיה מושלם עבורי, ובדיעבד קידם אותי בהרבה לעומת התפקיד שהוצע לי בהתחלה.

והאגו שלי פגוע. מאוד.
זה לגמרי ברור. אבל כנראה שכן מעריכים אותך, אולי סיבות שאתה לא מכיר מונעות מהם לשבץ אותך לתפקיד שהובטח.
אני ממש מרגיש שהקרקע נשמטה מתחת לרגליי, סליחה על התיאור הציורי, אבל מה אפשר לעשות אם ההנהלה פשוט בוחרת לקחת את מה שהיא אמרה, ולטעון שזה לא אפשרי וכו' וכ' וכו' - הכח אצלם, ואתה כעובד ראוי שתנהג בצורה אתית ואתה לא באמת יכול לצאת מכליך, גם אם ההנהלה בוחרת לעשות רוורס, כי התנהגות לא נאותה של עובד - כשלעצמה עילה שאפשר לעשות איתה הרבה מאוד דברים.
אפשר לעשות הרבה דברים. אפשר לחפש תפקיד בחברה אחרת, אפשר לחפש תפקיד אחר בחברה שלך, אפשר להוריד הילוך, אפשר להמשיך להמתין ולקוות שייתנו את מה שהובטח ואפשר גם לרדת מאותה הצעה.

אני אמשיך לדבר (בצורה אתית) ולבקש איך שאפשר את מה שלדעתי מגיע לי, ואולי גם אפנה לחיפוש מקום אחר.
אמנם מקום העבודה מגדיר אותנו ובמידה רבה מספק לנו תחושת הערכה, אבל באמת שאין מה לקחת את העבודה באופן אישי.
אם לצורך העניין היו מציעים לך לעבור לחברה אחרת, זוהי זכותך המלאה לקבל את ההצעה ולעבור - ומקום העבודה לא צריך להיעלב שבחרת לעבור. כך גם מבחינת המעסיק - יש לו אלף ואחד שיקולים, שמטרתם לקדם את העסק. ריצוי העובדים הוא אמצעי, לא מטרה, וכעובד לא צריך להיפגע מהחלטת המעסיק. כל עוד העסקה מתאימה לשני הצדדים, מעולה. ברגע שצד אחד לא בעניין, זה בסדר לחתוך אם אי אפשר להגיע להבנות.
אני משתף, כדי א' לקבל המלצה איך לעבוד כלפי פנים, עם העולם הפנימי שכרגע סוער
תנסה להתמקד בתקופה הקרובה בנושאים אחרים שאינם בתחום העבודה. אתה יכול גם להקציב פרק זמן שעד אליו אתה ממתין להם, ולאחר מכן עובר הלאה.

שיתוף זו לדעתי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תחושות כאלה.
אתה לא הראשון ולא האחרון שמרגיש שמקום העבודה שלו לא מעריך אותו. אז דבר על זה עם אנשים בעבודה.
זכור שגם ההנהלה וגם שאחר עמיתיך לעבודה הם בני אדם שאולי מרגישים כמוך או שהרגישו ככה בעברם והם יגלו אמפתיה כלפיך, אז אל תפחד להציף את זה.

בנוסף - בכל זאת אלו ימי קורונה - אם אתה עובד רוב השבוע מהבית כמו הרבה אנשי הייטק בימינו, ייתכן מאוד שהריחוק משאר האנשים בעבודה מעצים את התחושות הרעות שאתה מרגיש, ובמקרה כזה להגיע יותר למשרד יכול קצת לעזור.

