• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות אנרגיה ירוקה\סביבתיות, מה דעתכם ?

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,267
לאחרונה אני מתלבט האם לקנות קרן סל של השקעות אנרגיה ירוקה, אני רואה בזה פוטנציאל צמיחה מאוד גבוה לעתיד שבו משאבי הטבע מתדלדלים.
בנוסף על כך נתקלתי בכתבה על ביל גייטס שאמר שהוא הולך להכפיל את השקעותיו באנרגיה ירוקה
http://www.themarker.com/wallstreet/1.2669737
חשבתי על להשקיע בקרן הסל ICLN, אני גם מוצא את המחיר שלה זול יחסית ובנוסף יש חלוקת דיבידנדים רבעונית.

מעבר לכך האם אתם רואים איזשהו ערך מוסף להשקיע בקרנות סל מהסוג הנ"ל או חסרונות מסוג כלשהם ?

הבהרה: אני לא מבקש עצה או המלצה, רק את דעתכם האישית.

אני רואה בעובדה שביל גייטס מכפיל את ההשקעה שלו שם כחיסרון.
יש לו כסף לשרוף והוא כנראה יותר מעוניין לקדם אג'נדה כלשהי מאשר להרוויח כסף על ההון הקטן שהוא ישקיע שם.
מצד שני האימרה שלו כנראה תסחוף משקיעים קטנים להזרים לשם כספים (כמו שאתה חושב לעשות) וזה יוביל את המחירים שם לבועתיים.
עד כמה אתה חושב שאנרגיה ירוקה תצליח לבצע אקזיט בשנים הקרובות?
אנרגיה ירוקה קיימת כבר כמה עשרות שנים וזה עדיין לא תפס, למה שזה יתפוס דווקא עכשיו?
אנשים מדברים על משאבי טבע מתדלדלים גם כן כבר עשרות שנים ועדיין הייצור והצריכה שלהם גדלים, למה שזה ישתנה עכשיו?

אתה כמובן יכול לנחש שזה ישתלם עעכשיו ולהמר על זה אבל חשוב להבין שזו לא השקעה אלא הימור.

עד כמה אתה חושב שאנרגיה ירוקה תצליח לבצע אקזיט בשנים הקרובות?
אני ממש לא חושב שאנרגיה ירוקה תצליח לבצע אקזיט בשנים הקרובות, אני מתייחס להשקעה הזאת לטווח של 40-50 שנה.
אנרגיה ירוקה קיימת כבר כמה עשרות שנים וזה עדיין לא תפס, למה שזה יתפוס דווקא עכשיו?
יכול להיות בגלל שעכשיו זה תפס מודעות ציבורית יותר גדולה ותאגידים מתחילים להפנים את המושג אחריות תאגידית-סביבתית ?
בנוסף על כך כיום דור ה-Y מגיע לבגרותו, ולדור זה חשוב יותר עבודה\השקעה עם משמעות (לפחות ככה אני חושב וקורא).
יש לו כסף לשרוף והוא כנראה יותר מעוניין לקדם אג'נדה כלשהי
אין לי ספק בכך, אבל אני מעדיף לעקוב אחרי העשירים ולצפות במה הם משקיעים.

אני ממש לא חושב שאנרגיה ירוקה תצליח לבצע אקזיט בשנים הקרובות, אני מתייחס להשקעה הזאת לטווח של 40-50 שנה.
למה לשים כסף היום על משהו שאולי/אולי לא יצליח רק בעוד 40-50 שנה?
למ ה לא להשקיע במשהו פסיבי או לרכוש בעלות על חברה יציבה שמרוויחה משהו היום ומוכנה לשלם לך משכורת בתור בעלים שלה?

יכול להיות בגלל שעכשיו זה תפס מודעות ציבורית
אני די בטוח שאם תחפש אתה תמצא "מודעות ציבורית" לנושא גם בימי תחילת האינטרנט מלפני שנת 2000.
מה השתנה היום שמצדיק את הכסף שלך עכשיו?
בנוסף על כך כיום דור ה-Y מגיע לבגרותו, ולדור זה חשוב יותר עבודה\השקעה עם משמעות (לפחות ככה אני חושב וקורא).
ילידי שנות ה-60/70 אמרו אותו דבר - הם מגיעים לפנסיה היום והם לא עשו עם זה כלום.

אני מעדיף לעקוב אחרי העשירים ולצפות במה הם משקיעים.
אז למה לא להשקיע במה שהעשירים המצליחים יותר משקיעים כסף אמיתי ולא "כסף לתרומה"?
אם אתה מתעקש לעקוב אחרי מישהו אז תחשוב על וורן באפט.
קראתי לא מזמן שמי שעקב אחריו רק באמצעות המסמכים שהוא מגיש ל-SEC (כלומר בעיקוב לא קטן) עדיין הרוויח יותר מהמדד.
אני עדיין לא חושב שצריך לעקוב אחרי אנשים אבל אם כבר אז כבר...

למ ה לא להשקיע במשהו פסיבי או לרכוש בעלות על חברה יציבה שמרוויחה משהו היום ומוכנה לשלם לך משכורת בתור בעלים שלה?
יש לי כבר מספר מניות דיבידנד, קרנות ריט, וקרן סל מחקה מדד מניות עולמי.
זה נועד לגוון את תיק ההשקעות שלי, ומי יודע אולי אני גם ארוויח מזה (או שאפסיד מזה).
מה השתנה היום שמצדיק את הכסף שלך עכשיו?
לא יודע אם השתנה משהו (אני בעצמי לא בטוח בכך), אבל אני מסתכל באינטרנט על מספר התנועות האקולוגיות ומספר החברים שבהם ואני שם לב שהמספר שלהם עולה בהתמדה (מחאת ה-99%, תנועת הבתים הזעירים, הקהילות האוטונומיות ברחבי העולם, מדינות אירופאיות מתחילות לאמץ מדיניות מוצהרת של אקולוגיה סביבתית, ועוד...).
דבר זה גורם לחשוב שיכול להיות שמשהו השתנה בחשיבה הציבורית.
אם אתה מתעקש לעקוב אחרי מישהו אז תחשוב על וורן באפט.
אני עוקב גם אחריו, ועוד רבים אחרים.
אני חושב שוורן באפט אמר "תשקיעו במה שאתם מכירים", והתחום הזה לפחות קצת מוכר לי.

נשמע לי שהשקעת בזה הרבה מחשבה ושכנעת את עצמך להשקיע בזה סכום כלשהו ולכן כל מה שנותר לי לעשות הוא לאחל לך בהצלחה :)

נשמע לי שהשקעת בזה הרבה מחשבה ושכנעת את עצמך להשקיע בזה סכום כלשהו ולכן כל מה שנותר לי לעשות הוא לאחל לך בהצלחה :)
תודה :)

אני מבינה את נטיית הלב להשקיע בטכנולוגיות ירוקות, גם אותי התחום מאוד מעניין ואני עוקבת אחרי ההתפתחויות אבל אני לא חושבת שזו השקעה כלכלית טובה (בשבילי) משתי סיבות:
א. כן בקהילות האינטרנטיות שאני חברה בהם העסק תוסס ומשמח אותי מאוד לראות את הכיוון אבל כשאני מסתכלת על הסביבה האמיתית שלי, מחוץ למחשב, people dont give a sh*t :( לפעמים הסביבה הוירטואלית שאנחנו יוצרים לעצמנו קצת מרמה...היא יותר מראה שלנו מאשר של החברה.
ב. יש לי חברים שעובדים בתחום ואני עוקבת אחרי חברות מעניינות, המציאות היא שמתוך אלפי חברות, אולי אחת תצליח להגיע למשהו ריווחי. החברות האלה קמות ונופלות כמו זבובים ואלה ששורדות הרבה פעמים נשארות קטנות, מקומיות ולא משהו שיחזיר לך את ההשקעה.

מקווה שאני טועה :)

@זאב ככל השקעה סקטוריאלית -- אתה בעצם נותן משקל יתר לאפיק מסוים (ביחס למשקלו בשוק).
עכשיו, נשאלת השאלה למה? ואתה מנמק:

"אני רואה בזה פוטנציאל צמיחה מאוד גבוה לעתיד שבו משאבי הטבע מתדלדלים."

אם זה אכן המצב, האם לא היה סביר לצפות שהשוק יתמחר את מחירי המניות הללו בהתאם לפוטנציאל הרווח שלהן? במילים אחרות - אם השוק היה שותף להערכה הזו, סביר להניח שמחיריהן/שווי השוק של חברות הקלינטק למיניהן היה מטפס אל על.

זה לא קרה (עדיין), מה שמעלה את השאלה -- מה אתה יודע, שהשוק אינו יודע?

זה לא קרה (עדיין), מה שמעלה את השאלה -- מה אתה יודע, שהשוק אינו יודע?
אני לא חושב שאני יודע משהו שהשוק לא יודע (באופן אישי אני לא מאמין שמישהו יכול להכות את השוק לאורח זמן, מלבד אנשים מאוד יוצאי דופן), אבל לאחר שישנתי על זה הלילה אני חושב על כך יכול להיות שאני מתייחס לזה בתור השקעה מוסרית\ערכית ופחות בתור השקעה של רווח והפסד (אני אשמח אם אני ארוויח, אבל זה לא יפריע לי יותר מידי אם אני אפסיד את הכסף הזה...לפחות לא בסכומים הללו).
אולי, עדיין לא החלטתי האם להשקיע בכך. אני אמשיך לחשוב על כך.

נערך לאחרונה ב:
לאחרונה אני מתלבט האם לקנות קרן סל של השקעות אנרגיה ירוקה, אני רואה בזה פוטנציאל צמיחה מאוד גבוה לעתיד שבו משאבי הטבע מתדלדלים.
אני חושב שכל הרעש סביב מה שנקרא "אנרגיה ירוקה" הוא מטופש בצורה מדהימה. קודם כל, שתי הטכנולוגיות המובילות בתחום (סולארי ורוח) הן בעייתיות ביותר גם מבחינה פרקטית וגם כלכלית, וזו לא בעיה שתיפתר בקסם - זה יותר מגבלות פיסיקליות. כרגע אני לא מכיר חברה אחת בתחום שרווחית ללא סובסידיות ממשלתיות, ואני גם לא רואה את זה קורה ב-10-20 השנים הקרובות. זה פשוט לא השקעה, הדבר הזה. לכל היותר צינור להעברה של כסף ממשלמי המיסים ל"משקיעים".

זה גם לא ירוק, אגב. אלא אם זה ממוקם על גגות אולי, אבל תחנות כוח מסחריות פשוט משתלטות על שטחים פתוחים בהיקפים עצומים.

לגבי משאבים מתדלדלים - זה בכלל לא נכון מנקודת מבט של ייצור אנרגיה. כיום אפשר בקלות רבה, במחיר סביר ובטכנולוגיות קיימות לייצר חשמל במשך מאות השנים הבאות, ללא פליטות גזים, ועל שטח מצומצם מאוד. כמובן מדובר באנרגיה גרעינית. זו גם אחת מצורות ייצור החשמל הבטיחותיות ביותר. לכן אני חושב שכל הקטע ה"ירוק" הוא אופנה חולפת.

מעבר לכך האם אתם רואים איזשהו ערך מוסף להשקיע בקרנות סל מהסוג הנ"ל או חסרונות מסוג כלשהם ?
לא. יש רק סיכון שהממשלות יפסיקו לממן את החגיגה מחוסר תקציב או שאנשים יתעשתו ויתחילו לבנות תחנות כוח גרעיניות.

אבל אם אתה מתעקש להשקיע בדבר הזה, לפחות תעשה את זה נכון. יש שותפות שמשקיעה באנרגיה ירוקה, אבל לא בסולארי ומעט מאוד ברוח. כ-70-80% מהשקעותיהם באנרגיה הידרואלקטרית שזו אחלה דרך לייצר חשמל עם הרבה יתרונות, וזה גם מאוד כלכלי. השותפות מנוהלת על ידי חברת השקעות מאוד מוצלחת. להלן קישור:
https://www.google.com/finance?q=NYSE:BEP&ei=obOPVcjANsOQUMG2gtAD

מצויין @Edward תודה על תגובתך, אני בהחלט אקח זאת תחת התחשבות :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8