• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה פסיבית ארוכת טווח ללא מכירות - אינטרקטיב או ישראלי?

יובל הלא מבולבל

משתמש רשום
דירוג
1
לאחר קריאה וחפירה מרובה כאן ובמקומות נוספים החלטתי להעביר את רוב השקעותי למחקי מדדים לצורך השקעה פסיבית לטווח ארוך.
אני מתכוון לבחור מדיניות השקעה ולהשקיע בהתאם פעם בכמה חודשים ואין לי כל תכנון למכור בטווח הנראה לעין.
אני מתלבט אם לפתוח חשבון השקעות בחברה ישראלית או באינטרקטיב האמריקאי.
ככל שהבנתי לאינטרקטיב יש יתרונות בעמלות ובהמרת מט"ח ויש לה חיסרון בצורך בדיווח עצמאי ותשלום למס הכנסה.

בהנחה שאני מבצע מעט פעולות של קניה וכמעט ללא מכירה,
1. אם אני קונה רק בישראל (נניח בלקרוק), אז אין לי צורך בהמרת מט"ח, האם עדיין יש הבדל משמעותי ועדיפות לאינטרקטיב?
2. האם כדאי לי בכלל לקנות בישראל ללא המרת מט"ח (בלקרוק) או דוקא ישתלם לי יותר לקנות קרנות בחו"ל עם המרת מט"ח דרך אינטרקטיב? (שוב, בהנחה שכמעט לא אמכור אצטרך לדווח עצמאית)

מה דעתכם?
(מראש, כמובן ש איני מחפש ייעוץ אלא רק שומע דעות)

תודה מראש

ככל שהבנתי לאינטרקטיב יש יתרונות בעמלות ובהמרת מט"ח ויש לה חיסרון בצורך בדיווח עצמאי ותשלום למס הכנסה
עוד הבדל הוא שב-IB האחזקות שלי ממוקמות גאוגרפית מחוץ לישראל. אתה יכול להתיחס לזה איך שתרצה. מבחינתי זה יתרון.

לאחר קריאה וחפירה מרובה כאן ובמקומות נוספים החלטתי להעביר את רוב השקעותי למחקי מדדים לצורך השקעה פסיבית לטווח ארוך.
אני מתכוון לבחור מדיניות השקעה ולהשקיע בהתאם פעם בכמה חודשים ואין לי כל תכנון למכור בטווח הנראה לעין.
ככל שהבנתי לאינטרקטיב יש יתרונות בעמלות ובהמרת מט"ח ויש לה חיסרון בצורך בדיווח עצמאי ותשלום למס הכנסה.

1. אם אני קונה רק בישראל (נניח בלקרוק), אז אין לי צורך בהמרת מט"ח, האם עדיין יש הבדל משמעותי ועדיפות לאינטרקטיב?
2. האם כדאי לי בכלל לקנות בישראל ללא המרת מט"ח (בלקרוק) או דוקא ישתלם לי יותר לקנות קרנות בחו"ל עם המרת מט"ח דרך אינטרקטיב? (שוב, בהנחה שכמעט לא אמכור אצטרך לדווח עצמאית)

מה דעתכם?

תודה מראש
אם אתה לא מוכר באינטראקטיב אתה לא צריך להגיש דוח .יש אפשרות להעביר את המניות שאתה רוצה למכור לבית השקעות בארץ ואז למכור ויהיה כרוך בעמלות מכירה ודמי המרה ואז לא צריך דוח שנתי. אין את כל הקרנות של בלאקרוק עדיין בארץ ודמי הניהול שלהם יותר גבוהים מהקרנות האמריקאיות אבל אם יש לך חשבונות פנסיונים פטורים אז הקרנות האיריות טובות כי יש לך הפחתת מס ותוכל להרכיב כיסוי עולמי עם כמה קרנות .

אני מניח שאתה מדבר על מניות (ולא אגח), ואם כן - אל תשכח שחברות (ולכן גם מניותיהן, וקרנות שמחזיקות בהן) הן נכס ריאלי (אינן חשופות למטבע כזה או אחר).
המטבע בו נקוב הנייר חסר משמעות.. (לא משנה אם תקנה בשקלים, דולרים, אירו או whatever - זה בסה״כ סרגל, ההשקעה אינה חשופה לסיכון מטח)
להתייחס לשאלה - אין קשר בין הברוקר שאתה בוחר לבין הניירות שאתה קונה, ואין הרבה הבדל בין אותו נייר שנמצא בבורסות שונות.
זה לא משנה. הפרמטרים הרלוונטים כאן הם:
  • כמה עולה לך לרכוש בברוקר את הקרן הזו? (לא משנה אם בבורסת ת״א, לונדון או שוויץ - מה שהכי זול)
  • מהן העלויות האחרות שהברוקר לוקח לך? (% מהתיק באופן רבעוני / עלות חודשית קבועה / עמלות נוספות)
  • אם בחרת לרכוש את הנייר בבורסה שונה מת״א, מה יהיה מרווח המטח בברוקר שבחרת? (רמז: בinteractive brokers אין מרווח כלל, רק עמלה קבועה של 2$ - לעסקאות עד מיליון דולר)
  • איך אתה יוצא מהשקעה? האם יש כלים אפקטיבים לברוקר שלך לתכנון מס? (לדוגמא בעזרת מכירה בשכבות, סימולציות מס דינמיות וכו׳)
  • מה קורה במצב בו הברוקר נופל? (האם הכספים מנוהלים בחשבון נאמנות נפרד מנכסי החברה? או שיש ביטוח SIPC במקרה של ברוקרים אמריקאים?)
עוד הבדל הוא שב-IB האחזקות שלי ממוקמות גאוגרפית מחוץ לישראל. אתה יכול להתיחס לזה איך שתרצה. מבחינתי זה יתרון.
אין קשר בין הברוקר לבין מיקום האחזקה.
כשאתה רוכש נייר בת״א (לא משנה דרך איזה ברוקר) - הוא נרשם על שמך בתא.
כשאתה רוכש נייר בלונדון (לא משנה אם דרך מיטב, ib או כל ברוקר אחר) - הוא נרשם על שמך בלונדון.

אם אתה לא מוכר באינטראקטיב אתה לא צריך להגיש דוח .יש אפשרות להעביר את המניות שאתה רוצה למכור לבית השקעות בארץ ואז למכור ויהיה כרוך בעמלות מכירה ודמי המרה ואז לא צריך דוח שנתי. אין את כל הקרנות של בלאקרוק עדיין בארץ ודמי הניהול שלהם יותר גבוהים מהקרנות האמריקאיות אבל אם יש לך חשבונות פנסיונים פטורים אז הקרנות האיריות טובות כי יש לך הפחתת מס ותוכל להרכיב כיסוי עולמי עם כמה קרנות .
לא מדוייק: אם יש דיבידנדים נראה שכן צריך לדווח בטופס 1301, אבל יש כאן לא מעט חברים בפורום שטוענים שאין חבות דיווח (מכיוון שאין חבות כספית - המס שולם לדוד סאם).
קישור לשרשור

* כמובן לא יועץ ולא מייעץ *
גילוי נאות: אני משתמש בinteractive brokers (ללא תיווך ישראלי) להשקעות שלי. מעבר לזה אין לי שום קשר אליהם ולאף ברוקר אחר.

אין קשר בין הברוקר לבין מיקום האחזקה.
כשאתה רוכש נייר בת״א (לא משנה דרך איזה ברוקר) - הוא נרשם על שמך בתא.
כשאתה רוכש נייר בלונדון (לא משנה אם דרך מיטב, ib או כל ברוקר אחר) - הוא נרשם על שמך בלונדון.
זה כמובן לא נכון. מיטב לצורך הדוגמא מחזיקה את רכושה בנאמנות אצל אחד הבנקים בישראל, נניח בנק הפועלים, שהוא בתורו משתמש בשרותי ברוקר בלונדון.
הברוקר בלונדון ירשום את הניר על שם בנק הפועלים.
בספרי בנק הפועלים יירשם שהבעלים הוא מיטב.
ובספרי מיטב אתה תרשם כבעלים.

אם אתה רוצה לבדוק אותי, נסה לקנות דרך בית השקעות ישראלי או דרך בנק ישראלי מניה של חברה לא ישראלית. האם תקבל זימונים לאסיפת בעלי המניות של החברה או להצבעות?
כמה זמן ייקח לדיבדנד להגיע אליך אם בכלל?

זה כמובן לא נכון. מיטב לצורך הדוגמא מחזיקה את רכושה בנאמנות אצל אחד הבנקים בישראל, נניח בנק הפועלים, שהוא בתורו משתמש בשרותי ברוקר בלונדון.
לא כ״כ הבנתי מה הטענה שלך כאן:
שהברוקר רוכש את המניות במרוכז, רושם את כולן על שמו, ואתה רשום בספרים של הברוקר כבעל הנייר? אם כן, למיטב ידיעתי היחידים שעושים את זה בארץ הם ״Pepper Invest״ (בגלל היכולת לרכוש חצאי מניות וכו׳)
כל ברוקר נורמלי (בין אם ישראלי ובין אם זר) חייב לרשום את הניירות על שם הרוכש.
אם אתה רוצה לבדוק אותי, נסה לקנות דרך בית השקעות ישראלי או דרך בנק ישראלי מניה של חברה לא ישראלית. האם תקבל זימונים לאסיפת בעלי המניות של החברה או להצבעות?
כמה זמן ייקח לדיבדנד להגיע אליך אם בכלל?
גם כאן לא הבנתי מה הטענה שלך:
  • לגבי היכולת להצביע באסיפת בעלי המניות:
    קודם כל - תבדיל בין common stocks ל-preferred stocks. יכולת ההצבעה והזכויות הנלוות שונות אחת מהשניה. אנחנו כמשקיעים קטנים בבורסה רוכשים common stocks.
    ובכל אופן - כשבעבר עבדתי עם בנק לאומי - הייתה להם מערכת הצבעה אלקטרונית שפתוחה לציבור הרחב.
    כמובן שההצבעה שלך בתור משקיע קטן כמעט לא שווה כלום.
  • לגבי הדיבידנדים - תמיד הדיבידנדים מגיעים אליך מיידית ללא קשר לברוקר. אף אחד לא נאיבי מספיק בשביל ״לוותר״ על דיבידנדים שהוא לא קיבל..
    אם הייתי עובד עם מיטב לצורך הדוגמא ולא הייתי מקבל דיבידנדים / באיחור הם היו מקבלים ממני מכתב התחלת הליכים משפטיים (ואני מניח שאותו הדבר עם רוב האנשים).

מצטרף לדיון עם שאלה, זכור לי שקראתי פעם (אשמח למקור אם יש לכם בשלוף) שאם יש לי חשבון בIB אי אפשר לקנות דרכו קרנות אג''ח שנסחרות בת''א (בהנחה ואני ישראלי). זה נכון?

ואם כן אז כדי לקנות אג''ח ישראלי אני צריך עוד חשבון מסחר אצל ברוקר ישראלי?

בהנחה ואני ישראלי
אכן, אסור לישראלים, אפשר לאמריקאיים (ואחרים)

כן, אם הסכום משמעותי, תבדוק מה התנאים שהבנק נותן לך, אם הם מאוד קרובים לניהול בברוקר ישראלי, אז תוסיף את זה לשיקולים שלך

לא. ברוקר בארץ עובד ישירות מול ברוקר בחו"ל, אין קשר לבנק, ברוקר בארץ הוא חבר בורסה בארץ אז גם פה אין קשר לבנק.
אנחנו כמשקיעים קטנים בבורסה רוכשים common stocks.
אתה יכול לרכוש גם preferred אם אתה רוצה.
מצטרף לדיון עם שאלה, זכור לי שקראתי פעם (אשמח למקור אם יש לכם בשלוף) שאם יש לי חשבון בIB אי אפשר לקנות דרכו קרנות אג''ח שנסחרות בת''א (בהנחה ואני ישראלי). זה נכון?
זה נכון.
נכון.

אתה יודע איפה אפשר למצוא על זה עוד מידע?
איך החוק מתרץ את זה? ומה יקרה אם אני אנסה לעשות את זה בכל זאת?

* אני בעיקר סקרן אין לי כוונה לעבור על החוק

איך החוק מתרץ את זה? ומה יקרה אם אני אנסה לעשות את זה בכל זאת?
זה לא קשור לחוק, זה היה תנאי לIB שיוכלו להציע ללקוחותיהם ני"ע ישראלים והם כבר הפסידו לרשות (להשמדת) ני"ע פעם אחת בנושא אחר אבל בעיקרון דומה.
הלוגיקה (בלחץ הברוקרים הישראלים) היא שזה לא הוגן שהם נדרשים לעמוד בכללי הרגולציה המאד מחמירה של ישראל בעוד IB מציעה בדיוק את אותם השירותים והם לא נדרשים.
אם אתה תושב ישראל בחשבון שלך אז האפשרות הזאת חסומה לך. אם אינך תושב אז הם מחתימים אותך על מסמך שבו אתה מצהיר שאינך תושב ישראל.

לא כ״כ הבנתי מה הטענה שלך כאן:
שהברוקר רוכש את המניות במרוכז, רושם את כולן על שמו, ואתה רשום בספרים של הברוקר כבעל הנייר?
לא.
אני טוען שלצורך רכישת נירות בחול, בתי ההשקעות והבנקים בארץ הם לא ברוקרים. הם משתמשים בשרותים של ברוקר בחול (לדוגמא ib), והוא רושם את הניר על שמם ולא על שמך.
לא. ברוקר בארץ עובד ישירות מול ברוקר בחו"ל, אין קשר לבנק, ברוקר בארץ הוא חבר בורסה בארץ אז גם פה אין קשר לבנק
אוקי, מקבל, ייתכן שבין מיטב לברוקר בחול לא מעורב בנק. עדיין המניות מבורסת לונדון ירשמו על שם מיטב ולא על שמי.
ובכל אופן - כשבעבר עבדתי עם בנק לאומי - הייתה להם מערכת הצבעה אלקטרונית שפתוחה לציבור הרחב.
עבור מניות שנסחרות בת"א. הם לא ברוקר בלונדון ולכן לא יכולים לספק לך הצבעה למניות שנסחרות שם, בטח שלא באופן ישיר. אולי דרכם.

בכל אופן, הנקודה שלי היא שברכישת ני"ע זרים דרך בנק או גוף ישראלי, המניות לא רשומות על שמי. ברכישתם דרך ib, הם כן רשומים על שמי.

למה בעצם הם לא ברוקר בלונדון ובבורסאות נבחרות כמו IB?

אוקי, מקבל, ייתכן שבין מיטב לברוקר בחול לא מעורב בנק. עדיין המניות מבורסת לונדון ירשמו על שם מיטב ולא על שמי.
מניות בלא-משנה-איזה-בורסה ירשמו על שם הברוקר ולא על שימך.
בכל אופן, הנקודה שלי היא שברכישת ני"ע זרים דרך בנק או גוף ישראלי, המניות לא רשומות על שמי. ברכישתם דרך ib, הם כן רשומים על שמי.
הם לא.

מה דעתכם?

תודה מראש
אם רוצים לקנות מניות וקרנות אמריקאיות דמי ההמרה משמעותיים זולים בIB 0.02% 2$ מינימום ,עד מאה אלף דולר ההמרה זה 2$ . עמלת קניה ומכירה 0.9 סנט ו1.4$ מינימום לעומת 1 סנט ו5$ מינימום הברוקר ישראלי.עמלת ההמרה היא אגורה לדולר בברוקר ישראלי(מיטב).הוצע לי להעביר את התיק בלי דמי המרה בהתחלה למיטב אבל אח״כ דמי המרה ועמלות כרגיל.לפי ההפקדות שלי יש הבדל של 300 שח בשנה על תוספת דמי המרה ועמלות במיטב לעומת IB ואולי אפשר לקזז את דמי ניהול חשבון עם העמלות ולוותר על IB

בIB 0.02% 2$ מינימום ,עד מאה אלף דולר ההמרה זה 2$ . עמלת קניה ומכירה 0.9 סנט ו1.4$ מינימום
עשית קצת סלט בין העמלות של mexem לעמלות של IB
בIB ק/מ זה 0.5 סנט למניה עם מינ של 1 דולר ספירס, או 0.35 סנט למניה עם מינ של 35 סנט בטיירד

מניות בלא-משנה-איזה-בורסה ירשמו על שם הברוקר ולא על שימך.
אתה טוען אם כך שכל נייר ערך שאני מחזיק רשום על שם הברוקר, והברוקר מחזיק בספרים שלו את הקישור שלי למניות האלו?
אם כן, יש לך סימוכין לעניין?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 21
N פריעת משכנתא או השקעה פסיבית? נדל"ן 29
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
קוף שמבין השקעה פסיבית שוק ההון 5
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
R השקעה פסיבית קרן מחקה Sַ&P500 מול קופת גמל להשקעה מחקה Sַ&P500 שוק ההון 36
naftali10 השקעה פסיבית יקרה יותר מאקטיבית שוק ההון 8
ה השקעה פסיבית באגח שוק ההון 6
T השקעה פסיבית או סמי פסיבית? שוק ההון 5
C השקעה בקריירה VS השקעת פסיבית שוק ההון 13
R השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 11
דור דורים השקעה פסיבית - בכל סדר גודל? שוק ההון 7
א השקעה אקטיבית VS השקעה פסיבית שוק ההון 2
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
א תיק השקעות - השקעה פסיבית שוק ההון 12
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 1
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה