• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון

Spider2021

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,

גם אני בסוף נכנעתי למתקפה התקשורתית המתמשכת בכל הקשור להשקעה במטבעות קריפטו והחלטתי לנסות ולשכשך את רגליי בבריכה המסקרנת הזו. הטריגר האחרון היה הסיפור משבוע שעבר על אותה פנסיונרית שהשקיעה 10,000 ש"ח בביטקוין לפני כשמונה שנים, הסכום צמח עם השנים לכמיליון ש"ח, אולם כאשר היא רצתה לממשו ולהפקידו בחשבונה, הבנק סירב, בעיקר בגלל שקנייתו הראשונית של המטבע נעשתה במזומן ומבלי שהלקוחה הצליחה להוכיח את מקור הכסף.

בכל מקרה, לאחרונה התוודעתי לשירות חדש בשם אלטשולר שחם הוריזון (אני אדם פרטי לגמרי, לא מקדם שום דבר ולא שולח קישור לדף שלהם). אני בכוונה כותב שירות ולא מכשיר, כי זה מה שזה - הם בסה"כ קונים ומוכרים עבורי ביטקוין ואת'ריום בלבד, אך הם אינם מספקים לי ייעוץ כלשהו, למשל לגבי המועד המתאים למכירת המטבע לשם מימושו. רף ההשקעה המינימאלי הוא 5,000 דולר, ועמלות הקנייה והמכירה הן 4.5%-3.5% לביטקוין; 5%-4% לאת'ריום. בנוסף, מאחר שההשקעה נעשית בדולרים, יש עמלת המרה מש"ח לדולר של 0.7% (אלא אם כבר יש למשקיע דולרים משלו). כמו כן, הם מציעים שירותי משמורן צד שלישי (BitGo) עבור המטבע, שגובה עמלה של 0.36% לשנה כתשלום שנתי קבוע + 0.15% עמלה בעת מכירת המטבע.

הוריזון אמרו לי שהיתרון היחסי שלהם הוא משולש: (1) השקעה באמצעות בית השקעות ידוע ומבוסס; (2) ניכוי מס במקור מכספי המימוש, דבר שלא מתקיים בהשקעה פרטית, ומוריד ממשקיע ממוצע כמוני נטל כספי ובעיקר נפשי כבד מנשוא; (3) ושיתוף הפעולה שלהם עם בנק ירושלים (ע"ע הפנסיונרית לעיל). במסגרת שת"פ זה כספי המימוש שלי יועברו בעת הצורך לחשבון של אלטשולר שלם בבנק ירושלים ומשם לחשבון העו"ש שלי. במקרה הנדיר שהעברה כזו לא תתאפשר, תמיד אוכל לפתוח חשבון עו"ש בבנק ירושלים עצמו ולהעביר לשם את כספי המימוש.

הניחו מראש שאני הדיוט שאינו יכול וגם אינו רוצה להתעסק עם תחום הקריפטו, אבל מאד רוצה ליהנות באופן כלשהו מפריחתו המתמשכת; שאני מודע לסיכון הרב שבהשקעה כזו; שאני יוצא מנקודת הנחה שירצחו אותי בעמלות קנייה ומכירה ועמלות משמורן; ושאני יכול להרשות לעצמי להשקיע (וחלילה גם להפסיד לגמרי) את סכום ההשקעה המינימאלי - מה דעתכם על ההצעה הזו?

נערך לאחרונה ב:
היתרון היחידי שאני יכול לחשוב עליו הוא ״כשרות״ מסלול הכסף שלך מרגע הרכישה ועד מימוש הרווחים (בתקווה שיהיו), ואולי אכן גוף שכזה הינו ״חותמת״ איכות מצד הבנק.

השאלה האמיתית היא האם מבנה העמלות שהם מציעים לך תואם לשירות שאתה מצפה לקבל.

מתוך סקרנות, מה מונע ממך להקדיש עוד מספר שעות ללמידה עצמית בנושא וכך תוכל להתנהל עצמאית?

היתרון היחידי שאני יכול לחשוב עליו הוא ״כשרות״ מסלול הכסף שלך מרגע הרכישה ועד מימוש הרווחים (בתקווה שיהיו), ואולי אכן גוף שכזה הינו ״חותמת״ איכות מצד הבנק.

השאלה האמיתית היא האם מבנה העמלות שהם מציעים לך תואם לשירות שאתה מצפה לקבל.

מתוך סקרנות, מה מונע ממך להקדיש עוד מספר שעות ללמידה עצמית בנושא וכך תוכל להתנהל עצמאית?
אני מגדיר עצמי כמשקיע פסיבי-מעורב. זה נשמע כמו סתירה, אבל אני נותן למנהלי ההשקעות לעבוד בחדר המכונות, ומדי פעם אני שואל אותם שאלות, נותן כיוון, מבקש הבהרה וכו'. אני לא הולך להפוך את נושא ההשקעות ל- day job שלי, לפחות לא כרגע. העובדה שהם גם מנכים מס במקור חוסכת לי התעסקות וסטרס, ומאחר שמטרתי היא להחזיק במטבע לטווח ארוך ולא לסחור בו, אז גם עמלות הקנייה והמכירה נסבלות בעיניי.

ניכוי במקור אומר שצריך בנוסף גם להגיש דו"ח (כדי להצהיר וכו'), או ש"הכל כלול" בדומה לבתי השקעות?

אם מטרתך
היא להחזיק במטבע לטווח ארוך ולא לסחור בו
אז מימוש, כלומר אירוע מס, צפוי להיות אירוע חד פעמי בעוד זמן רב. לא
התעסקות וסטרס
ובטח לא
נטל כספי ובעיקר נפשי כבד מנשוא

אבל באופן כללי יותר, אם אתה מתכוון להשתמש גם כך בשירותי משמורת ולא להחזיק בשליטה ישירה, אז למה לא ETF? הרבה יותר זמין, סחיר, מוסדר, וכמובן זול.

בזבוז מוחלט של כסף ואנרגיות. הם סה״כ מוכרים לך סיפורים כדי לעשות ממך כסף.
יש ETF על ביטקוין, BITO, תקנה אותו בבנק, וכאשר תמכור אותו יהיה לך ניכוי מס במקור בבנק, סוף סיפור.
תעיף מבט פה:

בלי קשר: אל תצפה לעשות פי 100 על ההשקעה שלך, זה לא יקרה. פספסת את הרכבת הזאת כבר.
כן תצפה להפסיד 80% מהכסף בסבירות גבוהה, עם upside לא ידוע.

אדם, איך אתה יודע ?
לגבי התשואה העתידית

אדם, איך אתה יודע ?
לגבי התשואה העתידית

תקרא את התגובות האחרונות של השירשור שהוא צירף, על השווי שוק.

בכל מקרה, אני חושב שאם זה בתיק פטור אפשר להחזיק ומקסימום לא ילך כמו שתכננת.

אדם, איך אתה יודע ?
לגבי התשואה העתידית
לפחות לגבי האפסייד, כדי שהביטקוין יעשה פי 100 צריך שינוי מאד מאד עמוק בכלכלה ובחברה העולמית, כי המשמעות היא שחלק ניכר מהעושר העולמי יתרכז אצל מחזיקי הביטקוין. קשה לדמיין שמי שהיום מחזיק בעושר הזה יתן לזה לקרות. אבל אם אתה מאמין בו, אז גם פי 10 במשך כמה שנים זו תשואה שהופכת את ההשקעה לכדאית (ויש כמובן גם דאונסייד עליו אדם דיבר).

קשה לדמיין שמי שהיום מחזיק בעושר הזה יתן לזה לקרות.
אני שואל בכנות, למה זה תמיד הפועל נגד בית"ר?
אין שום חסם לעשירי העולם לקנות ולהפוך לעוד יותר עשירים. האיש הכי עשיר בעולם קנה ביטקוין, לו ולחברות שלו.

אני שואל בכנות, למה זה תמיד הפועל נגד בית"ר?
אין שום חסם לעשירי העולם לקנות ולהפוך לעוד יותר עשירים. האיש הכי עשיר בעולם קנה ביטקוין, לו ולחברות שלו.
הכסף הזה צריך להגיע ממקום כלשהו ובנוסף, לעושר יש משמעות גם יחסית, לא רק אבסולוטית וככל שעולים ברמה החשיבות היחסית גוברת, בעיני כי ההבדל ברמת הצריכה בין מיליארד למאה מיליארד הוא זניח, אבל ההבדל בהשפעה הפוליטית והשפעה במישורים נוספים, עצום.
ביטקוין ב 100T דולר זה שווי של כל הנדלן בעולם, יותר מכל הדולרים בעולם (וזה רק הביט, בלי כל שאר המטבעות הוירטואליים ששווים היום ביחד יותר ממנו).
אז האיש העשיר בעולם קנה מעט ביטקוינס, אבל אם הביטקוין יהיה שווה מאה טריליון דולר, אז הוא כבר לא יהיה העשיר בעולם, וכך עשירים רבים נוספים יגלו שמעמדם הכלכלי צנח.
האנשים האלו מחזיקים היום בעמדות כוח והשפעה פוליטית עצומים ולכן לא יתנו לאירוע כזה לעבור ללא התנגדות מצידם.

הכסף הזה צריך להגיע ממקום כלשהו ובנוסף, לעושר יש משמעות גם יחסית, לא רק אבסולוטית וככל שעולים ברמה החשיבות היחסית גוברת, בעיני כי ההבדל ברמת הצריכה בין מיליארד למאה מיליארד הוא זניח, אבל ההבדל בהשפעה הפוליטית והשפעה במישורים נוספים, עצום.
ביטקוין ב 100T דולר זה שווי של כל הנדלן בעולם, יותר מכל הדולרים בעולם (וזה רק הביט, בלי כל שאר המטבעות הוירטואליים ששווים היום ביחד יותר ממנו).
אז האיש העשיר בעולם קנה מעט ביטקוינס, אבל אם הביטקוין יהיה שווה מאה טריליון דולר, אז הוא כבר לא יהיה העשיר בעולם, וכך עשירים רבים נוספים יגלו שמעמדם הכלכלי צנח.
האנשים האלו מחזיקים היום בעמדות כוח והשפעה פוליטית עצומים ולכן לא יתנו לאירוע כזה לעבור ללא התנגדות מצידם.
תיאור הגיוני של המציאות בסה"כ, אבל לא מדויק ובהחלט לא היחיד. אפשר לשחק בתרחישים כל היום.

בזבוז מוחלט של כסף ואנרגיות. הם סה״כ מוכרים לך סיפורים כדי לעשות ממך כסף.
יש ETF על ביטקוין, BITO, תקנה אותו בבנק, וכאשר תמכור אותו יהיה לך ניכוי מס במקור בבנק, סוף סיפור.
still not your keys.

בלי קשר: אל תצפה לעשות פי 100 על ההשקעה שלך, זה לא יקרה. פספסת את הרכבת הזאת כבר.
כן תצפה להפסיד 80% מהכסף בסבירות גבוהה, עם upside לא ידוע.
100 לא. אבל אפשר לשחק עם etfים על אלטים.

אני לא יודע לגבי פי 100 על הכסף, אבל פי כמה עשרות נשמע סביר מאוד (פי 20-30).

פי 20-30 על הערך הנוכחי של ביטקוין יביא את שווי השוק שלו לאזור ה 25 טריליון דולר לערך. מניתוח ששמעתי לאחרונה, כל דולר ששמים היום בביטקוין, מעלה את שווי השוק שלו בערך ב 4 דולר. כלומר כדי להביא את שווי השוק של ביטקוין מערכו כיום ל 25 טריליון, לא באמת צריך להכניס 24 טריליון דולר, אלא הרבה פחות מכך.

קרנות השקעה נכנסות יותר ויותר לביטקוין, משקיעים אגדיים נשבעים עליו, Spot ETFs מתחילים לצוץ בכל העולם, בנקים מתחילים לסחור בביטקוין, 16% מתושבי ארה"ב סוחרים בו, סנטורים בארה"ב מחזיקים בו ומבצעים לוביזם עבורו מתוך מוסדות השלטון. לגבי הילך חוקי, פרט לאל סלבדור, עוד מתעניינות בהפיכת הביטקוין להילך חוקי בתחומן. הילרי קלינטון טענה שבוע שעבר שהביטקוין מאיים על הדולר כ Global reserve currency.

תחברו את כל הנקודות ביחד, ותראו ששווי שוק של 20-30 טריליון נשמע כסביר מאוד לתחזית לעשר שנים. האם זה וודאי? בהחלט שלא, יכולים לקרות דברים, ולכן אל תסכנו סכום שלא יכולים לאבד. אבל הסיכוי ל 20-30X הוא סביר ואמיתי. מבחינת סיכוי/סיכון, לא יודע אם קיים משהו בעולם היום עם נתונים טובים יותר.

פי 20-30 על הערך הנוכחי של ביטקוין יביא את שווי השוק שלו לאזור ה 25 טריליון דולר לערך. מניתוח ששמעתי לאחרונה, כל דולר ששמים היום בביטקוין, מעלה את שווי השוק שלו בערך ב 4 דולר. כלומר כדי להביא את שווי השוק של ביטקוין מערכו כיום ל 25 טריליון, לא באמת צריך להכניס 24 טריליון דולר, אלא הרבה פחות מכך.

קרנות השקעה נכנסות יותר ויותר לביטקוין, משקיעים אגדיים נשבעים עליו, Spot ETFs מתחילים לצוץ בכל העולם, בנקים מתחילים לסחור בביטקוין, 16% מתושבי ארה"ב סוחרים בו, סנטורים בארה"ב מחזיקים בו ומבצעים לוביזם עבורו מתוך מוסדות השלטון. לגבי הילך חוקי, פרט לאל סלבדור, עוד מתעניינות בהפיכת הביטקוין להילך חוקי בתחומן. הילרי קלינטון טענה שבוע שעבר שהביטקוין מאיים על הדולר כ Global reserve currency.

תחברו את כל הנקודות ביחד, ותראו ששווי שוק של 20-30 טריליון נשמע כסביר מאוד לתחזית לעשר שנים. האם זה וודאי? בהחלט שלא, יכולים לקרות דברים, ולכן אל תסכנו סכום שלא יכולים לאבד. אבל הסיכוי ל 20-30X הוא סביר ואמיתי. מבחינת סיכוי/סיכון, לא יודע אם קיים משהו בעולם היום עם נתונים טובים יותר.
קצת אופטימי לדעתי. אבל אני לא בא להתווכח על זה. אופטימיות היא טיפוסית כאשר קרובים לשיא.
עוד נקודה (מני רבות מאד) זה שכל מטבע קריפטו נוסף בשוק שתופס פופולריות (נגיד אתריום) מדלל את הביטקוין. להגיד שסך הביטקוין בעולם מוגבל מאבד מהנכונות שלו ככל שיותר ויותר מטבעות תופסים נתח שוק. הם מדללים אינפלציונית (אינפלציה בסך כמות המטעות) את הביטקוין וזה ימשך ככה לעד כי תמיד אנשים ירצו ליצור מטבעות חדשים ״טובים״ יותר או סתם כאלו שרוכבים על גל מסויים.

מסכים, ואני אישית חושב שיהיה x100 בטווח הארוך.

התגובה שלך (2 החלקים) לא קשורה לדיון כאן. הוא מתכנן להחזיק במשמורת ביטקוין לטווח ארוך.
לא הבנתי את זה כך מההודעה שלו. שירות המשמורן שלהם אופציונלי לחלוטין (וגם אין לי יכולת לדעת אם הרוב בוחרים בו או מחזיקים בעצמם).
מקריאה שנייה אני רואה שהוא כן מתכוון להשתמש, ולמען הסר ספק, אם ככה עדיף או etf או החזקה ישירה.

התגובה על כך שלא יקפוץ 100 גם לא קשורה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה