• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ראשונה בשוק ההון באופן עצמאי

• פותח הנושא A_E
  • פורסם בתאריך

A_E

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
אחרי שבועיים קדחתניים של קריאת מאמרים ופוסטים בפורום החלטתי להשקיע באופן עצמאי.

בן 27, רווק, השתחררתי מהצבא לא מזמן שבמהלך כל שנות הקבע שלי הצלחתי לחסוך די יפה.
משנת 2018 פתחתי קופת גמל להשקעה באלטשולר שחם וכל שנה הפקדתי במכה אחת 70 אלף שקל- סה"כ 140K שכעת עם התשואה עומדת על 160K.

כעת השתחררתי, והמצב הוא כזה:

160K - קופת גמל להשקעה(מסלול כללי שמאפשר לבית השקעות להחליט כמה לחשוף אותי למניות)
250K - פק"מ נזיל בבנק(שמהווים כרגע את "הקרן חירום")

אני מרגיש שאני יכול לנצל נכון יותר את הכסף ולא כ"כ יודע איך, החלטתי בשלב הראשון לעבור מקופת הגמל לתיק עצמאי באחת מבתי ההשקעות הישראליים.
והגיע הזמן להפסיק עם ההתלבטויות ואופטימיזציות.

תוכנית אישית

טווח:
10 שנים לפחות
סכום התחלתי: 250K
סיבולת סיכון: 20ֵֵ%
קיימת קרן השתלמות ופנסיה שיושבות ב"הראל"(הנושא הבא שאתעסק איתו אחרי פתיחת תיק השקעה)

המטרה: לייצר תיק ראשוני "עצל", פאסיבי ברוח הבלוג שיושב לאורך 10 שנים לפחות.
כזה שלא יצריך ממני התעסקות יום-יומית, אלא רק הפקדה חודשית ואיזונים כשצריך.
אני יודע להתמודד עם הפסדים ולהחזיק חזק מאידך אין לי שום עניין בלא להירדם בלילה כך שאני רואה בחלוקה של 75/25 מנייתי כאופציה טובה.
כמובן שבמשך הזמן התיק הזה יחייב אותי להמשיך ללמוד ולקרוא כך שאעשה שינויים ככל הנראה.

אני לחלוטין מוצף במידע ורעיונות לתיקים, קראתי עשרות פוסטים ומאמרים ואני מרגיש שבדרך הזו הבילבול רק יגרום לי לא לקפוץ למים.

-----
עריכה:
אם כך תיק הבנוי על 75/25 מנייתי באופן הבא:
40% בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.
35% הקרן השקלית העולמית iShares MSCI ACWI
25% אג"ח - קסם KTF ממשלתי שקלי ריבית קבועה (5118047) – 0.03%

אמור לענות באופן תיאורתי על אופי ההשקעה שאני מחפש(סולידי, לטווח ארוך בעל מינימום התעסקות בקנייה ומכירה)?

נערך לאחרונה ב:
למיטב ידיעתי גם במיטב דש יקבלו אותך עם הצבירה הזאת, אבל הייתי בודק את האפשרות של מעבר לניהול עצמי גם בהשתלמות משום שזה נותן לך כוח מיקוח רב יותר.

לגבי חשיפה למניות, נראה שאתה יודע מספיק טוב.
לגבי בחירת הניירות, יש את הפוסט על מייק המשקיע המבולבל, ממליץ לחפש שם.
אתה לא חייב לפתוח דרך אלטשולר, הנייר שציינת נסחר בבורסה כמו כל נייר אחר, ואתה יכול לסחור בו דרך כל חבר בורסה.

בשלב זה בחיי ההשקעות שלי עד כמה נחוץ/חוסך עבורי לפתוח חשבון בברוקר זר IB אל מול פסגות/מיטב ד"ש(ביחס לתיאור אופי המשקיע שאני)
אתה לא יכול להחזיק את הגמל בברוקר זר.

כמה שאלות:
1. אשמח לקבל צורת חשיבה של מה נכון ביחס למקומי בחיים בהיבט של כמות חשיפה וסוג המניות המחקות המומלצות.
2. הבנתי שאחת הקרנות היותר מומלצות היא iShares MSCI ACWI UCITS ETF , האם היא מחייבת פתיחת תיק דרך אלטשולר שחם > שמחייב פתיחת תיק בסדר גודל של 300K?
3. בשלב זה בחיי ההשקעות שלי עד כמה נחוץ/חוסך עבורי לפתוח חשבון בברוקר זר IB אל מול פסגות/מיטב ד"ש(ביחס לתיאור אופי המשקיע שאני)
1. בניגוד למה שנדמה למי שקורא בפורום, להתחייב להתנתק מסכום כסף גדול (כל מה שיש לך היום) ל-10 שנים זה לא טריוויאלי. ייתכן שישתנו הצרכים, הטעמים או שהפסד ישפיע עליך באופן שונה ממה שנדמה בארגז החול. זו לא סיבה לא להכנס לשוק, אלא רק לא לקחת דברים כמובנים מאליהם.
2. אין לא חייב, יש לא אפשרי.
3. אתה בשלב לימוד השוק והכרת עצמך, אז לא הייתי מוסיף עוד שכבה של התעסקות בפתיחת חשבון ב IB. הרבה יותר פשוט לפתוח תיק ולתפעל את עניין המס עם ברוקר ישראלי.

נערך לאחרונה ב:
1. בניגוד למה שנדמה לי שקורא בפורום, להתחייב להתנתק מסכום כסף גדול (כל מה שיש לך היום) ל-10 שנים זה לא טריוויאלי. ייתכן שישתנו הצרכים, הטעמים או שהפסד ישפיע עליך באופן שונה ממה שנדמה בארגז החול. זו לא סיבה לא להכנס לשוק, אלא רק לא לקחת דברים כמובנים מאליהם.
2. אין לא חייב, יש לא אפשרי.
3. אתה בשלב לימוד השוק והכרת עצמך, אז לא הייתי מוסיף עוד שכבה של התעסקות בפתיחת חשבון ב IB. הרבה יותר פשוט לפתוח תיק ולתפעל את עניין המס עם ברוקר ישראלי.
היי גרהם
תודה על התגובה
תוכל להרחיב על תשובה 2? פשוט ממה שהבנתי שאם אני רוצה להשקיע דרך "בלאקרוק" חייב לפתוח תיק עצמאי שהוא דרך אלטשולר שחם כי ממה שאני מבין היא "משמשת כנציג והמשווק של מוצרי חברת BlackRock", מתוך כך קראתי שלפתוח באלטשולר תיק השקעות עצמאי מחייב אותי למינימום הפקדה ראשונית של 300K, האם כך הדברים ?

למיטב ידיעתי גם במיטב דש יקבלו אותך עם הצבירה הזאת, אבל הייתי בודק את האפשרות של מעבר לניהול עצמי גם בהשתלמות משום שזה נותן לך כוח מיקוח רב יותר.

לגבי חשיפה למניות, נראה שאתה יודע מספיק טוב.
לגבי בחירת הניירות, יש את הפוסט על מייק המשקיע המבולבל, ממליץ לחפש שם.
אתה לא חייב לפתוח דרך אלטשולר, הנייר שציינת נסחר בבורסה כמו כל נייר אחר, ואתה יכול לסחור בו דרך כל חבר בורסה.

אתה לא יכול להחזיק את הגמל בברוקר זר.
תודה רבה על התגובה,
הכוונה היא לסגור את קופת הגמל הקיימת ולעבור לתיק עצמאי בברוקר ישראלי(הכוונה בית השקעות ישראלי שמאפשר לי לפתוח תיק השקעות עצמאי ללא דמי ניהול)

היי גרהם
תודה על התגובה
תוכל להרחיב על תשובה 2? פשוט ממה שהבנתי שאם אני רוצה להשקיע דרך "בלאקרוק" חייב לפתוח תיק עצמאי שהוא דרך אלטשולר שחם כי ממה שאני מבין היא "משמשת כנציג והמשווק של מוצרי חברת BlackRock", מתוך כך קראתי שלפתוח באלטשולר תיק השקעות עצמאי מחייב אותי למינימום הפקדה ראשונית של 300K, האם כך הדברים ?
כתבתי בבדיחות הדעת כי יעקב (כרגיל) ענה לפני את התשובה המלאה. אם לא הבנת משהו ממה שהוא כתב, שאל שוב.

כתבתי בבדיחות הדעת כי יעקב (כרגיל) ענה לפני את התשובה המלאה. אם לא הבנת משהו ממה שהוא כתב, שאל שוב.
ממה שאני מבין מהתגובה של יעקב שאלטשולר לא מספקים את האפשרות לנהל תיק השקעות אצלהם באופן עצמאי כפי שאני מעוניין?

פשוט ממה שהבנתי שאם אני רוצה להשקיע דרך "בלאקרוק" חייב לפתוח תיק עצמאי שהוא דרך אלטשולר שחם
לא, את הניירות של בלאקרוק אפשר לקנות אצל כל ברוקר ישראלי.

ממה שאני מבין מהתגובה של יעקב שאלטשולר לא מספקים את האפשרות לנהל תיק השקעות אצלהם באופן עצמאי כפי שאני מעוניין?
חצי :)
א.ש אכן לא מספקים שירות כזה.
אבל, אתה לא צריך אותו. הם רק מתווכים בקשר לשיווק נייר הערך בישראל. הנייר נסחר בבורסה כמו כל נייר ערך אחר ואפשר לקנות אותו דרך כל מי שמספר שירותי ברוקראז' בבורסה בתל אביב.

תודה רבה על התגובה,
הכוונה היא לסגור את קופת הגמל הקיימת ולעבור לתיק עצמאי בברוקר ישראלי(הכוונה בית השקעות ישראלי שמאפשר לי לפתוח תיק השקעות עצמאי ללא דמי ניהול)
בשמחה וברוך הבא.
אם אתה מתכוון לקנות ולהחזיק קרנות צוברות, אני לא רואה בעיה עם ברוקר זר. אני חושב שיש יתרון קל להתחיל כבר באינטראקטיב מבחינת עלות המעבר לכשגודל התיק יצדיק זאת, אבל מדובר בסכומים קטנים. מצד שני גם הסיכון הוא סה״כ שתאלץ לשכור שירותי רואה חשבון אם תחליט למכור - לא כזה אסון לדעתי. פתיחת החשבון הייתה לי קלה מאוד, אם אתה מבין אנגלית טוב זה רק טיפה יותר מסובך מפתיחת תיק השקעות בארץ, ובכל מקרה יש יתרון עצום מבחינת תודעת שירות. בארץ עושים לך טובה שעונים לך, שלא לומר עונים על השאלה שלך.

חצי :)
א.ש אכן לא מספקים שירות כזה.
אבל, אתה לא צריך אותו. הם רק מתווכים בקשר לשיווק נייר הערך בישראל. הנייר נסחר בבורסה כמו כל נייר ערך אחר ואפשר לקנות אותו דרך כל מי שמספר שירותי ברוקראז' בבורסה בתל אביב.
בשמחה וברוך הבא.
אם אתה מתכוון לקנות ולהחזיק קרנות צוברות, אני לא רואה בעיה עם ברוקר זר. אני חושב שיש יתרון קל להתחיל כבר באינטראקטיב מבחינת עלות המעבר לכשגודל התיק יצדיק זאת, אבל מדובר בסכומים קטנים. מצד שני גם הסיכון הוא סה״כ שתאלץ לשכור שירותי רואה חשבון אם תחליט למכור - לא כזה אסון לדעתי. פתיחת החשבון הייתה לי קלה מאוד, אם אתה מבין אנגלית טוב זה רק טיפה יותר מסובך מפתיחת תיק השקעות בארץ, ובכל מקרה יש יתרון עצום מבחינת תודעת שירות. בארץ עושים לך טובה שעונים לך, שלא לומר עונים על השאלה שלך.

40% בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.

אמור לענות באופן תיאורתי על אופי ההשקעה שאני מחפש(סולידי, לטווח ארוך בעל מינימום התעסקות בקנייה ומכירה)?

* האם כל הקרנות שציינתי פה הן "מחקות" מדד ?

* האם כל הקרנות שציינתי פה הן "מחקות" מדד ?

יש חפיפה משמעותית בין שתי הקרנות המנייתיות שלך. למה שתיהן ולמה היחס הספציפי שבחרת?

מצטרף לרחש שמעליי.
מה הסיבה להטייה לשוק האמריקאי ?

יש חפיפה משמעותית בין שתי הקרנות המנייתיות שלך. למה שתיהן ולמה היחס הספציפי שבחרת?
קראתי והבנתי קצת יותר בשעות האחרונות, לגבי היחס הספציפי בעייני שילוב של 75/25 מרגיש כמו יחס סיכון תשואה שמאפשר לי להרגיש איתו נוח בשלב בו אני נמצא בחיים.

וכן שיניתי את הרכב המניות, אשמח לשמוע את דעתך,
40% הקרן CSPX שעוקבת אחרי מדד ה-S&P 500, 0.07% מס' 1159250
20% הקרן SMEA שעוקבת אחרי מדד MSCI Europe 0.12%. מס' 1159094.
15% הקרן EIMI השווקים המתפתחים 0.18%. מס' 1159169.

אתה יכול לקנות קרן עולמית אחת במקום שלוש נפרדות

מה זה משנה אם אתה קונה iShares MSCI ACWI
ב75% או בחלוקה הזו לשלוש, מבחינתך?

מה זה משנה אם אתה קונה iShares MSCI ACWI
ב75% או בחלוקה הזו לשלוש, מבחינתך?
יכול להיות שאני טועה, בחלוקה ל-3 קרנות האלו אני מצליח לכסות נתח שוק עולמי רחב יותר מאשר בקרן הבודדה(Shares MSCI ACWI) ( ? )

יכול להיות שאני טועה, בחלוקה ל-3 קרנות האלו אני מצליח לכסות נתח שוק עולמי רחב יותר מאשר בקרן הבודדה(Shares MSCI ACWI) ( ? )
אפילו מעט פחות, אבל לכל צורך פרקטי השילוב של השלושה זהה לקרן הבודדת.
היתרון של השילוש הוא דמי ניהול זולים יותר (0.11 לעומת 0.2 על הקרן הבודדת).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
P דירה ראשונה | מגורים או השקעה | פוקוס בחיפוש נדל"ן 14
R השקעה ראשונה בחול נדל"ן 14
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
D השקעה ראשונה בקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
D השקעה ראשונה בסכום נמוך שוק ההון 3
S השקעה ראשונה לטווח של 5 שנים שוק ההון 27
O התייעצות השקעה- פעם ראשונה שוק ההון 87
E השקעה ראשונה, קניית ETF שוק ההון 2
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
Y השקעה ראשונה - דרך בית השקעות או בנק? שוק ההון 5
נ השקעה ראשונה שוק ההון 7
ד השקעה ראשונה שוק ההון 1
S מיצוע (השקעה ראשונה) שוק ההון 20
ב דירה ראשונה - השקעה או למגורים? נדל"ן 20
ברזילרו לפני השקעה ראשונה - בלאקרוק בארץ או ואנגארד באירלנד? שוק ההון 37
ש השקעה ראשונה, מספר שאלות שוק ההון 1
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
T מישהו שיחזיק לי את היד...? (השקעה ראשונה) שוק ההון 35
unrealx השקעה בדירה, דירה ראשונה נדל"ן 5
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
ל מתחיל בתחום ההשקעות, השקעה ראשונה שוק ההון 2
I השקעה ראשונה- קרן נאמנות 30/70 שוק ההון 2
A השקעה ראשונה שוק ההון 6
י השקעה ראשונה שוק ההון 6
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5

נושאים דומים

Back
למעלה