• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה, וויכוח עם הבנק

• פותח הנושא OJD
  • פורסם בתאריך

OJD

משתמש רגיל
דירוג
129
בוקר טוב,

סבא הלך לעולמו בשיבה טובה והוריש סכום כסף ישירות לנין שלו, ילד קטן. הוא הורה שהכסף יופקד בחשבון בנק נפרד על שמו של הקטין בניהול הוריו עד שהילד יהיה בן 21.

הבנק על דעת עצמו סגר את החשבון בפיקדון ל-18 שנה (עם ריבית של %0.1 בשנה). אנחנו כמובן מעוניינים לחסוך בצורה שונה אך הבנק טוען כי 1) המחלקה המשפטית הורתה שהכסף יהיה סגור ובמבחינתם מדובר בפיקדון. 2) בחשבונות קטינים לא ניתן להשקיע בניירות ערך. אולי בקופת גמל. 3) שבירת הפיקדון לפני תום הזמן תעלה לנו קרוב ל-%20 בקנס יציאה מוקדמת.

נראה שהאפשרויות שלנו הן לפנות לבית משפט שיבהיר שבצוואה לא נכתב דבר על אופן החסיכון עבור הילד, או לפנות לנציג פניות ציבור של הבנק ולנסות לדבר על ליבו.

אם וכאשר נצליח לשבור את הפיקדון ולא ייאפשרו לנו לקנות ניירות ערך, אני מניח שקופת גמל להשקעה מחקה מדד היא האפשרות הגרועה פחות?

מה דעתכם?

תודה רבה

משהו שלא ברור לי - ממה שאני מכיר קנס יציאה מוקדמת על שבירת פקדון הוא בד"כ על הרווח שנצבר ולא על כל הקרן? אם כך, אז לא באמת "קנס" משמעותי. אם אני טועה והקנס הוא באמת על הקרן אז - 1. זה הזוי. 2. מה שאורי אמר...

שאתה צריך עו"ד.
אתה אכן צריך עו"ד אבל לבנק אין קייס אמיתי. הטענה שלו היא שחובתו להגן על הקטין. נשמע כמו תביעה פרוצדורלית בבית משפט לענייני משפחה בו תתבע לקבל יד חופשית בניהול עיסקי הקטין ואף אחד לא יתנגד. החיסרון הוא שיתכן שתצטרך להגיש דוחות על האופן בו אתה מנהל את כסכי הקטין.
* או שתבלע את הצפרדע או שתתיעץ עם עו"ד
* אם משהו יודע אך מוצאים עו"ד טוב - אני נפלתי על עו"ד ממש גרוע במקרה דומה.

• אהבתי
Reactions: OJD
אתה אכן צריך עו"ד אבל לבנק אין קייס אמיתי. הטענה שלו היא שחובתו להגן על הקטין. נשמע כמו תביעה פרוצדורלית בבית משפט לענייני משפחה בו תתבע לקבל יד חופשית בניהול עיסקי הקטין. החיסרון הוא שיתכן שתצטרך להגיש דוחות על האופן בו אתה מנהל את כסכי הקטין.
נכון אבל הבנק לא יכול להפעיל שיקול דעת, הוא חייב ללכת לפי מה שכתוב בצוואה, בשביל כסת"ח הוא חייב הנחיה מבית משפט.

• אהבתי
נכון אבל הבנק לא יכול להפעיל שיקול דעת, הוא חייב ללכת לפי מה שכתוב בצוואה, בשביל כסת"ח הוא חייב הנחיה מבית משפט.
ולכן הבנק הוא לא צד בעניין. התביעה היא לבית משפט לענייני משפחה.
רק אל תשכח לבקש מבית המשפט להורות שלא תגבה עמלת פרעון מוקדם

• אהבתי
בוקר טוב,

סבא הלך לעולמו בשיבה טובה והוריש סכום כסף ישירות לנין שלו, ילד קטן. הוא הורה שהכסף יופקד בחשבון בנק נפרד על שמו של הקטין בניהול הוריו עד שהילד יהיה בן 21.

הבנק על דעת עצמו סגר את החשבון בפיקדון ל-18 שנה (עם ריבית של %0.1 בשנה). אנחנו כמובן מעוניינים לחסוך בצורה שונה אך הבנק טוען כי 1) המחלקה המשפטית הורתה שהכסף יהיה סגור ובמבחינתם מדובר בפיקדון. 2) בחשבונות קטינים לא ניתן להשקיע בניירות ערך. אולי בקופת גמל. 3) שבירת הפיקדון לפני תום הזמן תעלה לנו קרוב ל-%20 בקנס יציאה מוקדמת.

נראה שהאפשרויות שלנו הן לפנות לבית משפט שיבהיר שבצוואה לא נכתב דבר על אופן החסיכון עבור הילד, או לפנות לנציג פניות ציבור של הבנק ולנסות לדבר על ליבו.

אם וכאשר נצליח לשבור את הפיקדון ולא ייאפשרו לנו לקנות ניירות ערך, אני מניח שקופת גמל להשקעה מחקה מדד היא האפשרות הגרועה פחות?

מה דעתכם?

תודה רבה
חבל שהסב לא קיבל ייעוץ טוב יותר כשערך את הצוואה.
במצב הנוכחי, נשמע שהבנק צודק. האינטרס שלו אינו למקסם תוחלת תשואה אלא למזער את הסיכון בתביעה של הקטין בעוד עשרות שנים, ולכן הבחירה שלו בפקדון מוצדקת (אפשר כמובן להתווכח על ניואנסים, אבל בעקרון אני מדבר על ההחלטה לבחור במינימום סיכון).
כדאי לך להתייעץ עם עורך דין שבקיא בתחום אם כדאי להגיש תביעה בבית המשפט לענייני משפחה. קשה לי להאמין שהבנק יתנגד לתביעה כזו כי ככל שהיא תתקבל הוא בעצם פועל לפי פסק דין. לשכנע את השופט עשוי להיות יותר קשה, אבל כאמור, כדאי לבדוק עם בעל מקצוע כי ייתכן שהמגמה היא לא להערים קשיים ולתת שיקול דעת גדול להורים גם כאשר לא ברורה עמדת המוריש ולא ברורים צרכי הקטין.
עריכה: אם לא היה ברור, אתה צריך עורך דין שמבין בבנקאות ועדיף מישהו שמכיר בקשות דומות, כי המקרה שלך די גנרי.

נערך לאחרונה ב:
העורך דין הוציא מכתב לבנק, נקווה שיזוזו.

להבנתי אפילו אם הבנק יסכים לפרוע את הפיקדון, כנראה לא יאפשרו להשקיע בניירות ערך בגלל מגבלות כלליות שקיימות על מסחר כזה בחשבונות קטין.

אומרים שאולי יסכימו להשקעה בקופת גמל. מה זה אומר במסגרת תיק ממוסה? זו פשוט קופת גמל הונית או לחילופין קופת גמל להשקעה? יש בשניהם מסלולים מנייתים מחקי מדד?
האם אפשר להנדס אותם ובכלל ללכת על קופת גמל IRA?
רעיונות אחרים?

תודה

איך אפשר לפרש את המשפט "בניהול הוריו" בצורה של "הבנק מחליט באופן ששולל מההורים פעולות אלא אם ישלמו קנס"?
תקרא את כל המשפט:
הוא הורה שהכסף יופקד בחשבון בנק נפרד על שמו של הקטין בניהול הוריו עד שהילד יהיה בן 21.
אפשר לפרש את זה שהכסף יופקד בחשבון בנק והניהול של החשבון (סוג של נאמנות) יהיה של הוריו.
בסוף מי שמפרש הוא בית המשפט, אם חלילה יווצר נזק כספי לקטין יכולים לתבוע את הבנק על זה שהוא לא מילא אחרי הצוואה, בנק והפקידים שעובדים בו קודם כל רוצים לשמור עת התחת של עצמם.
בגלל דברים כאלה חשוב לערוך צוואה מסודרת עם עו"ד.

• אהבתי
Reactions: YPV
איך אפשר לפרש את המשפט "בניהול הוריו" בצורה של "הבנק מחליט באופן ששולל מההורים פעולות אלא אם ישלמו קנס"?

למען ההבהרה זה לא ממש מה שהם אמרו.
ביקשנו לפרוע. הפקידה אמרה שיש קנס של %20. אמרנו אין מצב, היא הלכה למנהלת וחזרה עם תשובה שבעצם אי אפשר בכלל לפרוע בגלל הוראה של המחלקה המשפטית.

תקרא את כל המשפט:

יש עורך דין עכשיו על זה (לא שאני תופס מעורכי דין יותר מידי) אבל בשביל מי שמתעניין הניסוח המלא הוא: "נין או נינה שיהיו מתחת לגיל 21 שנים במועד העברת הכספים, לא יקבלו את כספם, אלא לאחר שימלאו להם 21 שנים ועד אז יימסר חלקם להוריהם ויופקדו על ידם בחשבון בנק נפרד ויועברו לנין או לנינה, במלאת להם 21 שנים תמימות".

האמת היא שלפי איך שאני קורא את זה בכלל לא היינו חייבים שהחשבון בנק הנפרד יהיה על שם הילד. יכל להיות סתם בחשבון נפרד על שמנו ואז היה נחסך הרבה טררם.

אומרים שאולי יסכימו להשקעה בקופת גמל. מה זה אומר במסגרת תיק ממוסה?

אודה לפידבק כאן. תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
הניסוח המלא הוא: "נין או נינה שיהיו מתחת לגיל 21 שנים במועד העברת הכספים, לא יקבלו את כספם, אלא לאחר שימלאו להם 21 שנים ועד אז יימסר חלקם להוריהם ויופקדו על ידם בחשבון בנק נפרד ויועברו לנין או לנינה, במלאת להם 21 שנים תמימות".
אני מסכים עם המסקנה שלך.
לא עו"ד, לא ממליץ ואין לי נסיון בדברים דומים.

נין או נינה שיהיו מתחת לגיל 21 שנים במועד העברת הכספים, לא יקבלו את כספם, אלא לאחר שימלאו להם 21 שנים
האם את הצוואה הסב כתב בעצמו או שהיא נוסחה על ידי עו"ד?

(למרות שבגלל הניסוח על דרך השלילה, וכתיבת הוראה במשפט אחד ארוך, למרות שנכון היה לפרק אותה ל 3-4 משפטים קצרים וברורים, אני מניח שנכתב על ידי עו"ד)

סתם מסקרנות נטו. כמה סביר שהבנק פשוט רוצה להשאיר את הכסף במקום הבטוח עבורו, ובכך "לשחק" עם הכסף במשך XX שנים?
הרי כולנו יודעים איך בנקים עובדים. הבנק אוהב כסף בטוח שהוא יכול ללוות למי שזקוק להלוואה ואת ההמשך אין צורך לפרט...
מה הסיכוי שסה"כ מדובר באינטרס של הבנק וממש לא חשש מתביעה עתידית של הנין?
הבנק די נהנה פה. 0.1% זה כלום. אבל מרוויח הוא מרוויח פי כמה וכמה רובינו יודעים על כמה % מדובר בהלוואות.

היא נוסחה על ידי עו"ד?

כן

כמה סביר שהבנק פשוט רוצה להשאיר את הכסף במקום הבטוח עבורו

אני מנחש שזה שילוב. לפעמים מדובר במעין רוח המפקד שמשפיעה על החלטות שיש להן הסבר מקצועי.

אבל כתבת שהסבא

נכון יש סתירה.
בהודעה האחרונה שלי מובא הציטוט המדוייק שממנו באמת אפשר אולי להסיק שבכלל אין צורך שהכסף יהיה בחשבון על שם הילד.

כמה סביר שהבנק פשוט רוצה להשאיר את הכסף במקום הבטוח עבורו, ובכך "לשחק" עם הכסף במשך XX שנים?
מ0-1 לפי הגדרות של סבירות מקורס הסתברות?

1.

אפרט: זו העבודה של הבנק. זה לא אומר דבר על החוקיות של זה.

יש חדש?
איך נגמר?
הזוי שהבנק מונע מלנתב את הכסף לאפיקים ורמות סיכון שאפשריות לכל אחד בחיסכון לכל ילד הלאומי

נראה לי שכבר יעצו לך כאן הכל,
מה שאני יכול להגיד לך, מהנסיון שלי, בכל הקשור לבנקים.
כל עוד זה בגבול ההגיון, הכל ניתן.
כל תירוץ שיתנו לך של ״אי אפשר, זה לא נותן, גם לא למנהל הכי גדול״ חרטאבונה.

הבנק כנראה נתפס למילים ״יופקדו על ידם בחשבון בנק״ ולא יושקעו , אם כי אני מסכים שהפרשנות של הבנק היא לא הפרשנות היחידה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה צרכנות פיננסית 8
BrightEyes השקעות בחשבון קטין בבנק צרכנות פיננסית 18
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Shamran88 אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים? שוק ההון 8
niceguy23 מיסוי ל non-resident תושב ישראל בחשבון השקעות אמריקאי? שוק ההון 1
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ITS השקעות ספקולטיביות - עדיף בIRA או בחשבון ממוסה? - אשמח לדעות שוק ההון 12
Mamaof תיק השקעות של אמי - יפוי כח או שותף בחשבון? שוק ההון 17
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
קורא הדוק האם יש מס כלשהו על יתרת מט"ח ששוכבת בחשבון השקעות של ברוקר ישראלי ? שוק ההון 5
מ ייפוי כוח בחשבון בבית השקעות צרכנות פיננסית 2
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה