• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התחשבות בחסכונות הפנסיונים

מיכאל

משתמש רגיל
דירוג
38
שלום,
האם ניתן להתחשב בחסכונות הפנסיונים : הסכומים שהצטברו בקרן הפנסייה, ביטוחי המנהלים וקופות הגמל, כחלק מהחיסכון המיועד לפרישה מוקדמת? האם כספים אלו "נספרים" כחלק מכלל 3% ?
האם ניתן לבצע משיכה חלקית מכספים אלו?

תודה
מיכאל

מה שבקרן פנסיה ניתן למשוך מגיל 60 (פנסיה מוקדמת).
משיכה לפני רק בתנאים שעדיף לא להגיע אליהם.
אפשר למשוך בכל מקרה ולשלם 35% קנס.
אז אני לא יודע בן כמה אתה, אבל אני מתייחס לזה נכון להיום, כ"נרות חנוכה"... אני גם לא יודע כמה פעמים יעלה גיל הפנסיה עד שאגיע ל-67 (הגיל כיום).

שלום,
האם ניתן להתחשב בחסכונות הפנסיונים : הסכומים שהצטברו בקרן הפנסייה, ביטוחי המנהלים וקופות הגמל, כחלק מהחיסכון המיועד לפרישה מוקדמת? האם כספים אלו "נספרים" כחלק מכלל 3% ?
האם ניתן לבצע משיכה חלקית מכספים אלו?

תודה
מיכאל

בוודאי שכן
קהש ניתן למשוך אחרי 6 שנים ללא מס, מומלץ לא לבזבז קהש על צריכה, אלא להשקעה אחרת או לצמצום משכנתא, תלוי בריבית
פיצווים - חלק ניתן למשוך לפני 60 פטור ממס, בעזיבת עבודה
השאר - רק מגיל 60 פטור ממס כתלות במינ' קצבה ותקרה וכו
זה חלק חשוב מההשקעות והשווי שלך

עבור קופת גמל:
משרד האוצר מאפשר לעמיתים שנקלעו למצוקה בשל עילות סוציאליות מיוחדות לבצע משיכת כספים ללא ניכוי מס כלל.

מיעוט הכנסות של העמית ובן/בת זוגו: תחת עילה זו מתאפשר לעמית שהכנסתו והכנסת בן/בת זוגו בחודש מסוים היתה נמוכה מתקרת שכר המינימום, כלומר - 4,300 שקל נכון ל־2013, למשוך ללא מס את סכום ההפרש בין הכנסת העמית ובן/בת זוגו לתקרת שכר המינימום. לדוגמה, אם הכנסת העמית עמדה על 3,000 שקל בחודש, הוא יהיה רשאי למשוך 1,300 שקל ללא מס. אם לעמית יש ילד קטין, אזי תקרת שכר המינימום לעניין זה תוכפל ותעמוד על 8,600 שקל. כך, בהמשך לדוגמה הקודמת, אם יש לעמית ילד קטין, אזי הוא יוכל למשוך 5,600 שקל ללא מס.

שאלה
יש בכלל איזה טעם בביטוחי מנהלים?
יש לי סכום מסוים בביטוח מנהלים מעבודה קודמת.
דיברתי עם מיטב דש לגבי פתיחת חשבון עצמאי ובאותה הזדמנות הציעו לי משהו שהם קוראים לו פרוגמל מנהלים.
מישהו שמע?
https://www.meitavdash.co.il/?catid={3D9870F2-0E46-42D2-A9D8-1D91D0A62D98}

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B פיזור עולמי עם התחשבות בסדר הגיאופוליטי שוק ההון 15
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
ל הקצאת נכסים - התחשבות בקופת הגמל הפנסיונית שוק ההון 6
S התחשבות במדרגות מס הכנסה לצורך אופטימיזציית מס מיסים 14
S התחשבות בפנסיה בפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
F התחשבות במינוף בחישוב סכום היעד לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
ק בנית תיק השקעות תוך התחשבות במיסים שוק ההון 1
ב חישוב זמן/סכום עבור פרישה - התחשבות במס פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
פסיוני התחשבות בנקודות זיכוי vs ניכוי מס במקור צרכנות פיננסית 1
amikal רווח ריאלי (עם התחשבות באינפלציה) בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון מיסים 14
bobby תיק השקעות (כולל התחשבות בפנסיה ובקרה"ש) שוק ההון 16
מ חישוב מס רווחי הון - התחשבות בעמלות שוק ההון 5
A מקסום סך סכום דמי אבטלה תוך התחשבות במיסוי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Henchman34 האם חייבים סוכן בחסכונות מעסיק (פנסיה, גמל, קרן השתלמות)? צרכנות פיננסית 18
T בחירה במסלול דומה בטרייד למסלולים הפנסיונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N התלבטות בנוגע למסלולי השקעה בכל המוצרים הפנסיונים ומעבר לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A 41 אחוז חיסכון חודשי אוטמטי בביטוחים הפנסיונים?? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה