• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ב-VTI מול S&P 500

1. למשקיע פסיבי ששואף שלא לנתח את השוק, בחירה בVTI (או דומותיה) הינה מתאימה יותר.
  2. למשקיע S&D יתכן שעדיף להחזיק את הסנופי בנפרד.
  3. בטווח הארוך ההבדל קטן.
  4. הכתבה וההשוואה שבה, גרועות.
ג"נ: מחזיק VTI, VT, SCHB, ITOT וEMINI על הSPX. לא ממליץ או מייעץ.

אני חושב כמו @TunaGolem
באופן אישי אני מעדיף (ושוב ציטוט מספר החוכמה LOTR
one ring to rule them all, כי זה בד"כ פשןא יותר לניהול ביחוד למי שבינתיים כן עובד או סתם מעדיף להתעסיק בנושאים יותר כייפים מאשר איזונים עמלות ק/מ חישוביי IRR ו/או קיצין :)
אצלי היוצא דופן הוא שלעיתים משיקולי עלות ( עמלות/מיסוי) אני לעיתים חוטא בכך (לדוגמא מעדיף 2 קרנות איריות בחשבון קרה"ש IRA על פני קרן אחת עולמית אמריקאית)

תוכל לפרט?
  • ההשוואה בגרף ובטקסט מתחילות מ2009, למרות שיש נתונים על השוק לפחות מאז שנות החמישים. השוואה טובה יותר תראה שההבדל קטן יותר מהתמונה שבכתבה.
  • הכתבה מציגה את התיק הפשטני עליו המליץ באפט, ומנסה לשאול האם יש אלוקציה טובה יותר. ברור שיש. באפט בעצמו יודה שניתן לבחור תיקים מוצלחים מזה, אלא שהוא בחר את הסנופי בגלל הפשטות, וכל עוד הסנופי ישאר הbenchmark לשוק האמריקאי, לבוּר פשוט יותר להצמד אליו. כתבה רצינית יותר היתה דנה בתפקיד של הסנופי בתיק ה Ultimate buy and hold או בתיק הנצחי.

@ע.מדי
האם תצטרף אלי לחשב את הקץ בעזרת האמא של הMC וANN? בתור התחלה, צריך למצוא את הקבוע הקוסמולוגי בעזרת דילוגי ביטים בGRB ובסיגנל של LIGO.

• ההשוואה בגרף ובטקסט מתחילות מ2009, למרות שיש נתונים על השוק לפחות מאז שנות החמישים. השוואה טובה יותר תראה שההבדל קטן יותר מהתמונה שבכתבה.
  • הכתבה מציגה את התיק הפשטני עליו המליץ באפט, ומנסה לשאול האם יש אלוקציה טובה יותר. ברור שיש. באפט בעצמו יודה שניתן לבחור תיקים מוצלחים מזה, אלא שהוא בחר את הסנופי בגלל הפשטות, וכל עוד הסנופי ישאר הbenchmark לשוק האמריקאי, לבוּר פשוט יותר להצמד אליו. כתבה רצינית יותר היתה דנה בתפקיד של הסנופי בתיק ה Ultimate buy and hold או בתיק הנצחי.

@ע.מדי
האם תצטרף אלי לחשב את הקץ בעזרת האמא של הMC וANN? בתור התחלה, צריך למצוא את הקבוע הקוסמולוגי בעזרת דילוגי ביטים בGRB ובסיגנל של LIGO.
אני חושב שניתן בעזרת דילוגי קודים למצוא את תחזית התשואה של sp500 בתורה :)
או לפחות להוציא מאמר קונטרוברסלי עם הרבה ציטוטים בנושא :)

אצלי הבחירה קלה: רק סנופי.

השוואה טובה יותר תראה שההבדל קטן יותר
אז בתמונה הגדולה, נראה שאין הבדל גורלי בין השניים. במשך עשרות שנים ההבדל ביניהם קטן עד כדי זניח. תומך במה שאמרת בהתחלה:

• למשקיע פסיבי ששואף שלא לנתח את השוק, בחירה בVTI (או דומותיה) הינה מתאימה יותר.
  • למשקיע S&D יתכן שעדיף להחזיק את הסנופי בנפרד.
  • בטווח הארוך ההבדל קטן.
  • הכתבה וההשוואה שבה, גרועות.

סוף סוף משהו חד משמעי (יחסית) וברור D:

Ultimate buy and hold
חיפשתי מה זה ומצאתי את הכתבה הזו.
חיפשתי "Ultimate Buy and Hold" בפורום ובבלוג - הדבר היחיד שמצאתי היה הניתוח של אדם שליו. אני לא יודעת איזו נקודה שייכת לתיק, אבל אני מקישה מהטקסט שמדובר באחת הנקודות המסוכנות יותר (הימניות יותר) בהשוואה ל"עוגת דובדבנים", התיק הנצחי של הארי בראון, וכו'. שזה הגיוני, כי ה-Ultimate Buy and Hold הוא תיק של 100% מניות, והקודמים הם רק 25-60% מניות.
נשאלת השאלה האם יש ערך לחלק את הפלח המנייתי בתיק כפי ש-"Ultimate Buy and Hold" מחולק.
ושאלות נוספות: מתי המציאו את התיק הזה והאם הוא נתן ביצועים טובים קדימה, או שהוא מותאם למידע היסטורי ואינו בהכרח מוצלח בהסתכלות קדימה?
כמה טירחה זה לבנות ולאזן כזה תיק? ומהן העלויות הנילוות שלו?
אשמח לשמוע את הערותיכם.

כמה סיבות:
1. בניגוד למה שחושבים חלק מהאנשים זוהי לא ממש תעודה אמריקאית, זוהי תעודה גלובלית לכל דבר ועניין.
2. אני אמריקאי וסובל מHOME BIAS, מה גם תמיד שמורה לי האופציה לעבור לארה"ב.
3. יותר יעילה מבחינת מיסוי, על רוב המדינות מוטל מס במקור על דיבידנדים ככה שבאחזקת VTI את משלמת כפל מס על הדיבידנדים.

חיפשתי מה זה ומצאתי את הכתבה הזו.
חיפשתי "Ultimate Buy and Hold" בפורום ובבלוג - הדבר היחיד שמצאתי היה הניתוח של אדם שליו. אני לא יודעת איזו נקודה שייכת לתיק, אבל אני מקישה מהטקסט שמדובר באחת הנקודות המסוכנות יותר (הימניות יותר) בהשוואה ל"עוגת דובדבנים", התיק הנצחי של הארי בראון, וכו'. שזה הגיוני, כי ה-Ultimate Buy and Hold הוא תיק של 100% מניות, והקודמים הם רק 25-60% מניות.
נשאלת השאלה האם יש ערך לחלק את הפלח המנייתי בתיק כפי ש-"Ultimate Buy and Hold" מחולק.
ושאלות נוספות: מתי המציאו את התיק הזה והאם הוא נתן ביצועים טובים קדימה, או שהוא מותאם למידע היסטורי ואינו בהכרח מוצלח בהסתכלות קדימה?
כמה טירחה זה לבנות ולאזן כזה תיק? ומהן העלויות הנילוות שלו?
אשמח לשמוע את הערותיכם.
עוגת דובדנדים מבוסס במידה מסויימת על הרעיונות והמסקנות של הUB&H. אני מציע שתלמדי את העקרונות מאחורי התיק של אדם. הוא מסביר אותם בצורה טובה והוא מתייחס לסוגיות שרלוונטיות יותר למשקיע הישראלי. לדעתי, אדם הוא המשקיע היחיד כאן שבחר לאזן בין VOO לVBR, כך שהוא בכוונה לא מחזיק בVTI.
הסולידית מתייחסת בקצרה לנושא הS&D בתחילת הפוסט שלה על שוקולד מריר בשבעה טעמים.

הערה: UB&H איננו 100% מנייתי (אאל"ט, הוא ממליץ על החזקה של 30% BND). לפעמים יש כתבות רק על החלק המנייתי שלו.

כמה סיבות:
1. בניגוד למה שחושבים חלק מהאנשים זוהי לא ממש תעודה אמריקאית, זוהי תעודה גלובלית לכל דבר ועניין.
2. אני אמריקאי וסובל מHOME BIAS.
3. יותר יעילה מבחינת מיסוי, על רוב המדינות מוטל מס במקור על דיבידנדים ככה שבאחזקת VTI את משלמת כפל מס על הדיבידנדים.

על רוב המדינות מוטל מס במקור על דיבידנדים ככה שבאחזקת VTI את משלמת כפל מס על הדיבידנדים
לא הבנתי. VTI זה חברות אמריקאיות. אלו 2 מדינות ייקחו מס על הדיבידנדים על מנת שייוצר כפל מס? ארה"ב וישראל לא.

כתבה קצרה מלפני שנה.
מה דעתכם בנושא?
נשמע נכון :)
מצד אחד מקווה שברור לך שהתשואה המוגברת באה במחיר של תנודתיות חריפה יותר. אפשר לשאול אם ככה, למה לא להשקיע רק בקרן של small cap?

מצד שני, לכאורה אם רוצים השקעה כמה שיותר פאסיבית בלי לבחור שום פלח, VTI הוא הבחירה האידיאלית למיאב הבנתי, מבלי להמליץ דבר.

התשואה המוגברת
@TunaGolem הראה כאן שזה לא בדיוק נכון לומר ש-VTI נותן תשואה מוגברת - זה נכון אם מסתכלים רק על 2009 עד היום, ולא נכון אם מסתכלים על ציר זמן ארוך יותר:
ההשוואה בגרף ובטקסט מתחילות מ2009, למרות שיש נתונים על השוק לפחות מאז שנות החמישים. השוואה טובה יותר תראה שההבדל קטן יותר מהתמונה שבכתבה.

ברור לך שהתשואה המוגברת באה במחיר של תנודתיות חריפה יותר
VTI עוקב אחרי " CRSP US Total Market Index" - כ-4000 מניות של "כל" חברות בארה"ב.
S&P 500 מתיחס ל-500 חברות אמריקאיות גדולות.

האם אתה טוען ש-VTI הוא יותר תנודתי מ-S&P 500?
נשמע לי שאמור להיות הפוך, לא?

Vti מכיל בנוסף לsp500 גם מניות בינוניות וקטנות, שהן נכס עם תשואה היסטורית גבוהה יותר ותנודתיות גבוהה יותר למיטב ידיעתי.
אני כרגע בנייד אז לא יכול לספק לינק, אבל נראה לי שזה משהו שדי לא מצוי במחלוקת.
בכל מקרה, אם אין תשואה מוגברת, אני לא רואה סיבה טובה להשקיע בvti למעט הרצון העקרוני לחקות את השוק יותר במדויק.

זאת נקודה מעניינת, כי בסך הכל המתאם בין VTI לVT הוא 0.97 (ובין VTI ל VXUS הוא 0.9)- כך שבהחלט יכול להיות שכבר עדיף להחזיק VTI בלבד כדי להימנע מהמיסוי הכפול ולא להחזיק VT (או VTI+VXUS).
כלומר אם המתאם כל כך גבוהה, כבר עדיף להחזיק תעודה אחת וזהו- וגם על הדרך לחסוך את המיסוי הכפול.

מי שלא רוצה להיות כל כך קיצוני, יכול בכל זאת להחזיק את שתיהן- אבל זה עושה הגיון לשבור את האלקוציה של השוק 50%-50% בין ארה"ב לשאר העולם, ובכוונה להקצות יותר לVTI מעבר למשקלה, כדי לקזז במידה מסויימת את החסרון שיש לVXUS/VT מבחינת מיסוי. מה דעתכם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה ב VTI+VXUS ללא Rebalancing שוק ההון 11
E 100% VTI השקעה לטווח הארוך שוק ההון 2
E השקעה ב VTI דרך ברוקר ישראלי - האם הברוקר מגיש דוח למס הכנסה? שוק ההון 1
M השקעה ב-VTI שוק ההון 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה