• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטויות עבור סטודנט

• פותח הנושא dob
  • פורסם בתאריך

dob

משתמש רשום
דירוג
0
היי כולם,
אז אני סטודנט לקראת סוף התואר. בן 27 עוד מעט. לומד תואר הנדסי ותובעני אך לא נחשב במיוחד. מועסק בעבודת סטודנט (36 ש"ח לשעה).
את הבלוג ואת הפורום אני מכיר כבר תקופה ארוכה, רק לאחרונה פתחתי משתמש כדי להתנסות קצת יותר.
קודם כל, יודע שאולי זה לא הכי קשור לפורום הספציפי הזה, אבל חבל לי לפתוח עוד פוסט בשביל שאלה קטנה אז אני מאחד: אני לא בטוח אם כדאי לי לפתור קרן השתלמות/קופת גמל לנוכח המשכורת הלא גבוהה שלי. זה בכלל רלוונטי לסטודנטים?

ודבר שני, קצת יותר קשור - לנוכח הלימודים והעבודה אין לי יותר מדי זמן להתחיל ללמוד מעשית איך לתפעל תיק השקעות עצמאית. העקרונות ברורים לי, אבל לא חושב שאצליח למצוא לזה מספיק זמן בשביל שאוכל לדאוג לזה באופן עצמאי ומכאן החשש.
הבנתי שכנראה יתאים לי לפתוח תיק השקעות עצמאי בבית השקעות כלשהו (קראתי הרבה המלצות חמות על IBI) דרך בלאקרוק על S&P500 ובדמי ניהול נמוכים של 0.2%.
השאלה מה בפועל צריך לעשות, כי להרים טלפון לבית השקעות ולבקש לפתוח תיק זה "הכי קל". איך מנהלים את התיק הזה בת'כלס? כל כמה זמן צריך לבדוק ולברר דברים? ואיזה דברים? איך מתנהלים? את כל המידע הזה לא ממש מצאתי ומזה אני הכי חושש...
האם ההפרשים באמת כ"כ גבוהים בין תיק השקעות עצמאי לתיק שמנוהל בבית השקעות כלשהו בגלל דמי הניהול?

תודה :)

נערך לאחרונה ב:
. איך מנהלים את התיק הזה בת'כלס? כל כמה זמן צריך לבדוק ולברר דברים? ואיזה דברים? איך מתנהלים? את כל המידע הזה לא ממש מצאתי ומזה אני הכי חושש...
לא צריך לבדוק ולברר דברים.
ברגע שקנית את הניירות שבחרת (והבחירה שלך בסדר גמור) אין צורך לעשות שום פעולה. אפשר להכנס כל יום ולהסתכל על התיק ואפשר גם לא, זה לא משפיע על התשואה.
צריך להכנס לתיק רק כשרוצים לקנות או למכור.

קראתי הרבה המלצות חמות על IBI
בפורום הזה יש הרבה דיבורים על IB, שזה לא קשור ל-IBI, אז תוודא שאתה לא מבלבל. לא שיש לי משהו נגד IBI, אני לקוח מרוצה שלהם.

האם ההפרשים באמת כ"כ גבוהים בין תיק השקעות עצמאי לתיק שמנוהל בבית השקעות כלשהו בגלל דמי הניהול?
לא גבוהים כמו ההפרש בין לא להשקיע בכלל לבין להשקיע איכשהו. אם החשש מהשקעה עצמאית גורם לכסף לשבת בעו"ש אז אפיק מנוהל כמו קופ"ג להשקעה הוא צעד קדימה.

צריך להכנס לתיק רק כשרוצים לקנות או למכור.
מצד שני, זה לא "שגר ושכח" (אבל אני הייתי רוצה משהו כזה, שוב - בעיקר כי פשוט אני טובע גם ככה בין הלימודים והעבודה). כלומר רק כשאני מגיע לשלב שבו אני רוצה למשוך את הכסף צריך לשנות מסלול לאפיק יותר סולידי? המהלכים הפרקטיים לא ברורים לי ואני די חושש מהם...

בפורום הזה יש הרבה דיבורים על IB, שזה לא קשור ל-IBI, אז תוודא שאתה לא מבלבל. לא שיש לי משהו נגד IBI, אני לקוח מרוצה שלהם.
יש הרבה לקוחות מרוצים שלהם גם בכל מיני קבוצות בפייסבוק

אז אפיק מנוהל כמו קופ"ג להשקעה הוא צעד קדימה
קופ"ג/קרן השתלמות הם רלוונטים לסטודנט כמותי שמרוויח פחות מ40 שקל בשעה?

מצד שני, זה לא "שגר ושכח"
זה יכול להיות שגר ושכח. כל עוד אין לך עניין למשוך או לשנות מדיניות אין שום דבר לעשות.

כלומר רק כשאני מגיע לשלב שבו אני רוצה למשוך את הכסף צריך לשנות מסלול לאפיק יותר סולידי?
כשאתה רוצה למשוך אתה צריך למכור, לא לשנות מסלול.
אם אתה מרגיש צורך לשנות מדיניות, אולי כי אתה מתכוון למשוך בעתיד הקרוב ונפילה תפגע בך קשה (למשל - יש לך סכום x, אתה רוצה לקנות דירה וצריך לפחות 0.9x), אז כדאי להעביר לאפיק סולידי. אבל זה תוצאה של הרצונות שלך - לא צריך כלום.
קופ"ג/קרן השתלמות הם רלוונטים לסטודנט כמותי שמרוויח פחות מ40 שקל בשעה?
השמות מבלבלים.
קופ"ג וקה"ש הם חסכונות שמפריש המעסיק.
קופ"ג להשקעה היא אפיק חיסכון שכל אחד יכול להפקיד בו, עד 70k לשנה. הקונצנזוס בפורום הוא שזה פחות טוב מתיק עצמאי, אבל יותר טוב מכלום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
B התלבטויות בין קרנות השתלמות וקופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
ב התלבטויות לגבי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O 2 התלבטויות בנוגע לתיק השקעות שוק ההון 2
Y התלבטויות בנוגע להמשך ניהול תיק השקעות שוק ההון 3
י התלבטויות במימון רכישת דירה שנייה נדל"ן 4
I קניית רכב - התלבטויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
unrealx שילוב נדל"ן כחלק מהתיק - התלבטויות השקעה שוק ההון 5
ע התלבטויות השקעה שוק ההון 6
דאניל התלבטויות לגבי השקעה בנדל"ן נדל"ן 50
R התלבטויות בנוגע לפתיחת תיק השקעות קטן צרכנות פיננסית 8
R התלבטויות בנוגע לבניית תיק השקעות שוק ההון 19
ש התלבטויות ובקשה לתובנות לגבי בניית תיק השקעה שוק ההון 21
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
S קרן כספית עבור אזרח אירופאי שוק ההון 29
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
ד איך שולחים דוח מס עבור חשבון ב IB מיסים 0
H השקעה לטווח רחוק עבור הילדים שוק ההון 4
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10

נושאים דומים

Back
למעלה