• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק שלי, טיוטה

• פותח הנושא efa
  • פורסם בתאריך

efa

משתמש רגיל
דירוג
34
אהלן, אחרי כמה שעות של התמקדות בנושא ניירות הערך עצמם, אני כבר קרוב להחלטה סופית על מבנה התיק והרכבו,
ובהתאם לזה אחליט סופית באיזה בית השקעות לבחור ועל מה להתמקח.
(מפרסם בפורום הזה ולא בשרשור ההיכרות שלי בפורום יומני מסע)

נתחיל עם המבנה:
70% מניות בהרכב הבא:
  1. IWDA 50%
  2. VTI 25%
  3. VXUS 25%
30% אג"ח על בסיס קרן נאמנות שעוד לא בחרתי, נראה לי פחות קריטי, איעזר בפוסט של הסולידית לגבי זה...

1. כמו שאתם בטח רואים יש פה מיצוע מסויים על 'שוקולד מריר' בין 'אירי מרוכז' ל'בוגל הדס' על בסיס הפוסט שוקלד מריר בשבעה טעמים.
2. הגיונות:
  1. הגיון 1: היחשפות רחבה לשווקי העולם המפותחים, המתפתחים ולשוק האמריקאי
  2. הגיון 2: היחשפות גם לניירות ערך אמריקאים וגם איריים.
  3. הגיון 3: היחשפות לשני הגופים הגדולים ISHARE ו VANGUARD
  4. הגיון 4: היחשפות הן לקרן צוברת והן לקרן מחלקת (הסיבה היא כי לא הצלחתי עדיין להכריע איפה המנצח האמיתי - האם בעלויות המופחתות בשתי הקרנות האמריקאיות או הצבירה בריבית דריבית נטולת תשלומי המס בקרן האירית)
לסיכום: להבנתי, פריסה רחבה שתאפשר לי גמישות וכוח בבחירה בהמשך בהתאם למה שאלמד.
3. מה מרתיע אותי:
  1. מרתיע 1: יכול להיות שזה מורכב מדי? אני אמנם אחרי המון למידה וקריאה, אבל הניסיון והחיכוך שהיה לי עם נושאים כאלו בעבר הוא אפסי
  2. מרתיע 2: אולי בכלל בפועל הסכום ההתחלתי שלי הוא נמוך מדי בשביל כל הניירות האלה? (מתכנן להתחיל עם 20 אל"ש [לא בבת אחת אבל בסמיכות] ואז הפקדה חודשית של 6 אל"ש)
  3. מרתיע 3: אולי פיספתי משהו קריטי בדרך? אולי התפזרתי מדי? סביר שזה יקרה בהתאם לאופי שלי.
  4. מרתיע 4: אולי עדיף לי להתחיל לאט יותר - לרכוש קרנות נאמנות דומות שנסחרות בבורסה בארץ ?

4. שאלה: האם ברכישת קרן נאמנות מחקת אג"ח העמלה היא על בסיס עמלת קרן הנאמנות בחוזה או על פי העמלה של רכישת אג"ח? אם אני צודק וזה לפי קרן נאמנות המסקנה מזה זה שמכל המיקוח מול בית ההשקעות מה שאיכפת לי זה העמלה לרכישת ניירות ערך.

5. אם אני הולך על בסיס מה שכתבתי עד כאן אז מה שנשאר לי זה לקחת אחד מהשניים הבאים:
  1. את בית ההשקעות שמציע את ההצעה הטובה ביותר ביחס לרכש במטבע זר, בבורסת ארה"ב ובאג"ח
  2. לבחור שני בתי השקעות שמציעים בהתאמה את ההצעות הטובות ביותר ועל פי זה לחלק את ההשקעה, ואז אולי סך הכסף שיש לי כבר לא מתאים.

אנא מכם, הגיבו, כמובן ללא ייעוץ

בבורסת ארה"ב
ואירופה לצרכי קרנות איריות
לא בבת אחת אבל בסמיכות
יתכן ותצטרך 3 המרות מט"ח, תשקול לאחד
אם תשיג דמי ניהול חודשיים מתקזזים בעמלות, אז כנראה שתדירות האיזונים שלך תצטרך להתכוון בהתאם כדי לא לשלם יותר מדי בחודש אחד ומעט מדי (למינימום) בחודש אחר
בסך הכל התיק הזה כנראה משיג את המטרה שלך, תחליט רק מה אתה מכניס בתור נכס הגנתי ואם אתה מצליח לחיות עם זה בשלום לשנים רבות מהיום

הגיון 2: היחשפות גם לניירות ערך אמריקאים וגם איריים.
למה?
הגיון 4: היחשפות הן לקרן צוברת והן לקרן מחלקת (הסיבה היא כי לא הצלחתי עדיין להכריע איפה המנצח האמיתי - האם בעלויות המופחתות בשתי הקרנות האמריקאיות או הצבירה בריבית דריבית נטולת תשלומי המס בקרן האירית)
גם למה?

אלה פיזורים שלא מוסיפים הרבה לדעתי ומשפיעים רק לטווח ארוך. מהר מאוד תגיע להחלטה מה מהם אתה מעדיף ואז תהיה תקוע עם החצי השני.
זה נשמע לי כמו premature optimization במיוחד לתיק של 20K ש"ח.

למזלך (וזה הולך להשמע ציני, אבל זה לא) יש לך יחסית מעט הון התחלתי. זה אומר שרוב ההשקעה שלך היא לפניך (וכשתגיע הנפילה תפסיד מעט ותוכל לקנות הרבה).
תתחיל בפשוט ולאט לאט עם הזמן תסגר על דברים. מקסימום תמכור את האמריקאיות ותקנה את האיריות, או שאפילו תשאיר אותם וזה יהיה כמעט שקול לחלוקת חצי חצי הנוכחית שלך.

נערך לאחרונה ב:
הגיון 1: היחשפות רחבה לשווקי העולם המפותחים, המתפתחים ולשוק האמריקאי
שים לב שIWDA לא כוללת שווקים מתפתחים ולא כוללת חברות קטנות (בניגוד לVXUS/VTI), כלומר החשיפה שלך לסקטורים האלה אצלך בתיק היא בערך חצי מהחלוקה לפי שווי שוק (אם לשם כיוונת).
הגיון 3: היחשפות לשני הגופים הגדולים ISHARE ו VANGUARD
לא בטוח שפיזור כזה תורם הרבה. סיכון מנפיק בETFים הוא זניח יחסית (בטח יחסית לת"ס).
וכמו ש @i3arnon אמר לגבי צוברת/מחלקת, גם כאן זה משהו שתוכל להוסיף בשלב מאוחר יותר כשהצבירה תגדל.
ואם אתה כן מעדיף לפזר, למה רק ל2 הגדולים? למה לא להוסיף גם את State Street (עם קרנות ה SPDR שלה) שהיא החברה השלישית בגודלה בתחום בארה"ב?
מרתיע 3: אולי פיספתי משהו קריטי בדרך? אולי התפזרתי מדי? סביר שזה יקרה בהתאם לאופי שלי.
אולי פספסת ואולי טעית, אבל מטעויות לומדים. במיוחד כשהתיק הראשוני שלך קטן יחסית להפקדות שאתה מתכוון לבצע בהמשך - במקרה הגרוע תתקן בהמשך הדרך.
מרתיע 4: אולי עדיף לי להתחיל לאט יותר - לרכוש קרנות נאמנות דומות שנסחרות בבורסה בארץ ?
לא בטוח שזה יתן משהו. מה יותר מפחיד בלקנות קרנות בחו"ל לעומת לקנות קרנות בארץ? אם גם ככה אתה מתכוון בעתיד לקנות קרנות זרות למה לא להתחיל עם זה כבר עכשיו ולצבור נסיון?
5. אם אני הולך על בסיס מה שכתבתי עד כאן אז מה שנשאר לי זה לקחת אחד מהשניים הבאים:
  1. את בית ההשקעות שמציע את ההצעה הטובה ביותר ביחס לרכש במטבע זר, בבורסת ארה"ב ובאג"ח
  2. לבחור שני בתי השקעות שמציעים בהתאמה את ההצעות הטובות ביותר ועל פי זה לחלק את ההשקעה, ואז אולי סך הכסף שיש לי כבר לא מתאים.
שכחת אופציה 3 - להתחיל מבית השקעות אחד ואח"כ כשהתיק יגדל תוכל לבצע עוד אופטימיזציות ולעבור/להוסיף חשבונות.

הגיון 4: היחשפות הן לקרן צוברת והן לקרן מחלקת (הסיבה היא כי לא הצלחתי עדיין להכריע איפה המנצח האמיתי - האם בעלויות המופחתות בשתי הקרנות האמריקאיות או הצבירה בריבית דריבית נטולת תשלומי המס בקרן האירית)
יש הרבה פרמטרים, בגדול קרן אירית עדיפה בחשבון פטור ממס בתנאי שדמי הניהול מהצבירה נמוכים, אני.התיתלתי עם 0.25% והיום אנט עומד על כמעט 0.15%

בחשבון הממוסה עדיף קרן מחלקת על צוברת, יש יתרון כמובן בברוקר זר על ברוקר מקומי כדי לשפר את היכולת לפחית את המיסוי על ידי מכירת שכבה ספציפית.

הערה
יש אנשים (כולל אני) שמודאגים מנושא מס ירושה לנכסים אמריקאים, ומעדיפים להימנע מקרן אמריקאית, צריך לזכור שלאזרח זר יש פטור ממס עד 60k $ , כך שלרוב מט שהחיסכון שלו נמוך אין בעיה,
אני מרכז את רוב המניות שלי ב ira כך שעבורי קרן אמריקאית בסכומים קטנים היא מטרד

מרתיע 2: אולי בכלל בפועל הסכום ההתחלתי שלי הוא נמוך מדי בשביל כל הניירות האלה? (מתכנן להתחיל עם 20 אל"ש [לא בבת אחת אבל בסמיכות] ואז הפקדה חודשית של 6 אל"ש)
אני בסכום כזה הייתי קונה קרן ישראלית על sp500 ועוד אחת על יורוסטוקס, ומחקה שהתיק יעלה ל 50 אשח

תלוי כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את הקרן. עבור זמן ארוך מספיק (לא זוכר אם 30 או 60 שנה) הייתרון עובר לקרן הצוברת.
אני לא בטוח שאלו המספרים, אבל באמת האפשרות למשיכה ללא חבות מס בקרנות ההשתלמות והגמל ההוני הן יתרון עבורי.

אבל באמת האפשרות למשיכה ללא חבות מס בקרנות ההשתלמות והגמל ההוני הן יתרון עבורי.
מסכים שזה יתרון, אבל יש גבול כמה כסף אתה יכול לשים בחשבון פטור (עבור רובינו הגבול הוא כמה המעסיק שלנו מוכן להפקיד לשם).
אני (ואני מניח שגם פות"ש) דיברתי על החשבון החייב, כלומר הכסף שאתה חוסך מעבר לפנסיה/קה"ש.

הכל היה נראה לי סבבה עד שהגעתי לסכום. 17.5% מ 20 אש״ח זה מעט, והעמלות תהיינה לא הגיוניות. אז או שהייתי מפשט התיק ל 2 ניירות, או שהייתי מחכה עם ההשקעה כמה חודשים, או שהייתי מתחיל עם 2 ניירות ומוסיף עוד בהמשך.

לא ממליץ כלום, איש הישר בעיניו יעשה.

מסכים שזה יתרון, אבל יש גבול כמה כסף אתה יכול לשים בחשבון פטור (עבור רובינו הגבול הוא כמה המעסיק שלנו מוכן להפקיד לשם).
יש את השיטה של אדם שלו- להפקיד לקרהש סכומים גדולים כרצונו, ואז הם צבועים בדחיית מס בלבד (אני לא מתלהב בגלל שדמי ניהול אינם מספיק נמוכים לדעתי כדי להרוויח מדחיית מס )
כמו שאמרתי, זה שיכולתי לרכז בגמל קופות גמל הוניות נזילות (פיצויים, גמל במעמד עצמאי, וסתם גמל) נותנת לי אחוז גדול מספיק כדי שתיק המניות שלי יהיה פטור בעיקרו.

יש את השיטה של אדם שלו- להפקיד לקרהש סכומים גדולים כרצונו, ואז הם צבועים בדחיית מס בלבד (אני לא מתלהב בגלל שדמי ניהול אינם מספיק נמוכים לדעתי כדי להרוויח מדחיית מס )
אין יתרון לחשבון עם דחיית מס לתיקים פסיביים, גם ככה תשלם את המס רק כשתמכור ותמשוך את הכסף (למעט מכירה כפויה כי הקרן נסגרה ודברים בסגנון)

בכל מקרה זה לא רלוונטי לפות"ש. הוא מדבר על חשבון חייב

הכל היה נראה לי סבבה עד שהגעתי לסכום. 17.5% מ 20 אש״ח זה מעט, והעמלות תהיינה לא הגיוניות. אז או שהייתי מפשט התיק ל 2 ניירות, או שהייתי מחכה עם ההשקעה כמה חודשים, או שהייתי מתחיל עם 2 ניירות ומוסיף עוד בהמשך.

לא ממליץ כלום, איש הישר בעיניו יעשה.
אני גם חושב שבסכומים כאלה קרן ישראלית של sp500 + אגח ממשלתי כללי תהיה מספיק טובה עד שהתיק יצמח מעל 50 אשח (ולדעתי גם 100 אשח)

שבוע טוב

הרגעתם אותי, המסקנה העיקרית שלימהתגובות שלכם היא שאין שיקול קריטי שפוסל את מה שכתבתי.

כמה התייחסויות
למה?

גם למה?

אלה פיזורים שלא מוסיפים הרבה לדעתי ומשפיעים רק לטווח ארוך. מהר מאוד תגיע להחלטה מה מהם אתה מעדיף ואז תהיה תקוע עם החצי השני.
זה נשמע לי כמו premature optimization במיוחד לתיק של 20K ש"ח.

למזלך (וזה הולך להשמע ציני, אבל זה לא) יש לך יחסית מעט הון התחלתי. זה אומר שרוב ההשקעה שלך היא לפניך (וכשתגיע הנפילה תפסיד מעט ותוכל לקנות הרבה).
תתחיל בפשוט ולאט לאט עם הזמן תסגר על דברים. מקסימום תמכור את האמריקאיות ותקנה את האיריות, או שאפילו תשאיר אותם וזה יהיה כמעט שקול לחלוקת חצי חצי הנוכחית שלך.

אז לגבי השאלות - ההיחשפות גם לאמריקה וגם לאירופה משרתת את הצורך בראש פתוח, בלמידה ובגמישות בהמשך, וגם עונה על הגיון 4 שכתבתי, שאני כרגע לא מסוגל להכריע מה עדיף ורוצה כבר להיכנס לשוק.
לגבי המשפט שכתבת והדגשתי, אני מסכים עקרונית, אבל אני מסתכל על תהליך בניית התיק שלי לחצי שנה הקרובה נניח, ואני מכוון למה שכתבתי (והפידבר שקיבלתי מכם הוא שבסך הכל זה בסדר)
מה שכן יכול להיות שהחשיפה שלי תהיה קודם כל לאמריקאיות נניח ובעוד כמה חודשים גם לאירית

שים לב שIWDA לא כוללת שווקים מתפתחים ולא כוללת חברות קטנות (בניגוד לVXUS/VTI), כלומר החשיפה שלך לסקטורים האלה אצלך בתיק היא בערך חצי מהחלוקה לפי שווי שוק (אם לשם כיוונת).
.
שמתי לב לזה, זה מוריד קצת את התשואה (והסיכון) הפוטנציאליים, אבל לא רציתי חלוקה מסובכת מדי של אחוזים

בחשבון הממוסה עדיף קרן מחלקת על צוברת
הכוונה בהיבט הכספי נטו? יעני בסך הכל לאחר מיסוי ועמלות? אשמח למעט הרחבה, כי למרות מה שקראתי עד עכשיו לא הגעתי למסקנה הזו.
הרי השיח בבלוג ובפורום סובב המון סביב נפלאות הריבית דריבית

אני בסכום כזה הייתי קונה קרן ישראלית על sp500 ועוד אחת על יורוסטוקס, ומחקה שהתיק יעלה ל 50 אשח
אני גם חושב שבסכומים כאלה קרן ישראלית של sp500 + אגח ממשלתי כללי תהיה מספיק טובה עד שהתיק יצמח מעל 50 אשח (ולדעתי גם 100 אשח)

התכנון שלי הוא להפקיד בחודשים (שנה) הקרובים בין 5 ל7 אל"ש חודש (נכנס עוד מעט לקבע) ולכן התיק צפוי להגיע לפחות לסכום של 50 אל"ש יחסית עוד מעט, האם זה, יחד עם כניסה הדרגתית שכוללת קניית רק ני"ע האמריקאיים בינתיים משפיעה על שכתבתם?

* לגבי הקצאת ה70% מניות, אני כבר שוקל להיות אגרסיבי יותר, נראה מה אחליט
* שאלה פרקטי, רכישת קרנות איריות נעשית בבורסת לונדון, נכון?
* תוכלו לכוון אותי לדיון ספציפי בפורום שדן בהבדל בין בתי ההשקעות בארץ ביחס למסחר בבורסת לונדון?

שאלה פרקטי, רכישת קרנות איריות נעשית בבורסת לונדון, נכון?
לא בהכרח. הן נסחרות בלונדון בדולר ופאונד, אבל גם בהרבה בורסות אחרות באירופה ביורו

הכוונה בהיבט הכספי נטו? יעני בסך הכל לאחר מיסוי ועמלות?
כן.
ברור שמבחינת עמלות, קרנות אמריקאיות (יש רק מחלקות) יהיו בד"כ זולות יותר בבית השקעות ישראלי או אמריקאי.
החסרון הגדול של קרן צוברת בחשבון ממוסה הוא כפל מס על דיבידנדים.
אני אדגים באמצעות דוגמה פשוטה:
השקעת 100 ש"ח בשנה מסוימת בקרן אירית צוברת שעוקבת אחרי חברות אמריקאיות.
מגיע היום, והקרן מקבלת דיבידנד של 2 שקלים.
בגלל אמנת המס בין ארה"ב לאירלנד, הקרן תשלם רק 15% מס - 30 אגורות.
בסוף השנה, התשואה ללא הדיבידנדים היא 0 (להקל על החישוב). יוצא שיש לך 101.70 בקרן.
נניח שהחלטת למכור, מדינת ישראל רואה שקנית קרן בשווי 100, ומכרת בשווי של 101.70. כלומר שיש לך שקל ושבעים אגורות רווח.
מדינת ישראל גובה ממך 42.5 אגורות מס רווח הון.
נשארת עם 101.275 שקלים.

לעומת זאת, בקרן אמריקאית מחלקת, ביום חלוקת הדיבידנד קיבלת לחשבון שקל וחצי (שני שקלים פחות 25% מס דיבידנד לדוד סאם).
מדינת ישראל אמנם אמורה לקחת לך מס דיבידנדים של 25%, אבל למעשה היא מקזזת את המס עם המס לארה"ב, ואתה לא חייב במס בכלל.
אם תשקיע אותו מחדש, ועדיין תחת הנחה של 0 תשואה ללא דיבידנדים, בסוף השנה כשתמכור, תישאר עם 1.5 שקלים.

שים לב ששתי האפשרויות הניחו שהתשואה היא 0, ושאתה מוכר תוך שנה. אם לא תמכור, תישאר עם 101.70 בקרן הצוברת, שמושקעים מחדש (יותר מבאמריקאית). היו בפורום כאלו שחישבו והגיעו למסקנה שאופציה של אירית צוברת תעקוף אמריקאית מחלקת אחרי 30 שנה.

לא הזכרתי גם את דמי הניהול (באמריקאיות קצת יותר זול) שמשפיעים, וגם לא את מס הירושה.

אני במקומך, הייתי הולך רק על קרנות אמריקאיות, במיוחד שאתה עוד רחוק מתקרת מס הירושה.

בחשבון פטור (קרן השתלמות או קופת גמל) השיקולים משתנים גם הם.

לא ממליץ, לא מייעץ, תבדוק בעצמך מה שאמרתי, סביר שאני סתם מקליד שטויות.

תודה אחי
עוד שאלה - החלטתי כך-
שלב ראשון פתיחת חשבון באינטראקטיב ישראל והשקעה בניירות האמריקאים בלבד.
אמתין גם לגבי קרן האג''ח וגם לגבי הקרן האירית (אתייחס לתיק שיש לי במנורה מבטחים 20 אל''ש מסלול כללי כחלק דל סיכון)
גם אם זה אומר שאני כביכול בתיק מסוכן יותר כרגע.
בהמשך ארכוש קרן אירית וקרן אג''ח פה לפי מה שיהיה הכי נכון.
אז השאלה היא כזו -
אם אני ארצה בעתיד להפסיק לעבוד דרך אינטראקטיב ישראל וארצה לעבוד ישירות דרך ib איך זה קורה בפועל? האם הם מערימים קשיים?
דבר אחרון חברים, איפה אני יכול למצוא ממוצע נוכחי של דיבידנד ליחידת אלסקה בvti?

ליחידת אלסקה בvti?
מה זה?

אם אני ארצה בעתיד להפסיק לעבוד דרך אינטראקטיב ישראל וארצה לעבוד ישירות דרך ib איך זה קורה בפועל? האם הם מערימים קשיים?
נראה שכן. רוב הסיכויים שתצטרך פשוט לפתוח חשבון חדש ישירות מול IB ואז לנייד את הניירות שלך מהחשבון המתווך לחשבון החופשי.
(לא מנסיון אישי, בהסתמך על עדויות כאן בפורום)

המזל הוא שבניגוד לבתי השקעות בארץ, הניוד הזה לא יעלה כסף.

• אהבתי
Reactions: efa
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14