• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה ב-ETF אירי במט"ח בסכום ניכר והמרת מטבע

• פותח הנושא milx
  • פורסם בתאריך

milx

משתמש רגיל
דירוג
165
אם יש ברשותנו קרן אירופאית מנוהלת שרכשנו ביורו בסכום ניכר מאוד דרך בנק לאומי, וכעת ברצוני להפטר ממנה ולרכוש ETF אירי (סטייל IWDA), מה הדרך הנכונה לעשות זאת בעלות הנמוכה ביותר?

האם נכון להשאר ביורו ולקנות את ה-ETF דרך בורסת אמסטרדם?
בגלל המצב של היורו הייתי מעדיף לרכוש בדולר דרך לונדון, אבל בסכומים כאלו נראה לי שנאבד סכום רציני על המרת מט"ח, בעצם הבנק בטח יחייב אותנו להמיר קודם מיורו לשקל ואז משקל לדולר, נכון?

אין קשר בין זה שהקרן נקובה ביורו לבין ״המצב של היורו״.
זה כמו לדאוג לשווי מטיל זהב שקנית ביורו בגלל המצב של היורו.

לגבי המרה זה יעלה לך סדר גודל של חצי אחוז לפחות לכל כיוון (כולל עלות סמויה של מרווח שער) לכן רצוי להמנע מהמרה ככל הניתן. כנ״ל לגבי עלות קניה מכירה - להתמקח.
אם הסכום של העמלה / המרה יוצא כואב מדי, תמיד אפשר להעביר את הנייר ל-IB למכור להמיר לקנות שם ואז במידת הצורך להחזיר את הנייר לבנק אם רוצים. זה סחבת ביורוקרטית אבל יכול לחסוך אלפי שקלים או יותר.

אם יש ברשותנו קרן אירופאית מנוהלת שרכשנו ביורו בסכום ניכר מאוד דרך בנק לאומי, וכעת ברצוני להפטר ממנה ולרכוש ETF אירי (סטייל IWDA), מה הדרך הנכונה לעשות זאת בעלות הנמוכה ביותר?

האם נכון להשאר ביורו ולקנות את ה-ETF דרך בורסת אמסטרדם?
בגלל המצב של היורו הייתי מעדיף לרכוש בדולר דרך לונדון, אבל בסכומים כאלו נראה לי שנאבד סכום רציני על המרת מט"ח, בעצם הבנק בטח יחייב אותנו להמיר קודם מיורו לשקל ואז משקל לדולר, נכון?
IWDA נסחר ביורו. אין שום סיבה לעשות המרה לדולר לנייר כזה.
בעמוד של ishares ניתן לראות איפה נסחר כל נייר ומה הטיקר שלו באותה בורסא.

@adamshalev אני לא מבין את ההשוואה למטיל זהב. אם אני מסתכל על השקעה לטווח רחוק של 15-20 שנים ועתיד היורו כרגע נראה עגמומי, לא עדיף לי להעביר לדולר לפני שאני רוכש את הקרן? הרי התמורה הסופית שאקבל תושפע גם מן המטבע בו אני רוכש.

האם אני צודק בהנחה שאצטרך להמיר קודם מיורו לשקל ואז משקל לדולר? 1% על המרה לכאלו סכומים זה המון כסף.

באשר לעמלת סחר ק/מ אנו בתנאים של 0.1% בבנק והיא אכן תצא לא מעט לעיסקה זו, לא מאמין שאפשר להשיג תנאים טובים יותר אלא אם עוברים לברוקר.

@Penguin בבורסת לונדון הנייר נסחר בדולר, לא?

אם אני מסתכל על השקעה לטווח רחוק של 15-20 שנים ועתיד היורו כרגע נראה עגמומי, לא עדיף לי להעביר לדולר לפני שאני רוכש את הקרן? הרי התמורה הסופית שאקבל תושפע גם מן המטבע בו אני רוכש.
אם הבנתי את עמדתו של @adamshalev , כוונתו היא שערך הסחורה בה אתה משקיע לא מושפע מהמטבע בו היא נקובה.
אם זה מטיל זהב, קרן אירית או שק אורז - ברגע שתקנה אחד מהם באירו וערך האירו יירד, נכס הבסיס עדיין לא מאבד מערכו. שק אורז שעולה 10 שקלים וכוח הקניה של השקל יורד עדיין שווה אותו הדבר. פשוט כשתמכור אותו תקבל תמורתו יותר מ-10 שקלים, כי יידרשו יותר שקלים כדי לגלם את השווי המקורי של עשרת השקלים לפני פיחות המטבע.

בדוגמה מספרית: קנית IWDA כשהדולר והאירו זהים (4 ש"ח). קנית 25 יחידות שעלות כל יחידה 1 דולר/אירו. עלה 25 דולר/אירו.
למחרת האירו נחתך בחצי.
אם תמכור הכל, כמה תקבל?
בדולרים - 25.
באירו - 50.
השווי נותר זהה.

נערך לאחרונה ב:
@Penguin בבורסת לונדון הנייר נסחר בדולר, לא?
בלונדון כן. דולר ופאונד בריטי.
אני אישית קניתי ביורו באמסטרדם.
כמו @adamshalev הסביר.
לא איכפת לך מה יהיה עם יורו.
נניח אתה קונה מטיל זהב. הוא נסחר ביורו ובדולר. לאחר הקניה מה שיש לך זה מטיל זהב. נניח ביום הקניה יורו ודולר שקולים, כלומר קנית אותה כמות של זהב ביורו/ דולר.
נניח בעוד שנתיים יש פיחות בשער היורו והיחס הוא דולר אחד שווה 2 יורו, ושווי מטיל זהב לא השתנה בדולרים. אז תוכל למכור מטיל זהב ולקבל אותה כמות דולרים או פי 2 יורו.
אתה לא משקיע ומחזיק יורו אלא נייר ערך הנסחר בדולר או ביורו.

נערך לאחרונה ב:
@milx
רק אם אתה מחזיק קרן מגודרת ליורו אז אתה מושפע גם משווי היורו.
IWDA היא לא קרן מגודרת לשום מטבע.

אם הבנתי את עמדתו של @adamshalev
בדוגמה מספרית: קנית IWDA כשהדולר והאירו זהים (4 ש"ח). קנית 25 יחידות שעלות כל יחידה 1 דולר/אירו. עלה 25 דולר/אירו.
למחרת האירו נחתך בחצי. אם תמכור הכל, כמה תקבל?

הממ אם קניתי ב-25 יורו כששווי המטבע 4 ש"ח, אז זה עלה לי 100 שח נכון?
למחרת שווי המטבע נפל בחצי ושווה כעת 2 ש"ח, לי עדיין יש 25 יחידות ביורו, ואם אני פודה אותן וממיר לשקלים אז אני מקבל 50 שח, לא 100 שח.
או שמה שאתם אומרים בעצם שערך הקרן לא הושפע מירידית המטבע וכעת יש לי 50 יורו ביד במקום ה-25?

אז בעצם זה נכון גם לקרן הנוכחית שלנו שנקנתה ביורו (בהנחה שהיא לא מגודרת) כשהוא היה הרבה יותר חזק לפני איזה שלוש שנים, אני בעצם אמור לקבל את הפרש השווי מגולם בקרן. אני בכלל רואה בלאומי את היתרה בשקלים ואין לי מושג איך השווי הזה מחושב.

מה שאני אומר זה שמה שיש לך ביד הן יחידות של הקרן, לא מטבעות אירו.
לכן, בדוגמה שנתת, כשתבוא לפדות את 25 היחידות שלך, מחיר השוק שלהן (עבורו תמכור אותן) יהיה פי 2 ע"פ שער האירו המעודכן, שכן יידרשו פי שניים מטבעות אירו כדי להגיע לערך אותו ייצגו לפני יומיים 25 מטבעות אירו.
כך שתקבל עבורן 50 אירו, או 100 שקלים בהתאמה.

טוב לדעת! עד עכשיו לא הייתי מודע לזה. אז באמת אין לי סיבה להמיר לדולרים ואין חשש לקנות ביורו באמסטרדם.

אם אני מעוניין לקנות את הניירות האיריים דרך IB אז הדרך הכי נכונה היא לדרוש מלאומי להעביר את הקרן האירופאית הקיימת לשם ורק אז למכור אותה, נכון? התמורה תתקבל ביורו ב-IB ואז אוכל במקום לקנות את IWDA דרכם.
אחרת אם אמכור אותה בלאומי אצטרך להעביר לסיטיבנק מט"ח לחו"ל וזה בטח לא זול.

טוב לדעת! עד עכשיו לא הייתי מודע לזה. אז באמת אין לי סיבה להמיר לדולרים ואין חשש לקנות ביורו באמסטרדם.

אם אני מעוניין לקנות את הניירות האיריים דרך IB אז הדרך הכי נכונה היא לדרוש מלאומי להעביר את הקרן האירופאית הקיימת לשם ורק אז למכור אותה, נכון? התמורה תתקבל ביורו ב-IB ואז אוכל במקום לקנות את IWDA דרכם.
אחרת אם אמכור אותה בלאומי אצטרך להעביר לסיטיבנק מט"ח לחו"ל וזה בטח לא זול.
בדיוק.
להעביר ל ib את הקרן.
למכור אותה ואז לקנות מה שתרצה.
שים לב זה יהיה כרוך בבירוקרטיה.

לא הצלחתי להבין מהפירוט באתר שלהם כמה יעלה לי ב-IB לקנות את IWDA דרך בורסת אמסטרדם, מישהו?

לא הצלחתי להבין מהפירוט באתר שלהם כמה יעלה לי ב-IB לקנות את IWDA דרך בורסת אמסטרדם, מישהו?
ב IB ישירות זה יעלה 0.1% מגובה העיסקה, מינימום 4 יורו.

אז אם בלאומי זה עולה לי אותו דבר אין סיבה למהר לעבור ל-IB כרגע (פרט לחסכון בדמי ניהול)

אז אם בלאומי זה עולה לי אותו דבר אין סיבה למהר לעבור ל-IB כרגע (פרט לחסכון בדמי ניהול)
אבל זה לא.
בנוסף בIB יש תקרה על העמלה בסך 29 יורו, כלומר יתכן וזה יהיה פחות מ0.1%

אוקיי, אם יש תקרה של 29 יורו זה אכן הרבה פחות מה-0.1%.

@Penguin מה הבירוקרטיה עליה מדובר להעברת הנייר מלאומי ל-IB?

אוקיי, אם יש תקרה של 29 יורו זה אכן הרבה פחות מה-0.1%.

@Penguin מה הבירוקרטיה עליה מדובר להעברת הנייר מלאומי ל-IB?
צריך לשאול את לאומי.
לכל הפחות ידרשו ששני החשבונות יהיו על אותו שם וכתובת בדיוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Sp0 השקעה באג"ח דרך etf שוק ההון 0
M ETF או השקעה בחברות בנפרד שוק ההון 15
E השקעה ראשונה, קניית ETF שוק ההון 2
twister השקעה ב small caps etf לטווח ארוך שוק ההון 7
4 כמה שאלות לגבי השקעה בזהב דרך ETF (וכמה ספציפיות לגבי ZGLD) שוק ההון 11
Y השקעה בשוק המניות העולמי - מחקות/ETF אמריקאי/איריות שוק ההון 9
א התלבטות לגבי מוצרי השקעה - תעודת סל / קרנות נאמנות מחקות / ETF זר שוק ההון 3
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
N מעבר ל-ETF עם השקעה אוטומטית של דיבידנדים שוק ההון 10
amidar השקעה פוטנציאלית בביטקוין דרך ETF - הייתם הולכים על זה? שוק ההון 20
stass השקעה בזהב - דרך ETF של חברות ולא הסחורה שוק ההון 14
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה