• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

התיק שלי(2.5 מיליון ש''ח)- אשמח להערות

• פותח הנושא Yaya5
  • פורסם בתאריך

Yaya5

משתמש רשום
דירוג
3
שלום רב
לאחר קריאה רבה, הן באתר זה והן במקומות אחרים, החלטתי בגיל 50 למכור את התיק המנוהל שהיה לי בבנק ולפתוח תיק השקעות פסיבי ועצמאי באלטשולר. חשוב לי להדגיש שאין לי עניין לדון בטיב ההחלטה הזו בה אני ואשתי בטוחים, אלא רק על התיק שאני בונה. אם לומר בקצרה- דמי הניהול היו מאוד גבוהים, והרווחים לא מספקים (ביחס למדדים מובילים בעולם באותן שנים). החלטתי לקחת אחריות ולנהל את כספי בעצמי, ואני בהחלט מודע לסיכונים ולאתגר המנטלי שיידרש.
נתונים-
ברשותי בית מגורים בו אני ומשפחתי גרים, וכמו כן הון של 2.5 מיליון ש''ח (שעד כה נוהל בהשקעות על ידי הבנק כאמור).
מטרת התיק: הגדלה של ההון על מנת שאוכל לעזור לילדיי ברכישת דירה ובכלל בחייהם.מימושים של חלק מהתיק יקרו בהדרגה, על פי הגעה של כל ילד לגיל 30 פלוס מינוס (תלוי בהרבה משתנים).המימוש הראשון יקרה עוד כ-10 שנים, והאחרון רק עוד כ-25 שנים. מאמין שבכל פעם אתן לילד שהגיע למעמד רכישת דירה סכום של קצת פחות מחמישית התיק (כמובן אעשה השלמות בהתאם לרווחים והפסדים).
כמו כן, אני מעוניין להגביל את הסיכון והתנודתיות על מנת להקטין את הסיכוי שאאלץ למכור בשלב כזה או אחר בהפסד משמעותי.
התיק המתגבש:
200 אלף ש''ח- יישארו בעובר בשב. אין לדעת מתי אצטרך אותם להוצאות כאלה ואחרות, כולל חופשות משפחתיות בחו''ל ומימון חתונות של ילדיי.
מיליון ש''ח- מניות. מתכנן לרכוש (במנות) את הקרן השקלית של בלאקרוק 1159235- מדד MSCI ACWI המפורסם בפורום. מטרת חלק זה היא למקסם תשואה לאורך זמן ולהנות מעליות בשוק המניות.
מיליון ש''ח- אג''ח. מעוניין לרכוש שתי קרנות זולות על אג''ח ממשלתי ישראלי של 2-5 שנים. חצי מיליון ילכו לקרן ''שחר'', וחצי מיליון ילכו ל''גליל''. מטרת חלק זה בתיק היא לשמור הערך של כספי מפני אינפלציה וכמו כן לספק ריבית מסויימת קבועה (מודע היטב לריביות המגוחכות שמציעים האגחים בימינו). כמו כן, באמצעות פלח זה אוכל לקנות מניות בזול בעת קריסה קיצונית (אמכור קצת אג''ח).
300 אלף ש''ח- אחזיק כרגע במזומן בתיק. אני יודע שיש בכך משהו לא רציונלי, אך פסיכולוגית המעשה חשוב לי. המחירים מרגישים לי מאוד גבוהים כרגע, יש חשש מסוים שתהיה נפילה רגע אחרי שאכנס וארגיש שיצאתי טיפש והתעלמתי מהסימנים. לכן, אשמור כרגע סכום זה במזומן, וכשתהיה נפילה של כ-30% בחלק המנייתי- גם אם זה ייקח שנים- אז אכניס את הסכום למניות. עד אז הוא ישמש לי ככרית הגנה פסיכולוגית.
תודה רבה למי שהגיע עד כאן! אשמח להערות אם יש, אפילו אם הן חיוביות:).

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,494
ספרתי מליון ש"ח פגיעים לאינפלציה:
עו"ש
אג"ח שחר
מזומן בתיק

פיחות בשקל יפגע משמעותית בתיק.
אישית אני חושב שזה בלתי נמנע במצב הפוליטי.

Yaya5

משתמש רשום
דירוג
3
עו"ש
אג"ח שחר
מזומן בתיק

פיחות בשקל יפגע משמעותית בתיק.
אישית אני חושב שזה בלתי נמנע במצב הפוליטי.
כלומר רוב התיק כן מוגן. אתה לא חושב שהאיזון בין החלקים מספק? או שבמקרה שלך היית ממגן את כלל התיק מאינפלציה?

EyeKey

משתמש ותיק
דירוג
132
אתה אומר שלא היית מרוצה מהתשואה של התיק המנוהל ביחס למדדים מובילים. אתה מתכוון לs&p 500 ודומיו? אם כן, שים לב שרק 40% מהתיק שלך יכול לתת תשואה כזאתי. 40% נוספים צפויים לתת תשואה נמוכה מאוד בזמן הקרוב ו20% נוספים תשואה אפסית. אין בעיה עם תיק 50/50, רק השאלה היא לאין אתה מכוון ולאיזה מדד אתה תרצה להשוות בסופו של דבר את התשואה?

yik

משתמש ותיק
דירוג
183
החלק של האגח והמזומן, אני מבין שאתה לא רוצה לסכן סכום זה. הייתי שוקל פקדונות צמודים ושקליים. תסגור אותם לתקופות מדורגות, כל שכל שנה נניח יפתח לך חלק ותוכל לאזן עם המניות אם תרצה. למה?
- בפקדונות אין דמי ניהול, בקרן אגח הדמי ניהול ינגסו לך ברווח המעט שקיים.
- לדעתי תוכל לקבל תשואה יותר גבוהה בפיקדון מאשר באגח.
- יש לך יתרון של 15% מס בלבד על פקדונות שקליים לעומת 25% מעל הרווח הריאלי על קרן מדדית ושקלית.
- ככה תוכל להגן על המזומן מאינפלציה /או לקבל מעט ריבית ועדיין תישאר יחסית נזיל.
בהצלחה

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,218
מטרת התיק: הגדלה של ההון על מנת שאוכל לעזור לילדיי ברכישת דירה ובכלל בחייהם
התיק המתגבש:
לא הבנתי איך הגעת לגיבוש התיק הזה מתוך המטרה שלשמה בחרת לצאת מהתיק המנוהל.
200 אלף ש''ח- יישארו בעובר בשב.
300 אלף ש''ח- אחזיק כרגע במזומן בתיק
וזה לשם מה? הרי אם יהיה לך בלת"מ תוכל למכור ני"ע בכל רגע כמעט. זה מה שיפה בבורסה, הכסף נזיל מצד אחד ועובד מצד שני.
נתונים-
איך אתם היום עם מצב החיסכון? יש עודף הכנסות על הוצאות? יש אפשרות להמשיך לקנות ני"ע גם בהמשך? והדירה שלכם - נקיה ממשכנתא כבר?

Santi

משתמש ותיק
דירוג
101
מכיוון שהמטרה שלך היא לעזור לילדים שלך לרכוש דירה בעתיד, אני הייתי משקיע חלק מהכסף בשוק הנדל"ן המקומי.
מחירי הדירות יעלו בעשור הקרוב? כנראה שגם הנכס שלך יעלה בשיעור דומה.
מחירי הדירות ירדו? אומנם השווי של הנכס שלך יפחת, אבל אתה תצטרך פחות כסף כדי לעזור במימון הדירה.

לדעתי זה צעד טוב יותר מאשר לתת לכסף להישחק, אבל בסכומים כאלה הייתי שוקל לפנות לאיש מקצוע שיוכל לעזור לך בצורה הטובה ביותר.
אני לא יודע אם מותר להמליץ פה על אנשי מקצוע, אבל יש בחור שאני עוקב אחריו זמן מה והוא עושה רושם של איש מקצוע תותח והגון(אך איני מכיר אותו באופן אישי) וההתמחות שלו היא בדיוק מה שאתה מחפש. אם תהיה מעוניין(וזה לא מנוגד לחוקי הפורום) אז אתן לך את הפרטים שלו.

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,781
התיק המתגבש:
חשוב לדעתי שתגבש את הקצאת הנכסים בתיק במונחים של אחוזים ולאו דווקא מספרים נומינליים כפי שהצגת. הרי ברור לך שעם הזמן הערכים הללו ישתנו.
200 אלף ש''ח- יישארו בעובר בשב
300 אלף ש''ח- אחזיק כרגע במזומן בתיק
שזה אותו הדבר. מדוע אתה מפריד ומדוע אתם זקוקים לסכום כזה בפלח הזה?
אין לדעת מתי אצטרך אותם להוצאות כאלה ואחרות, כולל חופשות משפחתיות בחו''ל
חופשות משפחתיות הן בהחלט הוצאה שבשליטתך המלאה ונתון להחלטתך.

ניצן המצוין

משתמש ותיק
דירוג
639

אג"ח שחר
קרן של אג"ח לא צמוד אמורה להיות מתואמת אינפלציה כי כאשר המדד עולה המחיר שלה יורד באופן שמשקף את האינפלציה החזויה , ואם מחזיקים לתקופה מספיק ארוכה הקרן תרכוש אגחים לא צמודים יותר בזול,

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,494
קרן של אג"ח לא צמוד אמורה להיות מתואמת אינפלציה כי כאשר המדד עולה המחיר שלה יורד באופן שמשקף את האינפלציה החזויה , ואם מחזיקים לתקופה מספיק ארוכה הקרן תרכוש אגחים לא צמודים יותר בזול,
בעיקרון זה נכון... אלא אם כן האינפלציה יותר חמורה מהריבית.

אני לא מצליח למצוא נתונים היסטורים, אבל אני בספק שב- 1984 הריבית פצתה על אינפלציה של 445%.

בתרחיש כזה הקרן הולכת ונעלמת (ריאלית) ואז זה לא משנה שהיא יכולה לקנות אג"חים חדשים בריבית גבוהה.

ניצן המצוין

משתמש ותיק
דירוג
639
יש שיוסיפו לאמר שבהיפר אינפלציה רק מטבע זר\סחורות מגינות ואי אפשר להאמין שאג"ח ממשלתי (גם צמוד) ישמור על כח הקנייה.

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
508
המחירים מרגישים לי מאוד גבוהים כרגע
תזמון שוק קלאסי.
באמצעות פלח זה אוכל לקנות מניות בזול בעת קריסה קיצונית
אם אתה בטוח שהמחירים גבוהים? למה אתה משקיע עכשיו? חכה לקריסה.

כמו שרשמו לפני, יש כל כך הרבה דברים לא הגיוניים במה שאתה עושה. מציע שתעשה שוב שיעורי בית ותקרא עוד קצת.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,618
מציע שתעשה שוב שיעורי בית ותקרא עוד קצת.
בהתחשב בזה שהוא כתב את הפוסט באפריל, ואחרי תגובה נוספת אחת (סה"כ 2 הודעות) בפורום הפסיק להגיב, אני מנחש שהוא לא יקרא את מה שכתבת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D השקעה בנדל"ן לצורך גיוון התיק נדל"ן 8
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 4
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 79
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
O העברת התיק שלי מבנק הפועלים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 4
ל ומה עכשיו? או איך מרחיבים את התיק הקיים שוק ההון 18
S מעקב אחרי פילוח התיק שוק ההון 2
T התיק של AAA שוק ההון 14
Libertad התיק של Libertad - מוטה ביטקוין שוק ההון 42
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
A זה התיק שלי - גם עליי אל תרחמו שוק ההון 2
E איך התיק הזה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
T תנו ביקורת על התיק ! שוק ההון 7
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
aeh התיק של aeh שוק ההון 59
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
S התיק שלי - תיק מוטה חדשנות שוק ההון 24
I התיק שלי - What do you think ??? שוק ההון 8
F התיק שלי - הרצוי, המצוי והמסובך שוק ההון 26
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
T המנעות ממעקב אחרי התיק שוק ההון 22
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
M מתייחסים לפנסיה באיזון התיק הכללי? שוק ההון 20
Beinish אשמח לחוות דעת על התיק הפוטנציאלי שלי שוק ההון 10
K התיק שלנו - זוג הייטקיסטים שוק ההון 20
B איך אני מאזן את התיק? שוק ההון 1
F יאללה כנסו בי, התיק שלי שוק ההון 16
O האם התיק שלי מצריך שינוי? אשמח לפידבקים :) שוק ההון 8
S התיק שלי שוק ההון 21
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 3
R קושי בחלוקת התיק שוק ההון 25
נ גאה להציג את התיק ותודה לעזרתכם שוק ההון 7
Beigale התיק של בייגלה שוק ההון 8
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
T התיק של טריגו שוק ההון 43
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 66
C התיק שלי שוק ההון 30
ג למחזיקי תיק מניות: כל כמה זמן אתם מרעננים את התיק? שוק ההון 0
P התיק שלי שוק ההון 23
Mooncake עצמאי במסחר, כבשה בכל השאר | התיק שלי + שאלות שוק ההון 15
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
G לתחום הסולידי של התיק שוק ההון 4
מ התיק שלי - אשמח להצעות ולביקורת :) שוק ההון 28
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה