• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות בעת בניית תיק השקעות

• פותח הנושא yrn
  • פורסם בתאריך

yrn

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,

ראשית, הזדמנות טובה לומר תודה לכל הכותבים ולקהילה הזו על רכישת הידע הרב.

ועכשיו לעניין - אני מעוניין לבנות תיק השקעות פאסיבי (ברובו) וכיום אני מושקע בשישה כלים שונים אותם אני מעוניין לשנות (לאחד).

1. תיק השקעות המנוהל באופן עצמאי דרך IBITRADE - אני מנהל בשלוש השנים האחרונות סכום הולך וגדל של השקעה ולאחר רכישת הידע בנושא כאן ובחוויותי בשנים אלו, אני מעוניין לרכז את כל השקעותי בתיק זה לאור העצמאות ודמי הניהול הנמוכים ביחס לכל אלטרנטיבה אחרת.
2. תיק השקעות מנוהל ע"י בית השקעות - בעשור האחרון השקעתי דרך יועץ השקעות בבנק ולאחר מכן שני בתי השקעות שונים. בכל האפשרויות הללו חוויתי חוסר שביעות רצון מאי השליטה בהשקעות, דמי ניהול שלא משתלמים למול התשואה שהשיגו התיקים (והתשואה שהשגתי בעצמי) ולכן החלטתי להעביר את התיק כולו לתיק העצמאי (סעיף 1).
3. גמל להשקעה - במקביל לחוסר שביעות הרצון שהייתה לי מהתיקים המנוהלים לצד חוסר הבטחון לנהל בעצמי את כספי וחוסר הידע בנושא, הפקדתי בשתי קופות גמל להשקעה שונות (הראשונה, עוקבת SP500 והשנייה, דרך בית ההשקעות אלטשולר שחם). על אף תשלום מס רווחי הון, אני מתכוון לפדות את הקופה אשר עוקבת אחר SP500 מאחר והיא בדמי ניהול של 0.45% ואני לא רואה ערך להמשיך ולעשות זאת כאשר אפשר להשקיע בבלקרוק בקרן דומה ב-0.07%. מצד שני, למול רווחים נאים בשלוש שנים שהקופה קיימת (לא מצליח למצוא בדוחות את הרווח הכולל) תוהה האם החסכון בדמי הניהול משתלם למול תשלום מס רווחי ההון, עמלת רכישת נייר ו"הפסד" הריבית דריבית ברכישת ניירות עוקבים בסכום נמוך יותר. באשר לקופה השנייה, אני כרגע אשאיר את הסכום בידי אלטשולר שתהווה גידור מסויים להשקעה העצמית שלי.
4. קרן השתלמות - מנוהלת בדמי ניהול נמוכים ומושקעת באפיק המנייתי. אני לא מרוצה מהניהול ע"י בית השקעות (תשואה וחוסר השקיפות באשר לכלל הניירות בהם בית השקעות משקיע את כספי), אולם מתלבט האם משתלם להעביר ל-IRA כאשר דמי הניהול מהצבירה הם כרגע 0.26%. בשונה מההתבלטות לגבי הגמל להשקעה, כאן מדובר באסט' השקעה שונה (מעקב אחר מדדי מניות בלבד בהעדפה לארה"ב, לאחר מכן מדינות מפותחות ולאחר מכן מתפתחות), ללא תשלום מס רווחי הון על העברת התיק אך הגדלת תשלום דמי הניהול בכ-0.1% בסה"כ. כרגע, נראה לי משתלם. אשמח להתייחסותכם.
5.פנסיה - מושקעת במסלול מנייתי בקרן ברירת המחדל של המעסיק, בדמי ניהול נמוכים במיוחד. על אף שאעדיף לנהל בעצמי את ההשקעות, דמי הניהול הנמוכים משכנעים אותי שלא להעביר ל-IRA.
6. קופת גמל - סכום נמוך יחסית שהופקד בעבר עבורי וכרגע מנוהל בדמי ניהול גבוהים. אני מנסה להעביר אותו יחד עם קרן ההשתלמות לבית השקעות אחד ולנהל את שניהם ב-IRA ובדמי ניהול נמוכים יותר.

