• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות בנושא מגורים

throwaway_404

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
רוצה להתייעץ אתכם בנושא מגורים.
אני חייל בקבע בן 26 שמשרת בדרום. הבסיס הינו בסיס פתוח עם מגורים לחיילים המעוניינים בלינה בבסיס. ההורים גרים מאוד רחוק (מעל 300KM) ולכן אני ישן בבסיס. הבסיס דיי מת בשעות הערב ואני מבלה את זמני בעיקר בצבירת ידע וצפייה בסדרות. התנאים פה לא משהו בכלל, ארבעה אנשים בחדר, אוכל שלא משביע ומקלחות עם ריח מוזר.
אני מרוויח 9K בחודש וחוסך קצת פחות מ-8K (אם אשכור דירה אקבל 820 שקל החזר מהצבא).

כרגע אני חיי כמו סטודנט עני, ישן בבסיס ראשון-חמישי וחוזר הביתה בסופ"שים. בבסיס אני בקושי יוצא וחברים שלי כבר התקדמו בחיים ואנחנו גם בקושי נפגשים.

התוכנית המקורית שלי הייתה להמשיך לישון בבסיס עד השחרור (עוד שנתיים) וככה לחסוך עוד 3K בחודש (מה שאוציא על מגורים+אוכל+יציאות בעקבות הדירה - לאחר ההחזר של ה-800 שקל).
על פניו החיים שלי נשמעים גרועים מאוד, אבל אני לא מרגיש 'התכלבות' ובאמת שאני לא סובל. מצד שני, אני גם לא מרגיש הנאה מסויימת מהחיים.

כבר שנה+ שאנשים מטפטפים לי לצאת לדירה (ההורים דווקא מאוד רוצים שאמשיך לישון בבסיס) וזה לא הפריע לי עד חודש שעבר שהתחלתי קצת להשתעמם מהשגרה.
אני מאוד מופנם וגם אם אגור בדירה לא אהיה חיית מסיבות. מצד שני אני מניח שיהיה כיף לצאת מדי פעם לסרט ולא לנסוע כל סופ"ש הביתה ולהמשיך להרגיש כמו חייל חובה בן 18.

מה הייתם עושים? אני לא חווה הרבה הנאות בשירות\חיים (שוב, לא סובל גם - פשוט חיי בניוטרל). אבל, אולי אני פשוט רגיל למצב ולא מודע לכל הטוב שיש בלחיות בדירה ולהיות בוגר ועצמאי.

הייי
בתור התחלה ממליץ לפנות למפקד שלך ולבקש שיבדקו את המקלחות. בנוסף, קח חומרי ניקוי ותנקה אותה. לחיות בזוהמה זה לא כיף ואם צריך קח דלי צבע ותצבע, תביא טלויזיה לחדר, ממיר DVBT2, מערכת רמקולים, מקרר, ואם אפשר פשוט תחפש חדר אחר לעבור אליו.

אם יש לך רישיון נהיגה ותקנה אוטו. זה יאפשר לך להתנייד יותר בקלות מאשר בתח"צ. 300 קמ זה 'חרא גדול' להתנייד בתח"צ.
יש המון פעילויות שלא כוללות מוזיקה רועשת ועשן סיגריות שנדבק לבגדים. אם אתה מאחד הבסיסים שקרובים לבאר שבע, הרווחת כי יש הרצאות של Wize, פאב קוויז בבר גיורא\עשן הזמן, סיורי שוק, הפנינג שכונתי בגינות קהילתיות. אם אתה בעניין תגיד ואני אשלח פה לינקים לעמודי פייסבוק

היי, ברוך הבא לפורום.
על פניו החיים שלי נשמעים גרועים מאוד, אבל אני לא מרגיש 'התכלבות' ובאמת שאני לא סובל. מצד שני, אני גם לא מרגיש הנאה מסויימת מהחיים.

לי הם לא נשמעים גרועים בכלל.
כמו שאמרו לך מעליי, לדעתי שווה לך להביא רכב זול יד שנייה, ולצאת קצת להסתובב כשאתה יכול.
מבחינה פיננסית ברור שעדיף לך להישאר בבסיס ולחסוך כמה שאתה עוד יכול.
כשתצא מהצבא יהיה לך מקצוע כלשהו?

מה הייתם עושים? אני לא חווה הרבה הנאות בשירות\חיים (שוב, לא סובל גם - פשוט חיי בניוטרל). אבל, אולי אני פשוט רגיל למצב ולא מודע לכל הטוב שיש בלחיות בדירה ולהיות בוגר ועצמאי.
דירה + שותפים! גם תחסוך כסף וגם תכיר אנשים חדשים.

מה אני הייתי עושה? תלוי איפה בדרום אתה משרת. אם זה בטווח של עד שעה מב"ש באוטו הייתי שוכר דירה עם שותפים בב"ש באזור של הסטודנטים (שכונה ב', ד', ו' ו-ו' הישנה) העלות היא 1000-1500 שקל לחודש של שכ"ד עם חשבונות.
אני חושב שזה יעזור לך להכיר אנשים בגיל שלך ולהתפתח חברתית ואישית.
בקשר להגעה לבסיס הדרך הכי יעילה (זמן וכסף) לפי דעתי היא למצוא אנשים שמגיעים מב"ש / דרך ב"ש עם רכב לבסיס שלך ומנסה להצטרף אליהם. אם זה לא עוזר אז לחשוב על האופציות של לקנות רכב / להשתמש בתחב"צ.
בתוך באר שבע אני לא חושב שצריך רכב, אפשר בקלות להסתדר עם אופניים, ברגל, תחב"צ ומונית לעיתים רחוקות. כנ"ל בהקשר של החזרה לביקור אצל ההורים - יש קבוצות של טרמפים שיוצאים מב"ש לכל חלקי הארץ במחירים סבירים מאוד (20 ש"ח לנסיעה של שעה למרכז).

מן הסתם זה לא הפתרון הכי חסכוני, אבל הוא חסכוני מספיק כדי שגם תחסוך, גם להנות מהחיים וגם להבין איך נראים החיים מחוץ לבועה של צה"ל.
זה לא קל לצאת מהבועה של הצבא, לא לצעירים בני 21/22 ומן הסתם לבוגרים יותר בני 26+ אבל ככל שתעשה את זה מוקדם יותר, מתוכנן יותר היציאה מהצבא תהיה בריאה וקלה יותר.

אני אומר את זה בתור אחד שגר בב"ש 9 שנים (6 בתור ילד 3 בתור סטודנט), בנאדם מופנם יחסית שלא היה חיית מסיבות ולא הכיר המון אבל 2 מהשותפים שהיו לי הם בלי ספק חברים לחיים

חושב שהשאלה העיקרית שאתה צריך לשאול היא לא קשורה לכסף, אלא למה יוציא אותך מה'ניוטרל'. אתה צעיר, זה הזמן לעשות מה שטוב לך ולא להעביר את הזמן לעוד שנתיים עד שתשתחרר. עזוב את הכסף, אתה מכלכל את עצמך מספיק טוב+יישאר לך לחסכון גם אם תצא לגור בחוץ.
תצא, תבלה, תכיר אנשים, תפתח תחביבים - וזה לא קשור לחיית מסיבות או להיות מוחצן/מופנם. זה נטו עניין של לחוות דברים שונים בתחומי העניין הפרטיים שלך.

פרקטית: לשכור דירה בחוץ ולהתחיל להתמקד בתחומי העניין שלך

מה אני הייתי עושה? תלוי איפה בדרום אתה משרת. אם זה בטווח של עד שעה מב"ש באוטו הייתי שוכר דירה עם שותפים בב"ש באזור של הסטודנטים (שכונה ב', ד', ו' ו-ו' הישנה) העלות היא 1000-1500 שקל לחודש של שכ"ד עם חשבונות.
אני חושב שזה יעזור לך להכיר אנשים בגיל שלך ולהתפתח חברתית ואישית.
בקשר להגעה לבסיס הדרך הכי יעילה (זמן וכסף) לפי דעתי היא למצוא אנשים שמגיעים מב"ש / דרך ב"ש עם רכב לבסיס שלך ומנסה להצטרף אליהם. אם זה לא עוזר אז לחשוב על האופציות של לקנות רכב / להשתמש בתחב"צ.
בתוך באר שבע אני לא חושב שצריך רכב, אפשר בקלות להסתדר עם אופניים, ברגל, תחב"צ ומונית לעיתים רחוקות. כנ"ל בהקשר של החזרה לביקור אצל ההורים - יש קבוצות של טרמפים שיוצאים מב"ש לכל חלקי הארץ במחירים סבירים מאוד (20 ש"ח לנסיעה של שעה למרכז).

מן הסתם זה לא הפתרון הכי חסכוני, אבל הוא חסכוני מספיק כדי שגם תחסוך, גם להנות מהחיים וגם להבין איך נראים החיים מחוץ לבועה של צה"ל.
זה לא קל לצאת מהבועה של הצבא, לא לצעירים בני 21/22 ומן הסתם לבוגרים יותר בני 26+ אבל ככל שתעשה את זה מוקדם יותר, מתוכנן יותר היציאה מהצבא תהיה בריאה וקלה יותר.

אני אומר את זה בתור אחד שגר בב"ש 9 שנים (6 בתור ילד 3 בתור סטודנט), בנאדם מופנם יחסית שלא היה חיית מסיבות ולא הכיר המון אבל 2 מהשותפים שהיו לי הם בלי ספק חברים לחיים
קח את העצה הזאת ותחזור לספר לנו :)
באר שבע העיר הכי טובה לסטודנטים בארץ.

כרגע אני חיי כמו סטודנט עני, ישן בבסיס ראשון-חמישי וחוזר הביתה בסופ"שים. בבסיס אני בקושי יוצא וחברים שלי כבר התקדמו בחיים ואנחנו גם בקושי נפגשים.
כמה קשה אתה עובד בבסיס? יש מצב שתוכל להתחיל תואר תוך כדי השירות?

במחיר עלות שציינת (3.8k לפני ההחזר על המגורים), נראה כי אתה רוצה לשכור יחידת דיור לבד.
אני גם בקבע ולצערי נאלץ לשכור דירה (גם אני לא מעוניין בשותפים ואין מגורים בבסיס).

לדעתי, עלות של 36k בשנה על שכירת דירה לבד אינה משתלמת כרגע. תחשוב מה תעשה שונה אם תשכור דירה?
רוב הסיכויים שלא תצא עם החברה מהבסיס יותר מפעם בשבועיים (מניסיון). אולי תצא פעם או פעמיים בשבוע במקום אפס - לא ביג דיל (אני בטוח שהחברים שלך חוזרים הביתה מדי פעם ואתם ניפגשים).

הייתי הולך על האופציה הזולה יותר - קונה רכב מיני ידני (עד שנתון 2015) ונוסע מדי פעם מהבסיס לפעילות כלשהי (למרות שזה גם לא פתרון מושלם כי אי אפשר להכנס לבסיס אחרי 2200 או 2300). הצבא מחזיר 500 שקל בחודש על רכב.

באמצעות החופש של הרכב תוכל להבין מה אתה מעוניין לעשות ולא יכול כי הבסיס מגביל אותך (סתם זורק - יציאה לפאב שכונתי כל יום עד 0100). לאחר שמצאת תחומי עניין, תדע האם הבסיס מגביל אותך או בעצם מאפשר לך לחסוך 3k בחודש ללא פגיעה (נוראית) ברמת החיים.
אם לא תמצא תחומי עניין עם חופש התנועה של הרכב, כנראה שדירה לא תשפר את ההרגשה שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
B התייעצות בנושא קופות גמל וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
D התייעצות בנושא בחירת קרן פנסיה לצעיר צרכנות פיננסית 0
א התייעצות בנושא פינוי, ותשלום בעת חתימת חוזה נדל"ן 8
ה התייעצות בנושא דמי ניהול שוק ההון 2
נ התייעצות בנושא השקעה נדל"ן 24
Lio התייעצות בנושא מרכיב האג"ח בתיק 50-50 שוק ההון 16
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back