• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים

rachel19

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם,
אני מתחברת לנושא של ביולוגיה ומדעים. אבל גם מצליחה ואוהבת מדעי המחשב. התחלתי מעט קורסים של מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. אני יכולה לעבור לתואר המשולב של מדעי המחשב ומדעי החיים גם באוניברסיטה הפתוחה.
הבנתי שאין כל כך היצע בתחום אחרי תואר ראשון. האם זה נכון? יש מישהו שמבין בתחום ויכול לעזור לי?
תודה מראש ויום טוב.

עם ידע בתכנות יש יותר היצע בשוק והמשכורות יותר גבוהות.
לא חייבים תואר במדעי המחשב כדי להתעסק בתחום.
לא מכיר את מדעי החיים אבל אני מניח שכל תואר דו חוגי שכולל את מדעי המחשב ימצא לך עבודה במשכורות גבוהות בהמשך.

התואר המשולב יאפשר להגיע למשרת פיתוח תוכנה בדיוק כמו מדמ"ח חד חוגי, לאו דווקא למשרות שקשורות לביולוגיה.

תודה רבה על התגובות המהירות!!
עזרתם לי מאוד!

בוגר תואר ראשון בביולוגיה

ממליץ לעשות חד חוגי במחשבים. המשכורות לא מצדיקות את הטרחה שבלימודי ביולוגיה.

שלום לכולם,
אני מתחברת לנושא של ביולוגיה ומדעים. אבל גם מצליחה ואוהבת מדעי המחשב. התחלתי מעט קורסים של מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. אני יכולה לעבור לתואר המשולב של מדעי המחשב ומדעי החיים גם באוניברסיטה הפתוחה.
הבנתי שאין כל כך היצע בתחום אחרי תואר ראשון. האם זה נכון? יש מישהו שמבין בתחום ויכול לעזור לי?
תודה מראש ויום טוב.

יש לא מעט עניין בחיתוך בין מדעי החיים למדעי המחשב. לא מעט אנליזות של רצפי DNA וכו'. (ביואינפורמטיקה) זו לא רק החלטה כלכלית, זו בעיקר החלטה של מה מעניין אותך.

נערך לאחרונה ב:
אם זה מעניין אותך לכי על זה, דו חוגי של מדעי המחשב לא אמור לפגוע בך בעיניי המעסיקים

בוגר תואר ראשון בביולוגיה

ממליץ לעשות חד חוגי במחשבים. המשכורות לא מצדיקות את הטרחה שבלימודי ביולוגיה.
תודה! טוב לשמוע חוות דעת של בעל ניסיון

יש לא מעט עניין בחיתוך בין מדעי החיים למדעי המחשב. לא מעט אנליזות של רצפי DNA וכו'. (ביואינפורמטיקה) זו לא רק החלטה כלכלית, זו בעיקר החלטה של מה מעניין אותך.
רציתי לדעת שאני לא אלך ללימודים רק מהעניין ולבסוף לא יהיה לי מה לעשות עם התואר. אבל בהחלט מה שחשוב בעיקר זה העניין.

אם זה מעניין אותך לכי על זה, דו חוגי של מדעי המחשב לא אמור לפגוע בך בעיניי המעסיקים
תודה! נשמע שזה דיעה רווחת.
עכשיו צריכה לחשוב על מה שמשה אמר.

בעצם עברתי אבחון תעסוקתי רציני, ובתוצאות מתאים לי יותר ביולוגיה ממדעי המחשב. אני גם מתענינת בזה ולכן חשבתי על הכיוון.

בעצם עברתי אבחון תעסוקתי רציני,
רק לציין שגם אני עברתי איבחון כזה וקיבלתי המלצות שהתבררו כממש גרועות.
בהחלט יתכן שהאיבחון שלך קלע יותר למטרה אבל לא הייתי מחליט החלטות הרות גורל אך ורק על סמך ההמלצה שלהם.
אני חושב שלהתנסות בתיכנות (פייתון לדוגמא) באמצעות קורס אונלייני עשוי לתת לך פרספקטיבה נוספת.
לגבי ביולוגיה, חשוב להבין שעם תואר ראשון אין הרבה מה לעשות, אם תהיי מעוניינת לעבוד כביולוגית תצטרכי לפחות תואר שני ואולי דוקטורט.

בלי קשר, מצטרף לאמירה שבוגר תואר דו-חוגי במדמ"ח שקול לחלוטין לבוגר תואר חד חוגי מבחינת כל המעסיקים שנתקלתי בהם.

רק לציין שגם אני עברתי איבחון כזה וקיבלתי המלצות שהתבררו כממש גרועות.
בהחלט יתכן שהאיבחון שלך קלע יותר למטרה אבל לא הייתי מחליט החלטות הרות גורל אך ורק על סמך ההמלצה שלהם.
צודק!

אבל בהחלט מה שחשוב בעיקר זה העניין

הרשי לי לא להסכים. התואר הוא שלוש שנים הקריירה היא 30-40 שנה.

כל עבודה הופכת לשגרה אז לפחות תבחרי קריירה משתלמת.

*כמובן בהנחה שאת בסדר עם לעבוד כמתכנתת. אם את לא יכולה לדמיין את החיים שלך בלי פיפטה ביד זה סיפור אחר.

כמו תמיד אני ממליץ לקרוא את הספר ‏so good they can't ignore you שמסביר למה לרדוף אחרי התשוקה שלך זה רעיון גרוע.

תמיד אפשר לעסוק בתחומי העניין שלנו כתחביב. הם לא חייבים להפוך לקריירה שלנו.

כמובן שצריך לבדוק שיש מה לעסוק בתחום העניין. זה אין ספק.
לכן בודקת את האפשרות של התואר הדו חוגי שמשלב את 2 המקצועות ביחד.

תודה! נשמע שזה דיעה רווחת.
עכשיו צריכה לחשוב על מה שמשה אמר.
אבל הוא לא הגיב על מה ש80% מהאחרים הגיבו.

- לעשות רק ביולוגיה, או לעבוד במקצוע ביולוגי - משכורות נמוכות
- ללמוד חד חוגי במדעי המחשב עם כל חוג שני אחר, פותח את הדלת למגוון משרות הפיתוח בהייטק.

1. לא הכל שחור ולבן, ולהתמקצע קצת יותר במדמח יכול לעזור.
2. להתמקצע בתחום טכנולוגי אפשר גם תוך כדי עבודה, ולא חייבים להיות מטורפים בסיום התואר, אלא בעיקר צריך בסיס טוב.
3. לא צריך להשתמע מדברי שחד חוגי במדעי המחשב זה דבר רע. פשוט למי שיש זיקה לתחום נוסף יותר ממדמח, זה אחלה של דבר לשלב ביניהם.

ג.נ. - עשיתי רק מדמח. מכיר אנשים ששילבו עם משהו. אין בינינו יותר מדי הבדל בהיצע המשרות.

תודה רבה!! סידרת לי את הראש. כיף לשמוע נתונים ממישהו שמכיר את התחום.

אבל הוא לא הגיב על מה ש80% מהאחרים הגיבו.

אתה צודק. התייחסתי בעיקר לביולוגיה חד חוגי ולא דו חוגי.

הרושם שלי (כאדם שעבד לצד ביואינפורמטיקאים) זה שהתואר בביולוגיה לא תורם לך מאוד.

אולי צריך לעשות כמה קורסים בסיסים על תורשה ומבנה של חלבונים אבל אני לא חושב שרלוונטי לעשות תואר שלם.

כמובן יכול להיות שיש שם בחוץ משרות שתפורות לבוגרי תואר כפול שאני לא מכיר. אבל ממה שראיתי ברוב המעבדות יש חלוקה של כוח האדם. יש את האנשים שעושים את העבודה הרטובה וצריכים להתמחות בביולוגיה ואת אלו שמתעסקים יותר בניתוח התוצאות ופחות זקוקים לבקיאות בביולוגיה.

אם את רוצה אוכל לקשר אותך לכמה עמיתים שלי מהתואר שעסקו בביואינפורמטיקה. אני בטוח שהם יוכלו לתת יותר מידע ממני.

בדיסציפלינה שלי (לא ביולוגיה) יש הרבה בוגרי מדמ"ח שאין להם שום ידע ורקע בשום דבר למעט מדמ"ח. בטח בשביל הרבה עבודות רגילות בתעשייה זה ממש בסדר, אבל במקומות האינטרדיסציפלינריים וספציפית במחקר (ויש כאלה הרבה היום) הערך המוסף שבוגר דו חוגי יכול להביא איתו הוא עצום (אם יורשה לי להעיד על עצמי, אני מרקע דו חוגי). שלא לדבר על כך שהרבה יותר קל ללמד ביולוג לתכנת מאשר ללמד מתכנת מה זה קיפול חלבונים.

בנימה יותר אישית, מהמדמ"חיסטים החג חוגיים שפגשתי ושיצא לי לעבוד איתם, הרבה בטוחים שבגלל שהם מתכנתים ("ואת לא") אז הם סוג של מתת האל לאנושות ולמדע וכל הבאסה לך שאת לא יודעת לתכנת ולכן המחקר שלך זבל, אבל אל תדאגי סחבק בא לפתור לך את כל הבעיות עם קוד. בלתי נסבלים. בקיצור, אני הייתי ממליצה לשאוף ליריעה כמה שיותר רחבה, לא יכול להזיק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
ב התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 3
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8