• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת)

כאחד האדם

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום וברכה,

מעוניין להשקיע בנדל"ן סכום של בסביבות 400,000 ש"ח (שזה אומר עם משכנתא 1,600,000)
זאת הדירה הראשונה שאני רוכש ואני מעוניין לעשות סיבובים של נדל"ן
ממש לקנות נדל"ן כלשהו שיוכל להשביח את עצמו כמה שיותר מהר ולמכור אותו לאחר שנה ו 8 כאשר אני פטור ממס השבחה כיוון שזו הדירה הראשונה.

בגדול בהתחלה חשבתי על דירה לפני פינוי בינוי \ תמ"א 38 אבל אני לא אוהב להיות תלוי בלוח זמנים לא ידוע שיכול מאוד להתעכב ולפעמים זה נתקע שנים.

בגדול גם לא משנה לי היכן תהיה ההשקעה
(מעדיף בארץ בשל פטור מהמס ותחושת ביטחון יותר נוחה - לא שולל השקעה בחו"ל אבל מעדיף עם כסף אחר ותמיד לשחק עם סיבובים על דירה ראשונה והפטור מהמס)

אין לי ניסיון בנדל"ן וזו ההשקעה הראשונה שלי אך אני מכיר את עצמי ושונה מהאדם הממוצע ומעדיף יזמות
סידרתי בטבלה את סוגי ההשקעה שחשבתי עליהם בגדול והיתרונות והחסרונות שנראים לי לעניות דעתי

יתרוןחסרוןהערות
דירה לפני פינוי בינוייכול להגיע לרווח של חצי מיליון ש"חעיכובים יכול לקחת מעל 6 שניםאם כבר אז דירות שאושרו בתהליך זירוז מקוצר שעוקף ועדות כמו כאלו שיש כאן (יכול להיות בכל מקום בארץ עדיף כמה אזור כמה שיותר יקר כמובן ירושלים, בת ים וכו')
דירה לפני תמ"א 38יכול להרוויח 200-300 אלף ש"חלא רואה את זה כאפשרות כי אם כבר אז ללכת על דירה לפני פינוי בינוי-
שטח מהמדינה במכרז רמ"יהבנתי מחבר שאפשר לקנות שטח לבנייה וילה לדוגמא בשדרות מהמדינה במרכז בסביבות 300 אלף ש"ח והשטח שווה בשוק 600 אלף ש"ח - אפשר למכור את השטח או לבנות עם שותף וילה ולמכורזמן של חודשים לחכות לתשובות על מכרזיםמצד שני אפשר להגיש הרבה הצעות במלא אזורים כיוון שלא משנה לי היכן ההשקעה תהיה
דירה מכונס נכסיםלקנות דירה בפחות מ %25 שווי השוקיכול להיות לזה בעיה הלכתית \ דתית וזה יפריע לי שמעכלים לזוג דירה אבל ע"פ ההלכה הדירה לא חייבת להיות מעוקלת - ויכול להיות מותר על פי ההלכה צריך לראות לפי כל מקרהלא שולל אבל לא הכי נעים (מצד שני מישהו יקנה את הדירה בכל מקרה)
דירה עם זכויות בנייהלא להיות תלוי בלוח זמנים של אף אחד
לקנות > לבנות > למכור אחרי 1.8 שנה
כאבי ראש בנייה פיקוח וכו' אבל אני צעיר ויש רוח יזמית ואנשי בנייה מנוסים שאני מכיר שיוכלו לעזוראני אוהב את המידיות שיש בעסקה כזו - דירה שכבר יש לה זכויות בנייה ואפשר להתחיל באותו יום לקדם את הבנייה ממש בלי עיכובים
לחלק \ לקנות דירה מחולקת ל 3 יח'מסלול אחר של רווח חודשי במקום השבחה ומכירה, יכול להגיע בשיפוץ איכותי ועם דירה מתאימה ל 9 ברוטו בערך, בוא נאמר אחרי משכנתא רווח נטו 4-5הלשנה משכנים, תחזוקה, הבנתי שקשה למכור דירה מחולקת?פחות מתחבר לזה ומעדיף יותר סיבובים גדולים

המטרה שוב היא להגדיל את ההון העצמי
- כמה שיותר
- בכמה שפחות זמן
- ועם כמה פחות סיכון
- התעסקות בנייה וכו' - תלוי עד כמה זה משתלם בסך הכללי של התמונה

זה ריאלי מבחינתי לקנות ולמכור 5 דירות במשך 10 שנים (וכשזו דירה ראשונה בכל עסקה שפטורה ממס רווח)

אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה רבה ובשורות טובות

נערך לאחרונה ב:
1. דירה לפני פינוי בינוי - לרוב התוספת כבר מתומחרת בעיסקה, אלו עיסקאות שמתאימות בעיקר למי שרוצה לגור בדירה חדשה אבל אין לו את הכסף לקנות דירה חדשה. פחות למשקיעים. המספרים שרשמת רלוונטיים לאזור ששינה סטטוס מאזור שלא הייתה בו התכנות לפינוי בינוי ועכשיו כן ניתן לבצע. ברגע שיש אישור בעלי הדירות מודעים ומעלים את המחיר בהתאם.

2. דירה לפני תמ"א 38 - זהה לסעיף 1 עם החיסרון שצריך לשפץ גם את פנים הדירה כי זה הזוי לראות בניין " חדש" מבחוץ וישן מבפנים.

3. שטח מהמדינה במכרז רמ"י - על כל הצעה אתה נותן ערבות, אם הגשת כמה הצעות וזכית ב-2 והחלטת לבטל אחת מהן ייחלטו לך את הערבות. מדובר בהשקעה שדורשת הרבה התעסקות אקטיבית מול מגוון בעלי מקצוע אם החלטת לבנות.

4. דירה מכונס נכסים - לא מכיר מספרים כאלה.

5. דירה עם זכויות בנייה - ראה סעיף 1 ו-2. אם הבנאדם טרח לאשר את הזכויות, למה שהוא לא יקטוף את הפירות וישאיר למשהו אחר להרוויח?

6. לחלק \ לקנות דירה מחולקת ל 3 יח' - דווקא פה יש את הכי הרבה רווח. אבל מעבר לחסרונות שרשמת, זה מקשה לקחת משכנתא כי זה לא חוקי.

אפשרות נוספת - קניה על הנייר או פריסייל, ושהבית מוכן למכור. בוודאות תהיה לך השבחה עד שהבית נבנה. לא יהיה לך הרבה עיסוק עם בניה / יזמות. יש לך טריידאוף - כמה שהאכלוס יותר מאוחר - תקבל יותר רווח.

ממש לקנות נדל"ן כלשהו שיוכל להשביח את עצמו כמה שיותר מהר ולמכור אותו לאחר שנה ו 8 כאשר אני פטור ממס השבחה כיוון שזו הדירה הראשונה.

היי
אני לא מבין את האסטרטגיה שלך, נדל"ן זה השקעה לטווח ארוך, אף אחד לא יכול להבטיח לך שתמכור ברווח בעוד 8 שנים,
נקודה נוספת, גם אם מכרת ברווח בעוד 8 שנים, אתה מפסיד המשך עליית ערך ושכירויות בעתיד.

דירות שנמכרו בשנת 87 ב $60,000 והושכרו ב $400 במרכז תל אביב, נמכרות כיום ב 3 מליון ש"ח ומושכרות ב 6,700 ש"ח לחודש :)

הערות:
דירה לפני פינוי בינוי
תנסה 10 שנים ויותר, אם בכלל.
שטח מהמדינה במכרז רמ"י
1. הבנת מהחבר דברים שאינם נכונים.
2. על מגרש תשלם מס מלא בקנייה וגם במכירה.
3. זמן קבלת תשובה הוא בדרך כלל מהיר יותר.
4. לכל הצעה שאתה מגיש אתה צריך לצרף ערבות בנקאית, אם תזכה ולא תממש את הזכייה תפסיד את המקדמה.
דירה מכונס נכסים
דירות מכונס נכסים נמכרות ביותר ממחיר השוק.
דירה עם זכויות בנייה
מגולם במחיר.
. בוודאות תהיה לך השבחה עד שהבית נבנה.
ממש אבל ממש לא בוודאות ולא לשכוח ריבית + הצמדה למדד תשומות הבנייה + 0 תזרים.

מוזמן להוסיף את ההפניות למידע לפיו הגעת לכל המספרים בפוסט שלך.
מה יכולת ההחזר שלך? כלומר מה ההכנסה החודשית נטו של משק הבית?
האם יש לך מכשירים פיננסים כמו קרן השתלמות או פוליסת חיסכון שתוכל לקחת הלוואה כנגדם?

אגיב על מה שאני מכיר:
לחלק \ לקנות דירה מחולקת ל 3 יח'מסלול אחר של רווח חודשי במקום השבחה ומכירה, יכול להגיע בשיפוץ איכותי ועם דירה מתאימה ל 9 ברוטו בערך, בוא נאמר אחרי משכנתא רווח נטו 4-5הלשנה משכנים, תחזוקה, הבנתי שקשה למכור דירה מחולקת?פחות מתחבר לזה ומעדיף יותר סיבובים גדולים
- זה סוג השקעה שפחות מתאים ל-"סיבוב" של כמה שנים לדעתי כי קשה יחסית למכור דירות כאלו, אין הרבה משקיעים שיהיו מוכנים להשקיע בדירה כזאת, הם לא יוכלו לקחת משכנתא על מלוא מחיר הדירה, וקשה להראות אותה למשקיעים כי צריך לתאם עם מספר שוכרים שונים בכל פעם מחדש.
- מבנה המימון של עסקה כזאת הוא שונה מההצעות האחרות שלך, כי הוא דורש הרבה כסף עבור שיפוץ אשר עבורו אי אפשר לקחת משכנתא אלא הלוואות אחרות.
- לגבי השאלה החוקית, יש עיריות שלא אכפת להן *כרגע מהנושא, אבל ייתכן שבעתיד ישנו את המדיניות שלהן, ויש אחרות שכבר היום עושות בעיות.

אם כפי שציינת אתה לא רוצה להיות תלוי בגורם חיצוני וכו', נשאר לך להיות אתה בעצמך היזם, אך מכיוון שכתבת שאתה לא מבין בכלל בנדלן וזו העסקה הראשונה שלך, לא חושב שכדאי לך ללכת על אסטרטגיה שכזו.

תודה לכולם על התגובות
אך עדיין לא יוצא עם כיוון ברור..
יכולת ההחזר החודשית יכולה להיות סביבות 5 אחרי ההשקעה של 400K (עם או בלי שכירות הדירה עצמה שאני לא מתכוון לגור בה)

אז אשאל אתכם במה אתם הייתם משקיעים בכדי להגדיל את ההון בכמה שיותר ובכמה שפחות זמן וסיכון?

כמובן שלקנות דירה ולחכות 10 שנים ערכה יעלה אך אני מחפש להגדיל את ההון יותר מעסקה כזו וודאי שזה קיים אך צריך לחפש עם פינצטה ולחשוב יצירתי

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
שלום וברכה,

מעוניין להשקיע בנדל"ן סכום של בסביבות 400,000 ש"ח (שזה אומר עם משכנתא 1,600,000)
זאת הדירה הראשונה שאני רוכש ואני מעוניין לעשות סיבובים של נדל"ן

בגדול בהתחלה חשבתי על דירה לפני פינוי בינוי \ תמ"א 38 אבל אני לא אוהב להיות תלוי בלוח זמנים לא ידוע שיכול מאוד להתעכב ולפעמים זה נתקע שנים.

בגדול גם לא משנה לי היכן תהיה ההשקעה
(מעדיף בארץ בשל פטור מהמס ותחושת ביטחון יותר נוחה - לא שולל השקעה בחו"ל אבל מעדיף עם כסף אחר ותמיד לשחק עם סיבובים על דירה ראשונה והפטור מהמס)

אין לי ניסיון בנדל"ן וזו ההשקעה הראשונה שלי אך אני מכיר את עצמי ושונה מהאדם הממוצע ומעדיף יזמות
סידרתי בטבלה את סוגי ההשקעה שחשבתי עליהם בגדול והיתרונות והחסרונות שנראים לי לעניות דעתי

יתרוןחסרוןהערות
דירה לפני פינוי בינוייכול להגיע לרווח של חצי מיליון ש"חעיכובים יכול לקחת מעל 6 שניםאם כבר אז דירות שאושרו בתהליך זירוז מקוצר שעוקף ועדות כמו כאלו שיש כאן (יכול להיות בכל מקום בארץ עדיף כמה אזור כמה שיותר יקר כמובן ירושלים, בת ים וכו')
דירה לפני תמ"א 38יכול להרוויח 200-300 אלף ש"חלא רואה את זה כאפשרות כי אם כבר אז ללכת על דירה לפני פינוי בינוי-
שטח מהמדינה במכרז רמ"יהבנתי מחבר שאפשר לקנות שטח לבנייה וילה לדוגמא בשדרות מהמדינה במרכז בסביבות 300 אלף ש"ח והשטח שווה בשוק 600 אלף ש"ח - אפשר למכור את השטח או לבנות עם שותף וילה ולמכורזמן של חודשים לחכות לתשובות על מכרזיםמצד שני אפשר להגיש הרבה הצעות במלא אזורים כיוון שלא משנה לי היכן ההשקעה תהיה
דירה מכונס נכסיםלקנות דירה בפחות מ %25 שווי השוקיכול להיות לזה בעיה הלכתית \ דתית וזה יפריע לי שמעכלים לזוג דירה אבל ע"פ ההלכה הדירה לא חייבת להיות מעוקלת - ויכול להיות מותר על פי ההלכה צריך לראות לפי כל מקרהלא שולל אבל לא הכי נעים (מצד שני מישהו יקנה את הדירה בכל מקרה)
דירה עם זכויות בנייהלא להיות תלוי בלוח זמנים של אף אחד
לקנות > לבנות > למכור אחרי 1.8 שנה
כאבי ראש בנייה פיקוח וכו' אבל אני צעיר ויש רוח יזמית ואנשי בנייה מנוסים שאני מכיר שיוכלו לעזוראני אוהב את המידיות שיש בעסקה כזו - דירה שכבר יש לה זכויות בנייה ואפשר להתחיל באותו יום לקדם את הבנייה ממש בלי עיכובים

המטרה שוב היא להגדיל את ההון העצמי
- כמה שיותר
- בכמה שפחות זמן
- ועם כמה פחות סיכון
- התעסקות בנייה וכו' - תלוי עד כמה זה משתלם בסך הכללי של התמונה

זה ריאלי מבחינתי לקנות ולמכור 5 דירות במשך 10 שנים (וכשזו דירה ראשונה בכל עסקה שפטורה ממס רווח)

אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה רבה ובשורות טובות
השאלה שלך מוזרה. אתה בונה על זה שתרוויח המון כסף מעבודה של מישהו אחר בדאגה לזכויות בניה או פינוי בינוי או ממידע שזמין לכולם, כולל שועלים גדולים ממך בנדלן (מכרזי מדינה ודירות מכונסים). זה לא עובד ככה לא בנדלן ולא בשום תחום אחר. כדי להרוויח צריך ידע, יתרון יחסי במגזר מסויים של הפעילות, כיסים עמוקים (לא חייב את כולם בכל עסקה) וקצת מזל לא מזיק.
אגב, ההנחה שלך שאם תעשה 5 עסקאות כאלו ב-10 שנים עדיין תהיה פטור מרווח הון לא בהכרח נכונה.

זו האסטרטגיה שאני הייתי הולך עליה:

היא לא בהכרח תהיה הכי כלכלית אבל לדעתי תדרוש ממך הכי פחות התערבות אקטיבית מבין כל האופציות. הייתי מכוון למקסימום 3 עסקאות בעשור.

חושבת שהגורם החשוב ביותר הוא מיקום.
בדקתי את רכישת הדירה שלי בתל אביב ב-2000 מול מדד ת"א 125 https://he.wikipedia.org/wiki/מדד_תל_אביב_125 ומול מדד מחירי הדירות הממוצע בארץ https://www.cbs.gov.il/he/Pages/מחשבון-הצמדה-למדדים.aspx

מסקנות: השקעה בתיק מניות סולידי היה מניב את אותו ערך אבל לא מכסה את תשלומי שכ"ד- פחות משתלם.
השקעה בדירה בכל מקום אחר היתה פחות משתלמת בהרבה משתי האפשריות האלה.

מזכירה שהייתה מפולת בבורסה ב-2008, ועדיין הבורסה הניבה יותר ממדד הדירות הממוצע.

אפשרות שלא הזכרת: דירה על הנייר. כשבניין ושכונה מתפתחים הערך של הדירה עולה בלא מעט.

4. לכל הצעה שאתה מגיש אתה צריך לצרף ערבות בנקאית, אם תזכה ולא תממש את הזכייה תפסיד את המקדמה.

יש מה שנקרא "מכרז מקוון" (למגרש בלתי מסויים) שבו אתה לא נותן ערבות עד השלב שבו זכית ותורך לבחור מגרש.

השאלה אם באמת יש פער בין המחיר שבו אפשר לזכות במגרש למחיר שבו אפשר למכור אחר כך בשוק. לא רואה סיבה שיהיה פער כזה אבל אולי יש סיבה?

כן עושה רושם שאחרי אישור תוכניות בנייה מחיר המגרשים עולה משמעותית, יותר מכמה שעולה להכין ולאשר את התוכניות. גם זה לא בדיוק ברור לי למה.

למה זה ככה?

וואלה. לא הכרתי. אפשר דוגמא? איך מנהלים את זה במכירת דירה רגילה למשל? למה זה לא יותר נפוץ?
קובעים תאריך ושעה לקונים הפוטנציאלים. הם מגיעים ביחד ורואים שיש תחרות גדולה על הדירה.

למה זה לא יותר נפוץ?
אולי אנשים לא אוהבים שמסתובבים להם הרבה זרים בבית.

וואלה. לא הכרתי. אפשר דוגמא? איך מנהלים את זה במכירת דירה רגילה למשל? למה זה לא יותר נפוץ?
עורכי דיון עושים זאת וזה קורה לעיתים.
למה זה לא יותר נפוץ אני לא יודע אבל יכול רק להניח שבגלל שאין פה אלמנט של כינוס נכסים קונים פוטנציאליים שמחפשים "דיל טוב" בכלל לא ניגשים לזה אז אין יתרון גדול במכירה שלא דרך השוק החופשי, מה גם יש לזה עלויות.

תודה על ההמלצה לפודקאסט של צחי

דירה חדשה על הנייר היא בהחלט גם אופציה

אשמח להמלצות על השקעה ספציפית מבעלי ניסיון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
M משיכת מט״ח מ-IB לצורך השקעה בנדל״ן בחו״ל צרכנות פיננסית 4
M השקעה בנדל"ן באמצעות margin loan שוק ההון 13
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
ס השקעה בנדל״ן נהיית יותר ויותר מסוכנת? נדל"ן 61
ב השקעה בנדל"ן בצפון אנגליה נדל"ן 27
D השקעה בנדל"ן לצורך גיוון התיק נדל"ן 18
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
W מה דעתכם על השקעה בנדל"ן דיגיטלי? שוק ההון 0
ר השקעה בנדל"ן נדל"ן 8
N השקעה בנדל"ן מסחרי נדל"ן 4
G השקעה בנדל״ן- היכן? נדל"ן 3
F אסטרטגיות השקעה בנדל"ן עם מימון נדל"ן 1
J השקעה בנדל"ן מניב בארץ עד 900k נדל"ן 47
A השקעה במניות או השקעה בנדל"ן? שוק ההון 32
ז לקראת השקעה בנדל״ן בחול נדל"ן 9
O שאלות לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 14
Y מה היתרונות של השקעה בנדל"ן ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי נדל"ן 36
ו איך אתם "צובעים" השקעה בנדל"ן בתיק השקעות אישי? שוק ההון 28
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
דאניל התלבטויות לגבי השקעה בנדל"ן נדל"ן 50
ל השאלה הכי כללית על השקעה בנדל"ן נדל"ן 46
2028_שנת_פרישה השקעה בנדל"ן מסחרי בישראל - היבטי מיסוי נדל"ן 11
doc29 פתיחת חשבון בנק בארה"ב לצורך השקעה בנדל"ן צרכנות פיננסית 105
M השקעה בנדל"ן דרך קרן ריט "מניבים" שוק ההון 52
T משיכת כספי פנסיה בגיל מבוגר לצורך השקעה בנדל"ן שוק ההון 14
א השקעה בבורסה ולא בנדל"ן שוק ההון 270
doc29 השקעה בנדל"ן בארץ באמצעות "מתווכי חבילה" שוק ההון 40
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0

נושאים דומים

Back