• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות בנושא השקעה

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,174
שלום לכולם,

אחותי מחפשת להשקיע סכום נאה, ובין היתר בוחנת שתי חלופות שאפרט כאן. אשמח לדעתכם המלומדת והמנוסה.

1. קניית משרד של 55 מ"ר בכפר סבא בפרוייקט חדש (כרגע בשלב היתרי הבניה). אני מודע לעניין העלויות כשאין שוכר, ארנונה וכו'. מדובר באזור משרדים חדש שיוקם ובעתיד תיבנה באזור גם תחנת רכבת. המשווקים מציגים תשואה של 9.5%. אני מוטרד מהצפה של משרדים קטנים ומקושי למצוא שוכר, במקרים כאלה התזרים גם יכול להיות שלילי.
מישהו מכיר את הפרוייקט או מעורה במה שקורה בכפר סבא? יודעים להגיד עד כמה באמת יש שם ביקוש למשרדים קטנים, והאם התשואה הזו היא ריאלית?

2. השקעה דרך חברה מתווכת ישראלית בבית אבות סיעודי ללוקים בדמנציה בצפון אנגליה. זו רשת שיש לה מספר בתי אבות פעילים כבר באזור ליברפול, מנצ'סטר וכו'. המודל הוא שקונים יחידת דיור מבית האבות, ובו זמנית חותמים על חוזה החכרה של היחידה לבית האבות תמורת 10% שכ"ד שנתי. הוצאות תחזוקה - על בית האבות. הסכום משולם בין אם מצאו או לא מצאו דייר. מכירה במידה ורוצים לסגור את ההשקעה - יש תחנות יציאה בחוזה, אחרי 10 ו-15 שנים, בהם בית האבות מתחייב לקנות חזרה את היחידה במחיר מסוים (למשל, אחרי עשר שנים יקנה חזרה ב120% ממחיר הרכישה כעת).
אני אוהב את ההשקעה הזו כי נראה שזה מוצר שיש לו ביקוש קשיח, אוכלוסיית הקשישים באנגליה רק תלך ותגדל, וזו מדינה שדואגת לזקניה.
מה שאני לא אוהב בהשקעה - התשואה נראית לי too good to be true. למה החברה הזו צריכה לשלם לחברה ישראלית שתחפש משקיעים קטנים בישראל? אם הכל כל כך ורוד, למה הם לא פונים לגוף מוסדי באנגליה ומגייסים או מנפיקים אג"ח ב3%? @רוני יצא לך לשמוע על פרוייקטים כאלה? מתעסק בהם? לכאורה, התשואה פה היא כמעט כפולה מהכנסות משכירות על דירת מגורים באותם איזורים. כמו כן, אם תוכל להפנות אותי לפורומים של משקיעי נדל"ן מקומיים בצפון אנגליה כדי שאוכל להתייעץ גם איתם אם הם מכירים את הפרוייקט, אשמח.

הרכישה, אם תיעשה, היא ללא מימון, כך שאין יתרון לארץ מבחינת הנוחות לקבל הלוואה.

1. לא מכיר את הפרויקט הזה אבל אני לא מכיר תשואות כאלו בארץ בימים אלו. אני כרגע זורק סתם בלי לראות את הנתונים אבל נראה לי שאתה בקלות יכול לחתוך את התשואה ה״מובטחת״ בחצי.
אולי תעלה קצת יותר פרטים על העיסקה ואפשר יהיה לפחות להצביע על הנקודות החלשות בה.

בנוגע ל2 אין לי מושג.
השאלה שעולה לי בעיקר היא למה הכיוון הוא הרפתקאות נדל״ן בחו״ל (ובארץ)? היא מבינה בתחום? אם לא אז אני חושב שעדיף להימנע...

בהצלחה!

לא מכיר את הפרויקט הזה אבל אני לא מכיר תשואות כאלו בארץ בימים אלו.
איזה נתונים חסרים לך? זו התשואה בהנחה שיש שוכר. ברור שמזה צריך לקזז. תשואות על נדל"ן מסחרי הן גבוהות, ופה מחיר הקניה נמוך כי הפרוייקט עוד לא בנוי.

השאלה שעולה לי בעיקר היא למה הכיוון הוא הרפתקאות נדל״ן בחו״ל (ובארץ)? היא מבינה בתחום? אם לא אז אני חושב שעדיף להימנע...
"עזוב אותך, בורסה זה למשוגעים ומהמרים או כאלה שממש מבינים בזה!"
ועכשיו ברצינות: הכיוון הוא הגדלת התשואה ויצירת תזרים מהשקעה. לא חושב שיש מי שמבין בתחום לפני ההשקעה הראשונה שלו, זה נכון לנדל"ן וזה נכון גם לVTI+VXUS. מתוך הבנה שאין נסיון, הגיע הפוסט הזה במטרה להיעזר בנסיון של המשקיעים כאן.
תודה, אקרא!

איזה נתונים חסרים לך?
מי הקבלן, מה המפרט, מתי מסיימים את הפרויקט, איזה אזור, מה המטרז׳, מה המחיר, כמה משלמים מראש ומתי בדיוק, איזה איחור מותר במסירה ע״פ החוזה...

זו התשואה בהנחה שיש שוכר. ברור שמזה צריך לקזז.
נתון חסר משמעות. התשואה היא אחרי הקיזוזים ועלולים להיות המון...

לדעתי האישית להשקיע בשוק ההון בצורה סבירה+ בלי ניסיון זה די פשוט. בנדל״ן הרבה הרבה פחות...

מי הקבלן, מה המפרט, מתי מסיימים את הפרויקט, איזה אזור, מה המטרז׳, מה המחיר, כמה משלמים מראש ומתי בדיוק, איזה איחור מותר במסירה ע״פ החוזה...
אשאל. או יותר טוב מזה, אצרף אותה לפורום D:

לדעתי האישית להשקיע בשוק ההון בצורה סבירה+ בלי ניסיון זה די פשוט. בנדל״ן הרבה הרבה פחות...
אני חושב שלעשות עסקה כזו כמו בתי האבות באנגליה דרך חברה מתווכת ישראלית היא לא יותר מסובכת מלפתוח קופת גמל להשקעה או פוליסת חסכון. אם אתה חושב ש15% מהאנשים שיש להם מוצר כזה שהסוכן מכר להם יודעים איך זה עובד אתה אופטימי. העיקר שנכנס כסף...

יש לקחת בחשבון שזה עלול להיות הרבה עבודה ולא פסיבי כמו שנדמה.
לא רק שזו יכולה להיות הרבה עבודה, אלא גם חוסר ידע/הבנה/מקצועיות בניהול נכס (דוגמת מציאת שוכרים, תיקונים וכו') עלול להוביל להוצאות מיותרות שעלולות לנגוס משמעותית בתשואה נטו.

@רוני יצא לך לשמוע על פרוייקטים כאלה?

היי
אני אתחיל בכך שתשואה גבוה היא סיכון גבוה יותר,
לגבי השקעה במשרד חדש בבניה, התשואה היא ספקולציה,
אתה צודק לגבי הסיכון של עודף היצע, קשה לי להגיב ללא לימוד של ההשקעה, בגדול היא צריכה לקחת
בחשבון מס הכנסה מינימלי בשיעור של 31% ומעלה, בהתאם למס השולי של שכר העבודה.

לגבי השקעה בבית אבות באנגליה, אני מכיר את התחום, אני מצרף כאן לינק לפוסט שכתבתי בנושא.
https://www.facebook.com/familyexitil/posts/2336587216618508?__tn__=K-R

בכל מקרה אם אחותך מתעקשת על השקעות אלו, הייתי ממליץ לה לא להשקיע יותר מ 10% עד 15%
מההון העומד לרשותה.

אתה יכול להעביר לאחותך טיפ קטן ממני, הנכסים הקטנים הסולידיים, עם תשואות נאות משכירות,
לאורך זמן מייצרים עליית ערך ועלייה של השכירות, עם וודאות גבוהה בקבלת השכירות החודשית,
עדיף לפעול בזהירות וסובלנות. :)

נערך לאחרונה ב:
גבי השקעה בבית אבות באנגליה, אני מכיר את התחום, אני מצרף כאן לינק לפוסט שכתבתי בנושא.
https://www.facebook.com/familyexitil/posts/2336587216618508?__tn__=K-R
פוסט מצוין. תודה. אהבתי את ההשוואה (הנכונה) שעשית לשוק ההון, זה בעצם לתת הלוואה ליזם כאשר החוב מגובה בנכס נדל"ן לא סחיר והחברה לא מדורגת.

השאלה אם 10% לא מפצה על הסיכונים האלה, וזה כבר עניין אישי כנראה. בכל מקרה היא לא מתכננת לשים שם את כל (או רוב) כספה.

תוודא שהיא שמה רק את החלק שלא אכפת לה לאבד לחלוטין.
זו הגזמה בעיניי. יש פה תוחלת רווח חיובית, גם אם זה ברמת של ג'אנק בונד. זה לא כמו לזרוק כסף לפח ברחוב.
אבל כן, היא מראש מתכננת לשים שם פלח מהתיק שהיא תוכל לחיות גם אם הוא יאבד (וזה מאוד שונה מלא אכפת לה לאבד אותו)

זו הגזמה בעיניי. יש פה תוחלת רווח חיובית, גם אם זה ברמת של ג'אנק בונד. זה לא כמו לזרוק כסף לפח ברחוב.
אבל כן, היא מראש מתכננת לשים שם פלח מהתיק שהיא תוכל לחיות גם אם הוא יאבד (וזה מאוד שונה מלא אכפת לה לאבד אותו)
לא חושב שזאת הגזמה.
כשיש ספק הייתי מקשיב לאנשים החכמים שהגיבו פה.
תראה את עוגנת הנפש שאנשים חוו בשרשור על הגשמה, זה לא שונה ואפילו יותר מסוכן.

לא חושב שזאת הגזמה.
כשיש ספק הייתי מקשיב לאנשים החכמים שהגיבו פה.
תראה את עוגנת הנפש שאנשים חוו בשרשור על הגשמה, זה לא שונה ואפילו יותר מסוכן.
טוב. זו לא הגזמה. זה בדיוק כמו לשרוף את הכסף עם מצית. אין אפילו סיכוי של 0.001% שזו לא הונאה.

זה בדיוק כמו לשרוף את הכסף עם מצית
צריך לוודא שהמצית עובדת לפני שאתה מצית את הכסף
אולי תתעמק על זה?
לחקור למי אתה מגיש את השטרות שלך (או אחרים)
תנאי העיסקה לא רלוונטים אם מישהו מהצד שהשני ידאג\ירצה לא לכבד אותם

טוב. זו לא הגזמה. זה בדיוק כמו לשרוף את הכסף עם מצית. אין אפילו סיכוי של 0.001% שזו לא הונאה.
למה אתה חושב שיש תוחלת רווח חיובית? איך אתה יודע שיהיה לך עם מי לדבר אחרי 5 שנים, כשאף אחד כבר לא עונה למיילים ולטלפונים ובמקום בניין חדיש לקשישים יש שדה ריק עם גדר מסביב?
אני לא אומר שהכסף יעלם בוודאות, אלא שהיא לא צריכה לשים בזה כסף שלא אכפת לה לאבד. לכל אחד יש סכום כסף שאם הוא יאבד אותו, הוא ישכח מזה די מהר כי אין לזה שום השלכה על החיים בפועל. כסף ששמתי בביטקוין היה כזה - כסף למשחקים, כסף שאם יעלם זה לא יהיה שונה במיוחד מכסף שמוציאים על טיול מהנה או טיול בקאזינו. אתה מוסר פה כסף לאדם\חברה שאתה לא מכיר, עם הבטחה שהוא יחזיר לך את הכסף (עוד כמה, 10 שנים?), כאשר בנתיים הוא ״משלם לך ריבית״ מהכסף של עצמך, והעסקה הנפלאה הזאת כל כך לא אטרקטיבית לכלל אוכלוסית אנגליה שהוא צריך לחפש פראיירים משקיעים ברחבי ישראל?
לא לשים את כל הכסף בהשקעה הנפלאה הזאת זה באמת ניהול סיכונים מופתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
B התייעצות בנושא קופות גמל וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
D התייעצות בנושא בחירת קרן פנסיה לצעיר צרכנות פיננסית 0
א התייעצות בנושא פינוי, ותשלום בעת חתימת חוזה נדל"ן 8
ה התייעצות בנושא דמי ניהול שוק ההון 2
T התייעצות בנושא מגורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
Lio התייעצות בנושא מרכיב האג"ח בתיק 50-50 שוק ההון 16
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back