• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות של בן 21

שואף

משתמש סולידי
דירוג
32
אהלן,
לומד על שוק ההון וקורא מבלוגים ותוכן באינטרנט כמו הסולידית כבר סביבות ה3 חודשים, בצורה די אגרסיבית האמת כי אני מוצא בזה המון עניין. פתחתי כבר חשבון מסחר ובשבוע הקרוב כבר מבצע הפקדה ומתחיל לקנות נ"ע.

ללא קשר לזה, אני בעוד כחצי שנה משתחרר, ואני מגדיר את עצמי בתור אדם די סולידי ובאמת מאמין בגישה, לא מיישם אותה בצורה קיצונית מדי אבל סה"כ נמנע לצריכה סתמית. בכל מקרה, אחרי חשיבה מעמיקה ובאמת הסתכלות עצמית החלטתי בכל זאת לא לוותר על "הטיול הגדול", חשוב לי לעבור את החוויה הזו בשלב הזה של החיים ואני מאמין שאני צריך את זה למען עצמי.
מה שכן, בעבר הייתי אומר שאני רוצה לפחות חצי שנה, ניתוק וכו'. היום, אני במקום אחר ומכוון לסביבות ה3 חודשים אפילו קצת פחות.

השאלה היא כזו: איפה לדעתכם הכי נכון לשמור את כל החיסכון לטיול? באיזה אפיק? מדובר ככל הנראה בכמה עשרות אלפים, ונראה לי טיפשי שיישאר בעו"ש.
בנוסף, בהתאם להמלצות הסולידית אני רוצה למקסם את ההכנסה שלי לאחרי השחרור, ולכן כבר בסוף החודש מתחיל לחפש עבודה ליום אחרי הגזירה. מה שכן, אני מוכן לכל עבודה אפילו פועל בניין (כמו שהסולידית ציינה באחד הפוסטים שבאמת ניתן להרוויח סכומים משמעותיים בלי ניסיון שם), אבל אני מכוון את עצמי לגשת לבגרות בפיזיקה ולעשות עוד פסיכומטרי אחד אחרי השני, ובעקבות כך אני מוכרח שיהיה לי זמן גם ללמוד וגם לנשום קצת, קצת יותר מדי דרישות חחח, אבל אם יש למישהו המלצות או רעיונות אשמח שתשתפו.

דבר אחרון, ממש אשמח אם תוכלו לשתף טיפים להתייעלות פיננסית והזדמנויות שאוכל לנצל אותם בעקבות הגיל הצעיר, דברים שלדעתכם נראים נכונים או שווה לנצל.

איפה לדעתכם הכי נכון לשמור את כל החיסכון לטיול? באיזה אפיק? מדובר ככל הנראה בכמה עשרות אלפים, ונראה לי טיפשי שיישאר בעו"ש.
בעו"ש.
אתה תצטרך את הכסף עוד חצי שנה. זה טווח קצר מידי להשקעה.

אבל אם יש למישהו המלצות או רעיונות אשמח שתשתפו.
השלמת בגרויות ופסיכומטרי ותואר אלה דברים שעולים כסף.
אתה תקבל מענק שחרור יפה מצה"ל בדיוק בשביל זה. לבזבז אותו על טיול ארוך בחו"ל זו טעות קריטית בעיני.
תלמד, תעבוד, תתחיל לבנות לעצמך את החיים.
מבטיח לך שאתה כבר תמצא זמן לטייל.

החלטתי בכל זאת לא לוותר על "הטיול הגדול",
ולכן כבר בסוף החודש מתחיל לחפש עבודה ליום אחרי הגזירה.
אז למתי אתה מתכנן את הטיול?
איפה לדעתכם הכי נכון לשמור את כל החיסכון לטיול?
לדעתי, כמו החבר מעלי, בעו"ש. כשהכסף צבוע למשהו ספציפי (טיול, הכנה פסיכומטרית, אנא עארף) תוך זמן קצר אין טעם לסכן אותו.
לבזבז אותו על טיול ארוך בחו"ל זו טעות קריטית בעיני.
פה אני חולקת עליך. טיול ארוך לפני התחלת החיים הבוגרים יכול לתת תובנות והצטיידות מנטלית למסע בהמשך. כמובן אם לא סתם עושים את המסלול של כולם ומבלים בעישון ומסיבות...

דבר אחרון, ממש אשמח אם תוכלו לשתף טיפים להתייעלות פיננסית והזדמנויות שאוכל לנצל אותם בעקבות הגיל הצעיר, דברים שלדעתכם נראים נכונים או שווה לנצל.

חייל משוחרר, מתכנן לחסוך לטיול, סולידי, רוצה לצבור חוויות בגיל הזה, לא מפחד מעבודת כפיים - אני במקומך היתי מתחיל לחפש עבודה מועדפת הכוללת מגורים, בעדיפות למקום רחוק בצפון או בדרום.

היתרונות הם שאחוז החסכון הפוטנציאלי גבוהה משמעותית (לרוב חוץ ממגורים מקבלים אפילו ארוחת בוקר וצהריים), מכירים חבר'ה בגילך ויש זמן לפנאי, טיולים בארץ, כיף וגם קצת ללימודי הכנה. אם תעבוד בתחומי הבניה / משהו טכני או ייצרני אחר תוכל אפילו להרוויח יפה מאד. וכמובן אל תשכח את המענק עבודה מועדפת. לדעתי, זוהי דרך נהדרת לחסוך לטיול.

כמובן אם לא סתם עושים את המסלול של כולם ומבלים בעישון ומסיבות...
אם התנאי הזה מתקיים אז את צודקת לחלוטין. לגמרי חוויה מלאה בתובנות והצטיידות מנטלית (וכניראה גם הרבה יותר זולה).
אבל זה נורא קשה להרים טיול שהוא לא מה שכולם עושים, ורק מעטים מעזים לנסות.

השלמת בגרויות ופסיכומטרי ותואר אלה דברים שעולים כסף.
אתה תקבל מענק שחרור יפה מצה"ל בדיוק בשביל זה. לבזבז אותו על טיול ארוך בחו"ל זו טעות קריטית בעיני.
תלמד, תעבוד, תתחיל לבנות לעצמך את החיים.
מבטיח לך שאתה כבר תמצא זמן לטייל.
האמת שכבר עשיתי פסיכומטרי בזמן השירות, והוא עלה לי סה"כ 150 שקל אחרי שמכרתי את הספרים מחדש + קורס פסיכומטרי מטעם המדינה, התוצאות סה"כ לחייל בעיניי יפות (מעל 600) ומאמין גם כשאגש עוד פעם אני לא אעבור את העלות של 1000 שקל, בתקווה גם עם עלות המבחן. בכל מקרה, חשבתי על זה המון באמת ואני בטוח שלא אוותר עליו, וכמובן שכמו שכבר דובר פה, אני לא מתכוון לטוס כדי "להיטרק" או בטן גב איפשהו, מחפש לראות עולם ובעיקר בעיקר לטייל.

חייל משוחרר, מתכנן לחסוך לטיול, סולידי, רוצה לצבור חוויות בגיל הזה, לא מפחד מעבודת כפיים - אני במקומך היתי מתחיל לחפש עבודה מועדפת הכוללת מגורים, בעדיפות למקום רחוק בצפון או בדרום.
חשבתי על האפשרות, לא חקרתי מספיק לעומק אבל עושה עלי רושם שדווקא עבודות מועדפות של חקלאות וכו', בפריפריה (שאני דווקא מאוד מרגיש בנוח עם זה ואני מאוד למשל אוהב את הדרום), בסופו של דבר זה לא כל כך משתלם יחד עם עלות המגורים במקום, והעובדה שאתה חי עם המון אנשים שבאים תכל'ס בעיקר להנות מהחוויה ופחות לכסף, המון מסיבות וכו' (הכי רואים את זה במועדפות במלונות באילת). אני בכל מקרה אחקור את זה יותר לעומק, ואני מכיר חבר שעובד במועדפת של מפעל לוגיסטי, עבודה קשה מאוד אבל הוא מרוויח יפה וגם עם מענק.

תודה על המענה, אשמור את זה בעו"ש או באיזה פיקדון שיהיה בצד.
אם למישהו יש עוד טיפים לעשור הקרוב ובכלל לכל ההתחלה של "העצמאות" אני אשמח לשמוע, החלטות שאתם שמחים שעשיתם וכד'.

דבר אחרון, ממש אשמח אם תוכלו לשתף טיפים להתייעלות פיננסית והזדמנויות שאוכל לנצל אותם בעקבות הגיל הצעיר, דברים שלדעתכם נראים נכונים או שווה לנצל
*מסיבה אחת טובה שווה יותר מעשר מסיבות סתמיות.
זה גיל שמאד קל ללכת להכל כי כולם הולכים.
תדע מה נכון עבורך. יחסוך לך הרבה.
*תכין תקציב לצרכיך ולהוצאות צפויות לאחר החזרה לארץ

אם למישהו יש עוד טיפים לעשור הקרוב ובכלל לכל ההתחלה של "העצמאות" אני אשמח לשמוע, החלטות שאתם שמחים שעשיתם וכד'.
ועצה נוספת (של וורן באפט, וגם מניסיון החיים שלי) -
לשפר את כישורי התקשורת.

אדם בעל כישורי תקשורת טובים יכול להתקבל למשרות טובות יותר,
להתקדם מהר יותר בכל מקום עבודה,
ליצור קשרים עם אנשים שיפתחו לו דלתות,
ולמצוא שותפה איכותית ומתאימה למסע החיים (מכפיל כוח כלכלי, בנוסף ליתרונות שחורגים בהרבה מהתחום הכלכלי).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
י התלבטות במינוף לבית קרקע של 5M נדל"ן 15
N התלבטות בין קורסים של פיתוח תוכנה התפתחות אישית 12
נ התלבטות בין קופת גמל של הלמן לקל גמל שוק ההון 7
1337justme התלבטות בקניה חד פעמית בסכום גדול של IWDA מול SWRD בלונדון שוק ההון 5
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
קורא הדוק התלבטות: NEAR מול IBTA של בלאקרוק שוק ההון 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה