1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעות בחו"ל - דרך קרן השתלמות IRA או דרך חשבון בברוקר זר?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י TalSO, ‏5/3/19.

1. TalSO

TalSO משתמש סולידי

אהלן.
    אני וזוגתי מתכוננים להתחיל לבנות לעצמנו תיק השקעות. הרעיון הוא חשיפה גבוהה יחסית למניות (בשלב ראשון - אזור ה-70% שיצטמצמו עם השנים), עוקב מדדים, ללא הטיית בית (כלומר - השקעות בכלל העולם, או עם הטייה מסוימת לארה"ב).
    בנוסף, לא חשוב לנו גידור מט"ח.
    עכשיו, ההתלבטות היא באיזו דרך בדיוק להשקיע את הכספים. מצד אחד, ברור שיש את יתרון הפטור ממס רווחי הון בקרן השתלמות IRA, ומצד שני - יש היגיון בקנייה דרך ברוקר זר (נניח אינטראקטיב), בזכות דמי הניהול הנמוכים. מה מההטבות יותר משמעותי, לדעתכם? מה לגבי דחיית אירוע המס בקרן השתלמות (כלומר, בהשקעות מעל למקסימום השנתי)?

בנוסף - מן הסתם, בהנתן שאין לנו עניין בגידור מט"ח, כנראה שעדיף לקנות תעודות זרות (כנראה שאיריות, ממה שקראתי בבלוג) ולא תעודות מקומיות (שוב, דמי ניהול נמוכים). האם אפשרי בכלל לעשות את זה במסגרת קרן השתלמות?

אשמח לקבל אינפוטים שיעזרו לי להכריע בין השיקולים השונים פה.

2. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

בשתיהן כמובן
    אם הקרן השתלמות זולה (בדמי ניהול) אז לפחות עד התיקרה, מעבר לתיקרה זה כבר שיקול מספרי לפי העובדות הידועות להיום והערכות לגביי העתיד (דמי ניהול, תשואה ממוצעת, גובה המס) והיתרה בחשבון ממוסה
    קרא עוד כאן:
    https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דחיית-מס-ע-י-הפקדה-לקרן-השתלמות-מעל-התקרה.1561/
    בנוסף יש לקחת בחשבון שיש לכם הפרשות פנסיוניות, חשוב לשמור על ההקצאות בהתחשב בכלל התיק
    בהנחה שמדובר ב IRA, אפשר לקנות הכל בקרן השתלמות עם הגבלות מעטות, לדוגמא מניה בודדת עד 10% מהתיק, קרנות על מדדים ניתן לרכוש ללא הגבלות כלשהן
    כמובן שתידרש המרת מט"ח משקלים, יש לבדוק את העלות

TalSO ו-nicepo1 אוהבים את זה.
  3. roneng

roneng משתמש בכיר

היו מספר דיונים בפורום שטענו שאם ההשקעה היא לזמן ארוך מספיק אז דמי הניהול שתשלם בקה"ש יגברו על הפטור ממס רווחי הון.
    זה נכון במיוחד אם מדובר בתיק שלא מתכוונים למשוך במכה אלא מושכים ממנו אחוז מסויים כל שנה למחייה (כי אז הזמן שמחזיקים את התיק גדל).
    אם אתה דוגל בהשקעות פאסיביות (כמו שהרבה בפורום עושים), ואתה קונה נייר במטרה לא למכור אותו עד אחרי הפרישה, אז בעצם גם בתיק ממוסה קיבלת בדיוק את אותה דחיית מס, רק בלי לשלם דמי ניהול לחברת הגמל.

TalSO אוהב/ת את זה.
  4. TalSO

TalSO משתמש סולידי

נשמע לי שזה מדבר על קרן מנוהלת, לא? כלומר ב-IRA אין ענייני תשואה ממוצעת וכו'. אני טועה?

נכון, אבל עדיין - מדי פעם צריך למכור דברים לצורך איזון התיק, או, כפי שקראתי בלא מעט פוסטים פה - במקרה בו שינויי חקיקה הופכים את הפוזיציה הספציפית ללא מתאימה (נניח... ביטול מס ירושה בארה"ב, שעשוי לגרום לי להעדיף חמכור את היחידות שלי בקרן האירית לטובת יחידות בקרן אמריקאית).

5. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

ברור שיש, בהתאם לאלוקציה שלך
    אם אתה מחזיק תיק מניות 100%, אתה מחשב תשואה "צפויה" לפי ההיסטוריה של אותו סוג נכס

בשלב הצבירה? אין שום צורך כזה

roneng אוהב/ת את זה.
  6. TalSO

TalSO משתמש סולידי

אבל אם אלה לא נתונים של קרן ההשתלמות, למה הם משפיעים על הבחירה בין השקעה דרך קרן ההשתלמות לבין השקעה דרך חשבון ממוסה?

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

כי אתה צריך להעריך את הרווח שלך ואת המס שאתה אמור\לא אמור לשלם
    ואז להשוות את זה עם הדמי ניהול שאתה "בטוח" תשלם בתיק הפטור
    כל זה לאורך של לפחות 30 שנה

TalSO אוהב/ת את זה.
  8. TalSO

TalSO משתמש סולידי

זה אכן נשמע סביר, אבל גם דורש המון ספקולציה.

9. roneng

roneng משתמש בכיר

נכון.
    אתה יכול לנתח גם מספר תרחישים - תרחיש אופטימי ותרחיש פסימי, וראות לפי זה אם יש בכלל טעם לנסות.

10. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

קח את הממוצע של ה 50 שנים האחרונות, תשים קצת "שוליים" ותפעל לפי זה
    ביצענו חישובים שבו צריך פחות מ 0.2% דמי ניהול בקרן השתלמות כדי שדמי הניהול לא יאכלו את הטבת המס לאורך עשרות שנים
    בהנחת תשואה של תיק מנייתי 5%-7% שנמכר בחלקים

TalSO אוהב/ת את זה.
  11. TalSO

TalSO משתמש סולידי

אחרי כמה חודשים, אני חוזר לנושא:
    אז אם אני מבין נכון, החסרונות של קה"ש IRA, ביחס לשימוש בחשבון ממוסה אצל IB (או משהו דומה) הם דמי הניהול ועלות ההמרה למט"ח (שזולה יותר כשעושים אותה ב-IB). נכון?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק מוגן מס (קרן השתלמות + קופת גמל) מול השקעות בחול פינת המשקיעים ‏26/2/18
realextate - השקעות בנדלן בחול ביחידות השקעה נמוכות- מה דעתכם? פינת המשקיעים ‏9/11/16
הכללת פנסיה, ביטוח מנהלים ודירה(+משכנתה) בתיק השקעות פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 23:51
VOO או CSPX לתיק השקעות חדש פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 09:19
הפניה לעמלות של תיקי השקעות פינת המשקיעים ‏12/8/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.