• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה למתבגרים

yaron881

משתמש רשום
דירוג
0
שלום
יש לי שני חיילים בבית שרוצים לבצע הפקדה קבועה של סכום כסף (500-1000) כל חודש
ההפקדה תהייה לתקופה ארוכה, הם לא ייגעו בכסף עד גיל 50 בערך

ברור לי שהמסלול המנייתי בגיל הזה הוא העדיף להם.
השאלה שלי מה מכשיר ההשקעה המומלץ להם ?
תודה

במינימום התעסקות: קופת גמל להשקעה (אבל בטווח הארוך זה לא יעיל מבחינת דמי ניהול)

קצת יותר התעסקות: לפתוח חשבון בבית השקעות.

האם השאלה שנשאלה מה יהיה הכי קל לביצוע? או מה יהיה בעל סיכוי גבוה יותר לתשואה טובה יותר? דמי הניהול כפולים ומשולשים לעומת תיק עצמאי.
קופת גמל להשקעה היא כלי יקר שטוב למי שמתכנן לצאת ממנה בגיל הפנסיה, כאן מדובר על גיל 50 שהוא רחוק מהפנסיה.
אם החיילים מתחילים מאפס, הם לא יכולים לפתוח תיק עצמאי בבית השקעות כי שם נדרש מינימום לפתיחת תיק.
אפשר להתחיל מתיק השקעות בבנק, וכשמצטבר סכום המינימום -להעביר לבית השקעות (בלי למכור!). כדאי להתמקח עם הבנק על גובה העמלות הכרוכות בתיק.

כנראה המכשיר האופטימלי.
מינימום התעסקות, מינימום ידע נדרש, מינימום שיקול דעת, קל לבצע הוראת קבע. למרות המחיר השוטף מדובר במכשיר מאוד נוח למרבית האנשים. זה שווה את זה.
עוד כמה שנים כש ואם יהיה להם ראש ללמוד, יהיה ניתן להעביר לניהול עצמאי.
ההפקדה תהייה לתקופה ארוכה, הם לא ייגעו בכסף עד גיל 50 בערך
רק אוסיף שמדובר על גיל עם יחסית הרבה הוצאות ביחס להכנסות (לימודים, טיולים מול שכר נמוך בממוצע), כך שצריך לוודא שההנחה הזו מתקיימת לפני שמחליטים על האלוקציה בין מניות ואג"ח.

מינימום שיקול דעת
מה ההבדל בין לבחור את מסלול ההשקעה פה לבין לבחור את הנייר שעושה פחות או יותר אותו דבר בתיק השקעות?

למרות המחיר השוטף
הוא לא שוטף, הוא עולה כל שנה. אין רמת נוחות בעולם ששווה בשבילה לשלם מחיר הולך ועולה אקספוננציאלית בגין אותה רמת נוחות.

עוד כמה שנים כש ואם יהיה להם ראש ללמוד
מה יקרה בעוד כמה שנים?
דווקא נראה לי שחייל שמצליח לחסוך 1000 ממשכורת חובה, יכול גם ללמוד איך לבנות תיק השקעות מאוד פשוט ויעיל בכמה קליקים.

עוד כמה שנים כש ואם יהיה להם ראש ללמוד, יהיה ניתן להעביר לניהול עצמאי.
להעביר בלי למכור ולשלם מס? כמו שאפשר עם תיק עצמאי בבנק שעובר לבית השקעות?
אם לא - אני פשוט לא מבינה את ההמלצה שלך ושל חתול. קופגל'ה הוא כלי שפותח לטובת תקופת היציאה לגימלאות להזכירכם.
ועניין הלימוד גם לא ברור לי, מספיק לקרוא כאן פוסטים רלוונטים כדי להבין את הרעיון של מדדים רחבים דיים.

עם עמלת מינימום של 30 ש"ח על הפקדה של 500? ודמי ניהול של 0.6% ?
זה עדיין יוצא עדיף על ה0 מההפקדה ו1% פלוס על הצבירה בקופת גמל להשקעה.

אבל בסכומים האלה גם זה וגם זניח. העיקרון היותר חשוב זה שאם ירצו כן לעבור מקופת גמל לתיק השקעות בהמשך זה אירוע מס.

אבל בסכומים האלה גם זה וגם זניח. העיקרון היותר חשוב זה שאם ירצו כן לעבור מקופת גמל לתיק השקעות בהמשך זה אירוע מס.
בסכומים האלה גם ארוע מס הוא זניח.

צריך איכשהו להגיע למינימום הנדרש לבית השקעות ואז לעבור לשם.

צריך איכשהו להגיע למינימום הנדרש לבית השקעות ואז לעבור לשם.
מה המינימום היום? 15,000? 20,000?
בחיסכון של 1000 בחודש זה יכול לקחת קרוב לשנתיים.

בעיניי הדבר ההגיוני לעשות הוא להתחיל עם חשבון השקעות בבנק ולעבור לבית השקעות אחרי שנצבר הסכום המתאים.

אפשר גם לחסוך 1000 כל חודש בעו"ש בזמן שלומדים איך להשקיע. זה תהליך שלוקח כמה חודשים.

קופת גמל להשקעה.
מסלול מניות.
להשוות דמי ניהול וללכת על הזול.

לגבי הטענות על דמי הניהול, מדובר בסכום זניח, מה גם שהאופציה למשוך כקיצבה בגיל פנסיה "ללא מס" מצדיקה עמלות גבוהות יותר.
בעתיד הם יוכלו לנייד את הכסף לגוף שינהל להם את הפנסיה/השתלמות, וכך כוח המיקוח שלהם יעלה.

מה ההבדל בין לבחור את מסלול ההשקעה פה לבין לבחור את הנייר שעושה פחות או יותר אותו דבר בתיק השקעות?
יותר קל להחליט על מסלול 80/20 מאשר להתעמק איזה ניירות לקנות ולעקוב אחר שינויים בניירות וכו', ולבצע איזונים מדי תקופה. לא נדרש עניין של תזמון מועד הרכישה. פסיכולוגיה היא משחק קשה. ניתן להעביר הוראת קבע בצורה פשוטה כל חודש. שגר ושכח פחות או יותר.

הוא לא שוטף, הוא עולה כל שנה. אין רמת נוחות בעולם ששווה בשבילה לשלם מחיר הולך ועולה אקספוננציאלית בגין אותה רמת נוחות.
לא מסכים. אני גם לא משתמש בקופת גמל להשקעה, אבל למרבית האנשים זה קל משמעותית מלהשקיע עצמאית. כך שהחלופה לפעמים היא קופת גמל להשקעה מול לא להשקיע (ולא מול השקעה עצמאית).

מה יקרה בעוד כמה שנים?
אולי זמן, רצון וראש פנוי להתעמק

להעביר בלי למכור ולשלם מס? כמו שאפשר עם תיק עצמאי בבנק שעובר לבית השקעות?
לפדות את הקרן, לשלם מס, ולהעביר לתיק מנוהל עצמאית. גם ככה סביר שמדובר בשלב צבירה מאפס, ועל סכומים קטנים יחסית. פוטנציאל הנזק לא גדול.

ועניין הלימוד גם לא ברור לי, מספיק לקרוא כאן פוסטים רלוונטים כדי להבין את הרעיון של מדדים רחבים דיים.
הבנת הרעיון היא חלק חשוב אך לא מספיק ביישום. בנוסף יש פסיכולוגיה, ויש טכניקה. לא חושב שהשקעה במדדים מתאימה לכולם. אנשים משתעממים ומחפשים עניין ברגע שיש להם שיקול דעת מה קונים ומתי. קוראים קצת בעיתון על תחום חדש, מניה מיוחדת ומתחילים לעשות נסיונות, מפחדים מעליית ריבית ואינפלציה וכמה כותרות כלכליות ופתאום קשה ללחוץ על פקודת קניה.

שוב לדעתי שווה ללמוד את הנושא, והבדל של 0.7% תשואה על פני הרבה שנים הוא משמעותי. אבל לא מתאים לכולם. לפעמים פשטות וריחוק מהניהול הם עדיפים. תלוי באופי הבן אדם.

הייתי פשוט פותח חשבון מסחר עצמאי אצל איזה בית השקעות ישראלי (לא כ״כ משנה איזה, העיקר שידאג למיסוי, יהיה כמה שיותר בסיסי, ויגבה עמלות סבירות) מפקיד כסף כל חודש/רבעון/שנה (גם לא כ״כ משנה לדעתי, מה שנוח) וקונה את השוק (S&P או Total World Stock Index). זה לא הרבה יותר מסובך מלפתוח קופת גמל להשקעה.

לא ייעוץ ולא המלצה.

בעיני, ובלי לשלול את החלופות האחרות, מטרת התרגיל (השקעת כסף כעת לגיל חמישים, ולא נניח להתחיל אחרי השחרור) מטרתה לתת לילדים כלים להמשך הדרך כמבוגרים עצמאיים.
אחד הכלים הוא הידע והניסיון בניהול השקעות. ולכן לדעתי שווה אפילו לשלם כסף כדי שילמדו להשתמש במכשיר שככה"נ ישתמשו בו בגיל 30. במילים אחרות, הייתי בוחר בתיק השקעות ולא בקופ"ג.

* יתרה מכך, אולי שווה גם לתת להם מרווח טעות בבחירת אלוקציה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה