• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות השקעה- פעם ראשונה

Oraz

משתמש רגיל
דירוג
312
טוב קודם כל אני קורא פה בבלוג ובפורום ומנסה לדלות כמה שיותר מידע שיעזור לי
לבנות איזושהי אסטרטגיה שתיתן לי עצמאות כלכלית בטווח של 10-15 שנים מינימום.

אז ככה,
בן 28 רווק, ללא התחייבויות, גר ביחידת דיור ללא שכ"ד, מכניס 10K נטו עם יכולת
חיסכון של לפחות 3K בחודש, כרגע פנוי להשקעה 50K במיידי.
מדובר בכסף שאין בו צורך כרגע ופנוי להיות בסיכון גבוה בתקווה למקסם תשואה (מכוון ל100% מנייתי)

מחפש לבנות תיק השקעות שיתאים לי לטווח הרחוק של מינימום 10 שנים, מאמין שאפילו יותר.

יש קצת ניסיון במסחר ובשוק ההון, בכל זאת רוצה להיעזר בבית השקעות גם.

חשבתי על לפתוח קופת גמל להשקעה בבית השקעות שמבוסס על בלאקרוק בחלוקה כזו בערך-
(פה לא מתכוון למשוך את הכסף עד גיל פרישה)
סנופי 60%
אירופה 25%
מתפתחים 15%

*הפקדה של 2K כל חודש בתור התחלה.
(מאמין שב5 שנים הקרובות אוכל להעלות את זה לכיוון 4K)

ובמקביל חשבתי על לנהל תיק עצמאי בIB (כרגע עובד דרך קולמקס)

ושם לקנות פשוט מדדים כמו vti/vxus/vpl בשיטת שגר ושכח עם חיזוקים של אחת לרבעון.
(פה לא מתכוון לגעת מעבר לחיזוקים ב10-15 שנים הקרובות)

*קנייה התחלתית עם הסכום של ה50K.
(עדיף להעביר חלק מה50K סכום ראשוני לקופת גמל להשקעה?)

*הפקדה של מינימום 4K ברבעון לחיזוק התיק.

עכשיו,
אני עוד לא בטוח לגבי המושגים ועדיין לומד תוך כדי תנועה ככה שאני בטוח שיש פה טעויות
ושכנראה זה אפילו לא ישים / לא מומלץ אז באמת אני מתחנן אליכם שתנו לי כמה כאפות שאפשר
בנושא שאוכל באמת להתכוונן לאן שצריך.
מבחינת מיסוי / בתי השקעות מומלצים / דיבידדנדים אשמח לשמוע ביקורות!!

תודה מראש לכולם וסליחה על השאלות קיטבג.

יכול להיות שעדיף הכל דרך תיק רגיל ולא דרך קופת גמל בגלל דמי הניהול, למרות החייבות במס. מאמין שכבר היו דיונים בנושא שמשווים מתי כל אופציה עדיפה.

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות שעדיף הכל דרך בית השקעות ולא דרך קופת גמל בגלל דמי הניהול, למרות החייבות במס. מאמין שכבר היו דיונים בנושא שמשווים מתי כל אופציה עדיפה.

האמת שלא כל כך הבנתי.

בכל מקרה הבנתי שכדי לקנות בלאקרוק צריך מינימום 300k זה נכון?

אם כבר אתה מתכוון לסחור בעצמך לא חבל על הדמי ניהול?

למה אתה מתכוון כשאתה אומר "לקנות בלאקרוק"?

טוב אחרי סיבוב ביקורות שקיבלתי מאנשים ובתי השקעות הגעתי לכמה מסקנות.

בסכומי כסף שלי אני לא יכול להתעסק בבלאקרוק כי דרוש מינימום הפקדה 300K.

יש לי אופציה לפתוח קרן השתלמות ע"י המעסיק, חושב לעשות אותו 100% מנייתי גם כן (דעות?)
לפי מה כדאי לבדוק דרך איפה לפתוח? כרגע אני בהראל.

חשוב לציין שאני עובד בעסק של המשפחה.

בדקתי עם ארטשולר לגבי מסלול 100% מנייתי והם רוצים דמי ניהול של 0.8% ואמרו לי שאין לי מוערבות מבחינת בחירת השקעות.

האופציה האחרונה שחשבתי עליה זה לפתוח תיק לבד בIB (למרות שהעמלות שלהם גבוהות ממה שאני משלם כרגע בקולמקס)
ושם בעצם לקנות את המדדים עצמם (S&P / QQQ / DIA / VNQ) השאלה שלי היא אם זה עדיף?
חוץ מהכאב ראש של המיסוי בעזרת רו"ח או עצמאית יש עוד חסרונות אל מול בית השקעות? נאמר לי שעדיף פשוט לקחת דרך
אחד מבתי ההשקעות כי הדמי ניהול שווים את השקט שזה נותן.
חוץ מזה, למה בארטשולר אמרו לי שאני לא יכול לבחור באילו מניות להשקיע בקופת גמל להשקעה? במקומות אחרים זה אפשרי?

תודה מראש לכולם וסליחה על השאלות קיטבג.
זה לא שאלות קיטבג, פשוט זה שאלות שענו עליהם גם בפורום וגם במלא פוסטים אחרים זהים פה בפורום.

בהצלחה

אתה צריך להבין מה החסרונות/יתרונות של קופת גמל, קרן השתלמות וכו' ולהחליט אם זה כדאי או לא. היו דיונים וחישובים בנושא בפורום.

זה לא שאלות קיטבג, פשוט זה שאלות שענו עליהם גם בפורום וגם במלא פוסטים אחרים זהים פה בפורום.

בהצלחה

האמת שממש חיפשתי לפני ולא הצלחתי למצוא מישהו שמבקש עצות בתיק השקעות פרטי דרך IB שהוא 100% מניות,
אשמח אם תאיר את עיניי.

הרוב פה לפי מה שראיתי משקיעים דרך בתי השקעות ועל מחקי מדד ואגחים בד"כ.

קודם כל אני אמליץ לך לקרוא עוד בבלוג ובפורום כי ניכר שלפי השאלות שלך חסר לך קצת ידע. זה לא בושה, כולנו היינו שם.

אם אתה יכול לפתוח קרן השתלמות, זה ברוב המקריםת מיד כדאי, כי זה חשבון שהוא פטור ממס. (לא ממליץ, לא מייעץ)

לגבי 100% מנייתי - קרא פה.

בלאקרוק זוהי חברה - תחת בלאקרוק יש מותג שנקרא iShares של קרנות סל (ETF). את הקרנות האלה ניתן לקנות דרך כל ברוקר (בנק, בית השקעות).
(ישנן כמובן גם קרנות של חברות אחרות)

זה לא נכון שצריך 300K על מנת לקנות קרנות של בלאקרוק. ייתכן שבית השקעות יידרוש השקעה מינימלית אבל היא לא אמורה להיות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים.

בקופות גמל להשקעה אין לך אפשרות לבחור איך הכסף מושקע - עד כדי מסלולים: "כללי", "מנייתי" וכו'
אלטשולר שחם ידועים כיקרנים יותר היות ובשנים האחרונות התשואה שלהם הייתה גבוהה מרוב המתחרים. תוכל למצוא הצעות טובות יותר במקומות אחרים מבחינת דמי ניהול.

אם אתה רוצה לבחור את המניות/קרנות שאתה משקיע בהן - אתה צריך חשבון מסחר. אפשר בבנק (האופציה הכי יקרה לרוב), בבית השקעות ישראלי, או בבית השקעות זר(האופציה הכי זולה, אך דורשת דיווח עצמאי למס הכנסה).

שים לב שאין דבר כזה לקנות אינדקס או מדד, אתה יכול לקנות קרן שמחקה את המדד.

תרגיש חופשי לשאול עוד שאלות.

אתה צריך להבין מה החסרונות/יתרונות של קופת גמל, קרן השתלמות וכו' ולהחליט אם זה כדאי או לא. היו דיונים וחישובים בנושא בפורום.

ירדתי מרעיון הקופת גמל כי אין בוא ביטוח אכ"ע, קרן השתלמות אני לא רואה סיבה למה לא לעשות כי זה גם הוצאה מוכרת במס הכנסה.
האופציה שכרגע נראית לי הכי ריאלית הי קניית המדדים עצמם באופן עצמאי בשיטת שגר ושכח לטווח של 10-15 שנים עם חיזוקים רבעוניים
ועל זה אשמח לביקורת.

קודם כל אני אמליץ לך לקרוא עוד בבלוג ובפורום כי ניכר שלפי השאלות שלך חסר לך קצת ידע. זה לא בושה, כולנו היינו שם.

אם אתה יכול לפתוח קרן השתלמות, זה ברוב המקריםת מיד כדאי, כי זה חשבון שהוא פטור ממס. (לא ממליץ, לא מייעץ)

לגבי 100% מנייתי - קרא פה.

בלאקרוק זוהי חברה - תחת בלאקרוק יש מותג שנקרא iShares של קרנות סל (ETF). את הקרנות האלה ניתן לקנות דרך כל ברוקר (בנק, בית השקעות).
(ישנן כמובן גם קרנות של חברות אחרות)

זה לא נכון שצריך 300K על מנת לקנות קרנות של בלאקרוק. ייתכן שבית השקעות יידרוש השקעה מינימלית אבל היא לא אמורה להיות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים.

בקופות גמל להשקעה אין לך אפשרות לבחור איך הכסף מושקע - עד כדי מסלולים: "כללי", "מנייתי" וכו'
אלטשולר שחם ידועים כיקרנים יותר היות ובשנים האחרונות התשואה שלהם הייתה גבוהה מרוב המתחרים. תוכל למצוא הצעות טובות יותר במקומות אחרים מבחינת דמי ניהול.

אם אתה רוצה לבחור את המניות/קרנות שאתה משקיע בהן - אתה צריך חשבון מסחר. אפשר בבנק (האופציה הכי יקרה לרוב), בבית השקעות ישראלי, או בבית השקעות זר(האופציה הכי זולה, אך דורשת דיווח עצמאי למס הכנסה).

שים לב שאין דבר כזה לקנות אינדקס או מדד, אתה יכול לקנות קרן שמחקה את המדד.

תרגיש חופשי לשאול עוד שאלות.

תודה על התשובה המפורטת!

לגבי הקרן השתלמות כבר בדקתי ומחר אתחיל בתהליך פתיחה.

השאלה אם הטבת המיסוי דיבידנד בבלאקרוק שווה את זה או שבאמת עדיף לוותר על זה ולהשקיע עצמאית דרך ברוקר.

סתם התקשרתי לארטשולר כדי לשמוע קצת מידע מעבר למה שאני יודע.

יש לי חשבון מסחר בקולמקס שאני רוצה להעביר לIB, השאלה אם זה באמת יהיה עדיף על להשקיע בבלאקרוק דרך בית השקעות ולחסוך את הכאב ראש של המיסים ולמיטב הבנתי גם של מס ירושה?

השאלה אם הטבת המיסוי דיבידנד בבלאקרוק שווה את זה או שבאמת עדיף לוותר על זה ולהשקיע עצמאית דרך ברוקר.
אתה יכול לקנות קרנות צוברות דיבידנדים (בלאקרוק זו דוגמא) בחשבון מסחר עצמאי דרך ברוקר. כך תוכל להנות מדחיית מיסוי על דיבידנדים עד שתחליט לממש.

יש לי חשבון מסחר בקולמקס שאני רוצה להעביר לIB, השאלה אם זה באמת יהיה לי עדיף על להשקיע בבלאקרוק דרך בית השקעות.
לא מכיר את קולמקס, אז לא יכול לענות לגבי זה.

אתה יכול לקנות קרנות צוברות דיבידנדים (בלאקרוק זו דוגמא) בחשבון מסחר עצמאי דרך ברוקר. כך תוכל להנות מדחיית מיסוי על דיבידנדים עד שתחליט לממש.

לא מכיר את קולמקס, אז לא יכול לענות לגבי זה.

לא דיברתי על קולמקס ספציפית אלא על חשבון עצמאי אל מול בית השקעות.
מבחינת מיסוי / כאב ראש / התעסקות אל מול דמי ניהול וביצועים.

בית השקעות זה חברה שמציעה כל מיני שירותים: חשבון מסחר עצמאי, קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, וכו'

לכן, לא לגמרי ברורה לי שאלתך

בטווח הארוך קרן השתלמות מפסידה לתיק השקעות רגיל בגלל שההפרש בדמי הניהול גובר על הטבות המס. אם אין לך כח למשוך כספים מהקרן ברגע שאפשר ולהעביר לתיק ההשקעות הממוסה, לא ברור שזה כדאי. לא חקרתי לעומק את הנושא וכדאי לקרוא עוד בפורום.

בית השקעות זה חברה שמציעה כל מיני שירותים: חשבון מסחר עצמאי, קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, וכו'

לכן, לא לגמרי ברורה לי שאלתך

סליחה, הכוונה היא מסחר עצמאי אל מול קופת גמל / גמל להשקעה.
להבנתי IRA (קופה שמנוהלת עצמאית) צריך סכום התחלתי גדול? חוץ מזה אין לי דרך להשקיע דרך קופת גמל בפילוח שאני רוצה?

זאת אומרת כרגגע עם האמצעים שלי הדרך היחידה שאוכל להשקיע במחקה מדד שאני מאמין בו זה בחשבון מסחר עצמאי?

אגב,
את קרן ההשתלמות תנהל עבורי חברת הראל, כנ"ל קרן פנסיה...
התכנון שלי הוא קודם כל למלא את החלק הפטור (קרן ההשתלמות) ב100% מנייתי.

בקשר לחלק שלא פטור שארצה לנהל באופן עצמאי דרך חשבון מסחר חשבתי גם כן ללכת על 100%
כי אני באמת במקום שאני חושב שאני יכול לקחת את הסיכון על הכסף, השאלה שלי איך אוכל ליצור חפיפה בין הפטור ללא פטור? מכיוון שמדובר ב2 אפיקים שונים.

לתת להראל לטפל בקרן השתלמות ולא להתייחס לזה חוץ מזה שזה עוד חלק מהתיק שלי? כמה מקום לתת לו? כמה אחוז מתוך התיק? אני מתכנן לתחזק רבעונית רק את החשבון מסחר העצמאי מכיוון שבקרן השתלמות למיטב הבנתי אפשר להפקיד רק עד 18,500 ש"ח בשנה...

נערך לאחרונה ב:
להבנתי IRA (קופה שמנוהלת עצמאית) צריך סכום התחלתי גדול? חוץ מזה אין לי דרך להשקיע דרך קופת גמל בפילוח שאני רוצה?
זה נכון. בשביל IRA לרוב צריך סכום מינימלי של עשרות או יותר אלפי שקלים (תלוי בבית ההשקעות).

זאת אומרת כרגגע עם האמצעים שלי הדרך היחידה שאוכל להשקיע במחקה מדד שאני מאמין בו זה בחשבון מסחר עצמאי?
בגמל ניתן להגדיר כמה אחוז מהתיק נמצא באיזה מסלול: למשל 60% מנייתי, 40% אג"ח - אבל אין לך שליטה איזה מניות או איזה אג"ח. יש גם קופות גמל וגמל להשקעה מחקות מדד, זה גם יכול להיות איזושהי אופציה.

השאלה שלי איך אוכל ליצור חפיפה בין הפטור ללא פטור
אתה לא צריך לייצר חפיפה, אתה צריך לנהל באקסל או בכל תוכנה אחרת שנוח לך (או על דף) כמה כסף יש בקרן השתלמות וכמה כסף יש בחשבון מסחר.
אתן דוגמא פשוטה: נניח החלטת על 50% מניות 50% אג"ח. אם יש לך 25,000 בקרן השתלמות (שאמרת שכולה מנייתית) ועוד 75,000 בחשבון מסחר, אז אתה דואג לקנות מניות ב-25,000 ש"ח ואג"ח ב50,000 ש"ח.

חשבתי גם כן ללכת על 100%
מה שחשוב זה כמה אחוז מסך כל הנכסים אתה מקצה לאיזה אפיק. זו בחירה אינדיווידואלית. רק אציין ש-100% זה לא מתאים לרוב האנשים. לרוב אנשים נוטים להפריז ביכולת שלהם לספוג סיכון, ואז הם מגלים שהם לא יכולים ברגע משבר ומוכרים בשיא המשבר (ומפסידים הרבה כסף). באופן אישי הייתי משקיע זמן בלהבין את סיבולת הסיכון שלך לפני שהייתי מחליט על הקצאת נכסים, בייחוד אם מדובר על הקצאה של 100% מניות.

בקרן השתלמות למיטב הבנתי אפשר להפקיד רק עד 18,500 ש"ח בשנה...
אפשר להפקיד בפטור ממס סדר גודל של 18,500, מעבר לזה כן ניתן להפקיד, איך אין פטור ממס.
נקודה חשובה בהקשר הזה היא שהפטור ממס חל על הפקדות עד 10% מהשכר ברוטו, כלומר כדי להגיע לתקרת ההפקדה עליך להרוויח 15,712 ברוטו לחודש.

--
לא ממליץ, לא מייעץ

זה נכון. בשביל IRA לרוב צריך סכום מינימלי של עשרות או יותר אלפי שקלים (תלוי בבית ההשקעות).

בגמל ניתן להגדיר כמה אחוז מהתיק נמצא באיזה מסלול: למשל 60% מנייתי, 40% אג"ח - אבל אין לך שליטה איזה מניות או איזה אג"ח. יש גם קופות גמל וגמל להשקעה מחקות מדד, זה גם יכול להיות איזושהי אופציה.

אתה לא צריך לייצר חפיפה, אתה צריך לנהל באקסל או בכל תוכנה אחרת שנוח לך (או על דף) כמה כסף יש בקרן השתלמות וכמה כסף יש בחשבון מסחר.
אתן דוגמא פשוטה: נניח החלטת על 50% מניות 50% אג"ח. אם יש לך 25,000 בקרן השתלמות (שאמרת שכולה מנייתית) ועוד 75,000 בחשבון מסחר, אז אתה דואג לקנות מניות ב-25,000 ש"ח ואג"ח ב50,000 ש"ח.

מה שחשוב זה כמה אחוז מסך כל הנכסים אתה מקצה לאיזה אפיק. זו בחירה אינדיווידואלית. רק אציין ש-100% זה לא מתאים לרוב האנשים. לרוב אנשים נוטים להפריז ביכולת שלהם לספוג סיכון, ואז הם מגלים שהם לא יכולים ברגע משבר ומוכרים בשיא המשבר (ומפסידים הרבה כסף). באופן אישי הייתי משקיע זמן בלהבין את סיבולת הסיכון שלך לפני שהייתי מחליט על הקצאת נכסים, בייחוד אם מדובר על הקצאה של 100% מניות.

אפשר להפקיד בפטור ממס סדר גודל של 18,500, מעבר לזה כן ניתן להפקיד, איך אין פטור ממס.
נקודה חשובה בהקשר הזה היא שהפטור ממס חל על הפקדות עד 10% מהשכר ברוטו, כלומר כדי להגיע לתקרת ההפקדה עליך להרוויח 15,712 ברוטו לחודש.

--
לא ממליץ, לא מייעץ

יש יתרון מהותי לניהול גמל IRA על גבי ניהול חשבון מסחר עצמאי?

הבנתי, פחות בשבילי אני רוצה להיות אקטיבי בבחירה.

זאת אומרת שאאלץ לעשות איזונים כל חודש כי ההפקדה לקרן השתלמות היא חודשית לא?
אני מעדיף לעשות חיזוקים ואיזונים תקופה של כל רבעון.
חוץ מזה הכיוון שלי הוא 100% מנייתי גם בקרן השתלמות וגם בחשבון מסחר עצמאי, לפחות לשנים הראשונות.
חשבתי לעשות גם סוג של מיצוע לאורך כמה חודשים אולי בהתחלה, דעתך? אולי כל חודש?

איזו סיבה יש לי להשקיע שם יותר מהתקרה הפטורה ממס אם יש לי חשבון עצמאי?
כרגע אני לא מגיע לתקרה בכל מקרה אבל אני כן מתכנן להגיע לשם בשנים הקרובות.

אגב, איך אני יכול לקנות בלאקרוק בחשבון מסחר עצמאי? מה הפרוצדורה?

נערך לאחרונה ב:
יש יתרון מהותי לניהול גמל IRA על גבי ניהול חשבון מסחר עצמאי?
בגמל להשקעה אין כיום IRA. בגמל רגיל היתרון הוא הפטור ממס בפנסיה.

זאת אומרת שאאלץ לעשות איזונים כל חודש כי ההפקדה לקרן השתלמות היא חודשית לא?
אתה לא חייב לאזן כל חודש, אם המעסיק מפריש כל חודש לקרן השתלמות אתה יכול לאזן בכל רבעון או בכל שנה, לא יקרה כלום אם התיק טיפה ייצא מאיזון - אני מזכיר אנחנו מדברים על פחות מ1,600 ש"ח בחודש שמופרש לקרן השתלמות. אם אתה הולך על 100% מנייתי, אז בכל מקרה אין לך סיבה לאזן, פשוט תקנה עוד מניות בחשבון מסחר לפי הלו"ז שמתאים לך.

מיצוע זה רעיון שדובר עליו הרבה, ממה שאני מכיר מבחינה סטטיסטית עדיף להשקיע הכל במכה מאשר למצע. עם זאת יש יתרונות פסיכולוגיים למיצוע, מאוד קשה להשקיע את כל ההון שלך ולראות אותו צונח ביום שלמחרת, וממשיך לצנוח במשך תקופה ממושכת. עם זאת, לא יודע אם הייתי ממצע 50,000 ש"ח, פשוט כי בהשוואה לשכר שלך זה כנראה לא יפריע לך יותר מדי כי אתה הרי תזרים מעכשיו כסף כל רבעון.

איזו סיבה יש לי להשקיע שם יותר מהתקרה הפטורה ממס אם יש לי חשבון עצמאי?
קרן השתלמות זו תוספת שרובה על חשבון המעסיק, ולכן אם אפשר שיפקידו לך לקרן השתלמות מעבר לתיקרה, אמנם זה לא פטור ממס, אבל זה עדיין עוד כסף. במקרה שלך היות ואתה והמעסיק זה אותו כיס, אין פה יתרון.

כרגע אני לא מגיע לתקרה בכל מקרה אבל אני כן מתכנן להגיע לשם בשנים הקרובות.
מעולה, שיהיה בהצלחה!

תרגיש חופשי להמשיך ולשאול :)

בגמל להשקעה אין כיום IRA. בגמל רגיל היתרון הוא הפטור ממס בפנסיה.

אתה לא חייב לאזן כל חודש, אם המעסיק מפריש כל חודש לקרן השתלמות אתה יכול לאזן בכל רבעון או בכל שנה, לא יקרה כלום אם התיק טיפה ייצא מאיזון - אני מזכיר אנחנו מדברים על פחות מ1,600 ש"ח בחודש שמופרש לקרן השתלמות. אם אתה הולך על 100% מנייתי, אז בכל מקרה אין לך סיבה לאזן, פשוט תקנה עוד מניות בחשבון מסחר לפי הלו"ז שמתאים לך.

מיצוע זה רעיון שדובר עליו הרבה, ממה שאני מכיר מבחינה סטטיסטית עדיף להשקיע הכל במכה מאשר למצע. עם זאת יש יתרונות פסיכולוגיים למיצוע, מאוד קשה להשקיע את כל ההון שלך ולראות אותו צונח ביום שלמחרת, וממשיך לצנוח במשך תקופה ממושכת. עם זאת, לא יודע אם הייתי ממצע 50,000 ש"ח, פשוט כי בהשוואה לשכר שלך זה כנראה לא יפריע לך יותר מדי כי אתה הרי תזרים מעכשיו כסף כל רבעון.

קרן השתלמות זו תוספת שרובה על חשבון המעסיק, ולכן אם אפשר שיפקידו לך לקרן השתלמות מעבר לתיקרה, אמנם זה לא פטור ממס, אבל זה עדיין עוד כסף. במקרה שלך היות ואתה והמעסיק זה אותו כיס, אין פה יתרון.

מעולה, שיהיה בהצלחה!

תרגיש חופשי להמשיך ולשאול :)

איש יקר תודה על כל התשובות זה ממש לא מובן מאליו!

הבעיה שלי עם גמל זה שאין אכ"ע ואני עדיין לא סגור על זה אם משתלם לעשות את זה פרטי בשביל הפטור ממס בתנאי שילקח כקצבה בגיל 60.

אז בעצם עדיף כל רבעון בתאריך מסויים קבוע להפקיד במחסר העצמאי, סכום קבוע? או שפשוט בהתאם ליכולת באותו רבעון?

מבחינת קרן השתלמות אני יכול להשלים לשם כדי לנצל את התקרה? זאת אומרת כדי להגיע ל18,500 בשנה.

מה לגבי הבלאקרוק? אפשר לסחור בזה עצמאית? מה התהליך בדיוק?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
א התייעצות על אסטרטגיית השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
M השקעה ראשונית - התייעצות שוק ההון 10
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
M התייעצות לגבי השקעה לטווח קצר שוק ההון 6
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
Z הקצאה נכסים במכשירי השקעה - התייעצות שוק ההון 2
נ התייעצות בנושא השקעה נדל"ן 24
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
א תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות שוק ההון 13
I התייעצות פרוצדורלית - השקעה עבור ההורים שוק ההון 14
P התייעצות לגבי כדאיות השקעה פאסיבית בהתחשב במעבר מתוכנן לארה"ב שוק ההון 66
א התייעצות לגבי השקעה בבורסה שוק ההון 13
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה