• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בבחירת עבודה

קמצן מורשה

משתמש רגיל
דירוג
104
שלום לכולם,

אני חייל משוחרר וסטודנט (באוניברסטיה הפתוחה) B.A ככלי וכרגע אני עומד מול צומת דרכים בבחירת עבודה ושגרה בכלל.

אני מוכשר כמדריך חדר כושר ויכול להתחיל לעבוד בעסק כבר ממחר, יש לי זיקה מאוד גדולה בתחום וידע יוצא דופן בנושא.
אני מאוד רוצה להתחיל באחד מחדרי הכושר ובשלב מסוים להפוך לעצמאי ולהתרכז באימונים אישיים בהם ניתן להגיע לשכר מכובד פר שעה.

עד כאן הכל טוב ויפה, עבודה שאוכל להרוויח בה טוב, לשלב לימודים (אני בוחר את כמות הקורסים) ולחסוך המון זמן!

למרות אהבתי לתחום, אני לא רואה את עצמי כמדריך חדר כושר אחרי גיל 30 וכאן מתחילה הבעיה...
אני כן רואה את עצמי (ושואף) להיות מנהל בכיר, להתחיל כשכיר בחברה ולטפס לאט לאט בסולם ולבסוף אולי אפילו לפתוח עסק\חברה בעצמי.

על פניו אין פה סתירה אבל הבעיה היא שאם "אבזבז" את הזמן בלהיות מדריך חדר כושר, אני מפסיד שנים חשובות בהם יכולתי לצבור ניסיון בתחום "רציני יותר" כמו ניהול וכדומה.

בנוסף, במידה ואבחר ללכת בדרך הכושר יקח לי זמן (מעריך כשנה) עד שאוכל להגיע לשכר מכבד ולמספיק מתאמנים אישיים ובשנה הקרובה להסתפק בשכר נמוך פר שעה (30~ ש'ח).
וזה מנקודה שאני מעריך את עצמי מאוד ולפעמים זה עלול לקחת הרבה יותר זמן.
גם בואו נדבר על הסיכון בעבודה כזאת, במידה ואני נפצע או שיהיה לי בעיה בריאותית, לא אוכל להמשיך לאמן, זוהי עבודה פיזית בהרבה מקרים בניגוד לעבודה שהיא יותר משרדית בה הסיכויים שלי להפסיד ימי עבודה נמוכה יותר.

לטווח של 5-10 שנים אני בטוח שארוויח יותר כמדריך חדר כושר אבל במידה ולא אצבור ניסיון בתחום הניהול לאחר גיל 30 אני אמצא את עצמי עם בעיה גדולה כשאחפש משרות בשוק העבודה.

*חשוב לי להדגיש כי העניין שלי בתחום הניהול הוא לדוגמא, אני לא יודע בדיוק מה אעסוק אבל הכוונה הייתה לעבודה רצינית יותר ולא מדריך חדר כושר*

אשמח לשמוע את דעתכם,

תודה, וחג שמח!

מה זה נותן לך?

כדאי להתמיד עם השכירות במקביל.

עם BA כללי וידע בכושר גופני?
כמובן שלהמשיך לתואר שני, אני כרגע לומד פסיכולוגיה וכלכלה וחושב אולי על להמשיך לפסיכולוגיה קלינית\מינהל עסקים בתואר שני.

ואז להתחיל לעבוד כמנהל?
לא, כמה תמים אתה חושב שאני חחח?
הכוונה הייתה לצבור ניסיון בשוק העבודה במקצוע יותר רציני ולא בהכרח ניהול. ברור לי שלהיות מנהל זה לא ביום אחד ובטח שזה לא כל כך פשוט להגיע לזה.

תתחיל ממלצר ותתקדם לאחמ"ש :)

כשאני שומע מישהו אומר "אני רוצה להיות מנהל!" אני שואל אותו שני שאלות שאני אשאל אותך:

1. למה אתה רוצה להיות מנהל?
2. מה אתה רוצה לנהל?

שים לב שאותן שאלות גם חופפות לאמירה כללית ביותר כמו "אני רוצה להיות בעל עסק!".

לא כל כך הבנתי, אתה מדריך חדר כושר עם שאיפות לנהל ואתה עומד לצמוד פסיכולוגיה וכלכלה ואחר כך פסיכולוגיה קלינית או מנהל עסקים בתואר שני? איך הלימודים האלו רלוונטיים למטרות שלך?

כמובן שלהמשיך לתואר שני, אני כרגע לומד פסיכולוגיה וכלכלה וחושב אולי על להמשיך לפסיכולוגיה קלינית\מינהל עסקים בתואר שני.
אחד החברים שלי היה מדריך חדר כושר תוך כדי תואר בכלכלה, במקרה הוא הפך למאמן אישי של סמנכלית באחת החברות הגדולות בארץ, כשהוא סיים את התואר היא משכה אותו לשם למשרה מעולה (לא ניהול אבל תוך כמה שנים כן).

אימון אישי זו אחלה השלמת פרנסה לעבודה במשרה מלאה. אתה יכול להתמקצע בשנה הקרובה, לצבור קצת לקוחות, ואז כשתתחיל לעבוד בשכירות להמשיך עם אימונים אישיים בשעות הערב כמה פעמים בשבוע.
עוד אופציה זה להיות עצמאי פול-טיים בתחום הכושר הגופני, ולפתוח מכון כושר\סטודיו\חברת אימון אישי וכו' (כך שתהיה גם מנהל...)

לפסיכולוגיה קלינית
fv
אתה מודע לעבודה שתואר שני בפסיכולוגיה קלינית דורש ממוצא ציונים אסטרונומי בתואר הראשון, ועמידה במבחנים מאוד מסובכים וגם אז סביר להניח שלא מתקבלים .

כשאני שומע מישהו אומר "אני רוצה להיות מנהל!" אני שואל אותו שני שאלות שאני אשאל אותך:

1. למה אתה רוצה להיות מנהל?
2. מה אתה רוצה לנהל?

שים לב שאותן שאלות גם חופפות לאמירה כללית ביותר כמו "אני רוצה להיות בעל עסק!".

1.אני לא בהכרח רוצה להיות מנהל אבל אני מאמין שיש לי את היכולות לנהל משהו גדול, לעסוק במשרה בכירה בחברה גדולה.
2. אין לי משהו ספסציפי, שוב הכוונה הייתה לצבור ניסיון באיזה חברה כדי להגדיל את הסיכויים שלי להתקבל למשרה בכירה ונחשקת יותר בעתיד.

לא כל כך הבנתי, אתה מדריך חדר כושר עם שאיפות לנהל ואתה עומד לצמוד פסיכולוגיה וכלכלה ואחר כך פסיכולוגיה קלינית או מנהל עסקים בתואר שני? איך הלימודים האלו רלוונטיים למטרות שלך?

קודם כל, התואר הוא דו חוגי והוא משתלב עם הכל, במיוחד פסיכולוגיה שגם אם לא אעשה עם התואר הזה שום דבר מבחינה תעסוקתית הוא נותן לי הרבה לחיים!
מבחינת החוג בכלכלה אני באמת שוקל לוותר עליו (מבחינת הקורסים שצברתי יש לי בסהכ 2 בכלכלה וכל השאר בפסיכולוגיה ככה שזה לא אבדה גדולה).

אחד החברים שלי היה מדריך חדר כושר תוך כדי תואר בכלכלה, במקרה הוא הפך למאמן אישי של סמנכלית באחת החברות הגדולות בארץ, כשהוא סיים את התואר היא משכה אותו לשם למשרה מעולה (לא ניהול אבל תוך כמה שנים כן).
זה נכון מאוד, באזור שאני גר ויכול לאמן יש פוטנציאל רב להכיר את "האנשים הנכונים".

אימון אישי זו אחלה השלמת פרנסה לעבודה במשרה מלאה. אתה יכול להתמקצע בשנה הקרובה, לצבור קצת לקוחות, ואז כשתתחיל לעבוד בשכירות להמשיך עם אימונים אישיים בשעות הערב כמה פעמים בשבוע.
עוד אופציה זה להיות עצמאי פול-טיים בתחום הכושר הגופני, ולפתוח מכון כושר\סטודיו\חברת אימון אישי וכו' (כך שתהיה גם מנהל...)
נכון אבל זה כבר ללכת ב100% על להיות מדריך חדר כושר.

fv
אתה מודע לעבודה שתואר שני בפסיכולוגיה קלינית דורש ממוצא ציונים אסטרונומי בתואר הראשון, ועמידה במבחנים מאוד מסובכים וגם אז סביר להניח שלא מתקבלים .
מן הסתם שבדקתי את העניין לפני שהתחלתי, כרגע הממוצע שלי מספיק גבוה.

fv
כמו רפואה...

לא רוצה להעליב אותך, אבל כשסיימתי לקרוא את הפוסט שלך, התגובה הראשונית שלי הייתה "על מה אתה לעזאזל מדבר?"
אני חושב שאתה שואב את הידע שלך בקשר ללהיות "מנהל" מהטלוויזיה, ולא כול כך מהמציאות.
אמרו לך מקודם שהאמירה הזאת של "אני רוצה להיות מנהל" שווה לאמרה "אני רוצה להיות מפורסם".

