• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה עצמית

jhonny

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

אני חייל, ובשנים האחרונות התחלתי להשקיע חלק מהכסף שלי במניות ספציפיות או בקופת גמל להשקעה.
אני מחפש את הדרך המתאימה לי ביותר להמשיך ולהשקיע במניות בשווקים זרים.

המצב הכספי הנוכחי שלי:
35k בקופת גמל להשקעה עם דמי ניהול 0.5
11k במניות דרך הבנק
20k נזילים אותם אני רוצה להשקיע.

אני מעוניין לשנות את הרכב המניות אחת לחצי שנה-שנה וזאת מבלי לגעת בכסף בקופת הגמל. אני מודע לסיכון בקניית מניות ומקבל אותו.

ההתלבטות שלי היא בין פתיחת תיק השקעות בבית השקעות, ברוקר ישראלי או זר, או כמובן דרכים אחרות שלא נתקלתי בהן ויש אנשים שהתנסו בהן.

אשמח לקבל את דעותיכם האישיות השונות

מה טווח ההשקעה שלך?

לא הייתי נכנס לבורסה אם הייתי יודע שעוד שנתיים שלוש אצטרך את הכסף כדי לממן לימודים.

בנוגע להשקעה עצמה למה מניות בודדות ולא השקעה במדד?

טווח ההשקעה לכסף המדובר הוא לפחות ארבע שנים, ובטווח הזה אני כן מתכוון לממש את ההשקעה ולהשקיע במניות שונות במידה והתשואה עלתה.
הכסף בקופת הגמל עוקב אחר מדד אז הייתי רוצה להוסיף רמת סיכון, מדובר על מניות של חברות גדולות.

תודה

20k נזילים אותם אני רוצה להשקיע.

אני מעוניין לשנות את הרכב המניות אחת לחצי שנה-שנה וזאת מבלי לגעת בכסף בקופת הגמל. אני מודע לסיכון בקניית מניות ומקבל אותו.

ההתלבטות שלי היא בין פתיחת תיק השקעות בבית השקעות, ברוקר ישראלי או זר, או כמובן דרכים אחרות שלא נתקלתי בהן ויש אנשים שהתנסו בהן.
בסכום כזה אין הרבה מה לעשות כנראה או בנק או ברוקר ישראלי שיסכים לפתוח חשבון של 20K.
תברר איזה תנאים אתה יכול לקבל,כך בחשבון עלות פעולה,המרת מט"ח(מרווח ועמלה לפעמים זה לא ברור).
אח"כ תחשב בהתאם לפעולות שאתה מתכנן מה יותר משתלם.
זה כמובן בקשר לביצוע.

בקשר לתוכנית עצמה של השקעה אקטיבית ומתחלפת במניות בודדות לא שאלת, אבל לדעתי היא ממש גרועה.

לא ממליץ\מיעץ

בקשר לתוכנית עצמה של השקעה אקטיבית ומתחלפת במניות בודדות לא שאלת, אבל לדעתי היא ממש גרועה.
לא ממליץ\מיעץ
מתחלפת במניות- התכוונת שלא רצוי להחליף במניה שאתה משקיע בפרק זמן קצר כגון חצי שנה שנה?

אענה לשאלה ששאלת (בלי קשר לזה שתוכנית ההשקעה שלך לא לטעמי, אבל כבר אחרים אמרו לך):
- כדאי לך להבין כמה כסף אתה משקיע כל X זמן (בערך כמובן, לא צריך סכום מדויק), לחשב את העלויות של דמי ניהול ודמי קניה ומכירה, ולקחת את ההצעה הזולה ביותר, שהכי מתאימה לך (לא לכולם מתאים שהברוקר שלהם יהיה בחו"ל).

יש פוסטים פה כבר שמשווים בין דמי ניהול ולוקחים בחשבון את תדירות הכנסת הכסף לתיק, אז תוכל לחפש.

מה שכן, רובם לא לוקחים בחשבון גם מכירה וקנייה מחודשת (מה שמוסיף כפילות לדמי הניהול), אז תצטרך להוסיף את זה לחישוב שלך.

מתחלפת במניות- התכוונת שלא רצוי להחליף במניה שאתה משקיע בפרק זמן קצר כגון חצי שנה שנה?
בגדול כן, בממוצע למשקיע פרטי כמה שפחות מסחר אקטיבי יותר טוב.
בקשר להשקעה במניות בודדות לעומת מדדים כבר כתבו המון בפורום.

טווח ההשקעה לכסף המדובר הוא לפחות ארבע שנים, ובטווח הזה אני כן מתכוון לממש את ההשקעה ולהשקיע במניות שונות במידה והתשואה עלתה.

האם תהיה חייב את הכסף הזה בעוד 4 שנים? או שאתה גמיש ויכול לחכות איתו עוד כמה שנים?

אני לא הייתי בונה תיק שמורכב ברובו ממניות לטווח כל כך קצר

האם קראת את סדרת הפוסטים בתמונה הגדולה?
יש שם הסבר מעולה על הקשר בין טווח ההשקעה למבנה התיק

לדעתי, טווח של 4 שנים הוא אכן קצר להשקעה.
מצד שני כדאי להתחיל להשקיע כמה שיותר מוקדם על מנת להבין מה מתאים לאופי שלך. לומדים המון תוך כדי תנועה. זו נקודה מאוד חשובה.
אני עשיתי טעויות בשנה - שנתיים הראשונות שלי עם סכומים דומים, ולאחר מכן מאוד השתפרתי בהשקעות.
20 אש"ח זה סכום נוח מאוד מהבחינה הזו. גם מהווה חלק גדול מההון בשלב הנוכחי כך שהפסד שלו יכול לכאוב, וגם סכום שבטווח הרחוק יכול בסבירות גבוהה להיות פחות משמעותי ביחס לחיסכון שוטף.
כך ששכר הלימוד הוא משמעותי אבל בר תיקון.

לא מומלץ בית השקעות זר, חבל על הבירוקרטיה.
לרוב עדיף בית השקעות ישראלי מבחינת תנאים. אם אפשרי לך על זה. אני גם אוהב את ההפרדה הוירטואלית בין חשבון חיסכון וחשבון שוטף. אבל זה לא הקריטי.

הקריטי זה להתחיל להשקיע וללמוד תוך כדי תנועה מה אתה רוצה מהעולם הזה, ומה החשיפה לסיכון שמתאימה לך.

תמיד אפשר לעשות אופטימיזציה בברוקר במהלך השנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה