• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות בסביבת ריבית נמוכה

ITS

משתמש רגיל
דירוג
360
שלום,

הייתי שמח לשמוע אילו השקעות הופכות לאטרקטיביות לדעתכם/ן עקב סביבת ריבית נמוכה.

אני אנצל את השרשור כדי לדבר על שיחה שהייתה לי היום עם גיסי.
הבחור חי בצרפת ועובד כרופא. בשנים האחרונות הוא רכש כמה וכמה נכסי נדלן. השוס הגדול של ההשקעות שלו הוא שהוא לוקח מינוף של 90% (מינוף גבוה ומסוכן כמובן שלא ממליץ) בריבית קבועה של אחוז! הוא קונה דירות במיקומים טובים במרכז העיר (הוא חי בעיר גדולה ומוכרת) הוא מרוויח מדמי השכירות 5% תשואה.
בואו נהפוך את זה למספרים.
שווי נכסים - 100 ש"ח
הון עצמי - 10 שקל
עלות ריבית - שקל :)
תקבולי שכירות (אחרי הוצאות) 5 שקלים
רווח שנתי - 4 שקלים
תשואה על ההון המושקע- 40%!
קאש און קאש - נמוך מאוד
עזבו שהוא לא ממש מבין את הסיכונים ולוקח משכנתאות של 100% משווי הנכס בריבית שציינתי מעלה. בגלל שהוא רופא ומרוויח לא מעט הוא מקבל כרטיס די חופשי לקחת עוד ועוד ההלוואות כאלה.
@ITS אולי תהפוך לרופא תעבור למדינה באיחוד ותהנה מאופציות המימון שם :)

הבחור חי בצרפת ועובד כרופא. בשנים האחרונות הוא רכש כמה וכמה נכסי נדלן. השוס הגדול של ההשקעות שלו הוא שהוא לוקח מינוף של 90% (מינוף גבוה ומסוכן כמובן שלא ממליץ) בריבית קבועה של אחוז! הוא קונה דירות במיקומים טובים במרכז העיר (הוא חי בעיר גדולה ומוכרת) הוא מרוויח מדמי השכירות 5% תשואה.
שווי נכסים - 100 ש"ח
הון עצמי - 10 שקל
רווח שנתי - 4 שקלים
קאש און קאש - נמוך מאוד
עזבו שהוא לא ממש מבין את הסיכונים ולוקח משכנתאות של 100% משווי הנכס בריבית שציינתי מעלה. בגלל שהוא רופא ומרוויח לא מעט הוא מקבל כרטיס די חופשי לקחת עוד ועוד ההלוואות כאלה.

מנסה לחשוב בקול רם על סיכונים אפשריים. אשמח לתיקונים.
  1. אין לו חודשים "ריקים".
  2. משלמים דמי שכירות בזמן.
  3. הוצאות האחזקה נמוכות.
  4. העלות האלטרנטיבית של ניהול הנכס נמוכה מכמה שהוא מרוויח. שעת עבודה של ניהול דירה נמוכה משמעותית משעה בה רופא מקבל לקוחות.
  5. הריבית לא תעלה. ייתכן כי בעתיד הריבית תעלה ואז הרופא לא יוכל לעמוד בהחזרים על סמך דמי השכירות. במקרה כזה עליו יהיה להביא הון מבחוץ / למכור את הבית. גם אם ימכור, עדיין אמור להישאר ברווח על התקופה בה הריבית הייתה נמוכה.

שווי נכסים - 100 ש"ח
הון עצמי - 10 שקל
רווח שנתי - 4 שקלים
קאש און קאש - נמוך מאוד
ראית the big short? שמעת על משבר הדיור של 2008? זה נשמע אותו דבר רק עם רופא במקום עם חשפניות.

ראית the big short? שמעת על משבר הדיור של 2008? זה נשמע אותו דבר רק עם רופא במקום עם חשפניות.
תגובה לפנתאון, אהבתי.
ואחלה סרט אגב - ממליץ.

יש חסרונות לכסף "זול מידי" והזחיחות תמיד מתפוצצת בסוף.

• אהבתי
Reactions: ITS

אין היום יותר רגולציה בנושאי מינופים וכו.. ביחס למה שהיה אז?

אין היום יותר רגולציה בנושאי מינופים וכו.. ביחס למה שהיה אז?
אמורה להיות, אבל לפחות מהתיאור נשמע שקרוב המשפחה שלו נמצא במינוף של מאות אחוזים (אולי אלפי?) ומסתמך על שכירות וריבית נמוכה.

אמורה להיות, אבל לפחות מהתיאור נשמע שקרוב המשפחה שלו נמצא במינוף של מאות אחוזים (אולי אלפי?) ומסתמך על שכירות וריבית נמוכה.

אולי כבר יש לו כמה נכסים ויש לו הון צבור ומושקע בנכסים אחרים או הון נזיל שממושכן כנגד המינוף הזה
דירות באירופה לא ממש יקרות (עד כמה שאני יודע) זה לא כמו פה שכל דירה להשקעה במרכז עיר מרכזית נמדד במליונים ובמשכנתא של 2,3,4 מליון..
יש מצב שיש לו הון שמושקע בנכסים יחסית סולדים שעדיין מניבים מעל 1% לשנה

או שאולי אין יותר רגולציה ממה שהיה אז..

קצת קשה לדעת תאמת בלי כל הפרטים באופן מוחלט על פניו זה באמת נשמע בועתי אם יותר מידי אנשים גם בלי גב כלכלי יתחילו לעשות את זה..

מנסה לחשוב בקול רם על סיכונים אפשריים. אשמח לתיקונים.
  1. אין לו חודשים "ריקים".
  2. משלמים דמי שכירות בזמן.
  3. הוצאות האחזקה נמוכות.
  4. העלות האלטרנטיבית של ניהול הנכס נמוכה מכמה שהוא מרוויח. שעת עבודה של ניהול דירה נמוכה משמעותית משעה בה רופא מקבל לקוחות.
  5. הריבית לא תעלה. ייתכן כי בעתיד הריבית תעלה ואז הרופא לא יוכל לעמוד בהחזרים על סמך דמי השכירות. במקרה כזה עליו יהיה להביא הון מבחוץ / למכור את הבית. גם אם ימכור, עדיין אמור להישאר ברווח על התקופה בה הריבית הייתה נמוכה.

4. לא נכון
5. הריבית קבועה

סיכונים אחרים שלא ציינת ורלוונטים מאוד להשקעות שלו-
1. מינוף גבוה מאוד שבין היתר גורם לכך שלא יהיה מרווח מספק בין תשואת השכירות להחזרי הקרן והריבית על ההלוואה.
2. לפי הדוגמא שלו אפשר להבין שיש המון כסף זול בשוק מה שגורם לעודף ביקוש לנדלן ולהעלאת מחירים (אולי אפילו בועה אין לי דרך לקבוע). כשהריבית תעלה הוא יכול לחטוף מכה חזקה מכל הבחינות (שוכרים,שווי דירה) וזה למרות שההלוואות שלו קבועות
3. פיזור גאוגרפי לא קיים - הגיס משקיע רק באיזור אחד בצרפת.
4. פיזור לסקטורים - מעבר לעניין הגאוגרפי הבחור שם את כל הביצים בסל הנדל"ן.

אחרי כל הנאמר מעלה עדיין בעיניים שלי בלבד בהינתן שמדובר באדם אמיד עם הכנסות גבוהות התשואה מתואמת סיכון מאוד מעניינת. יש לזכור שהוא גם חשוף לעליית מחירי נדלן (או לירידה חלילה) שעקב המינוף יכולה להגדיל את הרווחים באחוזים רבים.

נערך לאחרונה ב:
שווי נכסים - 100 ש"ח
הון עצמי - 10 שקל
רווח שנתי - 4 שקלים
קאש און קאש - נמוך מאוד
אז בקצרה אתה אומר שבסביבת ריבית נמוכה, השקעה ממונפת מאוד בנדל"ן (בחו"ל) היא אטרקטיבית...?

אז בקצרה אתה אומר שבסביבת ריבית נמוכה, השקעה ממונפת מאוד בנדל"ן (בחו"ל) היא אטרקטיבית...?
אני אומר שלדעתי ההשקעה שהצגתי עם הפרמטרים הנתונים ניראת לי השקעה מעניינת בהסתכלות של תשואה אל מול סיכון. אטרקטיביות ההשקעה תלויה ברצונות פלוני ובמאפייניו אני לא יועץ ובטח שלא מייעץ או ממליץ בעניין.
@אורי ג. האם ההשקעה המוצגת נשמעת לך מעניינת ביחס לאלטרנטיבות (קרנות ריט בעיקר) אם הפרמטרים היחידים שמעניינים אותי הם תשואה אל מול מינוף?

@אורי ג. האם ההשקעה המוצגת נשמעת לך מעניינת ביחס לאלטרנטיבות (קרנות ריט בעיקר) אם הפרמטרים היחידים שמעניינים אותי הם תשואה אל מול מינוף?
אין מספיק מידע אבל מהכרותי הקטנה עם שוק הנדל"ן בצרפת:
1. ריבית המשכנתא היא לא 1%.
2. תשואות הנדלן הם לא 5%, אולי אולי כן בפריפריה הרחוקה וגם זה בטח שלא נטו.

אבל האם זה נשמע מעניין? על פניו כן. אם קיים הפרש של 4% + אפשרות מינוף של 90% זה יכול להניב תשואות מעולות.

אבל האם זה נשמע מעניין? על פניו כן. אם קיים הפרש של 4% + אפשרות מינוף של 90% זה יכול להניב תשואות מעולות.
או הפסדים איומים

לפי הנתונים שקיבלתי זהו לגמרי המצב. מדובר בעיר מאוד גדולה ומאוד מרכזית בצרפת. עלויות המימון מגוכחות. גם חבר טוב שגר בברלין ואין לו הון רב מקבל הצעות מימון עוד יותר נמוכות.
השאלה אם יש מצב להגיע לזה איכשהו דרך קרנות ריט (למינוף ולפער בין עלויות המינוף לתשואה).

או הפסדים איומים
זה נכון לגבי כל השקעה במיוחד בהשקעות ממונפות, הנחתי שזה מובן מאליו.
בברלין התשואות נמוכות מ3%, כנ"ל בפריז.
השאלה אם יש מצב להגיע לזה איכשהו דרך קרנות ריט (למינוף ולפער בין עלויות המינוף לתשואה).
סורי איני מבין דבר בריטים אירופיים.

זה נכון לגבי כל השקעה במיוחד בהשקעות ממונפות, הנחתי שזה מובן מאליו.
כן, זה מובן מאליו. לא ברור אם זה מובן מאליו לגיס של דניאל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8