• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק של Libertad - מוטה ביטקוין

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,130
התיק שלי

90% ביטקוין
10% מדד S&P 500
*משתנה בעקבות התנודתיות של ביטקוין.

אני לא מבצע איזונים לתיק, האחוזים מייצגים את ההקצאה שלי עם כסף חדש.

התחייבויות: שכר דירה וחשבונות, מינוף.
אסטרטגיית השקעה: פסיבית.
טווח השקעה: 15-20 שנה.
התיק קיים מ-2014, כך שאין לי כוונה לבצע שינויים עד 2030.
החלטות למקרה של ירידות חדות: אין שינוי.
החלטות למקרה של עליות חדות: אפשר לפזר לנדל"ן.

+

=
אמיץ!

מה גובה המינוף? הריבית?
מה אחוז ההחזר החודשי מההון הפנוי בכל חודש?
סליחה על הערפול אבל אני נמנע מלנקוב במספרים. המינוף זה הלוואה בתנאים נוחים שקיבלתי בבנק + 0% ריבית על המינוס עד סכום מסוים.
החזר ההלוואה הוא כ-17% משכר הנטו, ההחזר מתבצע סמוך לקבלת המשכורת כך שהוא משולם לפני כל הוצאה אחרת.

התיק שלי

90% ביטקוין
10% מדד S&P 500
*משתנה בעקבות התנודתיות של ביטקוין.

אני לא מבצע איזונים לתיק, האחוזים מייצגים את ההקצאה שלי עם כסף חדש.

התחייבויות: שכר דירה וחשבונות, מינוף.
אסטרטגיית השקעה: פסיבית.
טווח השקעה: 15-20 שנה.
התיק קיים מ-2014, כך שאין לי כוונה לבצע שינויים עד 2030.
החלטות למקרה של ירידות חדות: אין שינוי.
החלטות למקרה של עליות חדות: אפשר לפזר לנדל"ן.
יופי לך. ומה המטרה שלך בכך שאתה מספר לנו את זה?

יופי לך. ומה המטרה שלך בכך שאתה מספר לנו את זה?

תודה על השיתוף של התיק הייחודי.
מעניין לשמוע כמה שנים אתה רץ עם התיק הזה כבר

בהצלחה עם זה

@Libertad
ערכתי את נושא השרשור, כך שבחיפושים רלוונטיים (בגוגל) אנשים יגיעו אליו.
אם תרצה אוכל לערוך לכל כותרת אחרת - אבל רצוי שיהיה אינפורמטיבי

אני לא בא לפתוח תת שרשור תיאולוגי על האמונה הקריפטוגרפית, אבל ככל שמדובר בסכום שהוא מהותי מבחינתך ונדרש להגשמת תוכניותיך הכלכליות, אז ככל שמתקצר טווח ההשקעה (וכבר היום מדובר ב-9 שנים שזה בגבול התחתון של מה שנקרא "טווח ארוך"), הייתי מצמצם חשיפה לנכסים שהם מאד תנודתיים, גם אם בטווח הארוך אתה מאמין בהם.

כתבת שבמצב של עליות רבות אתה תפזר חלק מההון שלך לנדלן. אם התיק שלך קיים מ2014 והוא חווה כבר 2 עליות מטורפות, למה עוד לא עשית זאת?

תודה על השיתוף של התיק הייחודי.
מעניין לשמוע כמה שנים אתה רץ עם התיק הזה כבר
תודה לך. כמו שכתבתי מ-2014.

הוא ציין שהאחוז הוא רגעי, כלומר העליות של הקריפטו הביאו את התיק למצב הזה וזה לא משהו יזום.
נכון, אבל גם ציינתי שהאחוזים מייצגים את החלוקה שלי עם כסף "חדש" שנכנס לתיק, אז אני כן מרוצה מהחלוקה.
בכל מקרה אני מסכים שלא ניתן להגיד שזה יזום, עם תנודתיות כזאת אין לי באמת שליטה על החלוקה, אף פעם לא איזנתי את התיק ואני גם לא מתכנן לעשות את זה נכון להיום.

מה דעתך על טענות של נאסים טאלב בנוגע לביטקוין?
עוד לא יצא לי לקרוא את המסמך שהוא פירסם אז יהיה לי קשה לענות על רגל אחת, אבל אני מתכנן לקרוא אז אשמח להגיב יותר מאוחר. אם יש נקודה ספיציפית שאתה יכול להעלות משם שלדעתך שווה דיון זה יוכל למקד אותנו טוב יותר.

בגדול, אני כבר אדיש לאנשים שהם פרו-ביטקוין\נגד ביטקוין, פעם זה היה מאוד מעניין אבל עכשיו הרשת מספיק גדולה כדי להכיל את כולם. יש מיליארדרים ואנשים מוערכים בתחום הפיננסי\טכנולוגי שממש נגד, ויש אנשים בעלי סטטוס דומה שהם תומכים נלהבים ואפילו ביטקוינרים בעצמם. האידיאל הוא שכל אחד יחשוב בשביל עצמו.

אני לא בא לפתוח תת שרשור תיאולוגי על האמונה הקריפטוגרפית, אבל ככל שמדובר בסכום שהוא מהותי מבחינתך ונדרש להגשמת תוכניותיך הכלכליות, אז ככל שמתקצר טווח ההשקעה (וכבר היום מדובר ב-9 שנים שזה בגבול התחתון של מה שנקרא "טווח ארוך"), הייתי מצמצם חשיפה לנכסים שהם מאד תנודתיים, גם אם בטווח הארוך אתה מאמין בהם.
מסכים ותודה על התגובה, זה בהחלט משהו שאני חייב לקחת בחשבון ככל שהזמן עובר. נכון להיום אני לא רואה סיבה שלא אוכל לחכות גם מעל ל-9 שנים אז אני עדיין רגוע.

כתבת שבמצב של עליות רבות אתה תפזר חלק מההון שלך לנדלן. אם התיק שלך קיים מ2014 והוא חווה כבר 2 עליות מטורפות, למה עוד לא עשית זאת?
זאת אפשרות שאני תמיד שוקל, במיוחד בגלל ההטבות של קניית נכס ראשון שעוד לא ניצלתי. כרגע אני לא רואה לנכון לעשות את זה כי אני אופטימי לגבי ביטקוין ואני חושב שהוא רק בתחילת דרכו.

נערך לאחרונה ב:
אהבתי את הכותרת - "מוטה ביטקוין".
הביט שווה איזה 0.5% משווי הנכסים הפיננסים בעולם, לקרוא לתיק של 90% ביט "מוטה" זה אנדרסטיימנט על סטרואידים.
שיהיה בהצלחה :)

אהבתי את הכותרת - "מוטה ביטקוין".
הביט שווה איזה 0.5% משווי הנכסים הפיננסים בעולם, לקרוא לתיק של 90% ביט "מוטה" זה אנדרסטיימנט על סטרואידים.
כן @FIYaacov היה בהחלט עדין בניסוח, אבל תשמע אם ביטקוין יקרוס בעוד 50% התיק יהיה כבר פחות מוטה D:
כמו שכתבתי אני לא מבצע איזונים בתיק אלא רק על ידי הזרמת כסף חדש, ועם כל הכבוד למשכורות שלי הן לא מספיקות כדי להשפיע עד כדי כך.

שיהיה בהצלחה :)
תודה!

נערך לאחרונה ב:
איך אתה מתכוון למשוך ביטקוין לחשבון הבנק שלך בבוא העת?

הוא מניח שהמערכת הבנקאית תקרוס עד אז והמטבע העולמי יהיה ביטקוין?

ברצינות - כבר היום זה לא כזאת בעיה, רק לעיתים כרוכה בכאבי ראש. אם הוא מקפיד לנהל מעקב מסודר אחרי הכל ולא לעשות פעולות מורכבות מעבר לרכישה בבורסות מסודרות, זאת כנראה לא תהיה בעיה.
אבל זה בהחלט פוטנציאל לכאבי ראש עתידיים.

המציאות מורכבת אז התשובה מורכבת.
כרגע מבחינת החוק אין לביטקוין Fungibility - לא כל מטבעות הביטקוין שווים.

בשנים הראשונות קניתי "אלטים" למיניהם וביצעתי העברות לבורסות שונות, ביצעתי פעולות מסחר וכו', זו הייתה תקופה אחרת.
כשרשות המיסים התייחסה לנושא נהפכתי מילד שמשחק באינטרנט, למשקיע רציני שחייב דין וחשבון. הייתי צריך ללמוד את הנושא, להגיש דו"חות ולשלם מס רווח הון רטרואקטיבית על מספר שנים, למזלי יצאתי מזה בזול כי לא עשיתי הרבה פעולות.
החלק הזה של הביטקוין שלי ישאר לטווח ארוך כי יותר קשה ליצור לו Audit Trail, גם ככה אני חושב שזה הנכס האולטימטיבי לשמור בו את ההון שלי, אז זה תואם לאסטרטגיית ההשקעה שלי, אני אף פעם לא מתכנן למכור את כל הביטקוין שברשותי.
במידה וכן ארצה למכור ביטקוין מהחלק הזה יש 2 דרכים עיקריות שאני מכיר:
* יצירת Audit Trail עם רו"ח ולהוכיח שלא הלבנתי כספים (מן הסתם).
* מכירה של הביטקוין לחשבון בנק זר (ארה"ב\פורטוגל\שוויץ יעשו את העבודה).
יש עוד דרכים שמדברים עליהן, אבל לא משהו שאני יודע בוודאות אז אני משאיר כרגע מחוץ לתמונה, אבל תמיד מברר.

משנת 2018, אחרי התקנות של רשות המיסים, יצרתי חשבון נפרד בארנק שלי עם כתובות "נקיות", ה-Audit Trail הוא מאוד פשוט בחשבון הזה: בנק ישראלי > בורסה ישראלית > ארנק.
מכירה של החלק הזה צריכה להיות יותר פשוטה, במיוחד כשהצו לאיסור הלבנת הון שמתייחס לביטקוין ייכנס לתוקף לקראת סוף השנה. הבנקים צפויים להיות יותר קלים עם מקרים פשוטים כמו החשבון הנפרד הזה (כבר היום מי שה-Audit Trail שלו כזה פשוט יכול למכור בלי בעיות מיוחדות).

בנוסף, העברתי סכום מסוים ל-GBTC כדי שאוכל לשלם באמצעותו מסים על כל מקרה. לדוגמה:
נגיד ויש לי בקרן 100k, וביטקוין עלה פי 10 ואני רוצה למכור חלק, עכשיו יש כבר 1MM ב-GBTC. אני מוכר את ה-GBTC ועם הנטו שנשאר אחרי תשלום מסים (שיכול להיכנס בקלות למערכת הבנקאית), אני יכול לשלם מיסים על מכירה של ביטקוין נוספים.
בצורה זו אוכל קודם כל למכור ביטקוין ו"לנעול" רווח, ורק אחרי זה לפנות לבנקים במטרה שיקבלו אותו, דבר שעלול לקחת זמן יקר.
אם הם לא יקבלו אפשר להעביר אותו לחשבון השקעות זר, העיקר שיהיה לי איך לשלם לרשות המיסים.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
T התיק של AAA שוק ההון 16
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
aeh התיק של aeh שוק ההון 59
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Beigale התיק של בייגלה שוק ההון 9
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
T התיק של טריגו שוק ההון 43
G לתחום הסולידי של התיק שוק ההון 4
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
פשוט התיק של גילגמש שוק ההון 18
ש חשיבות של מכירה ושינוי התיק שוק ההון 4
G עזרה בהרכבה התיק של בוגלהדס שוק ההון 1
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
Y קניית מניות ספציפיות בIRA - המגבלה של 10% מגודל התיק שוק ההון 24
T השפעה של עליית\ירידת ריבית על התיק התאורתי הבא שוק ההון 4
שמוליק קיפוד התיק של הקיפוד שוק ההון 2
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8