אם אתה אוהב מה שאתה עושה, ונוח לך, למה אתה מצפה להערכה נוספת בצורת כסף?
אתה מקבל סכום יפה, אוהב מה שאתה עושה, ובאיזור הנוחות בסך הכל (לא קופץ ממקום למקום). אתה לא חייב לחפש הערכה מאנשים מחוצה לך, בוודאי לא כזאת שמבוססת רק על כסף (אם מעורב גם תפקיד אחר ולא רק תוספת, אז זה יותר מורכב, אני מודה)
יש פה גם עניין פשוט של ציפיה שהתבדתה, וזה נכון לכל תחום, אין פה איזה משהו שונה מאכזבה. בסוף, תסתכל על המאקרו - לא קיבלת טפיחה נוספת על השכם מאדם חיצוני.
מה שכן אתה מקבל, זו טפיחה גדולה כל חודש, נוחות, עניין, יציבות.
בלי קשר, אפשר לברר מה אתה שווה בחוץ, ואם יש משהו קונקרטי שאתה מוכן לו, אז להציג את זה להנהלה הנוכחית.
בסך הכל זה קפיטליזם, אין פה עניין לרגשות אישיים ומיותרים, אתה לא מקבל משכורת כפי כמה אתה "משקיע" או "נותן מעצמך",
אלא כמה אתה נחוץ ביחס לאופציה האחרת, ובתוך המסגרת הזאת ניתן להפעיל מנופים. אם המעסיק היה אומר לך לוותר על 500 שקל, כי "מה אכפת לך, אתה מעריך את החברה שלנו, לא? טוב לך פה, לא?" היית מוותר? לא, כי למה לך. אם האופציה הייתה או חל"ת או קיצוץ ב500, היית כנראה לוקח קיצוץ.

יכול לספר אנקדוטה אישית -
הייתה תקופה שהרגשתי בה שהשכר שלי "נתקע מאחור"
בנוסף - כל מיני אנשים נשלחו למשרדים בחו"ל - בתכנית שבמסגרתה עובד מישראל "התחלף" לשבוע עם עובד מחו"ל - וכל אחד עבד מהעמדה של השני בארץ אחרת. זה היה משהו שבין "צרכי עבודה" לבין מעין בונוס. אותי לא שלחו אף פעם.
וכך התחלתי להרגיש מקופח ולא מתוגמל כהלכה.

פניתי למנהל - אמר לי זה מה יש, השכר שלך דווקא גבוה ביחס לשוק בחוץ, בלה בלה בלה ---
התחלתי להתראיין בעוד מקומות, ובדיוק כשהתחלתי לקבל הצעות - פתאום לקחו אותי לשיחה והודיעו לי שמעלים את השכר ב-30% ושולחים אותי לחו"ל לשבוע.
חצי שנה אחרי זה קיבלתי פתאום עוד העלאה בלי שבכלל ביקשתי.

אז - אני לא מנסה סתם "להשוויץ" אלא להראות שאתה לא צריך להרגיש יותר מדי סנטימנטליות למקום העבודה. ברור שכיף וחשוב להסתדר עם כולם, ושהאווירה תהיה נעימה ותהיה תחושת "לכידות" וזהות מטרה וכו' - אבל בסוף אתה מוכר את הזמן שלך והם קונים אותו ממך. ובעסקים, כמו בעסקים, לפעמים - יש חוסר הסכמה על תנאי העסקה, ואז או שמתפשרים, או שאומרים יפה שלום.

אז אתה צריך לבחון את עניין העבודה שלך שם בשני רבדים:
א. עד כמה כיף / מאתגר / מעניין / נוח וכו' - לעבוד שם - מכל היבט אפשרי (איזון בית-עבודה, שעות, תגמול שמסביב לשכר, נוחות הכיסאות והציוד, מרחק מהבית, אנשים, נסיון רלוונטי לקריירה, וכו')
ב. עד כמה אתה מרגיש שאתה מתוגמל כהלכה בהתחשב ל-"שווי" שלך בשוק בהינתן הכישורים והידע שלך

אפשר להתפשר על (א), ואפשר להתפשר על (ב), והכל נתון בסוף לבחירתך. לא בטוח אגב שאם תבחר "לפוצץ" את העסק כדי לאפטם את (ב) בהכרח תצטרך לוותר על (א) במקום אחר, אבל כן ייתכן שזה יהיה אלמנט מסויים של אי-וודאות (כי קשה לדעת כמה אנחנו מסתדרים במקום אחר או כמה הוא מתאים לנו עד שאנחנו מנסים אותו בפועל).

אז כפי שהציעו לך פה, אתה תמיד יכול להתחיל לחפש ולהתראיין במקומות אחרים ולראות אם אתה נתקל באפשרויות אחרות מעניינות ו/או הצעות שמשפשרות משמעותית את התגמול החומרי -- זה אף פעם לא מחייב. תמיד אתה יכול לסרב להצעת עבודה ולהגיד שהחלטת בסוף להישאר איפה שאתה.

מצד שני, יכול להיות שגם תגיע למסקנה שאם השיפור שאתה יכול לעשות נניח הוא רק של 1000 ש"ח, אולי זה לא מספיק כדי להצדיק מעבר בהכרח.

ולבסוף --- יכול להיות שעצם הנסיון שלך לעבור למקום אחר תגרום למעסיק שלך להציע לך הצעה משלו.
הטריק הוא לתת להם להבין שאתה לא סתם "מבקש ומתבדה" אלא ממש לא מרוצה מהתשובה שנתנו לך (זה כנראה הרושם שאני הצלחתי ליצור בזמנו שגרם להם לחזור אלי עם הצעה חדשה).

הטריק הוא לתת להם להבין שאתה לא סתם "מבקש ומתבדה" אלא ממש לא מרוצה מהתשובה שנתנו לך (זה כנראה הרושם שאני הצלחתי ליצור בזמנו שגרם להם לחזור אלי עם הצעה חדשה).
תוכל להסביר, מה אמרת ואיך העברת את זה ? היית צריך לאיים שתחפש מקום אחר/חזרת עם הצעה ממקום אחר ?

תוכל להסביר, מה אמרת ואיך העברת את זה
אנחנו מדברים על משהו שהיה לפני כמעט עשור, כן? אני לא זוכר בדיוק את הניסוח
יש מקורות מידע מעולים ברשת (ובמקומות אחרים) על האופן שבו נכון לנהל מו"מ על תנאים עם מעסיקים (או בכלל בחיים)

ראה לדוגמא הרצאה זו:

היית צריך לאיים שתחפש מקום אחר/חזרת עם הצעה ממקום אחר ?
לא. אבל דאגתי להבהיר שאני לא מרוצה מהתשובה שניתנה לי.
ואתה לא צריך בהכרח לבוא אליהם עם הצעה קונקרטית ממקום אחר (זה די שקול להודעת התפטרות, פחות או יותר) -
מספיק שתגיד שהבנת (מחברים, משיחה עם מכרים, מבירורים שעשית) שהשכר שלך נניח לא הולם את הנסיון / יכולת / תרומה / תפקיד שלך

תמיד עדיף שתדבר על ה-IMPACT שלך בתפקיד על פני נניח כמו "ותק" או דברים כאלה, שאין בהם שום ערך בפני עצמם - אלא אם נניח כחלק מטיעון כמו: "השכר שלי לא השתנה כבר 5 שנים והוא נשחק אפילו ביחס לאינפלציה" (סתם נותן דוגמא מופרכת).

נערך לאחרונה ב:
הייתי במצב דומה לפני 10 שנים, מעבר צוות שהובטח לי התמסמס, במקום זה ביקשתי קידום בצוות שלי ולא קיבלתי. זה היה סטארט אפ, והייתי אחד העובדים הראשונים (מספר 12) וככל שהחברה גדלה (הגענו ל200 עובדים לפני שעזבתי) ראיתי שהמקבילים לי בתפקיד ובוותק עוברים קדימה ואני נשאר באותו מקום.
הרגשתי רע כי המנהל הישיר שלי מרח אותי, והתעלמו מהבקשות שלי, הרגשתי שאני ממלא להם משבצת ולכן הם מעדיפים למרוח אותי ולהשאיר אותי באותו תפקיד מאשר לתת לי להתפתח הלאה. בדיעבד אני מבין שזה כי מי שהיה מנהל הסייט בישראל חשב שאני לא מתאים לתפקיד שרציתי. בסוף עברתי לתפקיד שרציתי, כי המנכ"לית (הבוסית של מנהל הסייט) הכירה אותי ודחפה את זה, אבל אם לא הייתי ביחסים טובים איתה זה בחיים לא היה קורה.
בהסתכלות לאחור למדתי כמה דברים:
1. אם אתה מרגיש שמדלגים עליך, אתה צריך לחשוב אם אתה באמת מתאים למה שאתה מבקש, יכול להיות שמורחים אותך כי לא נעים להם לומר שאתה לא מתאים.
2. אם אתה מרגיש שמדלגים עליך, האם באמת שווה לך להישאר שם?
3. אם אתה חושב שאתה מתאים, האם יש מישהו שחוסם אותך מסיבה כלשהי? (במקרה שלי, זו הייתה דיעה של מנהל אחד, אבל הוא זה שקבע בסופו של דבר)
3. אם אתה מאוד רוצה להישאר שם, האם אתה מקושר למנהל בכיר יותר שיכול לדחוף אותך?

1. אם אתה מרגיש שמדלגים עליך, אתה צריך לחשוב אם אתה באמת מתאים למה שאתה מבקש, יכול להיות שמורחים אותך כי לא נעים להם לומר שאתה לא מתאים.
2. אם אתה מרגיש שמדלגים עליך, האם באמת שווה לך להישאר שם?
3. אם אתה חושב שאתה מתאים, האם יש מישהו שחוסם אותך מסיבה כלשהי? (במקרה שלי, זו הייתה דיעה של מנהל אחד, אבל הוא זה שקבע בסופו של דבר)
3. אם אתה מאוד רוצה להישאר שם, האם אתה מקושר למנהל בכיר יותר שיכול לדחוף אותך?
נקודות טובות, תודה.

אני מכיר את המנהל הבכיר מהיכרות קודמת, לא יזיק לנסות. וכן אני מרגיש שאחד המנהלים בדרך מעכב זאת. ואתה צודק גם בנוגע לנקודה 2 - אם זה היחס, פחות ופחות דברים מחזיקים.

היי, הנה כמה כיוונים שעולים מתוך מה ששיתפת:
1. מקום עבודה שמעריך אותך ובפרט עומד מאחורי ההתחייבויות זה מהותי לך. שווה לבדוק מה האפשרויות מחוץ לחברה הזו.
2. אם מדובר בחברה גדולה אולי שווה רק להחליף תפקיד/צוות אם רלוונטי.
3. להגדיר לעצמך עד כמה העבודה משמעותית לך בחיים. אולי זה הזמן קצת להוריד פרופיל ומנגד להשקיע בנושאים אחרים כמו ספורט / קורס / שיפוצים והלאה.
4. למצוא לך מנטור טוב ועדיף לא קרוב מדי ובכלל מחוץ לחברה.
בהקשר של נקודה מס' 4, יש לך נסיון עם איך למצוא כזה? או איך בכלל דבר כזה יכול לעבוד?

בקצרה: אני לגמרי מבין אותך והייתי במקום בו אתה נמצא. כולי תקווה שתלמד להפנים מה שאני לא הפנמתי בעבר

אגו הוא האוייב הכי גדול שלך במקום העבודה. במקום להכנע לגישה של אגו, תתמקד בגישה של חתירה למטרות. אתה צריך לעבוד כדי להגיע למטרות שלך ושל החברה.
אם אתה חושב שיש לך אפשרויות טובות יותר בחוץ, תתחיל לחפש, תקבל מושג על המצב שלך בשוק, לגבי האפשרויות. זה יכול לשפר את האגו שלך וגם יכול להביא אותך לקבלת הצעת עבודה, כזאת שתוכל לקחת או להשתמש בה כמנוף מול מקום העבודה הנוכחי.

ההנהלה שלך עשתה טעות, זה לא משנה אם אתה ראוי לקידום או לא. עצם העבודה שנתנו לך להבין שתקודם ולא קודמת, זאת טעות ומראה על כשל חמור. אתה יכול לשתף את המנהלים בהרגשה אבל זה חייב להיות קורקטי, תשתדל להתמקד בנקודות הבאות במסר שלך אליהם

1. תהיה קורקטי, לא רגשי מדי
2. אל תציג את עצמך כמיואש, כנימצא על סף עזיבה בשום אופן.
3. אתה מבין את האילוצים, חשוב לך לא רק שיקשיבו לך אלא גם לשמוע את נקודת המבט של המנהלים, מה חסר לך בשביל קידום ואיך תוכל להגיע לשם
4. אל תשחק את הקורבן
5. המטרה שלך בפניה היא לא להתלונן אלא *להבין* ולהסתכל קדימה, להבין איך אתה ממשיך להצליח בחברה בצורה שתוביל אותך לקידום

מספיק שתגיד שהבנת (מחברים, משיחה עם מכרים, מבירורים שעשית) שהשכר שלך נניח לא הולם את הנסיון / יכולת / תרומה / תפקיד שלך
ואם עשית את זה ושום דבר לא זז?

שלום חברים,

קצת לפרוק ולקבל הצעות להתמודדות.

והאגו שלי פגוע. מאוד. לא פגוע חומרית, כמו פנימית. כמו חמור שמצופה ממנו לרוץ כל הזמן, אבל ברגע שהוא מבקש משהו חוטף על הראש.

אני משתף, כדי א' לקבל המלצה איך לעבוד כלפי פנים, עם העולם הפנימי שכרגע סוער, וב' איך לנהוג כלפי חוץ עם מה שקורה. אני מניח שחלקכם היו אולי במצבים דומים.

כרגע, הכי טוב שחשבתי עליו הוא זה:
-כדי להירגע, כי נראה שזה בולע את כולי, ואכן שזה מאוד אכזב אותי, זה עדיין לא כל עולמי. המצב שלי הוא טוב, בן 39 (2 נכסים כמעט משולמים, הכנסה פאסיבית של שכר דירה, אני גר בדירה משלי ולא משלם שכירות). חשבתי על אבזור הבית - כי יש דברים שהייתי רוצה להחליף - לקנות למשל חדר שינה (יש לי בסיס ישן וחורק), לייפות את חדר האמבט שהוא כרגע מאוד בסיסי.
-אמשיך לבקש ולדבר עם כל מי שאפשר על הנושא, בצורה נאותה עד כמה שניתן.
-מבין שסיכוי טוב שאולי אאלץ להחליף עבודה - לא יודע כמה עוד אוכל לסחוב את ה"נראה". אני רואה אנשים שמתקדמים בעוד שאני תקוע, וזה נורא מאכזב אותי.

לבסוף אסכם מה שנראה שמוריד אותי רגשית
- קיוויתי להתקדם בתוך המקום, כי עד לאחרונה היה לי מאוד טוב שם, אבל לאחרונה קופצים עוד ועוד דברים שממש מורידים לי את ההנאה.
-חשבתי משהו אחד על המילה של ההנהלה, וזה נראה אחרת עכשיו, סוג של אומרים לך משהו, וזה לא מחייב אותם, אין קרקע יציבה.
-ההבנה שיש סיכוי גבוה שאצטרך להחליף מקום.
-זה שאני מסתכל קדימה על המקום שלי, ואין שום הבטחה שהקידום שלי מעניין מישהו, וההרגשה שאין לך סולם נראה באופק מאוד מאכזב, שאתה במקום שמבחינתו לא תתקדם גם עוד 10 שנים. זאת ההרגשה.
אין דבר שיכול להרוס בן אדם ובטחון עצמי כמו השפלה במקצועיות שלו, הרבה אנשים, כמו גם כנראה אתה, שואבים את הערך העצמי שלהם מהעבודה.
הציעו לך במקום אחר, לדבר עם מישהו. מניסיון לא יצא הרבה מהפורום פה, הרבה דעות מתחומים שונים וכל אחד עם דעתו, הרבה אנשים שדברים באו להם בקלות ו/או אנשים עם מטרות שונות משלך וראייה שונה וקשה מאוד לדבר מאחורי ארשת אנונימית.

תצבור מצברים, תדאג לשפץ קורות חיים, אל תחשוב על אף אחד, בעסקים כמו בעסקים אין חברים.

It’s only business זה לא קלישאה, זה באמת ככה.

אחד השיעורים הכי חשובים שלמדתי בחיים -אף אחד לא באמת מתעניין בך, גם המנהלים, יש צרות בבית, האישה, הבעל, הילדים, המשכנתא, יש לחץ, יש דד ליינים, לפעמים בכוונה לא רוצים לקדם מסיבות פוליטיות, לפעמים מעדיפים עובד טוב מאשר מנהל לא טוב, לפעמים עצם זה שאתה ממלא משבצת ויש עלייך דעה כלשהי מקובעת אז לא יגידו לך את זה בפנים וימרחו אותך כמו החמאה שבצנים.

תאסוף כוחות, תשחק את המשחק, מאחורי הקלעים תגיד לעצמך מה טוב אני יכול לקחת ומתי נכון לי לעזוב ולאן(אגב יכולה התשובה להיות יש לי. 5 שנים עד למצב שאני מגיע ליעד שלי, אני אשאר עד אז ואעבוד בנוחות, אני מנחש שרוב המשק הישראלי בשלב מסויים בחיים שלו עובד ככה, ונשאר במקום מנוחות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
ז התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking אוף טופיק 59
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
D התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים אוף טופיק 93
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 41
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
שנקל (אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות מיסים 33
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48

נושאים דומים

Back
למעלה