התלבטויות
1. קרן השתלמות - על פניו, נראה שיש את כל הסיבות להעביר, ובכל זאת, אשמח להתייחסויות אחרות.
2. גמל להשקעה - מתלבט (ומתקשה לחשב) בין תשלום מס רווחי ההון והקטנת הריבית דריבית בהווה, למול חסכון בדמי ניהול בהשקעה לטווח ארוך.
3. תיק ההשקעות - בשני התיקים, גם העצמי וגם המנוהל יש כמות חריגה של ני"ע. חלק מהני"ע אני בכל מקרה אמכור (דמי ניהול, חוסר התאמה לאסט' ההשקעה) אך במקומות בהם יש כפילויות בין ני"ע דומים (קרן ישראלית המחקה את SP 500 בדמי ניהול אפסיים), עולה שוב ההתלבטות האם משתלם למכור, לשלם מס רווחי הון ולהקטין ריבית דריבית בהווה, על מנת לצמצם כמות ניירות (נוחות) והבטחון בקרנות שהסבירות שישנו את דמי הניהול לאורך זמן קטנה (בלקרוק או ואנגרד). כמו כן, מניות בודדות שאני מחזיק יוגודרו בהוראה דיפולטית שתשמר תשואה ולאור אפס דמי ניהול באחזקתם ותשואה חיובית (שצפויה לגבור) אני לא רואה סיבה למכור אותן כרגע.

נערך לאחרונה ב:
אני מעוניין לרכז את כל השקעותי בתיק זה לאור העצמאות ודמי הניהול הנמוכים ביחס לכל אלטרנטיבה אחרת.
גישה נבונה לדעתי.
ולכן החלטתי להעביר את התיק כולו לתיק העצמאי (סעיף 1).
גם כן, במיוחד בהתחשב בידע שכבר יש לך.
באשר לקופה השנייה, אני כרגע אשאיר את הסכום בידי אלטשולר שתהווה גידור מסויים להשקעה העצמית שלי.
זה לא גידור ולא ברור לי מדוע אתה מניח שמישהו שם חכם יותר ממך. זה לגמרי הימור בקזינו של מפסידים, וגרוע מכך, אתה משלם לבעל הקזינו דמי כניסה על כל יום שאתה מבקר שם (ואתה מבקר שם בכל יום מימות השנה, גם בימים שהרולטה בכלל לא מסתובבת).
3. תיק ההשקעות
דבר ראשון, לדעתי, טפל בזה, והשאר את הקה"ש לאחר כך. לגבי השאלות, לא ברור מהו טווח ההשקעה שלך. ככל שהוא ארוך יותר עולה הכדאיות למכור את הכפילויות. באופן אישי בלבד (לא המלצה) הייתי עושה זאת ומרגיש הרבה יותר טוב להתפנות לדברים אחרים בחיים.
מניות בודדות שאני מחזיק יוגודרו בהוראה דיפולטית שתשמר תשואה
אני לא מבין את המשפט הזה, איך דבר כזה קורה, לאיזה טווח זמן, למה זה חשוב ולמה זה עדיף על קרן עולמית רחבה וזולה.

* אני לא מייעץ, לא איש מקצוע, לא מבין שום דבר, בד"כ לא מסכימים איתי בפורום הזה, לא מכיר את הנסיבות שלך.

• אהבתי
Reactions: yrn
זה לא גידור ולא ברור לי מדוע אתה מניח שמישהו שם חכם יותר ממך. זה לגמרי הימור בקזינו של מפסידים, וגרוע מכך, אתה משלם לבעל הקזינו דמי כניסה על כל יום שאתה מבקר שם (ואתה מבקר שם בכל יום מימות השנה, גם בימים שהרולטה בכלל לא מסתובבת).

דבר ראשון, לדעתי, טפל בזה, והשאר את הקה"ש לאחר כך. לגבי השאלות, לא ברור מהו טווח ההשקעה שלך. ככל שהוא ארוך יותר עולה הכדאיות למכור את הכפילויות. באופן אישי בלבד (לא המלצה) הייתי עושה זאת ומרגיש הרבה יותר טוב להתפנות לדברים אחרים בחיים.

אני לא מבין את המשפט הזה, איך דבר כזה קורה, לאיזה טווח זמן, למה זה חשוב ולמה זה עדיף על קרן עולמית רחבה וזולה.

* אני לא מייעץ, לא איש מקצוע, לא מבין שום דבר, בד"כ לא מסכימים איתי בפורום הזה, לא מכיר את הנסיבות שלך.

לגבי הגידור - מקבל. אבל גם, כמו שאמרת, זה לא הדבדר הראשון לטפל בו (וגם אם אחליט לפדות את הקופה, עד שהסכום יועבר אליי, אני מעדיף כבר לטפל בתיק ההשקעות).
טווח ההשקעה - לכאורה ללא הגבלה, אבל בדרך ברור לי שסכום משמעותי ילקח לרכישת דירה והוצאות ידועות נוספות (ילדים וכו'). מצד שני, לא נראה לי נכון להשאיר את הסכום בהמתנה לכך שמתישהו אקנה דירה, כאשר מובן לי שיכולה להיות אפשרות שבעת הצורך לשימוש בסכום, תהיה זו תקופת שפל / ירידות משמעותית.
לגבי הכפילויות - האם הנוחות שבהחזקת תעודות מעטות גוברת על תשלום מס רווחי הון כפול ואיבוד סכום שהיה משמש להגדלת ערך האחזקה ע"י ריבית דריבית?
לגבי המניות - נרכשו בעבר (בודדות, לא בסכומים שיסיטו את התיק לכאן או לשם) ולכאורה שילמתי כבר את עמלת הקנייה ואין דמי ניהול. בהנתן שאני יודע להגביל את סכום המכירה כך שלא אפסיד מהאחזקה בהן, מה האינטרס שלי למכור אותן כעת (למעט זה שלא מדובר בהשקעה פסיבית)? יצויין שאני לא מתכוון לרכוש מניות נוספות, זה נוגד את אסטרטגיית התיק

לגבי המניות - נרכשו בעבר (בודדות, לא בסכומים שיסיטו את התיק לכאן או לשם) ולכאורה שילמתי כבר את עמלת הקנייה ואין דמי ניהול. בהנתן שאני יודע להגביל את סכום המכירה כך שלא אפסיד מהאחזקה בהן, מה האינטרס שלי למכור אותן כעת (למעט זה שלא מדובר בהשקעה פסיבית)?

תחשוב על זה הפוך. אם הבנק "בטעות" מוכר לך את המניות ואז מאפשר לך לקנות אותן שוב (בלי מיסים ועמלות), אתה עושה את זה?

מה שאתה מתאר זו הטיית אחזקה של מניות שנקשרת אליהן.

תחשוב על זה הפוך. אם הבנק "בטעות" מוכר לך את המניות ואז מאפשר לך לקנות אותן שוב (בלי מיסים ועמלות), אתה עושה את זה?

מה שאתה מתאר זו הטיית אחזקה של מניות שנקשרת אליהן.

מאיר עיניים:
1. הסכום שולי ביחס לגודל התיק ולכן מעבר לעניין המהותי, אין השלכה דרמטית על התיק לכאן או לשם (אך הסולידית כנראה תגיד לי שכל סכום שאני יכול לחסוך ו/או להשקיע הוא סכום שצריך לקחת בחשבון ולא לזלזל בו).
2. אני לא רואה את מחיר ההפסד לטווח קצר (מאחר ואמכור ברווח וללא תשלום דמי ניהול), כאשר בטווח הארוך זה כסף שיכול להיות מושקע במדדים ולהשיא ככה'נ תשואה טובה יותר בסיכון נמוך יותר (לאור הפיזור). לכן, נראה לי נכון יותר להחזיק עד לנק' שבה לא ישתלם לי להחזיק יותר (ואפשר להגדיר מראש את הנק' הזו שבה תהיה פקודת מכירה אוט') ואז להעביר את הכסף להשקעה הפסיבית. כנראה שאפשר להתווכח על זה ובסדר העדיפויות, דחוף לי יותר לקבל החלטה נכונה באשר להתלבטות האם למכור או להשאר עם ני"ע הרבים שיש לי בתיק (היתרונות והחסרונות מפורטים בהודעה הראשונה)

לכן, נראה לי נכון יותר להחזיק עד לנק' שבה לא ישתלם לי להחזיק יותר
נשמע לי תזמון שוק קלאסי.

דחוף לי יותר לקבל החלטה נכונה באשר להתלבטות האם למכור או להשאר עם ני"ע הרבים שיש לי בתיק (היתרונות והחסרונות מפורטים בהודעה הראשונה)
אני חושב שניתחת היטב.
אני לא הייתי מוכר קרן מחקה ישראלית בדמי ניהול נמוכים מתוך איזה חשש שבעתיד היא תעלה דמי ניהול (עכשיו עם התחרות זה קורה פחות מבעבר). בפרט שזה בוודאות כרוך בהפסד של תשלום מס.
אם כבר היום יש הפרש גדול בדמי הניהול אז כנראה עדיף להיפטר ממנה עכשיו.
אפשר גם לחכות למפולת הקרובה ולעשות את כל הפעולות האלה במיסים נמוכים יותר.

לדעתי אתה מערב שיקולים רגשיים וסדר העדיפויות שלך לא מיושר עם הצרכים שלך
ממליץ לעבור על זה:
פירמידת הצרכים של המשקיע
ספציפית לגבי קופת גמל להשקעה אתה יכול לחפש שרשורים ארוכים שכבר היו בפורום. להבנתי אין כמעט אפיק שבו זה יכול לצאת משתלם פרט לתיקון 190 (לא נראה לי רלוונטי).

• אהבתי
לדעתי אתה מערב שיקולים רגשיים וסדר העדיפויות שלך לא מיושר עם הצרכים שלך
ממליץ לעבור על זה:
פירמידת הצרכים של המשקיע
ספציפית לגבי קופת גמל להשקעה אתה יכול לחפש שרשורים ארוכים שכבר היו בפורום. להבנתי אין כמעט אפיק שבו זה יכול לצאת משתלם פרט לתיקון 190 (לא נראה לי רלוונטי).

תודה על הסבת תשומת הלב. אני בסה"כ פועל לפי פרמידת הצרכים ולכן מעניינת אותי קביעתך.
ההתלבטות שלי היא על סעיפים 5 ו-7 בפרמידת הצרכים.
כמו כן, לגבי גמל להשקעה, אני לחלוטין מבין, כיום (ובדיעבד)... תוהה האם משיכת הכסף ותשלום מס רווחי הון כעת משתלמת

הקביעה הייתה לגבי המניות הפרטניות. לא הבנתי איך הן משרתות את הצרכים שלך באיזשהי צורה.

תוהה האם משיכת הכסף ותשלום מס רווחי הון כעת משתלמת
בכל מקרה תצטרך לשלם מס רווחי הון. והריבית דריבית שאתה נהנה מדחייתה מצטמצמת מאד בקלות ע"י דמי הניהול.
בשביל לעשות חישוב יותר מדויק צריך להניח הנחות על תשואה עתידית וגם לדעת מה אופק ההשקעה.

מחישובים דומים שעשיתי בעבר רוב הסיכויים שבמקרה המחמיר היתרון של קופת הגמל קטן אבל במקרה המקל החיסרון שלה גדול - בלי לדעת את אופק ההשקעה וכמה אחוז כבר אתה מורווח שם לא אדע להגיד אפילו טווח אפשרויות.

הקביעה הייתה לגבי המניות הפרטניות. לא הבנתי איך הן משרתות את הצרכים שלך באיזשהי צורה.

בכל מקרה תצטרך לשלם מס רווחי הון. והריבית דריבית שאתה נהנה מדחייתה מצטמצמת מאד בקלות ע"י דמי הניהול.
בשביל לעשות חישוב יותר מדויק צריך להניח הנחות על תשואה עתידית וגם לדעת מה אופק ההשקעה.

מחישובים דומים שעשיתי בעבר רוב הסיכויים שבמקרה המחמיר היתרון של קופת הגמל קטן אבל במקרה המקל החיסרון שלה גדול - בלי לדעת את אופק ההשקעה וכמה אחוז כבר אתה מורווח שם לא אדע להגיד אפילו טווח אפשרויות.

הבנתי, תודה!
1. לגבי המניות - אכן לפי מאסלו מדובר בסכום זניח ולא בעיקר ולכן אתייחס לכך באותה הצורה בשלב זה במתן סדר העדיפויות שלי.
2. לגבי גמל להשקעה, אקל - לגבי הקופה המנוהלת בצורה אקטיבית - מסכים, אין טעם להחזיק. אולם, לגבי הקופה המחקה את SP500, מחישוב שעשיתי (המבוסס על התשואה השנתית הממוצעת של המדד - 9.2%), ב-15 השנים הקרובות הגמל להשקעה תביא לתשואה עודפת (גם לאחר מס רווחי הון).

אולם, לגבי הקופה המחקה את SP500, מחישוב שעשיתי (המבוסס על התשואה השנתית הממוצעת של המדד - 9.2%), ב-15 השנים הקרובות הגמל להשקעה תביא לתשואה עודפת (גם לאחר מס רווחי הון).
קרא גם פה ליתר בטחון.

הפקדתי בשתי קופות גמל להשקעה שונות (הראשונה, עוקבת SP500 והשנייה, דרך בית ההשקעות אלטשולר שחם)
פירטת היטב לגבי הקופה הראשונה (מהות ואחוז ד"נ) אבל לא אמרת מילה על השניה. למה דווקא אותה אתה רוצה להשאיר? במה היא משקיעה וכמה ד"נ לוקחת?
אני מנהל בשלוש השנים האחרונות סכום הולך וגדל של השקעה
זה אומר שאתה ממשיך לחסוך ולהשקיע? אם כך, אולי תשאיר את קופגל"ה בלי להוסיף כסף והן תשמשנה לך בגיל הפנסיה? בן כמה אתה אגב?

• אהבתי
פירטת היטב לגבי הקופה הראשונה (מהות ואחוז ד"נ) אבל לא אמרת מילה על השניה. למה דווקא אותה אתה רוצה להשאיר? במה היא משקיעה וכמה ד"נ לוקחת?

זה אומר שאתה ממשיך לחסוך ולהשקיע? אם כך, אולי תשאיר את קופגל"ה בלי להוסיף כסף והן תשמשנה לך בגיל הפנסיה? בן כמה אתה אגב?

לגבי השנייה, אני די משוכנע שאין התלבטות ואני מתכוון למשוך את הכסף. אמנם דמי הניהול נמוכים, אבל מדובר בתיק מנוהל, במסלול מנייתי ונכנסתי אליה לפני מספר שנים, כאשר לא היה בידי הידע שיש לי כיום.
באשר לסכום שאני משקיע בעצמי, אני מתכוון להעביר את התיק המנוהל לתיק בניהול עצמי, כשלפני עוד רכישת דירה בעתיד (5-10 שנים להערכתי) ולכן אני מתלבט עוד האם ללכת לכיוון סולידי יותר של 50-50 (הארי מרקוביץ'), 60-40 (בוגלהדס) או 70-30.
בתקופה הקרובה אפרסם כאן בצורה מסודרת על אסטרטגיית ההשקעה, בהשראת פורמטים שכבר פורסמו בפורום, ואשמח להתייחסויות.

בהמשך לדברים כאן ולקריאה של חומרים נוספים בפורום, אשמח להתייחסויות לגבי התיק, ספציפית לגבי הנקודות הבאות:

1. מניות - מתלבט האם במקום לקנות את שתי הקרנות של בלקרוק (אירופה ומתפתחות בדמי ניהול משוקללים של ~0.14), לקנות את קרן המדינות המפותחות והמתפתחות שמגדילה את הפיזור ליותר מדינות, אולם בדמי ניהול של 0.6%.
  2. האיזון באג"ח בין ישראל לארה"ב - מבוסס על קריאת החומרים כאן, תוהה האם מפוזר יותר מדי (חלוקה שווה בין כולם - ישראל וארה"ב; מח"מ קצר ובינוני; בישראל - ריבית צמודת מדד וקבועה).
  3. שונות - לכאורה זה הזמן למכור ולקנות את כל מה שעונה על אסט' ההשקעה, אבל יש סקטורים שהרוויחו/נפגעו משמעותית מהקורונה ואני לא רוצה להיות מושפע בתיק לטווח ארוך משנה-שנתיים ולכן אני ממתין לגבי מה שנכלל בקטגוריה זו. מודע לכך שזה לא תואם את תפיסת ההשקעות הפסיבית.
  4. פנסיה - אמנם לפי פרמידת הצרכים של המשקיע, הקצאת הנכסים חשובה יותר מאשר דמי הניהול, אך קשה לי להשוות בין SP500 לקרן נאמנות מבוססת מניות אשר מנוהלת בדמי ניהול נמוכים במיוחד, כאשר מדובר בהשקעה לטווח זמן ארוך. כמו שרשמתי במסמך, מתכוון לגשת לזה בהמשך.
  5. צפי תשואה - התקשתי לבחון זאת מאחר וחלק מהני"ע חדשים וישראלי (ולכן לא נמצאים באתרים הבינ"ל). המלצות בנושא?
  6. בהנתן שהפנסיה וקרן ההשתלמות 100% מנייתיות אבל לא IRA כרגע והחלטתי על 60-40 בפילוח שבין מניות (מחשיב את ה-REIT כחלק מהמניות לצורך העניין) לאג"ח, האם נכון לקחת את המכשירים הללו בחשבון למול תיק ההשקעות העצמי שאני בונה כרגע?
  7. בהמשך לשאלות 4 ו-6, האם נכון יותר להעביר קודם את הפנסיה וקרן ההשתלמות ל-IRA, לקנות שם את הני"ע המניתי ורק אז לבנות את התיק העצמי על בסיס האסט' המצורפת (איזון התיק)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א התייעצות בנושא פינוי, ותשלום בעת חתימת חוזה נדל"ן 8
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6