• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

השקעה חוזרת של דיבידנדים ב-IB

Jackl56

משתמש ותיק
דירוג
72
איך אתם מנהלים את הדיבידנדים שאתם מקבלים ב-IB? (במקרה שלי vti,vxus)

אשמח לקבל את דעתכם בשני נושאים:
1) כל פעם שאני מקבל דיבידנדים, אני משלם עליהם 25% מס. ובהמשך אשקיע אותם שוב, ואקבל שוב דיבידנד שעליו אשלם שוב.. להבנתי אין פיתרון למצב הזה, אבל רציתי לוודא איתכם שאין כאן איזה פיתרון קסם.
2) שמתי לב שמסומן אצלי בתיק: Dividend Reinvestment: Unsubscribed.
הרעיון הוא שבמילא אני מוסיף לתיק, כל 3 חודשים ממשכורת נכנסת, ומשקיע באותן המניות (vti,vxus).
וככה, אני פשוט מבצע את הקנייה יחד עם הדיבידנדים שהופרשו בפעם האחרונה. הגיוני?

תודה

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,500
1) כל פעם שאני מקבל דיבידנדים, אני משלם עליהם 25% מס. ובהמשך אשקיע אותם שוב, ואקבל שוב דיבידנד שעליו אשלם שוב.. להבנתי אין פיתרון למצב הזה, אבל רציתי לוודא איתכם שאין כאן איזה פיתרון קסם.
נכון, אין פתרון קסם.
יש פתרון חלקי עם קרנות צוברות (למשל איריות או קנדיות), אבל יש לזה חסרונות משלו.
גם הן משלמות מס על כל דיבידנד שהן מקבלות, אומנם פחות ממך בד"כ (במקרה של איריות/קנדיות הן משלמות 15% לעומת 25% שאתה משלם), אבל זה עדיין מס שמשולם.
בגלל שלא אתה משלם את מס הדיבידנד אלא הקרן, אתה לא מקבל עליו זיכוי ובעצם צריך לשלם מס על כל הרווחים שלך בפדיון (מה שיוצר מיסוי כפול על הדיבידנד).

עדיין, לטווח ארוך זה יכול להשתלם.

שמתי לב שמסומן אצלי בתיק: Dividend Reinvestment: Unsubscribed.
הרעיון הוא שבמילא אני מוסיף לתיק, כל 3 חודשים ממשכורת נכנסת, ומשקיע באותן המניות (vti,vxus).
וככה, אני פשוט מבצע את הקנייה יחד עם הדיבידנדים שהופרשו בפעם האחרונה. הגיוני?
הגיוני.
זה מה שגם אני עושה

OJD

משתמש ותיק
דירוג
128
הגיוני.
זה מה שגם אני עושה

כשאני מסתכל באותיות הקטנות ב-IB נראה שאולי יש יתרונות ממשיים בהשקעה אוטומטית חזרה של דיבידנדים?
א. נראה שהם קונים לכל המחזיקים ביחד מה שיכול לתת עמלות נמוכות יותר? ב. נראה שבמקרים מסויימים יש להם הסכמים שמאפשרים קנייה בהנחה לפני פתיחת המסחר?

dividendreinvestment.jpg

WhatIsMoney

משתמש ותיק
דירוג
594
למה אתה בIB אם אתה לא משקיע באופן חודשי? העמלות ממש זולות ואם יש לך מתחת ל100$K אז גם ככה אתה משלם 10$ בחודש אז לקנות מחדש עם הדיבינדים לא באמת עולה לך כסף, פשוט תקנה ישר או שתצרף את זה לרכישה החודשית.

esng.33

משתמש ותיק
דירוג
40
יש פתרון חלקי עם קרנות צוברות (למשל איריות או קנדיות), אבל יש לזה חסרונות משלו.
גם הן משלמות מס על כל דיבידנד שהן מקבלות, אומנם פחות ממך בד"כ
האם זה נכון גם לחשבון פטור ממס (קרן השתלמות)?

בלהבלה

משתמש ותיק
דירוג
137
האם זה נכון גם לחשבון פטור ממס (קרן השתלמות)?
כן. הקרנות מחויבות לשלם מס על הדיבידנד שהן מקבלות. זה לא רלוונטי שאתה פטור ממס רווחי הון.

ולמיטב ידיעתי אם אתה משקיע בקרנות מחלקות זרות אז עדיין יגבו לך מס דיבידנד במקור, גם אם אתה בחשבון פטור. זה קצת פחות הגיוני אבל לפי חברי הפורום זה המצב

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,500
ולמיטב ידיעתי אם אתה משקיע בקרנות מחלקות זרות אז עדיין יגבו לך מס דיבידנד במקור, גם אם אתה בחשבון פטור. זה קצת פחות הגיוני אבל לפי חברי הפורום זה המצב
זה גם הגיוני, בדיוק כמו ההסבר הקודם שלך.
זה שישראל פוטרת אותך ממס בחשבון מסויים לא אומר שארהב גם פוטרת אותך ממס.
אגב, זה לא שעל כל דיבידנד שאתה מקבל אתה משלם 25% מס. זה תלוי במדינה שבה רשומה החברה שמחלקת.
למשל בקרן אמריקאית באמת תשלם 25% לדוד סם (ואם היא עולמית אז הקרן עצמה תשלם עוד כמה אחוזים למדינות השונות בעולם).
בקרן אירית מחלקת, אתה לא תשלם בכלל מס דיבידנד, אבל הקרן עצמה תשלם 12-15% לפי האחזקות שלה.

בלהבלה

משתמש ותיק
דירוג
137
זה גם הגיוני, בדיוק כמו ההסבר הקודם שלך.
זה שישראל פוטרת אותך ממס בחשבון מסויים לא אומר שארהב גם פוטרת אותך ממס.
אגב, זה לא שעל כל דיבידנד שאתה מקבל אתה משלם 25% מס. זה תלוי במדינה שבה רשומה החברה שמחלקת.
למשל בקרן אמריקאית באמת תשלם 25% לדוד סם (ואם היא עולמית אז הקרן עצמה תשלם עוד כמה אחוזים למדינות השונות בעולם).
בקרן אירית מחלקת, אתה לא תשלם בכלל מס דיבידנד, אבל הקרן עצמה תשלם 12-15% לפי האחזקות שלה.
התכוונתי שזה פחות הגיוני בגלל אמנות מס וכו, אפשר אולי היה לצפות שלא תשלם את המס, כמו שלא משלמים מס דיבידנד פעמיים גם בארהב וגם בישראל

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,500
התכוונתי שזה פחות הגיוני בגלל אמנות מס וכו, אפשר אולי היה לצפות שלא תשלם את המס, כמו שלא משלמים מס דיבידנד פעמיים גם בארהב וגם בישראל
אתה לא משלם מס דיבידנד פעמיים כי מדינת ישראל נותנת לך זיכוי על המס ששילמת בחול.
אבל אין סיבה שארהב תוותר על מס שאתה חייב לה רק כי אתה מחזיק את המניה בחשבון שהוא פטור ממס לפי החוק הישראלי

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
227
לא שרכישה דרך IB זה אותו הדבר כמו להשקיע מחדש (DRIP)
יש כאן הסבר מקיף: https://www.investopedia.com/terms/d/dividendreinvestmentplan.asp
אמל"ק - צריך לרכוש את המניות ישירות מהחברות עצמן, ואז ניתן להצטרף לתוכנית של השקעה מחדש של הדיבידנדים . יש לזה פלוסים ומינוסים כפי שמופיע במאמר.

FullStack

משתמש ותיק
דירוג
158
לא שרכישה דרך IB זה אותו הדבר כמו להשקיע מחדש (DRIP)
יש כאן הסבר מקיף: https://www.investopedia.com/terms/d/dividendreinvestmentplan.asp
אמל"ק - צריך לרכוש את המניות ישירות מהחברות עצמן, ואז ניתן להצטרף לתוכנית של השקעה מחדש של הדיבידנדים . יש לזה פלוסים ומינוסים כפי שמופיע במאמר.
תודה, קראתי את המאמר ונראה שמי שמעוניין להשקיע מחדש את הדיבדנדים האופציה הזו היא הטובה ביותר.
האם זו האופציה שקיימת בהשקעה אוטומטית דרך IB?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,212

wa11a

משתמש ותיק
דירוג
725
רק כדי לראות אם הבנתי. נניח ובתיק יש לי VT ועוד איזה מניה לא מחלקת. אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס) ואקנה אוטומטית יחידות של VT ? כי אם כן אין שום סיבה לא להפעיל את זה.

WhatIsMoney

משתמש ותיק
דירוג
594
רק כדי לראות אם הבנתי. נניח ובתיק יש לי VT ועוד איזה מניה לא מחלקת. אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס) ואקנה אוטומטית יחידות של VT ? כי אם כן אין שום סיבה לא להפעיל את זה.
אתה תשלם מס

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,500
אם אני מפעיל את זה אז כל פעם ש- VT נחלקת דיבידנדים לא אשלם מס דיבידנד באותו רגע (דחיית מס)
לא.
אתה תשלם מס כרגיל.
ואקנה אוטומטית יחידות של VT ?
תלוי בהגדרה שלך ובבית ההשקעות הספציפי. יכול להיות שזה יקנה אוטומטית חלקי יחידות של VT בכל הסכום ויכול להיות שזה יחלק את הסכום בין כל האחזקות שלך ויקנה מהן באופן יחסי.

FullStack

משתמש ותיק
דירוג
158
לא.
אתה תשלם מס כרגיל.

תלוי בהגדרה שלך ובבית ההשקעות הספציפי. יכול להיות שזה יקנה אוטומטית חלקי יחידות של VT בכל הסכום ויכול להיות שזה יחלק את הסכום בין כל האחזקות שלך ויקנה מהן באופן יחסי.
מישהו הפעיל את האפשרות בIB ויכול לדווח איך האופציה מתנהגת?

Wonko

משתמש ותיק
דירוג
654
אישית אני מחזיק בIB גם דולרים שצוברים ריבית. לכן לא משנה לי אם הדולרים הגיעו מדיבידנדים או שאני שמתי אותם שם בעצמי.

FullStack

משתמש ותיק
דירוג
158
אישית אני מחזיק בIB גם דולרים שצוברים ריבית. לכן לא משנה לי אם הדולרים הגיעו מדיבידנדים או שאני שמתי אותם שם בעצמי.
כמה ריבית ib נותנת על יתרה דולרית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר השקעה חוזרת של דיבידנדים ב-IRA שוק ההון 13
ברק א. השקעה חוזרת של דיבידנדים VT בIRA שוק ההון 1
I השקעה ממונפת באינפלציה שוק ההון 6
ש השקעה בנאסד"ק 100 - תיק IRA חדש שוק ההון 6
ו הקמת LLC (או יישות משפטית אחרת) לצורך השקעה בפלטפורמות אמריקאיות נדל"ן 5
ס השקעה בנדל״ן נהיית יותר ויותר מסוכנת? נדל"ן 54
T השקעה ב-VT של Vanguard שוק ההון 4
Lag קופת גמל להשקעה למול השקעה עצמאית שוק ההון 16
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 59
I אזורי השקעה נדל"ן 5
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
yodo אופן השקעה וברוקר מומלץ להשקעה לטווח קצר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
ה השקעה בכביש 6 השקעות אלטרנטיביות 0
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה השקעה במדדי מניות בבורסה בארץ שוק ההון 7
C השקעה ראשונית: כמה להכניס? שוק ההון 2
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 10
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 12
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
E איך שינויים במט״ח משפיעים על השקעה בשוק ההון שוק ההון 2
F הסתייעות בנתוני OECD לתעדוף יעדי השקעה בחו"ל נדל"ן 4
ב השקעה בנדל"ן בצפון אנגליה נדל"ן 26
D שאלה נאיבית - השקעה מנייתית בחברות הגדולות בלבד שוק ההון 20
פסיוני השקעה בקרנות אלטנטיביות דרך ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S IRA/ניהול אישי ללא מגבלות השקעה שוק ההון 6
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה השקעה בקרן פאגיה השקעות אלטרנטיביות 0
K אסטרטגיות השקעה שוק ההון 8
ה השקעה בנכסים לא סחירים בחשבון IRA בתיקון 190 שוק ההון 6
A השקעה בקרן מנוהלת בינלאומית שוק ההון 4
י השוואות דמי ניהול בין קופת גמל להשקעה לעומת השקעה עצמאית שוק ההון 3
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 28
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10
א השקעה באגח שוק ההון 3
Y השקעה פאסיבית IB אזרח אמריקאי שוק ההון 36
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
T השקעה לטווח קצר-בינוני של 6 שנים של 600K שוק ההון 2
D השקעה בנדל"ן לצורך גיוון התיק נדל"ן 18
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 1
מ השקעה ברומניה נדל"ן 16
נ השקעה בקרנות נדל"ן בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 12
J השקעה לטווח של 7 שנים שוק ההון 54
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
ב קיזוז הפסד הון של השקעה אלטרנטיבית בIRA מיסים 9

נושאים דומים

למעלה