• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות בנוגע לפיתוח מוצר

kongi

משתמש רגיל
דירוג
668
שלום,

יחסית ותיק פה בפורום והייתי שמח להתייעצות.
אני סטודנט להנדסה באחת מהאוניברסיטאות הגדולות במהלך תואר שני.
מרגיש לי שחופש אקדמאי לא באמת קיים ובפועל נדרש לבחור פרוייקטים מתוך דברים קיימים שקיבלו מימון כזה או אחר.
חשוב לציין שהפרוייקטים שכרגע ראיתי מעניינים אבל חשוב לי גם האימפקט של אותו פרוייקט לאורך זמן ולא רק למצוא את המשרה הבאה שלי.
אם אני רוצה למצוא עבודה לא באוניברסיטה לדעתי אני יכול להתקבל לתחום שאני רוצה עם השקעה של לא יותר משנה - מצד שני בעבודה בתור שכיר מוותרים על זכויות במוצרים אותם מפתחים ואני לא אוהב את זה , נראה לי הזוי לשלם מחיר כל כך גבוה על ביטחון כלכלי אבל אולי אני מפספס משהו.
הייתי שמח לבחור תזה ישירות בטכנולוגיה בה ארצה לעסוק אבל לדעתי אין תזות בדיוק בזה (כרגע בתהליך בדיקה).
במצב כזה האקדמיה ותואר שני מהווים הכשרה לתעשייה כדי להיות שכיר בדר"כ כאשר עבור אותה הכשרה מקבלים שכר יחסית נמוך.
לדעתי בסופו של דבר אבחר תזה בנושא שיתן לי התנסות בכלים שגם ככה אצטרך להשתמש בהם במקביל לחיפוש הכנסה כלשהי שתיהיה רלוונטית לאחר סיום התזה במשרה חלקית או שתהפוך למשרה חלקית במקביל לפיתוח הנושא עליו אני חושב כרגע או נושא אחר.

אשמח לשמוע דעות איך הייתם פועלים במצב בו אתם רוצים לפתח מוצר מצד אחד ולא רוצים לקחת את הסיכונים מצד שני.

נערך לאחרונה ב:
הפוסט שלך דורש חידוד לדעתי. הסיפור לא קוהרנטי.
אולי יעזור אם תעשה רשימת תפקידים שאתה שוקל (לדוג' לעבוד כיזם המחפש רעיון במקביל לעבודה כשכיר), יתרונות וחסרונות, ותעדוף של מערכת השיקולים שלך?

שחופש אקדמאי לא באמת קיים ובפועל נדרש לבחור פרוייקטים מתוך דברים קיימים שקיבלו מימון כזה או אחר
זה נכון לכל מחקר / משרת שכיר.

נשאר רק יזמות (שגם עובר מסננת מימון חיצוני, אך לא ברשימה קיימת כבר). על אף ששכיר, עם ניסיון ובחברה טובה, גם יכול לעבוד על פרוייקטים שאינם מתוך דברים קיימים (רק שיום אחרי שהדבר לא היה קיים, יש שנים שבהם הדבר כן קיים ועדיין עובדים עליו).

בעבודה בתור שכיר מוותרים על זכויות במוצרים אותם מפתחים ואני לא אוהב את זה , נראה לי הזוי לשלם מחיר כל כך גבוה על ביטחון כלכלי אבל אולי אני מפספס משהו
שכיר לא מוותר על זכויות, הוא מחליף "מניות" (כלומר זכויות בסיכון) במזומן.

כמה אחוז אתה רוצה להיות שווה מהמוצר שאתה מפתח? לפי שאלה זו תוכל לצמצם את האפשרויות הרלוונטיות בשוק מבחינת גודל חברה, ותפקידך בכח. נניח אם אתה מעוניין ביותר מ-5% עלייך לכוון ל-C level, או אולי רק לאחד המייסדים.

רוצים לפתח מוצר מצד אחד ולא רוצים לקחת את הסיכונים מצד שני.
אם אתה לא רוצה לקחת סיכון, תיקח משכורת - זה הכי בטוח/יציב/צפוי תזרימי.
מה הכוונה ב"לפתח מוצר" ואיך זה לא פוגש עבודה כשכיר?

הפוסט שלך דורש חידוד לדעתי. הסיפור לא קוהרנטי.
אולי יעזור אם תעשה רשימת תפקידים שאתה שוקל (לדוג' לעבוד כיזם המחפש רעיון במקביל לעבודה כשכיר), יתרונות וחסרונות, ותעדוף של מערכת השיקולים שלך?
יכול להיות ערבבתי 2 נושאים.
נושא ראשון מדבר על השאלה אותה שאלתי בסוף.
איך לפתח מוצר בלי לקחת סיכון כלכלי משמעותי.
מה שחשבתי לעשות בהיבט הזה:
להרוויח שכר נמוך אשר מספק ביטחון כלכלי נניח 5000 שקל ובשאר הזמן לעבוד על פרוייקטים בסיכון גבוה.
האופציה הכי סבירה שחשבתי עליה זה כנראה להיות פרילנסר במשרה חלקית או למצוא תחום שמכניס מספיק במשרה חלקית כשכיר או השקעה שיכולה לתת את זה ובשאר הזמן לעבוד על אותם פרוייקטים.

הנושא השני שהיה בפוסט דיבר על האכזבה הנוכחית שלי מהתואר השני.
למעשה האקדמיה לוקחת סטודנטים ונותנת להם הכשרה עבור שכר נמוך או עבור כלום ומקבלת כוח אדם זול שמחוייב לקדם פרוייקטים עבור האוניברסיטה.
והאכזבה שלי הייתה שבפועל אתה לא יכול לבחור לחלוטין באיזה נושא תתעסק בו גם אם אותו נושא תורם מדעית ולא חוקרים אותו מספיק והוא רלוונטי , כלומר האקדמיה לא באמת מקדמת את המדע אלא מקדמת אינטרסים פנימיים אשר מוכתבים מראש על פי גורמי המימון השונים כאשר חלקם מקדמים את המדע ואם מישהו רוצה להיות חוקר אז עדיף לו למעשה להתרחק מהאקדמיה כי כדי לקדם אינטרסים של אנשים אחרים ניתן להיות שכיר בכל חברה, במובן הזה מערכת האינטרסים באקדמיה היא של אני אתן לך ואתה תיתן לי ומי שבעמדת כוח נחותה יותר נדרש להתפשר, אין פה מנגנונים שנועדו באמת להגן על חופש המחקר במובן הזה.
הכוונה במצב הזה עדיף לבחור תזה שתעזור לי באותם פרוייקטים שארצה להתעסק בהם בעתיד ואו תיתן לי כלים רלוונטים אליהם וכאמור אותם נושאים באמת יצרו אימפקט וגם תעזור לאוניברסיטה לקדם את הפרוייקטים אותם היא רוצה לקדם למרות שהייתי מעדיף במקום לבחור משהו שיצור גם ערך משמעותי למדע ולא רק ערך לגורם המממן.
כי תזה בנושא הספציפי אותו אני רוצה כנראה לא קיימת מתוך מבחר הפרוייקטים המוכנים שניתן לעשות, במובן הזה האקדמיה אולי מגנה על הסטודנט מטעויות אך מונעת את ההתפתחות שלו בניסיון של בחירת נושאים בצורה נכונה מתוך אוקיינוס מדעי.

זה נכון לכל מחקר / משרת שכיר.
כנראה הייתי תמים מידי שהאמנתי שיש דבר כזה חופש אקדמאי.

שכיר לא מוותר על זכויות, הוא מחליף "מניות" (כלומר זכויות בסיכון) במזומן.
זה נכון במובן מסויים , אבל התשלום שאותה חברה תיתן לך כשהוא ניתן במזומן כהגדרה הוא הרבה יותר נמוך אם החברה רווחית.
השאיפה של חברה זה לשלם לך לפי המחיר שהשוק משלם עבור הערך שאתה מספק לה ולא לפי הערך שהלקוח משלם.

כמה אחוז אתה רוצה להיות שווה מהמוצר שאתה מפתח? לפי שאלה זו תוכל לצמצם את האפשרויות הרלוונטיות בשוק מבחינת גודל חברה, ותפקידך בכח. נניח אם אתה מעוניין ביותר מ-5% עלייך לכוון ל-C level, או אולי רק לאחד המייסדים.
אם אתה לא רוצה לקחת סיכון, תיקח משכורת - זה הכי בטוח/יציב/צפוי תזרימי.
מה הכוונה ב"לפתח מוצר" ואיך זה לא פוגש עבודה כשכיר?
בהתאם לתרומה שלי להצלחת המוצר.
בחברה גדולה אתה יכול לתרום מאוד להצלחת המוצר הספציפי ולקבל מעט מאוד תמלוגים ממנו אם בכלל.
אני מעדיף לקבל משכורת מינימאלית ואת השאר לקבל בזכויות בהתאם לתרומה שלי.

נערך לאחרונה ב:
כנראה הייתי תמים מידי שהאמנתי שיש דבר כזה חופש אקדמאי.
התואר שני נועד ללמד אותך. הפרוייקט אמור לעניין את המנחה מספיק בשביל שהוא יהיה מעורב.
בד״כ יש לך עוד הרבה מה ללמוד ולבוס הפוטנצילי שלך לא מתאים גם להשקיע את הזמן ללמד אותך וגם לשלם לך על זה.
אם חושב שאתה יודע הכל אז אתה לא צריך תואר שני.

התואר שני נועד ללמד אותך. הפרוייקט אמור לעניין את המנחה מספיק בשביל שהוא יהיה מעורב.
בד״כ יש לך עוד הרבה מה ללמוד ולבוס הפוטנצילי שלך לא מתאים גם להשקיע את הזמן ללמד אותך וגם לשלם לך על זה.
אם חושב שאתה יודע הכל אז אתה לא צריך תואר שני.
אין דבר כזה לדעת הכל ,ברור לי שמעסיק בדר"כ לא ישלם לי כדי ללמוד וזאת אחת הביקורות שיש לי על עולם העבודה.
בכל מקרה אם מישהו לא לומד תוך כדי העבודה הוא יהיה לא רלוונטי.

איך לפתח מוצר בלי לקחת סיכון כלכלי משמעותי.
הדרך הכי רלוונטית לעשות את זה היא מאוד פשוטה והיא לקבל cashflow מספק תוך זמן מינימאלי ביחס להון העצמי או הזמן המושקע, נניח חודש, וזאת התשובה מבחינתי.

אפשר לנעול.

נערך לאחרונה ב:
והאכזבה שלי הייתה שבפועל אתה לא יכול לבחור לחלוטין באיזה נושא תתעסק בו גם אם אותו נושא תורם מדעית ולא חוקרים אותו מספיק והוא רלוונטי
יש מקום לדון בזה ברמת ראשי המעבדות / פוסט וכו'. אבל הקונטקסט שלך הוא תואר שני, ועם כל הכבוד סטודנט לתואר שני הוא פיון במחקר אקדמי.
האקדמיה נותנת לך מנחה והכשרה, בתמורה לכך שתקדם את הנושאים שתורמים למנחה.

שמעסיק בדר"כ לא ישלם לי כדי ללמוד וזאת אחת הביקורות שיש לי על עולם העבודה
לא בטוח שאני מסכים. אבל אולי אנחנו מדמיינים אחוז משרה שונה תחת ההגדרה "ישלם כדי ללמוד".
זה אינטרס של המעסיק שעובדיו יישארו בחוד החנית.
עם זאת לרוב סומכים על העובדים לקדם את הלמידה של עצמם, ולאו דווקא להישען על אחרים בחברה כמורים בתהליך (כמנחים כן, כלומר בהשקעת זמן מוגבלת של הסביבה).

יש מקום לדון בזה ברמת ראשי המעבדות / פוסט וכו'. אבל הקונטקסט שלך הוא תואר שני, ועם כל הכבוד סטודנט לתואר שני הוא פיון במחקר אקדמי.
האקדמיה נותנת לך מנחה והכשרה, בתמורה לכך שתקדם את הנושאים שתורמים למנחה.

לא בטוח שאני מסכים. אבל אולי אנחנו מדמיינים אחוז משרה שונה תחת ההגדרה "ישלם כדי ללמוד".
זה אינטרס של המעסיק שעובדיו יישארו בחוד החנית.
עם זאת לרוב סומכים על העובדים לקדם את הלמידה של עצמם, ולאו דווקא להישען על אחרים בחברה כמורים בתהליך (כמנחים כן, כלומר בהשקעת זמן מוגבלת של הסביבה).
תודה, רציתי להגיד שהבנתי שטעיתי.
הנושאים שהוצעו לי עומדים בכל מקרה בקריטריון המרכזי שלי שזה יביא לתרומה מסויימת לבעיות החשובות שיש היום ולא סתם יביא לי את העבודה הבאה ולכן בחרתי את אחד הנושאים ואני שלם איתו.
סתם הייתי נעול על נושא ובפועל הנושאים שהוצעו לי טובים יותר במובנים מסויימים ופחות טובים במובנים אחרים.
עדיין אני חושב שסטודנט שצריך להתעסק במחקר צריך לדעת לבצע את המחקר לבדו ובשביל זה הוא צריך להתנסות בבחירה של הנושא לבד אבל אולי ככה זה יהיה אינני יודע עדיין.

בנוגע ללשלם עבור ללמוד , מבחינו של המעסיק שתביא לו תפוקה במינימום זמן , אם אפשר שלא תלמד בכלל מה טוב כי אז הוא משלם לך פחות כי ניתן להחליף אותך הרבה יותר בקלות. ברור שיש עלויות גיוס ולכן המעסיק מצפה שתלמד לבד אבל בתפוקה שלך כהגדרה נפגעת מתהליך של למידה.
בסוף אנחנו דיי מסכימים בעניין הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
R התייעצות בנוגע לליווי עיסקי לרעיון וייצוג בניהול מו"מ אוף טופיק 3
A התייעצות בנוגע להעברת כספים ונ"ע מברוקר בישראל לברוקר בחו"ל שוק ההון 2
Y התייעצות בנוגע לשכר חודשי עבור מפתח תוכנה התפתחות אישית 9
משה התייעצות בנוגע לרילוקיישין לאירלנד אוף טופיק 11
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
F התייעצות בנוגע להחזר הלוואה מול חיסכון צרכנות פיננסית 4
E התייעצות בנוגע לפתיחת חשבון בנק בדואר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
B התייעצות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 10
Bjron Rangarson התייעצות בנוגע לקניית רכב מסוג ואן צרכנות פיננסית 2
T התייעצות בנוגע להשקעה/חיסכון לטווח קצר שוק ההון 10
S התייעצות בנוגע לביטוח בריאות לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
ח התייעצות בנוגע לשינוי תפקיד בהייטק התפתחות אישית 1
R התייעצות בנוגע לפנסיה שוק ההון 7
Z התייעצות בנוגע לתמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 19
oz1987 התייעצות בנוגע לחשבון בנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S התייעצות בנוגע לקרן השתלמות שוק ההון 5
משה התייעצות בנוגע לפנסייה וקרן השתלמות שוק ההון 7
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8