• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק של Libertad - מוטה ביטקוין

זוהי גישה אחת לביטקוין ואם נניח שהיא נכונה הרי שאין כל יסוד להניח שתעמוד במטרתך של תשואה עודפת על כל השקעה אחרת בדיוק כמו שאין כל יסוד להניח (גם בלימוד מהעבר) שזהב יתן לטווח רחוק איזו תשואה עודפת כלשהי, או שמטבע כלשהו יתן לטווח ארוך תשואה עודפת בערך החליפין. הטענה שביטקוין מקיים פונקציה דומה לכסף פיאט
יש פה לפחות 2 טענות שלא אני כתבתי, אני חושב שבילבלת קצת עם עוד דברים ששמעת על ביטקוין לאו דווקא ממני.

טענה טובה נגד תיק השקעות של 100% ביטקוין.
לא חסרות טענות טובות נגד תיק של 90%-100% ביטקוין, זה צעד לא חכם מהרבה סיבות. אבל זה סיכון שאני מוכן לקחת כרגע כי אני חושב שיש סיכויי הצלחה טובים.

האחוזים מייצגים את ההקצאה שלי עם כסף חדש
הכוונה שהכסף החדש מחולק 90/10, או שמאזן ל-90/10 (כלומר קטנה ביטקוין כל עוד זה פחות מ-90%, סנופי כשזה יותר)? אם האפשרות השניה, האם זה גם המצב הנוכחי של התיק? ואם כן, כמה זמן החלוקה של 90/10 היא החלוקה הנבחרת שלך בתיאוריה ובפרקטיקה?

הביט שווה איזה 0.5%

אם ביטקוין יקרוס בעוד 50% התיק יהיה כבר פחות מוטה
זה עדיין יהיה מעל 80% בנכס ששיעור כבר יהיה מחצית משיעור הנוכחי...
נכון להיום במצטבר 500%~.
זה שנתי, או טעות, או שהסכום המקורי היה מאוד זניח יחסית להשקעות מאוחרות יותר? (השאלה באחוזים, אז מקווה שאין בעיה לענות)

אם אני זוכר נכון, הוא הפך ~640,000 ל~5,000,000 , מה שנותן לו תשואה של כ781%.
החישוב הזה הוא 681% (אלא אם אתה מתייחס להפסד של חצי כאל 50% תשואה), אבל זה לא המספרים. הוא השקיע מעט פחות, אבל בעיקר - אלו התקבולים על מכירה של 2/3 מההחזקה בלבד. המימוש היה ברווח של 1200%. שליש נשאר מושקע וירד מאז כך שהרווח על החלק הנותר עומד כיום על קצת פחות מ-1000%.

הכוונה שהכסף החדש מחולק 90/10, או שמאזן ל-90/10 (כלומר קטנה ביטקוין כל עוד זה פחות מ-90%, סנופי כשזה יותר)? אם האפשרות השניה, האם זה גם המצב הנוכחי של התיק? ואם כן, כמה זמן החלוקה של 90/10 היא החלוקה הנבחרת שלך בתיאוריה ובפרקטיקה?
בשנים הראשונות 100% ביטקוין עד שהחלטתי שאני רוצה לפזר לסנופי. לא ניסיתי לעשות בכוונה 90-10, פשוט קניתי סנופי כדי לאזן קצת את השיגעון, בהתחלה הפקדתי לשם הרבה כסף על חשבון ביטקוין.

ברוב הזמן לא הייתי עם אסטרטגיה או ידיעה מה אני עושה (יש שיאמרו שעד היום), הריכוז שלי היה ב-Fundamentals של ביטקוין ופחות בשיטות השקעה, הקצאת נכסים, ועוד דברים שלמדתי מהסולידית, בספרים, וכאן בפורום.

ה-90-10 פשוט מתארים בצורה הכי קרובה למציאות את הקניות שביצעתי עם כסף פנוי שהיה לי ברוב הזמן, בשנים האחרונות.
התיק במצבו הנוכחי כמעט בדיוק 90-10. ונכון לעכשיו גם כסף פנוי שיהיה לי בעתיד יהיה ברובו ביטקוין ובמקצתו סנופי.

זה שנתי, או טעות, או שהסכום המקורי היה מאוד זניח יחסית להשקעות מאוחרות יותר?
זו לא טעות. הקניות הראשונות שלי היו זניחות לעומת המאוחרות (אגב, הפקטור פה הוא לא רק קניות, אני אפרט יותר *בהמשך ההודעה), בהתחלה לא היה לי הרבה כסף. היכולת הכלכלית שלי להשקיע כסף גדלה לאורך השנים, עם פיתוח קריירה ועוד אפשרויות מימון שלא היו לי בעבר.

הקניות הראשונות שלי היו בסביבות 250 דולר, היום זו תשואה של 14,000%, אבל עם סכומים ממש בדיחהD: בסוף אם אתה סוכם את כל הכסף שהכנסתי (שחלקו הפסדתי, פירוט בהמשך) התשואה המצטברת היא אכן 500%.

האמת שזה ממש מגניב לראות את ההבדל בין תנאי מעבדה למציאות. השאלה הזו מזכירה לי כמה עברתי, במיוחד בהתחלה - *קניית אלטים מטופשים שגרמו לי להפסיד ביטקוין, בורסות שנפרצו, אלטים שקניתי ואין לי מושג איפה הם היום או מה הסיסמה לארנק שלהם בכלל, הכל הרגיש כמו משחק.
מדהים לחשוב שיש אנשים שקנו אפילו ב-2011 והיום אין להם שקל, אם כי הם מכרו מוקדם מדי, פרצו להם לבורסה (Mt.Gox), היו חייבים את הכסף, ואפילו כאלה שרשות המיסים שחטה אותם רטרואקטיבית ב-2018.

כשאנשים שומעים שיש לך ביטקוין הם חושבים שאתה איזה חכמולוג עם הרבה מזל, אבל האמת היא שהדרך מלאה בקשיים מכל הסוגים.
תוסיף על התשתית המחורבנת שהייתה פעם, המון FUD, תקיפות כנגד הרשת, יחס מאנשים שמתייחסים אליך כהכלאה של עבריין, מהמר כפייתי וחבר בכת, או סתם משוגע. ואת היחס מהמדינה שלאורך השנים לא התייחסה לביטקוין בשום צורה (Magic Internet Money), אבל ידעה יפה מאוד איך למסות אותו כשהגיע הזמן.
אני הרבה פעמים שואל את עצמי, יכול להיות שאני בדיחה מהלכת? אבל ככל שאני ממשיך ללמוד על ביטקוין אני לא מצליח לראות משהו יותר הגיוני מזה.

נערך לאחרונה ב:
אני הרבה פעמים שואל את עצמי, יכול להיות שאני בדיחה מהלכת? אבל ככל שאני ממשיך ללמוד על ביטקוין אני לא מצליח לראות משהו יותר הגיוני מזה.
יכול להגיד שאני מאד מזדהה עם המשפט הזה בזמן האחרון. וזה גם עורר בי מחשבות רבות.
איך כשכירים אפשר להפנות את ההון שבאפיקי החסכון השונים, כמו קרנות השתלמות או פנסיה להשקעה בביטקוין?

(למטרות דיון תיאורטי)

קרנות השתלמות
עבור לIRA וקנה את אחת מהקרנות הזולות העוקבות אחרי הביטקוין (למשל BTCX.U)

אתה יכול להעביר את הפנסיה לקופת גמל IRA ולקנות את הנ"ל (לא סגור לגמריי אם זה מתאפשר בפנסיה המקיפה או רק במשלימה, וגם לא חושב שזה מומלץ במקיפה בגלל הביטוחים והתשואה המובטחת על חלק ממנה שלא תקבל בגמל)

עבור לIRA וקנה את אחת מהקרנות הזולות העוקבות אחרי הביטקוין (למשל BTCX.U)
אכן, רק הבעיה היא שלדעתי הקרנות האלה נחשבות ניירות שיש עבורן הגבלה של עד 10% בכל נייר.
לא נורא, אבל אפשר למצוא 10 כאלה למשל.

אתה יכול להעביר את הפנסיה לקופת גמל IRA ולקנות את הנ"ל (לא סגור לגמריי אם זה מתאפשר בפנסיה המקיפה או רק במשלימה, וגם לא חושב שזה מומלץ במקיפה בגלל הביטוחים והתשואה המובטחת על חלק ממנה שלא תקבל בגמל)
אתה יכול להעביר הכל לגמל,
הבעיה שלדעתי בגמל IRA (בניגוד להשתלמות) מותר לקנות רק ניירות צמודי מדד.

אכן, רק הבעיה היא שלדעתי הקרנות האלה נחשבות ניירות שיש עבורן הגבלה של עד 10% בכל נייר.
שאלתי לגביי זה כאן בעבר וענו שבגלל שזה קרן, אז אין הגבלה כזו. ההגבלה היא על מניות בודדות.

הבעיה שלדעתי בגמל IRA (בניגוד להשתלמות) מותר לקנות רק ניירות צמודי מדד.
אני מניח שהתכוונת למחקות מדד?.
אולי בגלל שני"ע עוקבי קריפטו הם קרנות אז אין בעיה?

רק ב1.3 מליון הראשונים. אחרי זה חלים החוקים הרגילים של 10% למניה, 5% לאופציה.
ואין הגבלה על ETFים וקרנות נאמנות מכל סוג נכון? (גם בקה"ש וגם בגמל)

למה לדעתך יש הבדל בין השתלמות ללא השתלמות?

איפה זה מופיע בתקנות?
אפשר לראות באתר של @נדב למשל:
כאן - תחת "האם יש מגבלה על אפיקי ההשקעה בניהול אישי?"

בלינק שנתת-
תחת "הכספים שניתן לנהל בקופת גמל בניהול אישי"
ניתן לראות הבחנה בין "קרן השתלמות" (שם אין הגבלה) (סעיף 2 (א) (1))
לבין "כספים שמנוהלים בקופת הגמל ומושקעים ביחידות בקרן, בקרן חוץ או בתעודת סל המחקה מדד פומבי; לעניין זה, "מדד פומבי" – מדד שמפרסמת בורסה, בורסת חוץ, שוק מוסדר, מערכת מידע אלקטרונית "בלומברג" או מערכת מידע אלקטרונית "רויטרס" ובלבד שהנכסים הכלולים במדד כאמור נסחרים בבורסה, בבורסת חוץ או בשוק מוסדר;" (סעיף 2 (א) (4))

• אהבתי
Reactions: YPV
בלינק שנתת-
תחת "הכספים שניתן לנהל בקופת גמל בניהול אישי"
ניתן לראות הבחנה בין "קרן השתלמות" (שם אין הגבלה) (סעיף 2 (א) (1))
לבין "כספים שמנוהלים בקופת הגמל ומושקעים ביחידות בקרן, בקרן חוץ או בתעודת סל המחקה מדד פומבי; לעניין זה, "מדד פומבי" – מדד שמפרסמת בורסה, בורסת חוץ, שוק מוסדר, מערכת מידע אלקטרונית "בלומברג" או מערכת מידע אלקטרונית "רויטרס" ובלבד שהנכסים הכלולים במדד כאמור נסחרים בבורסה, בבורסת חוץ או בשוק מוסדר;" (סעיף 2 (א) (4))
סעיף 2(א) סה"כ מונה מקורות של כספים אותם ניתן לנהל בקופת גמל בניהול אישי.

כלומר, להבנתי, ברגע שנכנסת להגדרות הסעיף, יש לך קופ"ג בניהול אישי, ומקור הכספים לא רלוונטי (מבחינת אפיקי השקעה) להמשך פעילות.

ונראה שהמגבלה רלוונטית רק לשלב הפקדה (סעיפים 2(ב)+2(ג))

ג'יזס, התקנות האלה בנויות בצורה מזעזעת...

סעיף 2(א) סה"כ מונה מקורות של כספים אותם ניתן לנהל בקופת גמל בניהול אישי.

כלומר, להבנתי, ברגע שנכנסת להגדרות הסעיף, יש לך קופ"ג בניהול אישי, ומקור הכספים לא רלוונטי (מבחינת אפיקי השקעה) להמשך פעילות.

ונראה שהמגבלה רלוונטית רק לשלב הפקדה (סעיפים 2(ב)+2(ג))

ג'יזס, התקנות האלה בנויות בצורה מזעזעת...
בהחלט לא נהיר

לכן נוח להשתמש באתרים כמו זה של @נדב , שעוזרים להדיוטות כמונו להבין את הניסוח של כמה קלקלנים (השגיאה במקור) / פקידים מאיזה משרד ממשלתי ארכאי.

סחטיין על התיק, אני מאמין שאתה עושה בחוכמה., ואם לא הייתי בעל משפחה כנראה שכבר הייתי מוכר את הנדל"ן ונמצא ב-100% קריפטו.
אני גם נוטה בעיקר לביטקוין, אבל מחזיק גם כמה מהאלטים הגדולים כי אני מאמין שיש בהם צורך וכי כל ה-asset class הזה הולך לגדול משמעותית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
T התיק של AAA שוק ההון 16
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
aeh התיק של aeh שוק ההון 59
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Beigale התיק של בייגלה שוק ההון 9
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
T התיק של טריגו שוק ההון 43
G לתחום הסולידי של התיק שוק ההון 4
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
פשוט התיק של גילגמש שוק ההון 18
ש חשיבות של מכירה ושינוי התיק שוק ההון 4
G עזרה בהרכבה התיק של בוגלהדס שוק ההון 1
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
Y קניית מניות ספציפיות בIRA - המגבלה של 10% מגודל התיק שוק ההון 24
T השפעה של עליית\ירידת ריבית על התיק התאורתי הבא שוק ההון 4
שמוליק קיפוד התיק של הקיפוד שוק ההון 2
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8