• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בקרן גידור - Trend Following

• פותח הנושא Ehud
  • פורסם בתאריך

Ehud

משתמש בכיר
דירוג
4,264
קיבלתי לאחרונה הצעה להשקיע בקרן גידור העוסקת במסחר, Trend following:

Untitled.png
Untitled.png

לאחר השיחה עם jim simmons...מפתה.

נראה טוב, מה הדרישות כניסה?
מה מבנה העמלות?
מיסוי?
אתה מכיר אנשים שבפנים?
אחרי איזה טרנדים הם עוקבים?

באיזה קונוטציה?
באיזה קונטנציה כבר זה יכול לפתות?

נראה טוב, מה הדרישות כניסה?
מה מבנה העמלות?
מיסוי?
אתה מכיר אנשים שבפנים?
אחרי איזה טרנדים הם עוקבים?
משקיעים כשירים, 100K השקעה, די נמוך...
מיסוי רגיל
מבנה עמלות 2/20 של קרן גידור(יכול להיות שהם מצדיקים את זה...)
הם עובדים בעיקר בסחורות בשווקים לא גדולים מידי...(הרוויחו המון מקאקאו נגיד).

יש לי עוד שיחה איתם להבין יותר טוב את הסגנון השקעה.

נערך לאחרונה ב:
גם אם זה תוצאות אמת (ולא סביר) אתה לא יכול לחזור בזמן לשים אצלהם כסף ב99' אז מה זה משנה?
אני מניח שהטיעון של מי שמנסה למצוא טרנדים הוא שניתן לנחש ברמת סמך טובה את הכיוון אליו ינוע מחיר הנכס בטווח זמן מסויים בעתיד תוך שימוש בהגיון כלכלי כלשהו כאשר התמחור של אותו טרנד לא משתקף בצורה נכונה בשוק. מצד שני מסחר מבוסס גם על ניחוש טרנדים וכאמור לא מעט סוחרים מפסידים כסף. גם לקנות את המדדים מבוסס על "טרנד" שמבוסס על הגיון כלכלי מסויים שכמובן לא תמיד עובד. בנוסף, ברמה הפסיכולוגית בני אדם אוהבים לדמיין דברים שלא קיימים ולמצוא "הגיון" גם איפה שאין - נקרא גם pareidolia.

נערך לאחרונה ב:
זה בקטסט או תוצאות אמת?
תוצאות אמת, פעילים כבר מעל ל25 שנה.

@Ehud ממי קיבלת את ההצעה? הכוונה איך מצטרפים (חסיד של Jim Simons הרבה שנים :) )
הם ממש לא Jim Simmons, כמו קרן, שלטענתם מסוגלים לעבוד בשווקים קטנים, כל עוד הם בגודל מסויים ולייצר תשואות עודפות מהותיות...לא מדובר כאן במסחר אלוגריתמאי בסקייל גבוה.

לגבי הפרטים של הקרן, לא ממליץ על קרנות או השקעות לכשירים...זהו שרשור לדיון/מחשבות...אבל הפרטים שחלקתי לפי דעתי מספיקים למי שבאמת רוצה למצוא אותם ולעשות את החושבים שלו בעצמו...
והם לא הגיעו אלי...אני הגעתי אליהם כתוצאה מדיון שנחשפתי אליו...ומשם ביקשתי פרטים/שיחה והתקדמתי...מחקר שלי.

@Ehud תודה על ההבהרה. לא התכוונתי שתמליץ :)
אבל אם כבר חשפת את המידע מסביב, אז זה כמו להגיד מי הקרן + להוסיף את המשפט של ״אין לראות בפרסום מידע זה .....״ בלה בלה בלה :)

בכול אופן, לשאלתך, נראה אכן מפתה, אני אוהב את ברקשיר (לא המלצה) למרות שלא מכה את תיק השוק ב 20 שנים האחרונות, אבל מייצר חלופה נוספת לפיזור רחב יותר מעבר לסנופי.

@Ehud תודה על ההבהרה. לא התכוונתי שתמליץ :)
אבל אם כבר חשפת את המידע מסביב, אז זה כמו להגיד מי הקרן + להוסיף את המשפט של ״אין לראות בפרסום מידע זה .....״ בלה בלה בלה :)
״אין לראות בפרסום מידע זה .....״ בלה בלה בלה :)

בכול אופן, לשאלתך, נראה אכן מפתה, אני אוהב את ברקשיר (לא המלצה) למרות שלא מכה את תיק השוק ב 20 שנים האחרונות, אבל מייצר חלופה נוספת לפיזור רחב יותר מעבר לסנופי.
אלו השקעות שונות מאד...ברקשיר היא חברת ענק(כ900 מילארד בשווי), המחזיקה המון נכסים בארה"ב בתחומים שונים(חברות ביטוח, אנרגיה, תיק השקעות וכו...) אשר מנוהלת כ"השקעה סולידית" עם קבלת חשיפה לשוק האמריקאי תוך מטרה (המוצהרת של המנהלים) לנסות ולייצר תשואה עודפת צנועה על הסנופי לאורך זמן ארוך.(ועם הגודל המשמעותי שלהם וכמות ההשקעות המוגבלת שיכולה להזיז את המחוג זו אכן השאיפה הכי ראציונליות עבורם).

כאן מדובר בקרן קטנה יחסית של מספר מאות מיליונים דולרים העובדה בשיטה מסויימת בתחום תנודתי מאד ומנסה לייצר תשואה עודפת מהותית מאד תוך לקיחת סיכונים "מושכלים" על כוון מחירי סחורות וכו...המטרה בהשקעה כזו היא לייצר תשואה משמעותית וללא כל קשר למדדים רחבים...ובעוד הסיכוי להפסיד חלק משמעותי מהקרן שלך לאורך זמן בברקשיר נגיד הוא נמוך מאד לדעתי...כאן זה בהחלט סיכון משמעותי.

אולי יש לך הסבר לזה:
קרן עם ביצועים כאלה יוכלו ללכת לכל חברת נוסטרו בעולם ולקבל כמה כסף שהם רוצים + גישה לכל התשתיות מחשוב והמידע שלהם + עמלות מסחר יותר מצחיקות.

למה הם צריכים/רוצים אותך עם ה100K המסכנים שלך?

בשבוע שעבר ביקרתי בחברה כזו בארץ (נוסטרו), יש להם קומות שלמות מלאות במתכנתים, סוחרים, מחשבים ושרתים שיושבים פיזית כמה מאות מטרים מכל הבורסות בעולם. הם גם חברי בורסה בכמה וכמה בורסות כולל בחו"ל. הם יודעים וסוחרים בפועל בערך בכל ני"ע תחת השמש.

אולי יש לך הסבר לזה:
קרן עם ביצועים כאלה יוכלו ללכת לכל חברת נוסטרו בעולם ולקבל כמה כסף שהם רוצים + גישה לכל התשתיות מחשוב והמידע שלהם + עמלות מסחר יותר מצחיקות.

למה הם צריכים/רוצים אותך עם ה100K המסכנים שלך?

בשבוע שעבר ביקרתי בחברה כזו בארץ (נוסטרו), יש להם קומות שלמות מלאות במתכנתים, סוחרים, מחשבים ושרתים שיושבים פיזית כמה מאות מטרים מכל הבורסות בעולם. הם גם חברי בורסה בכמה וכמה בורסות כולל בחו"ל. הם יודעים וסוחרים בפועל בערך בכל ני"ע תחת השמש.
אחת השאלות הראשונות ששאלתי...

דבר ראשון אלו הביצועים ואני יכול להשקיע.
דבר שני, הם לא צריכים...הם לא באו אלי...והקרן לא יכולה לעבוד עם סכומים גדולים...רוב הכסף שנוצר בקרן הזו משוחרר כredemptions....הם לא גדלים מעבר לחצי מילארד... הם לא יכולים לעבוד מעבר לגודל הזה...והם כבר שם...הגיעו לגודל המקסימלי שהם מרגישים איתו בנוח...אין כאן חיפוש של כסף.(ואפילו שדיברתי על השקעה משמעותית יותר גבוהה בתור השקעה ראשונית, לא חזרו אלי אחרי השיחה הראשונה בשביל לנסות לשכנע...מעליב משהו.:lol:)
דבר שלישי, האסטרטגיה הזו, לטענתם, לא מתאימה למוסדיים עם התנודתיות הגדולה שלה.

אני אעשה את ההערכה שלי לגבי הנתונים האלו...ואם יהיה רלוונטי(ונראה שכן) אשקיע.
וד"א, לחברה הזו אין קומות שלמות...איזה 5 אנשים בלחץ.

• אהבתי
Reactions: Roi
@Ehud התוצאות עם ביצועים כאלה הם משנת 99 וכול זה רק עם 5 עובדים?? נשמע או מדהים באקסטרים או חשוד מאוד :)

@Ehud התוצאות עם ביצועים כאלה הם משנת 99 וכול זה רק עם 5 עובדים?? נשמע או מדהים באקסטרים או חשוד מאוד :)
א. מחשבה לגיטימית מאד...ביקשתי את הדו"חות הכספים של השנים האחרונות, יוצר קשר עם המבקר וכו...
ב. כמה מנהלי השקעות יש בברקשייר על ה900 מילארד שהם משקיעים? אני מושקע בקרן אקטיבית אחת בלבד שיש לה עד היום תוצאות פנומנליות ומנהלת מילארד דולר +-...זה מנהל השקעות + סמנכ"ל כספים + מנהלות משרד. וזהו. ויש עוד הרבה דוגמאות למשקיעים דומים...
אם כבר ברגע שאתה הופך לאופרציה של המון עובדים...שם מתחילה הבעיה...והחברה הופכת לחברה לגיוס כספים לצורך מימון האופרציה...שם יש מעט מאד הצלחות(מבחינת תשואה עודפת ללקוחות...המנהלים מרוויחים).

דבר שני, הם לא צריכים...הם לא באו אלי...
פחות רלוונטי מי בא למי, תנסה לפנות לתשובה או GS ולהציע להם 100K.
והקרן לא יכולה לעבוד עם סכומים גדולים...
חסרים גופים שיכולים לתת להם צ'ק כזה עם ערכים מוספים רבים? למה לפנות למאות או אלפי קטנים אם אפשר לסגור את הכל עם גוף אחד או כמה גדולים שגם יהוו "כסף חכם" בניגוד לשלך?
אתה יודע איזה עלויות, כאב ראש, כוח אדם ועלויות רגולציה יש בלעבוד עם מאות ואלפי משקיעים קטנים?
רוב הגופים שאני מכיר בכלל לא יסכימו לקבל צ'ק של פחות מ2M$ (חלקם הרבה יותר), גם בגדלים שאתה מדבר עליהם. אנשי מכירות אגב אין להם.

דבר שלישי, האסטרטגיה הזו, לטענתם, לא מתאימה למוסדיים עם התנודתיות הגדולה שלה.
הצחקת אותי.

כלומר אתה שם כסף בחברה שמצהירה ביודעין שאין להם רצון להרוויח כסף מעבר לX כלשהוא (שרירותי?)
א. אתה אומר שזה שרירותי...על בסיס מה אתה מבסס את זה? אם אכן רואים שהגודל של הקרן הוא +- בכל שנה בגודל הזה עם משיכות מהותיות?
ב. מה רע בדיוק בלהרוויח 2% מההון(מחצי מילארד זה 10 מיליון דולר בשנה) + 20% מהרווחים(המאד גבוהים) עבור אופרציה קטנה מאד?
אני מנהל עסקים...עסק חלומי...מי רוצה בדיוק להתעסק עם המון עובדים.

פחות רלוונטי מי בא למי, תנסה לפנות לתשובה או GS ולהציע להם 100K.

חסרים גופים שיכולים לתת להם צ'ק כזה עם ערכים מוספים רבים? למה לפנות למאות או אלפי קטנים אם אפשר לסגור את הכל עם גוף אחד או כמה גדולים שגם יהוו "כסף חכם" בניגוד לשלך?
אתה יודע איזה עלויות, כאב ראש, כוח אדם ועלויות רגולציה יש בלעבוד עם מאות ואלפי משקיעים קטנים?
רוב הגופים שאני מכיר בכלל לא יסכימו לקבל צ'ק של פחות מ2M$ (חלקם הרבה יותר), גם בגדלים שאתה מדבר עליהם. אנשי מכירות אגב אין להם.

הצחקת אותי.
שוב. אף אחד לא פונה לאלפי לקוחות. הם לא פונים לאף אחד. אני פניתי אליהם. יש להם איש קשר אחד שאחראי על ניהול המשקיעים הקיימים. הם במקום טוב מאד.
אבל שמח שהצחקתי אותך...אולי אני באמת פראייר חסר ניסיון שעוקצים אותו..נראה...בסופו של דבר הכסף שלי...אולי מתישהו בחיים אצליח לעשות כמה שקלים מהשקעות...

• אהבתי
Reactions: Roi
שוב. אף אחד לא פונה לאלפי לקוחות. הם לא פונים לאף אחד. אני פניתי אליהם. יש להם איש קשר אחד שאחראי על ניהול המשקיעים הקיימים. הם במקום טוב מאד.
עוד הפעם, זה לא משנה מי פנה למי, אני בסך הכל מבקש הסבר הגיוני ללמה גוף:
שיודע לעשות ארגזים של כסף.
שמוגבל בכמות הכסף שהוא יכול לקבל (כלומר OVERSUBSCRIBED בטירוף).
שמשקיעים קטנים מהווים עליו משקולת גדולה

יסכים לקבל כמה גרושים מכסף טיפש? אני לא מדבר על נקודת המבט שלך, אני מדבר על הנקודת מבט שלהם: איזה סיבה בעולם יש להם לקבל אותך?
אבל שמח שהצחקתי אותך...אולי אני באמת פראייר חסר ניסיון שעוקצים אותו..נראה...בסופו של דבר הכסף שלי...אולי מתישהו בחיים אצליח לעשות כמה שקלים מהשקעות...
טענות איש קש.
אבל ארים את הכפפה: בוא נניח שמישהו יבוא אליך ויגיד לך: שמעתי שאתה יודע לעשות כסף טוב, שימך הולך לפניך, אני יכול לתת לך 20K ש"ח להשקיע איתך בביזנס שלך?
הייתי זורם איתו?

שאלתי את השאלה הזו פעמים רבות מאד ולא קיבלתי מעולם תשובה אחת טובה.
בשבוע שעבר ישב אצלי הבעלים של אחד מקבוצות ההשקעות האלטרנטיביות הגדולות בארץ (אולי הכי גדול, לא יודע), גם הוא לא ידע לתת לי תשובה טובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
O השקעה בקרן חוב נדל״ן נדל"ן 10
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו נדל"ן 16
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
V מגבלות השקעה בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ מס ירושה על השקעה בקרן אמריקאית במסגרת חשבון השתלמות IRA מיסים 8
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
XpH השקעה בקרן s&p 500 הדולרית שוק ההון 3
ה השקעה בקרן פאגיה השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בקרן מנוהלת בינלאומית שוק ההון 4
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
Y השקעה בקרן small cap עולמית שוק ההון 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
א השקעה בקרן מחקה מדד שוק ההון 3
M השקעה בקרן [נערך] שוק ההון 3
A השקעה בקרן פרייבט אקוויטי שוק ההון 8
Y מה דעתכם על השקעה בקרן אשראי צרכני ? שוק ההון 8
T השקעה בקרן נורדית נדל"ן 3
O השקעה בקרן של קרנות שמנהל בנק אירופאי נדל"ן 9
סול אובד עצות לגבי השקעה פאסיבית בקרן השתלמות שוק ההון 25
הדב רגע האמת - התחלת השקעה ארוכת טווח בקרן מחקה מדד - שאלות שוק ההון 3
bobby קרנות איריות צוברות בקרן השתלמות IRA - איזה אופק השקעה? שוק ההון 65
דור דורים איזון בין פלחי השקעה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
I השקעה בקרן החזון של סופטבנק שוק ההון 3
T תוחלת השקעה בקרן מחקה אגח שוק ההון 30
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
ס התלבטות בנוגע לשינוי מסלול השקעה בקרן הפנסיה/השתלמות שוק ההון 28
kaligola חלקות דיבידנד או השקעה בקרן - מהי הטרמינולוגיה? שוק ההון 7
V הון עצמי לקניית דירה - מאיזה מסלולי השקעה עדיף למשוך? נדל"ן 0
N השקעה כל חודש בהוראת קבע שוק ההון 15
C שינוי מדיניות השקעה במסלול s&p500 במור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B השקעה לטווח קצר-בינוני בשוק ההון שוק ההון 9
H בחירת ערוץ השקעה לטווח בינוני שוק ההון 2
הירהורים האם מותר לי לדבר בפומבי על השקעה רעילה שעשיתי? צרכנות פיננסית 4
twister בדיקת כדאיות השקעה בדירה מקבלן בטירת הכרמל נדל"ן 24
G באיזה בית השקעה צריך ITIN למס אמריקאי? שוק ההון 1
מ השקעה באג״ח בארה״ב שוק ההון 16
M פתיחת חשבון השקעה שוק ההון 6
L קופת גמל אל מול השקעה בבורסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מפיץ אור השקעה לפני החתונה נדל"ן 0
B תזמון חשבונאי להחלפת השקעה. נדל"ן 9
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 18
D כדאיות השקעה בדירה שלישית נדל"ן 10
Y השקעה בזמן משבר: לקיחת הלוואות בסכומים גדולים עם ריבית נמוכה צרכנות פיננסית 12
Y בחירת השקעה בביטקוין: IBIT, BITW, והשקעה ישירה השקעות אלטרנטיביות 32
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה