• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בנוגע ליחס נכסי אינפלציה/דיפלציה בתיק הארי בראון

לאונל

משתמש סולידי
דירוג
13
בקצרה: מעביר את רוב חסכונותיי ל-IRA ומתלבט מה לקנות. הרעיון הכללי הוא שילוב בין תיק הארי בראון עבור החלק מהתיק שמיועד לטווח הקצר ו-100% מניות עבור החלק מהתיק שמיועד לטווח הארוך.

בנוגע לתיק הארי בראון - או באופן ספציפי יותר, בנוגע לתרחישי אינפלציה/דיפלציה - מזה קרוב לחצי-שנה שאני קורא או שומע על תרחישים סבירים (עד כדי בלתי נמנעים) של אינפלציה חזקה בארה"ב שתיתן אותותיה גם במחוזותינו. נוסף על כך הריבית האפסית, ואין לי אלא לתהות אם להשקיע 25% מהתיק באג"ח לא-צמוד עלולה להיות החלטה פזיזה.
הנה קריאה מעודדת לסופ"ש מאתמול בבוקר:
https://www.bloomberg.com/opinion/a...he-federal-reserve-to-rethink-monetary-policy

למרות החטא הקדום של ניסיון תזמון השוק, שואל מסקרנות: יש כאן משקיעים/ות ששינו באופן ברור את יחסי האינפלציה/דיפלציה שלהם (הן בתיק הארי בראון והן בכל תיק אחר בעל אסטרטגיה דומה)? באופן כללי יותר, משקיעים שחשופים לקרן מחקה זהב ביותר מ-25% מהתיק? הגדילו חשיפה לקרנות אחרות שמתיימרות לשגשג באינפלציה (נדל"ן, סחורות, ביטקוין)? משקיעים שלמרות הריבית האפסית חושבים שאג"ח צמוד-מדד עלול לתת משהו מעבר לשמירה על ערך הכסף?

חושב על תיק 25% מניות, 25% מזומן, 37% זהב (או שילוב כלשהו בין זהב, נדל"ן, סחורות וביטקוין) ו-13% אג"ח ארוך טווח לא-צמוד. כלומר חלוקה 25-75 לסבירות אינפלציה-דיפלציה, מן הסתם די שרירותית.

תודה לעונות ולעונים.

אולי בכל זאת?

בנוגע לתיק הארי בראון - או באופן ספציפי יותר, בנוגע לתרחישי אינפלציה/דיפלציה - מזה קרוב לחצי-שנה שאני קורא או שומע על תרחישים סבירים (עד כדי בלתי נמנעים) של אינפלציה חזקה בארה"ב שתיתן אותותיה גם במחוזותינו. נוסף על כך הריבית האפסית, ואין לי אלא לתהות אם להשקיע 25% מהתיק באג"ח לא-צמוד עלולה להיות החלטה פזיזה.
ממליץ שתברר על ציפיות השוק לאינפלציה ותראה אם אנשים שמים את הכסף איפה שכביכול הרבה חושבים שהוא צריך ללכת. זה לא אומר לכאן או לשם השוק טועה הרבה פעמים, אבל פחות ממאמרי דעה שנכתבים ע"י מנהלי קרנות גידור למיניהם.

חושב על תיק 25% מניות, 25% מזומן, 37% זהב (או שילוב כלשהו בין זהב, נדל"ן, סחורות וביטקוין) ו-13% אג"ח ארוך טווח לא-צמוד. כלומר חלוקה 25-75 לסבירות אינפלציה-דיפלציה, מן הסתם די שרירותית.
התיק שלך צריך להיות תלוי מטרה ולא גנרי
אין תיק גנרי שיתאים גם לך וגם לי וגם לכולם.
ממליץ לך לעבור על שרשור תיקי ההשקעות ולראות גם איך אחרים משקיעים וגם את השיקולים מאחוריהם לראות מה מהם רלוונטי לך וללמוד מהם.

3fYuXud.png

מדהים איך הזמן מפשט כל תיק מתחכם מדי..

אישית.. אני לא מאמין שיש צורך להתגונן מדיפלציה. דיפלציה זה מצב מסוכן שקל יחסית לבנק מרכזי להמנע ממנו.
לגבי אינפלציה (במובן הרחב): אני לא סומך במיוחד על "מדד המחירים" כדי לייצג ירידת ערך במטבע.. לא בארץ ולא בארה"ב.

לגבי אינפלציה (במובן הרחב): אני לא סומך במיוחד על "מדד המחירים" כדי לייצג ירידת ערך במטבע.. לא בארץ ולא בארה"ב.
גם אני לא.
אבל כמו הדמוקרטיה, זו השיטה (סל שיטות) הכי פחות גרועה (למעשה אני לא מכיר שיטה אחרת אשמח אם יש לך)
דרך אגב @לאונל כיצד מניות חשופות לאינפלציה?

למעשה אני לא מכיר שיטה אחרת אשמח אם יש לך)
פחות חשוב לי בתור אינדיבידואל למדוד אינפלציה.. חשוב לי להתגונן מפניה.
ולדעתי, החזקת ערך בנכסים ריאליים כמו מניות, זהב, נדל"ן וכו' עוזר להתגונן מאינפלציה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
N התלבטות בנוגע למסלולי השקעה בכל המוצרים הפנסיונים ומעבר לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
P התלבטות בנוגע לרכישת נכס מההורים נדל"ן 30
O התלבטות בנוגע לפלח נדל"ן בתיק נדל"ן 30
ה התלבטות קשה בנוגע לתואר ראשון התפתחות אישית 12
O התלבטות בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
O התלבטות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
G התלבטות בנוגע לבחירת מקצוע התפתחות אישית 26
מ התלבטות בנוגע ללימודים ותעסוקה התפתחות אישית 1
נ התלבטות בנוגע לרכישת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 4
A התלבטות בנוגע לילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
י התלבטות בנוגע לקרן השתלמות שוק ההון 21
מ התלבטות בנוגע למשיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 17
ש התלבטות בנוגע למשיכת כספי פיצויים פטורים ממס צרכנות פיננסית 97
M התלבטות בנוגע ללימודים וקריירה התפתחות אישית 1
ד התלבטות בנוגע לVTI או VOO בתיק השקעות שוק ההון 23
ס התלבטות בנוגע לשינוי מסלול השקעה בקרן הפנסיה/השתלמות שוק ההון 28
S התלבטות בנוגע ללימודים פול-טיים התפתחות אישית 40
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8