• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ראשונה בסכום נמוך

• פותח הנושא dob
  • פורסם בתאריך

dob

משתמש רשום
דירוג
0
היי, אז נתחיל מקצת רקע כללי ולדעתי גם רלוונטי:
אני בן 27, סטודנט לקראת סוף התואר. עדיין ללא הכנסה משמעותית כי התואר תובעני ולכן אין יותר מדי זמן לעבוד, נעזר הרבה בהורים ובחסכונות מהצבא/מלגות שהולכים ומתמעטים.
יש לי קרן פנסיה שנפתחה כבר ממקום העבודה הקודם שלי ובחשבון הבנק שלי אין מיליונים, אז בוודאי שאין גם סכומים גדולים מדי שיהיה אפשר להשקיע.
בגלל חוסר הידע בתחום ההשקעות ההורים לא ממש ששים לקפוץ על הבורסה - זה גלוי ועל השולחן לחלוטין. גם לי יש חוסר בידע, אבל קצת יותר התעניינות - אני מכיר את הפורום ואת הבלוג. להם זה רחוק מלגרום להם להרגיש בנוח להשתלב בעניינים האלה, אני עוד צעיר אז מוכן קצת להשקיע בזה (תרתי משמע).

וכעת להרהורים ולשאלות:
יש את הדוגמא של "מייק", אני ה"מייק" מסעיף 5- זה שרוצה כמה שפחות כאבי ראש. מקסימום תשואה, מינימום תעסוקה:
5. אם למייק כואב הראש, הוא אינו מעוניין להגיש דו"חות למס הכנסה, אינו רוצה להסתכן במס ירושה והוא מעוניין באופציה הפשוטה ביותר - יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.
אבל קודם, בשביל להשקיע צריך להגדיר מטרה וטווח זמן -
אני כן רואה את עצמי בעוד כמה שנים מתחתן וקונים דירה, אישית אני מרגיש שאני מתחבר לזה יותר משיקולי נוחיות או תחושת ביטחון ולא בגלל לחץ חברתי כלשהו. אבל בשביל להגיע לסדר גודל של מאות אלפי שקלים נדרשות גם הפקדות של סכומים כאלה או מסלולים ייחודיים, ולכן אני חושב שלהשיג סכום כספי לטובת דירה רק באמצעות השקעות זה פחות אני.
הייתי רוצה הכנסה פאסיבית של אלפי שקלים כל חודש (מי לא?) אבל אני מניח שגם זה דורש מסלול ארוך מאוד או הפקדות גבוהות, שכרגע אין לי בנמצא, יש עוד תקופה עד שאתחיל להרוויח מספיק.
לכן הגעתי למסקנה שהמטרה שלי תהיה להשיג סכום כסף "חד פעמי", מעין מענק שאני נותן לעצמי העתידי, ע"י הפקדת סכומים נמוכים לאורך X שנים בערך.
לדוגמא (אני סתם זורק מספרים) אם אפקיד 10,000 שקל בעוד 10 שנים זה יהיה 15,000 - כלומר מענק של 5K, ואז בתום 10 השנים, משיכת הכסף אל חשבון הבנק. זהו.
במקרה הרע, 5K צפוי להיות כמחצית המשכורת שלי בסיום התואר, במקרה הסביר כשליש מהמשכורת החודשית ובמקרה המאוד טוב כרבע מהמשכורת. אז בשביל פרופורציות - בהחלט לא מדובר בסכום כזה גדול שיעשה לי מהפך בחיים, אבל נחמד לקבל מתנה כזו בעוד 10 שנים, לא? השאלה היא האם בכלל כדאי להשקיע כשמראש התשואה שתתקבל צפויה להיות די קטנה?
מצד שני, זו מעין התנסות ראשונית סולידית וצנועה, אם תוך כדי התהליך ארגיש בנוח (כי כאמור לי ולהוריי אין כלל ניסיון בזה) אז אולי אגדיל את ההשקעות ואפתח את זה עוד, אבל גם אולי לא.

והשאלה הנוספת היא - בסכומים נמוכים ובטווח די קצר (אם נזרום עם הדוגמא של 10 שנים) האם השקעה דרך בתי השקעות/בנקים, כפי שנכתב על "מייק" מסעיף 5, באמת המסלול המתאים? למה כדאי לשים לב במקרה כזה?

אהלן,
מה אתה מנסה להשיג?

הפוסט מתפזר על כל מיני נושאים שחלקם עומדים בסתירה אחד לשני - מצד אחד רצון לטבילה לא מסוכנת בשוק ההון, מצד שני לגרום לכסף לעבוד בשבילך בשביל הכנסה פאסיבית או לקנות דירה בעתיד הלא ידוע. בנוסף אתה צולל למספרי ניירות ספציפים, המכשירים שאתה שואל עליהם לא רלוונטיים כשאינך יודע לאן אתה חותר.

אבל נחמד לקבל מתנה כזו בעוד 10 שנים, לא? השאלה היא האם בכלל כדאי להשקיע כשמראש התשואה שתתקבל צפויה להיות די קטנה?
אתה שואל אותנו אם משהו נחמד בשבילך? ומה אם התשואה שתקבל לא תהיה רק קטנה, אלא גם שלילית?

בעיני - הדיון על האם להשקיע 10K בS&P500 לא משמעותי כמו הדיון האמיתי שמסתתר במטא של מה שכתבת. אני הייתי מתעדף שחרור מהתלות הרגשית והכלכלית בהורים שמוזכרים שוב ושוב באופן מחשיד (ו"לא ששים לקפוץ על הבורסה" - so what?), גיל 27 וסוף התואר הם זמן מצוין להפוך להיות אדון לעצמך.

וכעת להרהורים ולשאלות:
יש את הדוגמא של "מייק", אני ה"מייק" מסעיף 5- זה שרוצה כמה שפחות כאבי ראש. מקסימום תשואה, מינימום תעסוקה

זה מהפוסט הראשון על מייק. פספסת את עדכון ינואר 2021.

היי, אז:

הפוסט מתפזר על כל מיני נושאים שחלקם עומדים בסתירה אחד לשני - מצד אחד רצון לטבילה לא מסוכנת בשוק ההון, מצד שני לגרום לכסף לעבוד בשבילך בשביל הכנסה פאסיבית או לקנות דירה בעתיד הלא ידוע.
שיתפתי בהרהורים שלי לגבי המטרות. כמו שכתבתי, הכנסה פאסיבית או קניית דירה בעתיד הלא ידוע ידרשו ממני סכומים גבוהים של כסף או מסלולים ארוכים מדי ולכן אני כנראה לא שם. כמו שכתבתי: בשביל הטבילה הראשונה נראה לי שהשקעה שאקבל "מענק" חד פעמי בעוד 10 שנים זה כיוון שיותר קל לי להתחבר אליו.

אתה שואל אותנו אם משהו נחמד בשבילך?
שוב, הכוונה שלי הייתה ש5K זה לא הרבה כסף, אבל כמענק חד פעמי שאני מעניק לעצמי העתידי, זה נחמד

ומה אם התשואה שתקבל לא תהיה רק קטנה, אלא גם שלילית?
אם הרווח אמור להיות צנוע, בדר"כ בהתאמה גם הסיכון אמור להיות צנוע, אז במידה וקורה גם ההפסד אמור להיות צנוע. כלומר זה נסבל ואני לא אתרושש מזה, מצד שני גם על הדרך גם למדתי שיעורים חשובים. הרי זו המטרה בטבילה ראשונה... כמו שכתבתי:
מצד שני, זו מעין התנסות ראשונית סולידית וצנועה, אם תוך כדי התהליך ארגיש בנוח (כי כאמור לי ולהוריי אין כלל ניסיון בזה) אז אולי אגדיל את ההשקעות ואפתח את זה עוד, אבל גם אולי לא.

הדיון האמיתי שמסתתר במטא של מה שכתבת.
זה חלק מהדיון, לא מהות הדיון. עובדתית אני כרגע עדיין תלוי בהם, בעתיד הקרוב לאחר שאסיים את התואר ואתחיל להרוויח סכומים נאים אוכל להרשות לעצמי יותר עצמאות כלכלית. עד אז אני רוצה לנסות (גם מהכסף שלי, הוא לא הרבה ולכן ציינתי סכום נמוך). במידה שאראה כי טוב, אז ארחיב את ההשקעות שלי בעתיד, שוב, כאשר אהיה עם יותר יכולת כלכלית עצמאית...

זה מהפוסט הראשון על מייק. פספסת את עדכון ינואר 2021.
אמת! תודה רבה! מה הכוונה בטווח ארוך מהסעיף הראשון? "שצפוי להיות טוב למשקיע לטווח הארוך."

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
P דירה ראשונה | מגורים או השקעה | פוקוס בחיפוש נדל"ן 14
R השקעה ראשונה בחול נדל"ן 14
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
D השקעה ראשונה בקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
A השקעה ראשונה בשוק ההון באופן עצמאי שוק ההון 32
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
S השקעה ראשונה לטווח של 5 שנים שוק ההון 27
O התייעצות השקעה- פעם ראשונה שוק ההון 87
E השקעה ראשונה, קניית ETF שוק ההון 2
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
Y השקעה ראשונה - דרך בית השקעות או בנק? שוק ההון 5
נ השקעה ראשונה שוק ההון 7
ד השקעה ראשונה שוק ההון 1
S מיצוע (השקעה ראשונה) שוק ההון 20
ב דירה ראשונה - השקעה או למגורים? נדל"ן 20
ברזילרו לפני השקעה ראשונה - בלאקרוק בארץ או ואנגארד באירלנד? שוק ההון 37
ש השקעה ראשונה, מספר שאלות שוק ההון 1
T מישהו שיחזיק לי את היד...? (השקעה ראשונה) שוק ההון 35
unrealx השקעה בדירה, דירה ראשונה נדל"ן 5
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
ל מתחיל בתחום ההשקעות, השקעה ראשונה שוק ההון 2
I השקעה ראשונה- קרן נאמנות 30/70 שוק ההון 2
A השקעה ראשונה שוק ההון 6
י השקעה ראשונה שוק ההון 6
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 3
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה