התייעצות - רכישת דירה להשקעה

Aksel

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

אני ובת זוגי עתידים להתחתן בקרוב ויש בידנו חסכונות (משפחה + שלנו) ולאחר שהגענו למסקנה שלא נוכל לרכוש את דירת חלומותינו (או דירת מגורים נורמלית באזור נורמלי באשדוד) ולאור כך החלטנו לווסת את ההון (אם אפשר לקרוא לזה כך..) הראשוני שלנו לכיוון דירה להשקעה.

קראתי בפורום כאן ובמקומות מסוימים נוספים והייתי שמח לעצה כיצד לבנות למעשה את ההשקעה, בעיקרון הסכום שבידנו עומד על סך של כ-250 אלף שאנו מאמינים שנוכל להעלות אותו ל-300 אלף, למיטב הבנתי נוכל למנף את ההשקעה בעזרת משכנתא, כאשר ההעדפה שלנו היא לקחת סכום של כ-500~600 אלף ש"ח מהבנק ולרכוש למעשה נכס עד מחיר של כ-900,000 ש"ח.
בנוסף כרקע כללי אני ובת זוגי עובדים וגרים במרכז, היא מתכנתת ואני עו"ד, כך שכיום ההכנסה החודשית שלנו עומדת על כ-23~25 נטו, כך שגם אם המשכנתא גבוה יותר לתקופה מסוימת מהשכירות אני מאמין שנוכל לעמוד בזה.

השאלה העיקרית היא איך אני ניגש לנושא באופן המיטבי ביותר,
לכמה שנים מומלץ לקחת משכנתא עבור דירה להשקעה במצב שלנו, והאם במצב הנוכחי כדאי לשקול רכישה בערים כמו אשקלון, יבנה, גדרה - ואם כן, איך "מגלים" על תוכניות עתידיות בערים אלו.

ובכללי איפה כדאי לקרוא על הנושאים האלו - כי מחיפושים בגוגל אני בעיקר נופל על אתרי פרסומת.

תודה רבה על הסיוע, וכיף להצטרף לפורום הזה :)

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,418

Aksel

משתמש רשום
דירוג
1
ברוך הבא!

אתם אוכלים את הכסף בארוחת בוקר? למה זוג צעיר לא יכול לחסוך לדירה באשדוד עם משכורת כזאת?

בעיקר כי גם עם ההכנסה הזו יש לנו הוצאות שונות (נניח בצד מחיה, אבל שכ״ד של תל אביב וכו׳, הלוואות מתקופת הלימודים ועוד ועוד), דירה במצב סביר באשדוד באזור שאנחנו נרצה לגור בו
עולה כ1.7-1.9 מיליון שקל, משמע נצטרך ראשית להגיע להון עצמי של כ-450 אלף ובנוסף המשכנתא עצמה תהיה על סך מאוד גבוה וההחזרים יהיו גבוהים. אנחנו מבינים שיש לנו אחלה הכנסה, אך מעדיפים לתעל את הכסף גם להנאה האישית שלנו (בסופו של דבר חיים רק פעם אחת), ולכן ל״סנדל״ את עצמנו בעבור דירה באשדוד למגורים מרגיש לי פספוס

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
436
לא נוכל לרכוש את דירת חלומותינו (או דירת מגורים נורמלית באזור נורמלי באשדוד)
ל״סנדל״ את עצמנו בעבור דירה באשדוד למגורים מרגיש לי פספוס
אני לא מצליח להבין איך אתה מרגיש ביחס לדירה באשדוד..מצד אחד אתה מתאר תקווה למצוא שם את דירת חלומותיך מצד שני אתם משלמים היום שכירות של תל אביב. חשבת לעבור לגור בשכירות באשדוד? אולי זה גם יתן לכם ניסיון מעשי של מגורים במספר אזורים שונים או סוגי דירות שם.
אולי נסו לשכור את דירת החלומות שלכם באשדוד, היא כנראה תעלה פחות מזו של תל אביב. במידה ולא תאהבו את הדירה (אזור, קומה, גודל...) זה יהיה מחקר השוק הכי טוב לקראת רכישת הדירה. על הדרך הבונוס יהיה הורדת ההוצאות החודשיות וזה יקרב אתכם עוד יותר לאותו חלום.

Aksel

משתמש רשום
דירוג
1
אני לא מצליח להבין איך אתה מרגיש ביחס לדירה באשדוד..מצד אחד אתה מתאר תקווה למצוא שם את דירת חלומותיך מצד שני אתם משלמים היום שכירות של תל אביב. חשבת לעבור לגור בשכירות באשדוד? אולי זה גם יתן לכם ניסיון מעשי של מגורים במספר אזורים שונים או סוגי דירות שם.
אולי נסו לשכור את דירת החלומות שלכם באשדוד, היא כנראה תעלה פחות מזו של תל אביב. במידה ולא תאהבו את הדירה (אזור, קומה, גודל...) זה יהיה מחקר השוק הכי טוב לקראת רכישת הדירה. על הדרך הבונוס יהיה הורדת ההוצאות החודשיות וזה יקרב אתכם עוד יותר לאותו חלום.

היי, אנחנו במקור מאשדוד ומכירים את האזורים ולכן אנחנו יודעים בערך איפה היינו רוצים לגור שם, ואנחנו מתכננים לחזור לגור שם בתקופה שנצטרך עזרה מההורים כשיהיו ילדים, עד אז אנחנו ככל הנראה נשארים במרכז. בגלל זה עלה הרעיון של רכישת דירה להשקעה ולאו דווקא דירה למגורים (כך שיהיה לנו קל למעשה גם להתמודד עם החזר משכנתא יחסית נמוך כשבנוסף הדירה עצמה מושכרת ובנוסף להמשיך לגור במרכז), וכשנצטרך לעבור לאשדוד אנחנו נעבור לדירה שכורה באשדוד אך באזור שאנחנו נרצה משום שהשכירות שם לא מדביקה את החזר המשכנתא עצמו (לשם השוואה דירה ב1.7 מושכרת בערך ב-3500, דירה ב2.2 מושכרת ב-5000 - וזו גם דירה שהיינו רוצים להיות בה ~ אך ריאלית אנחנו לא יכולים לקנות דירה ב-2.2 ומעדיפים להימנע מרכישת דירה ב1.7).

כל זה חוזר לרעיון הראשוני של רכישת דירה במחיר של עד 900,000.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,418
ובכללי איפה כדאי לקרוא על הנושאים האלו - כי מחיפושים בגוגל אני בעיקר נופל על אתרי פרסומת.
אתה נמצא בפורום נדל"ן של הסולידית. אין כאן כתיבה פירסומית (כמעט). תתחיל בלקרוא את השרשורים הרלוונטים כי אתה בערך החבר ה-500 ששואל את השאלות האלה וכבר ניתנו לא מעט תשובות במהלך השנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 20
M התייעצות פיננסית רכישת דירה VS דירה להשקעה שוק ההון 4
ס התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה ב700-800אלף והשקעה משפחתית נדל"ן 39
itamaratz רכישת דירה - התייעצות נדל"ן 80
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
מתכנת התייעצות לגבי רכישת ריהוט (סולידי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
S התייעצות - רכישת ETF בארץ לעומת בארה״ב שוק ההון 7
N התייעצות - קניית בית למגורים נדל"ן 1
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 23
Y התייעצות בנוגע לשכר חודשי עבור מפתח תוכנה התפתחות אישית 9
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
נגב רכב חדש - התייעצות לרכישה בהתאם למאפיינים שלנו אוף טופיק 4
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 12
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
משה התייעצות בנוגע לרילוקיישין לאירלנד אוף טופיק 11
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
C התייעצות לגבי מעבר מאקסלנס לIB כדי להשתמש בשירותי המרת מט"ח ברוקרים ופלטפורמות מסחר 14
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש מחיר למשתכן התייעצות נדל"ן 1
T דמי ניהול סבירים למסלול SP500 בקופת גמל? -התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
F התייעצות בנוגע להחזר הלוואה מול חיסכון צרכנות פיננסית 4
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
ע התייעצות - בוסט בהשקעה צרכנות פיננסית 7
חדש בשוק התייעצות בתחילת החיים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
E התייעצות בנוגע לפתיחת חשבון בנק בדואר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28