• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך)

Reut1234

משתמש רשום
דירוג
0
היי, ניסיתי לחפש מידע בשרשורים קודמים ולא מצאתי. אני מנסה להבין כמה דברים לגבי חובת הדיווח של רווחים כאשר משקיעים ב-IB באופן עצמאי (ללא מתווך):
אנחנו משקיעים לא אמריקאיים (ישראלים) שמתכוונים להשקיע ב-ETF ומניות בודדות, תיק של עד חצי מיליון (500,000) ש"ח.

1. האם יש לדווח לרשויות המס האמריקאיות באיזשהו שלב במהלך החזקת התיק?
2. מבחינת חובת הדיווח הישראלית - האם מגישים דוח חצי שנתי או שנתי? האם זו משימה שרואה חשבון "רגיל" יכול לבצע?
3. האם טופס ה-W-8 רלוונטי במקרה שלנו להגשה לרשות המיסים?

ברוך הבא לפורום!
עובר לפורום מיסים.
יש מספר שרשורים בנושא...

האמת שאני לא הצלחתי למצוא תשובות ברורות מאלפי ההודעות שיש כאן בפורום @yossik
אני אשמח לשמוע תשובה על השאלה הנשאלת כי היא רלוונטית גם לגבי, וכשאתה עושה חיפוש בפורום אתה נכנס למעיין חור שחור של מלא מידע שהוא קרוב למה שאתה צריך לדעת אבל לא בדיוק.
אם תוכל לתת כמה מילים על דיווח למס ההכנסה למישהו ישראלי בלי אזרחות אמריקאית שצריך לדווח לרשויות המס בארץ אני בכל אופן אשמח לשמוע. החיפוש לא הניב הרבה פירות (רלוונטיות תמציתיות ולא שרשורים של עשרות עמודים)

כאשר משקיעים ב-IB באופן עצמאי (ללא מתווך)
זה לא משנה אם החשבון שלך ישירות בIB או שהוא דרך אחד המתווכים.
1. האם יש לדווח לרשויות המס האמריקאיות באיזשהו שלב במהלך החזקת התיק?
לא.
IB דואגים לזה.
מבחינת חובת הדיווח הישראלית - האם מגישים דוח חצי שנתי או שנתי?
כן :)
עקרונית אתה אמור להגיש כל חצי שנה (אם יש בכלל על מה), אבל בפועל הרבה אנשים מגישים רק פעם בשנה.
האם זו משימה שרואה חשבון "רגיל" יכול לבצע?
כן.
3. האם טופס ה-W-8 רלוונטי במקרה שלנו להגשה לרשות המיסים?
כן, אתה חייב למלא W8 ולהעביר אותו לIB. לפי הטופס הזה IB יודעים כמה מס צריכים לנכות לך לטובת רשות המיסים האמריקאית (IRS).
אין לו כמובן שום משמעות לרשות המיסים הישראלית. זה טופס של הIRS בלבד.

האמת שאני לא הצלחתי למצוא תשובות ברורות מאלפי ההודעות שיש כאן בפורום @yossik
מוזר. יש פה המון תשובות, מאוד ברורות.

@yoku_ono אכן אתה צודק ולפעמים קשה למצוא מידע רלוונטי בפורום מכיוון שהוא חבוי בתוך שרשורים מפלצתיים של עשרות עמודים עם מאות תגובות אך אולי אני אוכל לעזור לך עם קצה חוט מחבר פורום יקר @FIYaacov שפירסם את הבאים:
חובות דיווח בארץ לבעלי ברוקר זר
דוגמא פרטית למילוי דוחות למס הכנסה בישראל לבעלי ברוקר זר

מקווה שזה יעזור לך.

עקרונית אתה אמור להגיש כל חצי שנה (אם יש בכלל על מה), אבל בפועל הרבה אנשים מגישים רק פעם בשנה.
אם באמת יש על מה להגיש כל חצי שנה ומגישים רק פעם בשנה, אין עם זה בעיה מבחינת רשויות המס?

אם באמת יש על מה להגיש כל חצי שנה ומגישים רק פעם בשנה, אין עם זה בעיה מבחינת רשויות המס?
בתאוריה אולי. בפועל אין באמת בעיה. יכול להיות שתשלם קצת ריבית אם לא שילמת את המס, אבל לרוב לא יותר מזה.

השנה הגשתי בקשה להחזר מס על מספר שנים אחורה, ומההתנהלות שלהם אני מסיק שהם במידה רבה עובדים מאוד ידנית ובמידה לא מבוטלת של בלאגן.
עצם העובדה שאתה בכלל מדווח להם מרצון על ההכנסות מחו"ל אינה טריוויאלית, ואם לא היית מדווח כנראה היה לוקח להם שנים ארוכות, אם בכלל, לגלות שהיו לך רווחים מחו"ל,
אז למרות שפקודת מס הכנסה מחייבת בדיווח חצי שנתי על הכנסות מחו"ל, נכון להיום עולה הרושם שהם לא ממש אוכפים זאת. כמובן שהכל יכול להשתנות וכדאי להיות מודעים לסיכון שהם כן יחלו לקנוס על אי דיווח במועד.

בתאוריה אולי. בפועל אין באמת בעיה. יכול להיות שתשלם קצת ריבית אם לא שילמת את המס, אבל לרוב לא יותר מזה.
הרו״ח לפעמים עושה את זה ולפעמים לא. תלוי כמה עסוק הוא וכמה יש על מה בכלל לדווח. מה שחשוב זה שהכל ידווח בדוח השנתי (כולל כל מה שיש בחול). לשלם מס בזמן חשוב בעדיפות שניה, בין השאר כי זה גורר ריבית פיגורים. הדוחות החצי שנתיים לא באמת חשובים.
זה לא ייעוץ מס. רק משתף מהנסיון שלי עם רו״ח.

העצה הכי טובה - קחו לכם ******* רו״ח. זה לא יקר. זה יעזור. הפורום עם כל הכוונות הטובות לא יעזור לכם אם תעשו שטויות מול רשות המסים.

לשלם מס בזמן
השאלה אם המקדמה החצי שנתית מוגדרת כתשלום מס בזמן.

העצה הכי טובה - קחו לכם ******* רו״ח. זה לא יקר. זה יעזור. הפורום עם כל הכוונות הטובות לא יעזור לכם אם תעשו שטויות מול רשות המסים
אני לא אומר שלא.
אבל... עקומת הלמידה היחסית קלה והחיסכון רב השנים, בתוספת זה שגילינו שמס הכנסה הם לא המכונה האטומה והרעה שגדלנו לחשוב שהיא, ואני מבין את הקסם בהגשה עצמאית.

אבל גם אם נגיד אתה עושה אאוטסורסינג ורו"ח ממלא עבורך את הדוח, זה לא פותר אותך מהחובה (לעצמך) להבין כל פרט שנכנס לדוח, ואיך הוא משפיע על המיסוי הסופי שלי (בעיקר זה שנוכה במקור שהרבה אנשים מתעלמים מהמכניזם שם דווקא בגלל שזה מנוכה אוטומטית).

כן

אני מגיש לבד באנגליה.
אני מגיש עם רוח בארהב (אל תתעסקו עם רשות המסים בארהב. הם לא צוחקים).
אני מגיש עם רוח בארץ, יודע כל פיפס בחקיקה שרלוונטי לי ובודק/מוצא טעויות לרו״ח שלי. אבל זה גם אחרי שאני שנים לומד ממנו ואחרי שעבדתי עם שלושה רו״ח, השניים האחרים בתחומי התמחות מעבר לידע והיכולות של הרו״ח הרגיל (והם עלו בהתאם). יצא לי לראות הרבה פנים של רשות המסים הישראלית. נכון שאפשר להגיש לבד, ואתה גם מלמד אנשים איך לעשות את זה, אבל זה מצריך עקומת למידה, ולא רק זו שאתה מלמד, אלא גם נכונות ובטחון לעשות את זה ולהגיע למקורות מידע רלוונטיים. הדבר הבטוח והמומלץ (על ידיי) הוא להתחיל עם רו״ח.

@adamshalev @FIYaacov שניכם צודקים, זה תלוי במורכבות הדיווח.
אם אתה שכיר בלבד וכל הדוח שלך מורכב ממספרים שמופיעים ב 106 ואולי איזה ביטוח חיים או זכאות להנחה בגלל יישוב מועדף/סיום תואר וכו', אז זה בסך הכל לסכום מספרים ולמלא בשדה המתאים, לא באמת צריך להכיר כל מיני דקויות ומילוי הדו"ח לוקח פחות משעת עבודה.

אם אתה מתחיל להכניס עניינים של מגני מס ורווחי הון ושכר דירה זה כבר מצריך קצת יותר למידה ויותר זמן למלא את הדו"ח בצורה נכונה ואופטימלית עבור הנישום, ואז לפעמים כדאי להתחיל דרך רו"ח כדי לחסוך את הזמן שלוקח למלא.

אם אתה במצב יותר מורכבים של שכיר + עצמאי או שיש לך תושבות או הכנסות במדינה נוספת או מצבים שבהם אתה עושה תכנוני מס מתוחכמים, אז רו"ח נותן לך גם ייעוץ ששוה הרבה ואז מילוי הדו"ח הוא ממילא החלק השולי בשירותיו.

הכוונה שלי היא האם מנסיונך יש ריבית פיגורים או קנס אי-תשלום מקדמות, אם מישהו לא הגיש את החצי שנתי.

אני מגיש עם רוח בארץ, יודע כל פיפס בחקיקה שרלוונטי לי ובודק/מוצא טעויות לרו״ח שלי. אבל זה גם אחרי שאני שנים לומד ממנו ואחרי שעבדתי עם שלושה רו״ח, השניים האחרים בתחומי התמחות מעבר לידע והיכולות של הרו״ח הרגיל (והם עלו בהתאם). יצא לי לראות הרבה פנים של רשות המסים הישראלית. נכון שאפשר להגיש לבד, ואתה גם מלמד אנשים איך לעשות את זה, אבל זה מצריך עקומת למידה, ולא רק זו שאתה מלמד, אלא גם נכונות ובטחון לעשות את זה ולהגיע למקורות מידע רלוונטיים. הדבר הבטוח והמומלץ (על ידיי) הוא להתחיל עם רו״ח.
מסכים מאוד עם מה שנאמר.
וגם עם זה:
אז מילוי הדו"ח הוא ממילא החלק השולי בשירותיו
אם הולכים ליועץ מס (בין אם רו"ח או לא) אז לנצל את ההשכלה שלו במיסים (קרי, תכנון מס) ולא רק במילוי דוחות.
היועץ מס הכי חכם בעולם, לא יכול לעזור לך לחסוך במיסים בשנת מס מסוימת אחרי שמצלצל השעון של ה-1/1/שנת_המס_הבאה

הכוונה שלי היא האם מנסיונך יש ריבית פיגורים או קנס אי-תשלום מקדמות, אם מישהו לא הגיש את החצי שנתי.
קנס לא. ריבית כן כי בדוח השנתי אתה מצרף את החצי שנתיים וחבות המס עליהם היא לפי סוף כל חצי שנה (פלוס חודש).

השנה הגשתי בקשה להחזר מס על מספר שנים אחורה, ומההתנהלות שלהם אני מסיק שהם במידה רבה עובדים מאוד ידנית ובמידה לא מבוטלת של בלאגן.
עצם העובדה שאתה בכלל מדווח להם מרצון על ההכנסות מחו"ל אינה טריוויאלית, ואם לא היית מדווח כנראה היה לוקח להם שנים ארוכות, אם בכלל, לגלות שהיו לך רווחים מחו"ל,
אז למרות שפקודת מס הכנסה מחייבת בדיווח חצי שנתי על הכנסות מחו"ל, נכון להיום עולה הרושם שהם לא ממש אוכפים זאת. כמובן שהכל יכול להשתנות וכדאי להיות מודעים לסיכון שהם כן יחלו לקנוס על אי דיווח במועד.
זה לא משנה אם החשבון שלך ישירות בIB או שהוא דרך אחד המתווכים.

לא.
IB דואגים לזה.

כן.

כן, אתה חייב למלא W8 ולהעביר אותו לIB. לפי הטופס הזה IB יודעים כמה מס צריכים לנכות לך לטובת רשות המיסים האמריקאית (IRS).
אין לו כמובן שום משמעות לרשות המיסים הישראלית. זה טופס של הIRS בלבד.

מוזר. יש פה המון תשובות, מאוד ברורות.

האמת שזה די מבלבל. אם צריך לשלם מס רווחי הון גם לרשויות המס האמריקאיות וגם הישראליות - איך זה הופך להיות משתלם? זה בעצם להכפיל את המס הכי גבוה בתהליך ההשקעה. למיטב הבנתי ב-ETF צריך לשלם מס דיבידנד? רק רציתי לחסוך קצת עמלות מהשקעה בבתי השקעות בארץ :)

האמת שזה די מבלבל. אם צריך לשלם מס רווחי הון גם לרשויות המס האמריקאיות וגם הישראליות - איך זה הופך להיות משתלם? זה בעצם להכפיל את המס הכי גבוה בתהליך ההשקעה. למיטב הבנתי ב-ETF צריך לשלם מס דיבידנד? רק רציתי לחסוך קצת עמלות מהשקעה בבתי השקעות בארץ :)
אין הכפלה של המס בגלל אמנות המס. אם כבר נגבה ממך מס אמריקאי, למס הכנסה הישראלי אתה צריך לשלם את ההשלמה ל25%, שזה 0. אם השקעת למשל באירלנד, שם הניכוי במקור נמוך מ25%, לישראל תצטרך לשלם את ההפרש.

אין הכפלה של המס בגלל אמנות המס. אם כבר נגבה ממך מס אמריקאי, למס הכנסה הישראלי אתה צריך לשלם את ההשלמה ל25%, שזה 0. אם השקעת למשל באירלנד, שם הניכוי במקור נמוך מ25%, לישראל תצטרך לשלם את ההפרש.
אני בחורה :) תודה רבה! זה בהחלט עזר לי. אז רק כדי להבין את הפרוצדורה, את המס אני משלמת בפועל למדינת ישראל כי כנראה שמס ההכנסה האמריקאי לא יגבו ממני את המס. פשוט הדיווח אליהם - נעשה דרך IB? למה יש כאן אנשים שמגישים לארה"ב דוח?

נערך לאחרונה ב:
אני בחורה :)
סליחה...
תודה רבה! זה בהחלט עזר לי. אז רק כדי להבין את הפרוצדורה, את המס אני משלמת בפועל למדינת ישראל כי כנראה שמס ההכנסה האמריקאי לא יגבו ממני את המס.
האמריקאים מנכים במקור מס על דיבידנדים ולא מנכים במקור מס רווחי הון מישראלים. אם לא מכרת, אין לך חוב למס הכנסה אבל כן יש חובת דיווח.
פשוט הדיווח אליהם - נעשה דרך BI?
IB לא מדווחים כלום למס הכנסה הישראלי.
למה יש כאן אנשים שמגישים לארה"ב דוח?
אם יש להם אזרחות (אולי גם במקרה של תושבות) אז הם כפופים גם לחוקי המס האמריקאיים, ובכללם דיווח שנתי.

למה יש כאן אנשים שמגישים לארה"ב דוח?
אם משקיעים בנדלן בארהב צריך לדווח בארהב על כל ההכנסות שמקורן בארהב, כולל מה שקורה ב IB.
אין צורך לדווח בארהב אם יש רק חשבון בIB (ואם אין סיבה אחרת לדווח כמו אזרחות אמריקאית).

אם משקיעים בנדלן בארהב צריך לדווח בארהב על כל ההכנסות שמקורן בארהב, כולל מה שקורה ב IB.
אין צורך לדווח בארהב אם יש רק חשבון בIB (ואם אין סיבה אחרת לדווח כמו אזרחות אמריקאית).
תודה רבה אדם! בעקבותיך בעצם שאלתי. סגרתם לי את הפינה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9