• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות - רכישת דירה להשקעה

Aksel

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

אני ובת זוגי עתידים להתחתן בקרוב ויש בידנו חסכונות (משפחה + שלנו) ולאחר שהגענו למסקנה שלא נוכל לרכוש את דירת חלומותינו (או דירת מגורים נורמלית באזור נורמלי באשדוד) ולאור כך החלטנו לווסת את ההון (אם אפשר לקרוא לזה כך..) הראשוני שלנו לכיוון דירה להשקעה.

קראתי בפורום כאן ובמקומות מסוימים נוספים והייתי שמח לעצה כיצד לבנות למעשה את ההשקעה, בעיקרון הסכום שבידנו עומד על סך של כ-250 אלף שאנו מאמינים שנוכל להעלות אותו ל-300 אלף, למיטב הבנתי נוכל למנף את ההשקעה בעזרת משכנתא, כאשר ההעדפה שלנו היא לקחת סכום של כ-500~600 אלף ש"ח מהבנק ולרכוש למעשה נכס עד מחיר של כ-900,000 ש"ח.
בנוסף כרקע כללי אני ובת זוגי עובדים וגרים במרכז, היא מתכנתת ואני עו"ד, כך שכיום ההכנסה החודשית שלנו עומדת על כ-23~25 נטו, כך שגם אם המשכנתא גבוה יותר לתקופה מסוימת מהשכירות אני מאמין שנוכל לעמוד בזה.

השאלה העיקרית היא איך אני ניגש לנושא באופן המיטבי ביותר,
לכמה שנים מומלץ לקחת משכנתא עבור דירה להשקעה במצב שלנו, והאם במצב הנוכחי כדאי לשקול רכישה בערים כמו אשקלון, יבנה, גדרה - ואם כן, איך "מגלים" על תוכניות עתידיות בערים אלו.

ובכללי איפה כדאי לקרוא על הנושאים האלו - כי מחיפושים בגוגל אני בעיקר נופל על אתרי פרסומת.

תודה רבה על הסיוע, וכיף להצטרף לפורום הזה :)

ברוך הבא!

אתם אוכלים את הכסף בארוחת בוקר? למה זוג צעיר לא יכול לחסוך לדירה באשדוד עם משכורת כזאת?

בעיקר כי גם עם ההכנסה הזו יש לנו הוצאות שונות (נניח בצד מחיה, אבל שכ״ד של תל אביב וכו׳, הלוואות מתקופת הלימודים ועוד ועוד), דירה במצב סביר באשדוד באזור שאנחנו נרצה לגור בו
עולה כ1.7-1.9 מיליון שקל, משמע נצטרך ראשית להגיע להון עצמי של כ-450 אלף ובנוסף המשכנתא עצמה תהיה על סך מאוד גבוה וההחזרים יהיו גבוהים. אנחנו מבינים שיש לנו אחלה הכנסה, אך מעדיפים לתעל את הכסף גם להנאה האישית שלנו (בסופו של דבר חיים רק פעם אחת), ולכן ל״סנדל״ את עצמנו בעבור דירה באשדוד למגורים מרגיש לי פספוס

לא נוכל לרכוש את דירת חלומותינו (או דירת מגורים נורמלית באזור נורמלי באשדוד)
ל״סנדל״ את עצמנו בעבור דירה באשדוד למגורים מרגיש לי פספוס
אני לא מצליח להבין איך אתה מרגיש ביחס לדירה באשדוד..מצד אחד אתה מתאר תקווה למצוא שם את דירת חלומותיך מצד שני אתם משלמים היום שכירות של תל אביב. חשבת לעבור לגור בשכירות באשדוד? אולי זה גם יתן לכם ניסיון מעשי של מגורים במספר אזורים שונים או סוגי דירות שם.
אולי נסו לשכור את דירת החלומות שלכם באשדוד, היא כנראה תעלה פחות מזו של תל אביב. במידה ולא תאהבו את הדירה (אזור, קומה, גודל...) זה יהיה מחקר השוק הכי טוב לקראת רכישת הדירה. על הדרך הבונוס יהיה הורדת ההוצאות החודשיות וזה יקרב אתכם עוד יותר לאותו חלום.

אני לא מצליח להבין איך אתה מרגיש ביחס לדירה באשדוד..מצד אחד אתה מתאר תקווה למצוא שם את דירת חלומותיך מצד שני אתם משלמים היום שכירות של תל אביב. חשבת לעבור לגור בשכירות באשדוד? אולי זה גם יתן לכם ניסיון מעשי של מגורים במספר אזורים שונים או סוגי דירות שם.
אולי נסו לשכור את דירת החלומות שלכם באשדוד, היא כנראה תעלה פחות מזו של תל אביב. במידה ולא תאהבו את הדירה (אזור, קומה, גודל...) זה יהיה מחקר השוק הכי טוב לקראת רכישת הדירה. על הדרך הבונוס יהיה הורדת ההוצאות החודשיות וזה יקרב אתכם עוד יותר לאותו חלום.

היי, אנחנו במקור מאשדוד ומכירים את האזורים ולכן אנחנו יודעים בערך איפה היינו רוצים לגור שם, ואנחנו מתכננים לחזור לגור שם בתקופה שנצטרך עזרה מההורים כשיהיו ילדים, עד אז אנחנו ככל הנראה נשארים במרכז. בגלל זה עלה הרעיון של רכישת דירה להשקעה ולאו דווקא דירה למגורים (כך שיהיה לנו קל למעשה גם להתמודד עם החזר משכנתא יחסית נמוך כשבנוסף הדירה עצמה מושכרת ובנוסף להמשיך לגור במרכז), וכשנצטרך לעבור לאשדוד אנחנו נעבור לדירה שכורה באשדוד אך באזור שאנחנו נרצה משום שהשכירות שם לא מדביקה את החזר המשכנתא עצמו (לשם השוואה דירה ב1.7 מושכרת בערך ב-3500, דירה ב2.2 מושכרת ב-5000 - וזו גם דירה שהיינו רוצים להיות בה ~ אך ריאלית אנחנו לא יכולים לקנות דירה ב-2.2 ומעדיפים להימנע מרכישת דירה ב1.7).

כל זה חוזר לרעיון הראשוני של רכישת דירה במחיר של עד 900,000.

ובכללי איפה כדאי לקרוא על הנושאים האלו - כי מחיפושים בגוגל אני בעיקר נופל על אתרי פרסומת.
אתה נמצא בפורום נדל"ן של הסולידית. אין כאן כתיבה פירסומית (כמעט). תתחיל בלקרוא את השרשורים הרלוונטים כי אתה בערך החבר ה-500 ששואל את השאלות האלה וכבר ניתנו לא מעט תשובות במהלך השנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 25
M התייעצות פיננסית רכישת דירה VS דירה להשקעה שוק ההון 4
ס התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה ב700-800אלף והשקעה משפחתית נדל"ן 39
itamaratz רכישת דירה - התייעצות נדל"ן 80
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
מתכנת התייעצות לגבי רכישת ריהוט (סולידי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
S התייעצות - רכישת ETF בארץ לעומת בארה״ב שוק ההון 7
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back