• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות

Tzachy

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
קראתי מגוון הודעות בפורום ובפוסטים של הסולידית, שדי התאים למחשבה של ההשקעה שלנו. אנחנו זוג+2 מבוטחים מכל בחינה, 2 רכבים (אין ברירה כל אחד בכיוון אחר+ילדים), גרים בראש העין, חוסכים בחודש באזור ה5000. כרגע יש בעו"ש כ-30000 כ-90000 בפק"מ (עלות מחייה חודשית כולל הכול של כ-15000*6 (חיסכון לחצי שנה של מחייה), +10000 במסחר סווינג סולידי שהתחלתי לעשות על מניות (דרך הבנק, לכמות של המניות שאני סוחר בה לא ראיתי צורך בחשבון ב-BI, אבל אני צריך לברר אם יש שם עמלה חודשית). רציתי להתחיל בכל מקרה להשקיע פסיבית כי לסוויינג אין לי הרבה זמן וחוץ מהשקעה בהזדמנויות ממש טובות אני לא באמת הולך להתמיד בזה, כנראה. בכל מקרה המטרה שלנו של לרכוש בעתיד נדלן (אשתי מאוד מיושנת בקטע הזה אבל ניחא זה לא משהו שנתקע איתו בשנים האלה), מתוך מטרה שבעתיד יהיה לנו עוד מקור הכנסה לעזור לילדים/להוריד הילוך בעבודה (לא מחפש לפרוש מוקדם).

עכשיו, בעיקרון אני חושב להתחיל להשקיע את רוב החיסכון המצטבר בהשקעה פסיבית 30000 ראשוני + חלק נכבד מהחסכון המצטבר. חשבתי על סנופי (קלאסי), מחקה מדד עולמי ומחקה של מדינות מתפתחות. חשבתי במקור אחרי קריאה של פוסטים של הסולידית ללכת על 60-40 עם אג"חים. אבל, נוכחתי לדעת מהקריאה בפורום שזה לא משתלם כבר, מה שמביא אותי לשאלות שלי:
1. אם אני משקיע כל חודש את החסכון אני לא אצטרך בעצם לשלם כל פעם עמלות המרת מט"ח? אם כן, לא עדיף לתת יותר השקעה לכיוון ישראל (מה שמביא אותי להשקעה דרך BLACKROCK להבנתי זה בעצם קרן מחקה של סנופי וחבריו שאני משקיע בה בשקלים בעצם).
2. מה הפתרון בעצם לאי השקעה סולידית באגח (סיכון מופחת מה שנקרא)? להוריד חלק יחסית מהחסכון ולשמור בצד ליום בו יהיה כדאי להשקיע באגחים ? אחרת בעצם אני משקיע 100% מנייתי וזה סיכון מסויים בגילי החצי מופלג מבחינה חסכונית. אם אני משקיע מנייתי גם 100% אז לא בעצם חכם לעשות חשבון BI ישראל / ארהב? (למרות שזה מגביל אותי כמובן לארהב/HK)

אני מחפש ללכת על דברים פשוטים, שלמדתי שזה מה שהכי משתלם, 2-3 קרנות מחקות וזהו.
אשמח לשמוע כל הערה או הארה שיש לכם וכמובן תודה על העזרה!

1. תצטרך לשלם עמלות המרת מט"ח (שניתנות למיקוח), תשווה את העמלות להפרש בדמי הניהול ותראה אם זה משתלם לך.
2. אם תשמור את הכסף ליום שבו ישתלם להשקיע באג"ח מדינה, אולי הכסף ישכב אצלך עשור. אם אתה פוחד מעליית ריבית יש לך אג"ח עם מח"מ קצר יחסית.

לא מייעץ לא ממליץ לא מחזיק אג"ח.

תודה על התגובה. אז בעצם אנשים משלמים כל חודש/רבעון עמלת מט"ח?
השינוי שיקרה מעליית ריבית הוא מיידי, השאלה אם זה שווה את הסיכון אם בפקמ יש לי 1.6% ריבית.
אבל בעיקרון רוב האנשים פה פשוט עברו לתיק השקעות פסיבי רק של מניות? למרות שזה בעצם תיק בסיכון גבוה?

+10000 במסחר סווינג סולידי שהתחלתי לעשות על מניות
סולידי?
מאתר "סמארט-טרייד"
מסחר הסווינג בהגדרה זהו מסחר שמתבסס על ניצול מהלכים קצרי טווח של יום אחד ועד שבועות ואפילו חודשים.
ולכן זה מסחר אקטיבי שדורש היצמדות למסך, ותזמון מכירה/קניה

כל פעם שממירים מט"ח יש עמלה.
1.6% בפק"מ? איפה ולכמה שנים?
תסתכל למשל על הביצועים של קרן VGIT בעשור האחרון, אלו שפחדו מריבית אפס ב-2008 וישבו על הגדר עם ערימת מזומן הפסידו, וזה עוד בתנאים של שוק שורי הארוך בהיסטוריה. תעשה את השיקול שלך מבחינת סיכונים.
אין לי מושג מה רוב האנשים עושים פה.

פועלים, הפקמ לכמה חודשים אבל נזיל אני מניח שזה בגלל שהחשבון שלי מוגדר כחשבון של לקוח מועדף ולכן הפקמ גבוה יחסית.
אתה לא משאיר מזומן נזיל בצד כלל? רק ממשיך להשקיע את כל החסכון החודשי בתיק של 100% מניות?

וודאי שיש לי מזומן.
אני לא מושקע 100% במניות.

כל פעם שממירים מט"ח יש עמלה.
1.6% בפק"מ? איפה ולכמה שנים?
תסתכל למשל על הביצועים של קרן VGIT בעשור האחרון, אלו שפחדו מריבית אפס ב-2008 וישבו על הגדר עם ערימת מזומן הפסידו, וזה עוד בתנאים של שוק שורי הארוך בהיסטוריה. תעשה את השיקול שלך מבחינת סיכונים.
אין לי מושג מה רוב האנשים עושים פה.[/QUO
אני ממיר במיטב וממה שאני מכיר גם במקומות אחרים ממש לא משלמים עמלת פיקס על להמיר מטח.
לוקחים עוד אגורה שתיים מעבר לשער כמובן אבל זה כבר לא קשור אם אתה ממיר בבת אחת סכום גדול או כמה סכומים קטנים זה יוצא אותו דבר.

בעיקרון רוב האנשים פה פשוט עברו לתיק השקעות פסיבי רק של מניות? למרות שזה בעצם תיק בסיכון גבוה?
לא יודע מה הרוב עשו או המיעוט עשו, בתיק שלי יש הקצאה של חלק מסוים בסיכון נמוך שחלק ממנו מושקע באג"ח " כמו בספר". נכון להיום אני מרוויח על הנתח הזה בין מעט לכלום ועדיין הוא מגשים את מטרתו מצויין.
אם זה מה שמתאים לך חישובים סטטיסטים של מהשאר עושים פחות חשובים.

תודה לכם.
לא יודע מה הרוב עשו או המיעוט עשו, בתיק שלי יש הקצאה של חלק מסוים בסיכון נמוך שחלק ממנו מושקע באג"ח " כמו בספר". נכון להיום אני מרוויח על הנתח הזה בין מעט לכלום
ועדיין הוא מגשים את מטרתו מצויין.
אם זה מה שמתאים לך חישובים סטטיסטים של מהשאר עושים פחות חשובים.

אפשר לדעת כמה זה כלום-מעט באחוז לשנה? מעבר לכך, הבעיה זה הסיכון להפסד, כי להשאיר בריבית נמוכה אני יכול גם בפקמ.

מעבר לכך, הבעיה זה הסיכון להפסד, כי להשאיר בריבית נמוכה אני יכול גם בפקמ.
נכון. חצי מהחלק בסיכון נמוך אני שם בפק"מ וחצי באגרות חוב ממשלתיות. אני מקבל שם יותר ממה שהייתי מקבל אם הייתי שם את הכסף בעובר ושב, זה לעניין ה" סיכון להפסיד".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C השקעה ראשונית: כמה להכניס? שוק ההון 2
ב השקעה ראשונית שוק ההון 0
M השקעה ראשונית - התייעצות שוק ההון 10
O השקעה ראשונית, גיל 23. שוק ההון 6
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
ido15 השקעה ראשונית שוק ההון 25
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה