• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי מעבר מאקסלנס לIB כדי להשתמש בשירותי המרת מט"ח

ChouetteInVest

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,
אני לקראת רילוקיישן לאירופה, ובמהלך התפקיד אני אבצע הרבה המרות והעברות של כספים מהחשבון שלי בישראל לחשבון אירופאי שאפתח (שקל - ליורו).
מקריאה בפורום נראה שהדרך המומלצת לבצע המרה + העברת מט"ח היא דרך IB, לכן יש לי כמה שאלות:

1. האם אפשר לבצע העברה באמצעות IB לחשבון אירופאי שלא מוגדר כחשבון האם (חשבון עיקרי)? כלומר להעביר מט"ח מחשבון IB לכל חשבון אחר, האם עמלה שונה?
2. האם צריכה להיות העדפה בין פתיחת חשבון בIB אמריקאי לעומת המקבילה הגרמנית?

-בנוסף, יש לי חשבון מסחר עצמאי באקסלנס שנפתח לפני שנה, כעת יש לי בחשבון באקסלנס 2-3 ני"ע ישראלים ו6-7 ני"ע אמריקאים.
בהמשך למעבר הייתי רוצה לתמצת את אסטרטגיית ההשקעה ולקנות 2-3 ני"ע בודדים.
לכן אשמח להמלצתכם, האם כדאי למכור את הניירות האמריקאים והישראלים לקנות את הנייר הרצוי האמריקאי באקסלנס ואז להעביר אותם לIB? או האם עדיף להעביר את הניירות עצמם? או למכור ולהעביר מזומן (מט"ח)?
(בעיקר למכור ACWI שקלי - ולהעביר שקל דרך חשבון הבנק + למכור מספר ניירות של חברות אמריקאיות בודדות ולקנות במקום VHVE ולהעביר אותו כנייר בודד לIB)

האם צריכה להיות העדפה בין פתיחת חשבון בIB אמריקאי לעומת המקבילה הגרמנית
יש השלכות על ההתנהלות בשקלים. כדאי לקרוא כאן מהודעה #2753 (בדילוגים, יש שם הרבה הודעות בעניינים אחרים). בקצרה, נראה ש(עבור התנהלות עם שקלים) עדיף לפתוח חשבון לפני שנחשבים תושבי האיחוד האירופי (אבל לא בהכרח אם בשקלים אמורים רק להיכנס ולא לצאת).

האם כדאי למכור את הניירות האמריקאים והישראלים לקנות את הנייר הרצוי האמריקאי באקסלנס ואז להעביר אותם לIB? או האם עדיף להעביר את הניירות עצמם? או למכור ולהעביר מזומן (מט"ח)?
2 שרשורים רלוונטיים:
זה לא עונה על הכל אבל יעזור למקד את הכיוונים והשאלות.

האם אפשר לבצע העברה באמצעות IB לחשבון אירופאי שלא מוגדר כחשבון האם (חשבון עיקרי)?
לא ברור לי מה זה חשבון אם/חשבון עיקרי.
לא מכיר מינוח כזה ב IB.

כלומר להעביר מט"ח מחשבון IB לכל חשבון אחר,
אתה יכול להעביר לכל חשבון שהוא על שמך (כלומר שהשם בחשבון זהה לשם בIB).
יש אפשרות להעביר לצד ג, אבל זה הרבה יותר מסובך ודורש אישור מיוחד (ממה שהבנתי לרוב לא מאשרים).

האם עמלה שונה?
העמלה משתנה לפי סוג המשיכה (SEPTA, WIRE, ACH, וכו'), אבל בכל מקרה משיכה ראשונה בכל חודש היא בחינם.

האם צריכה להיות העדפה בין פתיחת חשבון בIB אמריקאי לעומת המקבילה הגרמנית?
העמלות שונות.

בנוסף, יש לי חשבון מסחר עצמאי באקסלנס שנפתח לפני שנה, כעת יש לי בחשבון באקסלנס 2-3 ני"ע ישראלים ו6-7 ני"ע אמריקאים.
בהמשך למעבר הייתי רוצה לתמצת את אסטרטגיית ההשקעה ולקנות 2-3 ני"ע בודדים.
לכן אשמח להמלצתכם, האם כדאי למכור את הניירות האמריקאים והישראלים לקנות את הנייר הרצוי האמריקאי באקסלנס ואז להעביר אותם לIB? או האם עדיף להעביר את הניירות עצמם? או למכור ולהעביר מזומן (מט"ח)?
אם אתה בכל מקרה רוצה למכור את כל הניירות (אגב, למה?) אז כנראה שהכי פשוט יהיה למכור בארץ ולהעביר את הכסף לIB.
מצד שני לא ברור לי למה למכור בכלל. ואם אתה כבר מעביר את חלק מהניירות אז אולי עדיף להעביר את כולם (או לפחות את אלו שניתן) ולמכור שם כדי לחסוך עמלות. (אני מניח שדוח בכל מקרה אתה צריך להגיש בגלל כל ענייני הרילוקיישן).

בעיקר למכור ACWI שקלי
למה לא להעביר אותו לIB ולהמיר לגרסה בדולר או אירו.
או שאתה מתכוון לנייר ישראלי ולא של iShares?

מסתבר שאחרי שתהיה תושב האיחוד תוכל גם לסחור בני״ע בגרסה השקלית

קודם כל תודה רבה על התשובות.

אני אוסיף עוד קצת פרטים עלי, אולי זה יכול להיות רלוונטי. אני בעל אזרחות מהאיחוד- דרכון פורטוגלי, נשוי לתושבת צרפת. עדיין אין לי תושבות בצרפת אבל אם יש פתרונות יעילים לתושבים או כל סטטוס אחר שיכול לעזור על מנת להעביר כסף בש"ח מישראל או כדי לבצע השקעות בשוק ההון אשמח לשמוע.

החשבון באקסלנס הוא חשבון לא גדול - 50K~ ש"ח.
חצי ממנו בנייר SSAC בש"ח - נמצא ברווח קטן
+עוד 2 החזקות קטנות של מניות ישראליות שנמצאות בהפסד

רוב החצי השני, נמצא במניות וסלים דולרים אמריקאים ורובם הגדול בהפסד.

לכן, לאור ההפסדים וקיזוזם עם הרווחים, אני שוקל למכור את הכל כדי לנצל את את מגן המס ולרכוש רק בסכום הדולרי הנותר את VHVE (ולשלם רק עמלה של 8 דולר על העברה) שנראה שיהיה ניתן להעביר אותה בקלות לחשבון בIB, ואת מה שנותר בשקלי להעביר לחשבון במזומן דרך הבנק.

לא ברור לי מה זה חשבון אם/חשבון עיקרי.
לא מכיר מינוח כזה ב IB.
הכוונה לחשבון הראשוני אותו יש לקשר לחשבון בIB בעת פתיחת החשבון.
עבורי זה יהיה חשבון בנק ישראלי (הבינלאומי) היות ואני אמשיך לקבל את המשכורת בש"ח מחברה ישראלית.
אתה יכול להעביר לכל חשבון שהוא על שמך (כלומר שהשם בחשבון זהה לשם בIB).

תודה, אז אני מבין שכל עוד החשבון המשני (האירופאי) - אליו יועבר הכסף נמצא על שמי כמו בדרכון, אין שום בעיה להעביר אליו כספים מIB
אם אתה כבר מעביר את חלק מהניירות אז אולי עדיף להעביר את כולם (או לפחות את אלו שניתן) ולמכור שם כדי לחסוך עמלות.
אשמח אם תוכל להתיחס לפירוט על התיק באקסלנס שלי בתחילת התגובה הזו.
יתרון נוסף מהמכירה, זה לייצר סדר בתיק והלשקיע ב2-4 ני"ע בלבד.
מסתבר שאחרי שתהיה תושב האיחוד תוכל גם לסחור בני״ע בגרסה השקלית
בהנחה שכיום התיק נמצא בהפסד ואני חושב לבצע קיזוז על מנת להנות ממגן המס, האם יכול להיות יתרון בכל זאת להחזיק ני"ע בשקל?

הכוונה לחשבון הראשוני אותו יש לקשר לחשבון בIB בעת פתיחת החשבון.
אין דבר כזה "חשבון ראשוני".
אתה יכול לקשר איזה וכמה חשבונות שאתה רוצה. אין הבדל ב"מעמד" בין חשבונות שונים שאתה מקשר.

תודה, אז אני מבין שכל עוד החשבון המשני (האירופאי) - אליו יועבר הכסף נמצא על שמי כמו בדרכון, אין שום בעיה להעביר אליו כספים מIB
כמו שאמרתי, אין דבר כזה "חשבון משני".
בגדול אתה יכול לקשר כל חשבון שנמצא על שמך (לא משנה אם הוא כמו בדרכון או לא, מה שמשנה זה שהשם יהיה כמו שהוא רשום בIB), כמובן בהנחה שהחשבון נמצא במדינה שנתמכת ע"י IB.
אין בעיה להעביר כספים אל כל חשבון שמקושר לחשבון הIB שלך.

חצי ממנו בנייר SSAC בש"ח - נמצא ברווח קטן
את SSAC אין שום בעיה להעביר לIB. אין גם שום בעיה להמיר אותו (בלי למכור) לגרסה של SSAC שנסחרת באירופה באירו.

ולרכוש רק בסכום הדולרי הנותר את VHVE
למה דוקא VHVE?

את SSAC אין שום בעיה להעביר לIB. אין גם שום בעיה להמיר אותו (בלי למכור) לגרסה של SSAC שנסחרת באירופה באירו.
ואתה חושב שעדיף לשמור על הני"ע מאשר לעשות קיזוז עם הפסדים?

למה דוקא VHVE?
אירית צוברת, חושש ממס ירושה, דמי ניהול נמוכים
הכוונה ל VHVE ו-VFEA או VWRA עם דמי ניהול קצת יותר גבוהים
יש לך אלטרנטיבה מתאימה יותר?
אפשרות נוספת זה להמשיך לקנות SSAC במקבילה דולרית.

החשש העיקרי שלי זה הסכום הדולרי באקסלנס - העברה שלו דרך הבנק או ביצוע של עוד המרה תגבה עמלה גבוה.
לכן אני מתלבט אם עדיף כבר לקנות נייר דולרי שישרת את אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח כמו VHVE

ואתה חושב שעדיף לשמור על הני"ע מאשר לעשות קיזוז עם הפסדים?
לא יודע.
יש שיקולים לכאן ולכאן.
אירית צוברת, חושש ממס ירושה, דמי ניהול נמוכים
כל זה נכון גם ל SSAC ולעוד הרבה קרנות אחרות :)
יש לך אלטרנטיבה מתאימה יותר?
כמו שאמרת, יש את VWRA, SSAC וגם את IMID אם רוצים גם חברות קטנות.
אפשרות נוספת זה להמשיך לקנות SSAC במקבילה דולרית.
למה דולרית דוקא?
למה לא לקנות את הגרסה באירו ולחסוך המרת כספים?
החשש העיקרי שלי זה הסכום הדולרי באקסלנס - העברה שלו דרך הבנק או ביצוע של עוד המרה תגבה עמלה גבוה.
לכן אני מתלבט אם עדיף כבר לקנות נייר דולרי שישרת את אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח כמו VHVE
זאת אכן אופציה.
אופציה אחרת היא פשוט לא למכור את מה שיש לך עכשיו (ככה לא יהיו לך דולרים בחשבון), להעביר את הניירות הנוכחיים שלך לIB ושם להחליט מה לעשות.

כמו שאמרת, יש את VWRA, SSAC וגם את IMID אם רוצים גם חברות קטנות.
לא שמעתי עד כה על IMID נראה שהדמי ניהול מאוד גבוהים (TER=0.4).
כדי לקבל חשיפה לsmall cap value אני משתמש בAVUV ובגלל שההחזקה קטנה אני לא חושש ממס ירושה (על אף שזו גם לא קרן אירית)
מעניין, אתהמציע פה פתרון לתעדוף של SCV בנייר אחד? אולי זה יכול לחסוך איזון והתעסקות.

ובהחלט יכול להיות שעדיף לשקול את VWRA על אף הדמי ניהול הגבוהים ב0.08 אחוז

למה דולרית דוקא?
למה לא לקנות את הגרסה באירו ולחסוך המרת כספים?
לקנות קרן ביורו באקסלנס זה דורש עוד המרה ועוד עמלה ואופילו העמלת קנייה גבוהה מאוד.
אם הכוונה שלך לקנות ביורו בIB זה אופציה.

זאת אכן אופציה.
אופציה אחרת היא פשוט לא למכור את מה שיש לך עכשיו (ככה לא יהיו לך דולרים בחשבון), להעביר את הניירות הנוכחיים שלך לIB ושם להחליט מה לעשות.
את האמת שהחשש העיקרי שלי זה מהבירוקרטיה וההתעסקות של להעביר מספר ניירות,
וגם העמלה תהיה גבוה יותר, כלומר למכור יעלה 5 דולר עבור ני"ע ועוד 5 דולר על קניית נייר מסויים
העברה תעלה 8 דולר עבור ני"ע וקודם צריך להעביר לבנק ואני מאמין שהבנק בטח יגבה עוד עמלה להעברה לIB.

לקנות קרן ביורו באקסלנס זה דורש עוד המרה ועוד עמלה ואופילו העמלת קנייה גבוהה מאוד.
אם הכוונה שלך לקנות ביורו בIB זה אופציה.
ברור שהכוונה לקנות דרך IB.
אם גם ככה אתה מתכוון לקנות בIB אין שום הגיון לקנות עכשיו משהו חדש באקסלנס. חבל על העמלות.
את האמת שהחשש העיקרי שלי זה מהבירוקרטיה וההתעסקות של להעביר מספר ניירות,
לא חושב שיש יותר בירוקרטיה בהעברה של נייר אחד לעומת העברה של מספר ניירות.
וגם העמלה תהיה גבוה יותר, כלומר למכור יעלה 5 דולר עבור ני"ע ועוד 5 דולר על קניית נייר מסויים
העברה תעלה 8 דולר עבור ני"ע
א. מאוד מפתיע שעמלת העברה גבוהה יותר מעמלת קניה. אתה בטוח בקשר למספרים?
ב. עדיין, 5+5 יוצא יותר מ8.
וקודם צריך להעביר לבנק ואני מאמין שהבנק בטח יגבה עוד עמלה להעברה לIB.
אתה בטוח שצריך להעביר לבנק?
תעשה קודם שיעורי בית, תבדוק מה בדיוק העמלות שצריך לשלם בכל המקומות ואם באמת צריך לעבור דרך הבנק ולפי זה תדע מה יותר משתלם.

עדכון לגבי המשך הבירורים.

אז כרגע אני מחזיק 10 ני"ע בחשבון דולרי בהפסד כולל של כ300 דולר.
ו3 ני"ע שקליים, בהפסד כולל של כמה עשרות שקלים.
הני"ע העיקרי בתיק SSAC שקלי בערך 50%

המטרה: להעביר לIB את כל החשבון (ולסגור את החשבון באקסלנס) + לצמצם את התיק ולהמשיך להחזיק בני"ע בודד (מקס 3) כדי לקבל חשיפה לכל העולם.

לאחר שיחה עם נציג של אקסלנס:
1. לא ניתן להעביר את הני"ע השקליים דרכם, רק דרך הבנק.
2. לא ניתן להעביר את הסכום הדולרי בחשבון רק ני"ע
3. עבור כל ני"ע דולרי שמוחזק עלות העברה 10 דולר לני"ע

לכן, בגלל שיש לי מגן מס שאוכל לקזז עם הפסדיים וכדי לשרת את המטרה אני אמכור את כל ני"ע באקסלנס (שקל +דולר)
המזומן השקלי שנותר אעביר חזרה לבנק
בסכום הדולרי שנותר (אחרי המכירה) אקנה ני"ע יחיד לכיוסי העולם כולו בדולר (כנראה VRWA)

ברור שהכוונה לקנות דרך IB.
אם גם ככה אתה מתכוון לקנות בIB אין שום הגיון לקנות עכשיו משהו חדש באקסלנס. חבל על העמלות.
ההגיון הוא שלא ניתן להעביר מזומן, רק ני"ע. עמלת העברה או/ו המרה תהיה גבוהה יותר מ10 דולר.
לכן כנראה שעדיף לי להעביר ני"ע מאשר מזומן.

ב. עדיין, 5+5 יוצא יותר מ8.
גם אותי זה הפתיע, קראתי פה שפעולה עולה 8 דולר ואחרי שיחה עם אקסלנס מצאתי שזה 10 דולר.
זה לא 5+5.
כל מכירה של ני"ע תעלה 5, במקרה שלי 5*10 = 50
וקניה של ני"ע יחיד + 5 , סה"כ 55 דולר
אם אעביר לחשבון העמלה תהיה: 10 * 10 = 100 דולר

תמיד אשמח לשמוע כל עצה או ביקורות

לא יודע אם זה כל כך מפתיע,
הזמן, ההתעסקות והמעקב עם העברת ני״ע כנראה עולה להם יותר מאשר פעולת ק/מ שזו פעולה סטנדרטית ואוטומטית ללא מעורבות אנושית.
אמכור את כל ני"ע באקסלנס (שקל +דולר)
המזומן השקלי שנותר אעביר חזרה לבנק
בסכום הדולרי שנותר (אחרי המכירה) אקנה ני"ע יחיד לכיוסי העולם כולו בדולר (כנראה VRWA)
לאור הנסיבות, סך הכל נשמע רעיון לא רע בכלל להמיר את כל האחזקות בחשבון בני״ע בודד ולהעביר רק אותו ישירות ל IB

בהנחה שאני חושש ממס ירושה ולא תושב ארה"ב.
מבחינת עמלות, עדיף בית השקעות ישראלי או IB?
שאני אומר עמלות, מתכוון:
1) עמלות המרה
2) קניה/מכירה (למרות שלא מתכוון לבצע הרבה פעולות, קניה פעם בכמה חודשים, מכירה בעוד כמה שנים)
3) עלות דו"ח שנתי למס הכנסה
4) כל דבר אחר שלא חשבתי עליו (דמי ניהול מצבירה/דמי ניהול חודשיים...)

בהנחה שאני חושש ממס ירושה ולא תושב ארה"ב.
מבחינת עמלות
החשש שלך לגבי מס ירושה לא משפיע על עמלות.
העמלות גם לא אמורות להשפיע על החשש הזה.

השאלה אם האחזקות שלך יושבות בIB או בברוקר ישראלי, גם לא ממש משפיעה על מס הירושה. מס הירושה מושפע רק מהאחזקות עצמן (איזה ניירות אתה מחזיק) ולא מאיפה אתה מחזיק אותן.

מבחינת עמלות, עדיף בית השקעות ישראלי או IB?
מבחינת עמלות, IB עדיף בהרבה.
3) עלות דו"ח שנתי למס הכנסה
לא הייתי מגדיר את זה כעמלה.
א. לא בטוח שאתה חייב להגיש דו"ח. גם אם אתה עובד עם IB.
ב. גם אם אתה עובד דרך ברוקר ישראלי, יכול להיות שאתה חייב להגיש דו"ח.
ג. אתה לא חייב לשלם למישהו בשביל זה. אתה יכול להכין ולהגיש את הדו"ח בעצמך בחינם.

החשש שלך לגבי מס ירושה לא משפיע על עמלות.
העמלות גם לא אמורות להשפיע על החשש הזה.

השאלה אם האחזקות שלך יושבות בIB או בברוקר ישראלי, גם לא ממש משפיעה על מס הירושה. מס הירושה מושפע רק מהאחזקות עצמן (איזה ניירות אתה מחזיק) ולא מאיפה אתה מחזיק אותן.

מבחינת עמלות, IB עדיף בהרבה.

לא הייתי מגדיר את זה כעמלה.
ג. אתה לא חייב לשלם למישהו בשביל זה. אתה יכול להכין ולהגיש את הדו"ח בעצמך בחינם.
האחזקות שלי יושבות בבנק כרגע.
בגדול מתכנן תיק מנייתי (70% מניות), 30% משהו יותר סולידי שעדין לא סגור עליו (כנראה אג"ח, אבל צריך להשלים ידע).
לא מתכוון לבצע הרבה פעולות (איזון פעם בשנה והפקדות פעם בחודש).
ב 70% כנראה אקנה מחקה מדד עולמי (כי בגמל/השתלמות מושקע בS&P 500), מה שהוזכר בפוסט של מייק:
"מייק יקנה את VWRA העולמית הצוברת של וונגארד (דמי ניהול 0.22%). אופציה מעט פחות פופולרית היא שילוב של צמד הקרנות האיריות הצוברות של וונגארד VHVE ו-VFEA ביחס של 1:9 לטובת VHVE (דמי ניהול משולבים: ~0.13%)."
אני תושב ישראל בעל אזרחות ישראלית בלבד (ומפחד ממיסים/מס ירושה אמריקאי).
מתכוון להחזיק לאורך זמן (מכוון ל 10 שנים).
סיבה נוספת שאני רוצה את IB, זה כי יש לי מניות ESPP ו RSU במניה שנסחרת בארה"ב, הבנתי שאני יכול להעביר מ ETRADE ל IB כאשר אני מוכר מניות.
זה טוב מכמה סיבות (למיטב הבנתי):
1. אם אני רוצה לבצע איזון באמצעות המניה שמכרתי ב ETRADE ולקנות בכסף קרן מחכה מדד
2. עמלות המרה יותר טובות ממה שהייתי מקבל אם הכסף היה עובר ETRADE לבנק שלי (דרך הנאמן ESOP)

באיזה מקרה לא חייב להגיש דו"ח?
באיזה מקרה כזה אצטרך להגיש דו"ח.
יש מסמך שמסביר על זה? או הוראות ממסך הכנסה?

תודה מראש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
R התייעצות לגבי הפקדה לקרן פנסיה לשכיר מעבר לכספים שהמעביד משלם שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 8
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18