מה לנהל ? איפה לנהל? האם ניהלתי פעם וזה בכלל מתאים לי? מה ההקרבה בלהיות מנהל? ויש עוד המון המון שאלות שחשוב שתשאל אותם, ותברר בהתאם.
הרצון שלך, לצערי, לא רציני כלל.

עוד טעות שהרבה סטודנטים עושים, זה לבחור את תחום הלימודים שלהם ע"פ מה מעניין ללמוד, ולא ע"פ מה מעניין לעבוד. ברוב המקרים אין חפיפה כלל בין השניים, וחבל לעשות טעות ולעבוד במשהו לא מעניין במשך כמה עשורים, רק בגלל שהיה מעניין ללמוד 3 שנים(במקרה הטוב) - עיין ערך - כותב הפוסט.
כנ"ל בפסיכולוגיה, הליומדים עצמם מעניינים? מעולה. האם יש בהכרח את אותו עניין בעבודה עצמה? לא יודע. כך גם כמו שאמרו לך- הלימודים קשים מאוד לקבלה, תובענים וארוכים, דורשים סטאז' של כמה שנים של שכר רעב, וגם בסוף - אם אתה לא עובד/ פותח קליניקה עצמאית ויש לך שם, אתה לא תרוויח הרבה כסף, ובטח שלא שווה ערך לההשקעה העצומה. עיין ערך- רופאי משפחה בקופות חולים- האם זה מה שהם חלמו עליו והאם הם מרוויחים הרבה? לא ממש.

קיצר, תעשה בדק בית רציני. ותשאל את השאלות הנכונות.

לא רוצה להעליב אותך, אבל כשסיימתי לקרוא את הפוסט שלך, התגובה הראשונית שלי הייתה "על מה אתה לעזאזל מדבר?"
אני חושב שאתה שואב את הידע שלך בקשר ללהיות "מנהל" מהטלוויזיה, ולא כול כך מהמציאות.
אמרו לך מקודם שהאמירה הזאת של "אני רוצה להיות מנהל" שווה לאמרה "אני רוצה להיות מפורסם".

מה לנהל ? איפה לנהל? האם ניהלתי פעם וזה בכלל מתאים לי? מה ההקרבה בלהיות מנהל? ויש עוד המון המון שאלות שחשוב שתשאל אותם, ותברר בהתאם.
הרצון שלך, לצערי, לא רציני כלל.

עוד טעות שהרבה סטודנטים עושים, זה לבחור את תחום הלימודים שלהם ע"פ מה מעניין ללמוד, ולא ע"פ מה מעניין לעבוד. ברוב המקרים אין חפיפה כלל בין השניים, וחבל לעשות טעות ולעבוד במשהו לא מעניין במשך כמה עשורים, רק בגלל שהיה מעניין ללמוד 3 שנים(במקרה הטוב) - עיין ערך - כותב הפוסט.
כנ"ל בפסיכולוגיה, הליומדים עצמם מעניינים? מעולה. האם יש בהכרח את אותו עניין בעבודה עצמה? לא יודע. כך גם כמו שאמרו לך- הלימודים קשים מאוד לקבלה, תובענים וארוכים, דורשים סטאז' של כמה שנים של שכר רעב, וגם בסוף - אם אתה לא עובד/ פותח קליניקה עצמאית ויש לך שם, אתה לא תרוויח הרבה כסף, ובטח שלא שווה ערך לההשקעה העצומה. עיין ערך- רופאי משפחה בקופות חולים- האם זה מה שהם חלמו עליו והאם הם מרוויחים הרבה? לא ממש.

קיצר, תעשה בדק בית רציני. ותשאל את השאלות הנכונות.
היי,
תודה רבה על התגובה, בדיוק לכאלה תגובות חיכיתי.

הבעיה שלי מתחילה שאני בעצם לא יודע איזה משרות קיימות בשוק העבודה. אני מאמין שיש כל כך הרבה תפקידים שיכולים להתאים לי וגם מניסיון התעסוקה הקצרצר שלי הבנתי שאוכל למצוא את עצמי בעבודות שלא דמיינתי שאגיע אליהם (לטוב ולרע).

איך אוכל להכין את עצמי ולפתח את עצמי מבחינת ניסיון תעסוקתי?
אני יודע שאני נשמע כמו ילד אבוד אבל אני מתאר לעצמי שגם בגיל 30 אנשים לא סגורים על עצמם.

תעבוד בתור ביייביסיטר ותרוויח (הרבה) יותר כסף.
פסיכולוגיה/מינהל עסקים אלו תארים לילדי עשירים או לכאלה שהתחתנו עם אחד/אחת כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
א התלבטות בבחירת מדד שוק ההון 40
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4