• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה חוזרת של דיבידנדים ב-IB

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
איך אתם מנהלים את הדיבידנדים שאתם מקבלים ב-IB? (במקרה שלי vti,vxus)

אשמח לקבל את דעתכם בשני נושאים:
1) כל פעם שאני מקבל דיבידנדים, אני משלם עליהם 25% מס. ובהמשך אשקיע אותם שוב, ואקבל שוב דיבידנד שעליו אשלם שוב.. להבנתי אין פיתרון למצב הזה, אבל רציתי לוודא איתכם שאין כאן איזה פיתרון קסם.
2) שמתי לב שמסומן אצלי בתיק: Dividend Reinvestment: Unsubscribed.
הרעיון הוא שבמילא אני מוסיף לתיק, כל 3 חודשים ממשכורת נכנסת, ומשקיע באותן המניות (vti,vxus).
וככה, אני פשוט מבצע את הקנייה יחד עם הדיבידנדים שהופרשו בפעם האחרונה. הגיוני?

תודה

1) כל פעם שאני מקבל דיבידנדים, אני משלם עליהם 25% מס. ובהמשך אשקיע אותם שוב, ואקבל שוב דיבידנד שעליו אשלם שוב.. להבנתי אין פיתרון למצב הזה, אבל רציתי לוודא איתכם שאין כאן איזה פיתרון קסם.
נכון, אין פתרון קסם.
יש פתרון חלקי עם קרנות צוברות (למשל איריות או קנדיות), אבל יש לזה חסרונות משלו.
גם הן משלמות מס על כל דיבידנד שהן מקבלות, אומנם פחות ממך בד"כ (במקרה של איריות/קנדיות הן משלמות 15% לעומת 25% שאתה משלם), אבל זה עדיין מס שמשולם.
בגלל שלא אתה משלם את מס הדיבידנד אלא הקרן, אתה לא מקבל עליו זיכוי ובעצם צריך לשלם מס על כל הרווחים שלך בפדיון (מה שיוצר מיסוי כפול על הדיבידנד).

עדיין, לטווח ארוך זה יכול להשתלם.

שמתי לב שמסומן אצלי בתיק: Dividend Reinvestment: Unsubscribed.
הרעיון הוא שבמילא אני מוסיף לתיק, כל 3 חודשים ממשכורת נכנסת, ומשקיע באותן המניות (vti,vxus).
וככה, אני פשוט מבצע את הקנייה יחד עם הדיבידנדים שהופרשו בפעם האחרונה. הגיוני?
הגיוני.
זה מה שגם אני עושה

הגיוני.
זה מה שגם אני עושה

כשאני מסתכל באותיות הקטנות ב-IB נראה שאולי יש יתרונות ממשיים בהשקעה אוטומטית חזרה של דיבידנדים?
א. נראה שהם קונים לכל המחזיקים ביחד מה שיכול לתת עמלות נמוכות יותר? ב. נראה שבמקרים מסויימים יש להם הסכמים שמאפשרים קנייה בהנחה לפני פתיחת המסחר?

dividendreinvestment.jpg

למה אתה בIB אם אתה לא משקיע באופן חודשי? העמלות ממש זולות ואם יש לך מתחת ל100$K אז גם ככה אתה משלם 10$ בחודש אז לקנות מחדש עם הדיבינדים לא באמת עולה לך כסף, פשוט תקנה ישר או שתצרף את זה לרכישה החודשית.

יש פתרון חלקי עם קרנות צוברות (למשל איריות או קנדיות), אבל יש לזה חסרונות משלו.
גם הן משלמות מס על כל דיבידנד שהן מקבלות, אומנם פחות ממך בד"כ
האם זה נכון גם לחשבון פטור ממס (קרן השתלמות)?

האם זה נכון גם לחשבון פטור ממס (קרן השתלמות)?
כן. הקרנות מחויבות לשלם מס על הדיבידנד שהן מקבלות. זה לא רלוונטי שאתה פטור ממס רווחי הון.

ולמיטב ידיעתי אם אתה משקיע בקרנות מחלקות זרות אז עדיין יגבו לך מס דיבידנד במקור, גם אם אתה בחשבון פטור. זה קצת פחות הגיוני אבל לפי חברי הפורום זה המצב

ולמיטב ידיעתי אם אתה משקיע בקרנות מחלקות זרות אז עדיין יגבו לך מס דיבידנד במקור, גם אם אתה בחשבון פטור. זה קצת פחות הגיוני אבל לפי חברי הפורום זה המצב
זה גם הגיוני, בדיוק כמו ההסבר הקודם שלך.
זה שישראל פוטרת אותך ממס בחשבון מסויים לא אומר שארהב גם פוטרת אותך ממס.
אגב, זה לא שעל כל דיבידנד שאתה מקבל אתה משלם 25% מס. זה תלוי במדינה שבה רשומה החברה שמחלקת.
למשל בקרן אמריקאית באמת תשלם 25% לדוד סם (ואם היא עולמית אז הקרן עצמה תשלם עוד כמה אחוזים למדינות השונות בעולם).
בקרן אירית מחלקת, אתה לא תשלם בכלל מס דיבידנד, אבל הקרן עצמה תשלם 12-15% לפי האחזקות שלה.

זה גם הגיוני, בדיוק כמו ההסבר הקודם שלך.
זה שישראל פוטרת אותך ממס בחשבון מסויים לא אומר שארהב גם פוטרת אותך ממס.
אגב, זה לא שעל כל דיבידנד שאתה מקבל אתה משלם 25% מס. זה תלוי במדינה שבה רשומה החברה שמחלקת.
למשל בקרן אמריקאית באמת תשלם 25% לדוד סם (ואם היא עולמית אז הקרן עצמה תשלם עוד כמה אחוזים למדינות השונות בעולם).
בקרן אירית מחלקת, אתה לא תשלם בכלל מס דיבידנד, אבל הקרן עצמה תשלם 12-15% לפי האחזקות שלה.
התכוונתי שזה פחות הגיוני בגלל אמנות מס וכו, אפשר אולי היה לצפות שלא תשלם את המס, כמו שלא משלמים מס דיבידנד פעמיים גם בארהב וגם בישראל

התכוונתי שזה פחות הגיוני בגלל אמנות מס וכו, אפשר אולי היה לצפות שלא תשלם את המס, כמו שלא משלמים מס דיבידנד פעמיים גם בארהב וגם בישראל
אתה לא משלם מס דיבידנד פעמיים כי מדינת ישראל נותנת לך זיכוי על המס ששילמת בחול.
אבל אין סיבה שארהב תוותר על מס שאתה חייב לה רק כי אתה מחזיק את המניה בחשבון שהוא פטור ממס לפי החוק הישראלי

לא שרכישה דרך IB זה אותו הדבר כמו להשקיע מחדש (DRIP)
יש כאן הסבר מקיף: https://www.investopedia.com/terms/d/dividendreinvestmentplan.asp
אמל"ק - צריך לרכוש את המניות ישירות מהחברות עצמן, ואז ניתן להצטרף לתוכנית של השקעה מחדש של הדיבידנדים . יש לזה פלוסים ומינוסים כפי שמופיע במאמר.

לא שרכישה דרך IB זה אותו הדבר כמו להשקיע מחדש (DRIP)
יש כאן הסבר מקיף: https://www.investopedia.com/terms/d/dividendreinvestmentplan.asp
אמל"ק - צריך לרכוש את המניות ישירות מהחברות עצמן, ואז ניתן להצטרף לתוכנית של השקעה מחדש של הדיבידנדים . יש לזה פלוסים ומינוסים כפי שמופיע במאמר.
תודה, קראתי את המאמר ונראה שמי שמעוניין להשקיע מחדש את הדיבדנדים האופציה הזו היא הטובה ביותר.
האם זו האופציה שקיימת בהשקעה אוטומטית דרך IB?

רק כדי לראות אם הבנתי. נניח ובתיק יש לי VT ועוד איזה מניה לא מחלקת. אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס) ואקנה אוטומטית יחידות של VT ? כי אם כן אין שום סיבה לא להפעיל את זה.

רק כדי לראות אם הבנתי. נניח ובתיק יש לי VT ועוד איזה מניה לא מחלקת. אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס) ואקנה אוטומטית יחידות של VT ? כי אם כן אין שום סיבה לא להפעיל את זה.
אתה תשלם מס

אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס)
לא.
אתה תשלם מס כרגיל.
ואקנה אוטומטית יחידות של VT ?
תלוי בהגדרה שלך ובבית ההשקעות הספציפי. יכול להיות שזה יקנה אוטומטית חלקי יחידות של VT בכל הסכום ויכול להיות שזה יחלק את הסכום בין כל האחזקות שלך ויקנה מהן באופן יחסי.

לא.
אתה תשלם מס כרגיל.

תלוי בהגדרה שלך ובבית ההשקעות הספציפי. יכול להיות שזה יקנה אוטומטית חלקי יחידות של VT בכל הסכום ויכול להיות שזה יחלק את הסכום בין כל האחזקות שלך ויקנה מהן באופן יחסי.
מישהו הפעיל את האפשרות בIB ויכול לדווח איך האופציה מתנהגת?

אישית אני מחזיק בIB גם דולרים שצוברים ריבית. לכן לא משנה לי אם הדולרים הגיעו מדיבידנדים או שאני שמתי אותם שם בעצמי.

אישית אני מחזיק בIB גם דולרים שצוברים ריבית. לכן לא משנה לי אם הדולרים הגיעו מדיבידנדים או שאני שמתי אותם שם בעצמי.
כמה ריבית ib נותנת על יתרה דולרית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
א מעקב אחרי s&p500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 27
ר השקעה חוזרת של דיבידנדים ב-IRA שוק ההון 13
ברק א. השקעה חוזרת של דיבידנדים VT בIRA שוק ההון 1
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה