• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במניות בודדות במקביל לתעודות סל והתייעצות מאקרו

האסקי

משתמש רגיל
דירוג
388
שלום,

אני עוקב כבר כ-7 שנים אחרי הסולידית ובשנתיים האחרונות בונה את תיק ההשקעות שלי ושל אשתי מכמעט אפס לסכום של כ 500,000 נזילים שמחולקים באופן הבא:

220,000 בתיק השקעות ישיר שמחולק - 110,000 השקעה במניות של חברות אסטרטגיות.
90,000 בתעודות סל ומדדים
20,000 זהב
100,000 בקרנות השתלמות - מתלבט מאוד אם להעביר לIRA.
120,000 בכספי פיצויים נזילים - בינתיים
60,000 במזומן ופק"מ.

נתוני הבסיס שלנו הם :

זוג + תינוק
הכנסות יציבות שמאפשרות לנו נכון להיות לחסוך כ12,000 - 8,000 ש"ח בחודש.

מספר שאלות שאני שואל את עצמי ואשמח לשמוע לדעתכם:

1. מניות חברות - אני מכיר היטב את עמדת הסולידית שלא ניתן לנבא את השוק ושהסיכון בחברה בודדת הוא גדול מדי ועדיין אני 'מרגיש' שהדרך הנכונה לבנות הון בשבילי היא לאתר את אותן מניות מוצלחות שיעלו באחוזים ניכרים יותר מהמדדים. אבל אני שם לב שקשה לי לבחור בכל פעם האם להוסיף מניות בודדות/ לחזק את השקעותיי במדדים.
טרם עברתי משבר פיננסי ואני מנסה לנבא איך ישפיע עליי אבל מכיון שאינני תלוי בהשקעות אני מרגיש שאני יכול לסכן 20% מהכספים בהשקעות מסוכנות יותר.

2. השתלמות IRA והעברה של כספי גמל - מכיוון שאני עדיין טירון יחסי, אני מתקשה לקבל החלטה ולהעביר את כספי ההשתלמות לIRA ובינתיים הם אצל אלטשולר שחם. מרגיש לי שאולי זה פיזור סיכונים חכם לתת למומחי השקעות לנהל חלק מהכסף במידה ואגלה שהאסטרטגיות שלי לא מצליחות לאורך זמן. או שאולי זה סתם בזבוז של דמי ניהול? מה דעתכם?

3. אג"ח - המרכיב האג"חי של התיק מוחזק כרגע רק דרך הגמל/פיצויים/השתלמות. החזקתי בהתחלה בתיק הישיר אבל אז הייתה לי את אותה ההתלבטות של סעיף 2 אם לא להניח למומחים לנהל את האפיק הזה. כרגע ב32% באג"ח שזה נראה לי מתאים לפרופיל הסיכון שלי ולחוסר הצורך במזומן בעתיד של 5-10 שנים.
בנוסף לא מצאתי אפיק השקעה באג"ח ממשלתי ארה"ב - אין כזה בבורסה בישראל? זה היה נראה לי האפיק אג"ח שהכי התחברתי אליו להחזיק בצורה ישירה.

4. זהב - האם הגיוני להחזיק עדיין כגידור או שאולי סיים את תפקידו ההסטורי? מה דעתכם?

5. אשתי מאוד רוצה שנקנה נכס כלשהו. בארץ כמעט בלתי אפשרי אז אולי בחו"ל. אני חשבתי שעדיף להגיע ל1-1.5 מיליון קודם בתיק ורק אז לשקול נכס במחיר אטרקטיבי - אולי ביוון או באירלנד. יש עניין פסיכולוגי רציני לבעלות על נכס (בעיקר לאשתי).

אני מכיר היטב את עמדת הסולידית שלא ניתן לנבא את השוק ושהסיכון בחברה בודדת הוא גדול מדי ועדיין אני 'מרגיש' שהדרך הנכונה לבנות הון בשבילי היא לאתר את אותן מניות מוצלחות שיעלו באחוזים ניכרים יותר מהמדדים
אם הייתי מכיר חברות כאלה אז הייתי שם עליהן את כל הכסף שלי. אם איתרת חברות טובות שמתומחרות בזול למה אתה לא קונה אותן? אני לא מכיר אותך אבל על פניו נשמע שאתה שייך לקבוצת האנשים (רוב המוחלט) שיעשו תשואה טובה יותר על ידי קניית מדדים על פני מניות בודדות

מרגיש לי שאולי זה פיזור סיכונים חכם לתת למומחי השקעות לנהל חלק מהכסף במידה ואגלה שהאסטרטגיות שלי לא מצליחות לאורך זמן
זה לא פיזור סיכונים, זה ריכוז של סיכונים בסקטורים/חברות שגאוני ההשקעות של אלטשולר שחם מאמינים בהם. 95% מהמומחים לא מסוגלים להכות את השוק לאורך זמן, ולך אין שום כלי לדעתי מי הם ה-5% הנותרים.

לא מצאתי אפיק השקעה באג"ח ממשלתי ארה"ב - אין כזה בבורסה בישראל? זה היה נראה לי האפיק אג"ח שהכי התחברתי אליו להחזיק בצורה ישירה
גם בבורסה האמריקאית אין, די מסובך ולא פרקטי להחזיק אג"ח בארה"ב, אנשים קונים מדדים מחקים

זהב - האם הגיוני להחזיק עדיין כגידור או שאולי סיים את תפקידו ההסטורי? מה דעתכם?
דעתי היא שזהב הוא ספקולטיבי. הוא לא צומח ולא משלם דיבידנדים, זה פשוט מתכת...

הערה כללית: משום שקרן ההשתלמות נהנית מפטור ממס לדעתי דווקא מומלץ שההשקעות התנודתיות יותר בתיק יהיו בקרן השתלמות ולא ההפך.

אם הייתי מכיר חברות כאלה אז הייתי שם עליהן את כל הכסף שלי. אם איתרת חברות טובות שמתומחרות בזול למה אתה לא קונה אותן? אני לא מכיר אותך אבל על פניו נשמע שאתה שייך לקבוצת האנשים (רוב המוחלט) שיעשו תשואה טובה יותר על ידי קניית מדדים על פני מניות בודדות
מעניין למה הגעת למסקנה הזו לגבי :) בכל מקרה זו הסיבה שאני בוחן את הנושא. אם לאורך השנים הקרובות אראה שהצמיחה המשמעותית שלי מגיעה מהחלק המדדי בהחלט אעביר לשם את עיקר החלק המנייתי בתיק.

זה לא פיזור סיכונים, זה ריכוז של סיכונים בסקטורים/חברות שגאוני ההשקעות של אלטשולר שחם מאמינים בהם. 95% מהמומחים לא מסוגלים להכות את השוק לאורך זמן, ולך אין שום כלי לדעתי מי הם ה-5% הנותרים.

מבחינתי זה פיזור להיות חשוף לכל מיני צורות של השקעה. גם משהו שנראה לי טוב לבחון לאורך זמן - ביצועי של ק. השתלמות מנוהלת מול מדדים מול מניות.
אולי זו תפיסה לא נכונה שלי אבל מכיוון שאינני למוד נסיון רב אני מעדיף לנסוע עם גלגלי עזר עד שיהיה לי מספיק ביטחון מוכח ביכולות ניהול והקצאת ההון שלי.

גם בבורסה האמריקאית אין, די מסובך ולא פרקטי להחזיק אג"ח בארה"ב, אנשים קונים מדדים מחקים

יכולים להמליץ על תעודת סל של אגח אמריקאי ממשלתי? לא מצאתי בבלוג.

דעתי היא שזהב הוא ספקולטיבי. הוא לא צומח ולא משלם דיבידנדים, זה פשוט מתכת...

את הזהב אני מחזיק לתרחישי קיצון - היפר אינפלציה/ פשיטת רגל של מדינה גדולה/ מלחמה עולמית.
זה בעקבות הסולידית והארי בראון שמקצה 25% לזהב.
האם אתה מכיר אפיקים אחרים שמגדרים מפני מקרי קיצון בצורה יותר מתאימה לימינו? הקריפטו נראה לי מסוכן וספקולטיבי מדי.

מעניין למה הגעת למסקנה הזו לגבי
אל תפרש את זה כעלבון או משהו, אני באותו המחנה. הגעתי למסקנה הזאת כי עושה רושם שאתה דיי חדש ועדיין לומד מצד אחד, ומצד שני סטטיסטית זה הרוב המוחלט של האנשים

גם משהו שנראה לי טוב לבחון לאורך זמן - ביצועי של ק. השתלמות מנוהלת מול מדדים מול מניות
באפט אומר ש-"להסתכל על המחיר זה לא להשקיע". להביט בגרף של קרן ההשתלמות שלך לא נותן לך שום מידע. איך אתה מתכוון לבחון את זה? עלה=טוב, ירד=רע? אם מנהלי ההשקעות לקחו סיכונים מטורפים ובלתי אחראיים והשיגו תשואה טובה מאוד זאת תהיה מבחינתך הצלחה? מה אם לקחו סיכונים מטורפים והשיגו תשואה רגילה? איך בכלל תדע לנתח את הסיכון?
אולי זו תפיסה לא נכונה שלי אבל מכיוון שאינני למוד נסיון רב אני מעדיף לנסוע עם גלגלי עזר
תעשה כמובן את מה שאתה מרגיש איתו בנוח, אבל לדעתי הצנועה התפיסה היא אכן לא נכונה. זה בערך כמו להגיד ש"פירות, אננס, ותפוז" זה יותר מפוזר מ"פירות". אם אתה קונה מדד של מניות אז הוא בהכרח חשוף לכל צורות ההשקעה על מניות - המדד משקלל את כל המשקיעים האקטיביים בשוק. ברגע שאתה בוחר לתעדף משקיע ספציפי אתה מקטין את הפיזור שלך

יכולים להמליץ על תעודת סל של אגח אמריקאי ממשלתי
להמליץ אף אחד לא יוכל, אבל יש לVanguard כאן (אג"ח ממשלתי נקרא Treasury)

את הזהב אני מחזיק לתרחישי קיצון - היפר אינפלציה/ פשיטת רגל של מדינה גדולה/ מלחמה עולמית.
למה שזה יגרום לזהב לעלות?
האם אתה מכיר אפיקים אחרים שמגדרים מפני מקרי קיצון בצורה יותר מתאימה לימינו?
למה אתה מגדר מפני מקרי קיצון? ואיך אתה בוחר איזה אחוז מהתיק להקצות לטובת הגידור?

להכות את המדד זה משימה קשה עד בלתי אפשרית בשביל משקיע קטן לבודד, מיותר לנסות.
- יש לך קרן מחקה אגח ארה"ב bnd אם אני לא טועה
-תקנה זהב פיזי אולי, למרות שאני לא מבין מה כל ההתעסקות עם השקעה במשהו לתרחיש אפוקליפטי, כאילו זה מה שיהיה חשוב בסוף העולם..

לתת למומחי השקעות לנהל חלק מהכסף במידה ואגלה שהאסטרטגיות שלי לא מצליחות לאורך זמן. או שאולי זה סתם בזבוז של דמי ניהול?
אם הבחירה היא בין שאתה תנסה להכות את השוק או שמנהלי ההשקעות באלטשולר שחם ינסו להכות את השוק, לדעתי הגיוני מאוד לתת להם לנסות. הם כנראה לא יצליחו, אבל אתה כנראה תצליח פחות (אם באמת היתה לך שיטה טובה היית יודע את זה ולא מתלבט).
בנוסף לא מצאתי אפיק השקעה באג"ח ממשלתי ארה"ב - אין כזה בבורסה בישראל?
למיטב ידיעתי אכן אין קרן ישראלית על אג"ח ממשלתי זר.

להכות את המדד זה משימה קשה עד בלתי אפשרית בשביל משקיע קטן לבודד
*באותה רמת סיכון ולאורך זמן.

להכות את המדד ברמת סיכון גבוהה יותר ולתקופה קצרה זה לא קשה

נערך לאחרונה ב:
לא נכון עובדתית גם בלי שתגדיר "סיכון" שבפני עצמו לא אומר כלום.
לא נכון ש"להכות את המדד באותה רמת הסיכון ולאורך זמן זו משימה קשה"?

לא נכון ש"להכות את המדד באותה רמת הסיכון ולאורך זמן זו משימה קשה עד כדי בלתי אפשרית בשביל משקיע קטן"?
לא.
אל תחתוך ציטוטים ותשנה את משמעות המשפט כשאתה מתייחס לתגובות אליו.
קשה != בלתי אפשרי.
משקיע מוסדי != משקיע קטן.

לא.
אל תחתוך ציטוטים ותשנה את משמעות המשפט כשאתה מתייחס לתגובות אליו.
כל משימה היא X עד בלתי אפשרית.

להפוך חביתה באוויר? קל עד בלתי אפשרי.
לשתות 2 ליטר בירה ב2 דקות? קל עד בלתי אפשרי.

אתה סתם מחפש "ללכת מכות", הגבול התחתון הוא שמעניין - הטענה היא שזה בהכרח קשה, לא שזה בלתי אפשרי ואף אחד לא יטען שזה בלתי אפשרי כי זה קרה בעבר. אז מספיק..

אף אחד לא יטען שזה בלתי אפשרי כי זה קרה בעבר.
אני יכול לקבל את זה חתום בבקשה?
יש כאן לא מעט אנשים שטוענים את זה כל (שרשור) שני וחמישי.

יש כאן לא מעט אנשים שטוענים את זה כל (שרשור) שני וחמישי.
אף אחד לא טוען שזה בלתי אפשרי.
הטענה היא שזה קשה. כלומר שבסיכוי גבוהה אדם אחד ספציפי לא יצליח לעשות את זה, למרות שאם 10,000 אנשים ינסו יהיה ביניהם כנראה אחד שכן יצליח.

@גל.א
בשביל בכלל להיכנס לויכוח הזה?
האנשים שעונים לך מתבססים על חצאי אמיתות במקרה הטוב, ועל טלפון שבור במקרה הרע.

בשביל בכלל להיכנס לויכוח הזה?
לא מתווכח עם אף אחד.
לא עוזר להתווכח עם חרדים ולהסביר להם שסיפור יציאת מצרים הוא לא הוכחה לקיום אלוהים.
האנשים שעונים לך מתבססים על חצאי אמיתות במקרה הטוב, ועל טלפון שבור במקרה הרע.
אני יודע אבל מקווה שזה לא נכון עבור הקוראים השקטים.

כשאני חושב על זה, אם אתה מתבסס על ניתוחים והמלצות של אנליסטים שונים ממקורות שונים ובוחר רק מניות שיש הסכמה גורפת או לפחות שאין אפילו המלצת מכירה אחת על המניה ובעיקר המלצות קניה למעשה אתה לא צריך לנתח את המניות בעצמך.. רק ללכת לפי קונצנזוס של ניתוחים שאומרים באופן ברור שיש צפי טוב לעליה.. עכשיו אם תפזר את הכסף על כמה מניות אולי זה יכול לעבוד..

אני לא ממליץ לא מייעץ ולא ניסיתי בעצמי את זה

1. מניות חברות - אני מכיר היטב את עמדת הסולידית שלא ניתן לנבא את השוק ושהסיכון בחברה בודדת הוא גדול מדי ועדיין אני 'מרגיש' שהדרך הנכונה לבנות הון בשבילי היא לאתר את אותן מניות מוצלחות שיעלו באחוזים ניכרים יותר מהמדדים. אבל אני שם לב שקשה לי לבחור בכל פעם האם להוסיף מניות בודדות/ לחזק את השקעותיי במדדים.
טרם עברתי משבר פיננסי ואני מנסה לנבא איך ישפיע עליי אבל מכיון שאינני תלוי בהשקעות אני מרגיש שאני יכול לסכן 20% מהכספים בהשקעות מסוכנות יותר.
אם אתה חושב שיש לך ייתרון כלשהו על פני אחרים, תלך על זה. אני אישית לא חושב שיש לי את היכולת הזאת ולכן קונה רק מדדים. לדעתי 20% במניות בודדות זה בסדר למי שרוצה להתנסות בכך.

2. השתלמות IRA והעברה של כספי גמל - מכיוון שאני עדיין טירון יחסי, אני מתקשה לקבל החלטה ולהעביר את כספי ההשתלמות לIRA ובינתיים הם אצל אלטשולר שחם. מרגיש לי שאולי זה פיזור סיכונים חכם לתת למומחי השקעות לנהל חלק מהכסף במידה ואגלה שהאסטרטגיות שלי לא מצליחות לאורך זמן. או שאולי זה סתם בזבוז של דמי ניהול? מה דעתכם?
100 אלף זה קצת גבולי ל- IRA, ולפי לדעתי לא ישתלם לך מבחינת דמי הניהול.
חשבת על קופות עוקבות מדדים כמו אלה של הלמן אלדובי או אינטרגמל? יש להם עוקב SP500 בדמי ניהול נוחים מאד (אינטרגמל העלו מחירים החודש אז הלמן זולים יותר למצטרפים חדשים).

3. אג"ח - המרכיב האג"חי של התיק מוחזק כרגע רק דרך הגמל/פיצויים/השתלמות. החזקתי בהתחלה בתיק הישיר אבל אז הייתה לי את אותה ההתלבטות של סעיף 2 אם לא להניח למומחים לנהל את האפיק הזה. כרגע ב32% באג"ח שזה נראה לי מתאים לפרופיל הסיכון שלי ולחוסר הצורך במזומן בעתיד של 5-10 שנים.
בנוסף לא מצאתי אפיק השקעה באג"ח ממשלתי ארה"ב - אין כזה בבורסה בישראל? זה היה נראה לי האפיק אג"ח שהכי התחברתי אליו להחזיק בצורה ישירה.
אתה יכול לקנות אג"ח אמריקאי דרך ברוקרים ישראלים.
למשל AGGG (בבורסת לונדון) או BND/BNDW בארה"ב. לדעתי AGGG יותר משתלם. כמובן שיש קרנות שונות לאג"חים, הדוגמאות כאן הן רק לקרנות הכוללות את כל שוק האג"ח בקירוב.

4. זהב - האם הגיוני להחזיק עדיין כגידור או שאולי סיים את תפקידו ההסטורי? מה דעתכם?
קשה לדעת. זאת שאלה יותר פילוסופית כי לא ניתן לדעת האם הוא יהיה בקורלציה שלילית לשוק המניות בעתיד.
לדעתי האישית, זהב יקר מאד להחזקה, בין אם פיזית או בקרנות שונות... מוצר יקר מאד שאני לא בטוח בטיבו לא מתאים לי.

5. אשתי מאוד רוצה שנקנה נכס כלשהו. בארץ כמעט בלתי אפשרי אז אולי בחו"ל. אני חשבתי שעדיף להגיע ל1-1.5 מיליון קודם בתיק ורק אז לשקול נכס במחיר אטרקטיבי - אולי ביוון או באירלנד. יש עניין פסיכולוגי רציני לבעלות על נכס (בעיקר לאשתי).

זאת בהחלט אפשרות מעולה, אך הייתי ממליץ להזהר.
נדל"ן זה תחום לא פשוט, בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים. בטח ובטח שנדלן בחו"ל.
זה תחום שדורש הרבה ניסיון ורף הכניסה אליו יחסית גבוה, אז תוודא טוב טוב שאתה לומד את החומר ולוקח בחשבון את כל ההוצאות הנלוות וענייני המיסוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M השקעה במניות של קרוזים? שוק ההון 17
A השקעה במניות או השקעה בנדל"ן? שוק ההון 32
T דעת הפורום לגבי השקעה במניות/קרנות בנקים? שוק ההון 3
T השקעה במניות שוק ההון 5
ל השקעה במניות בזמן שהריבית עולה. שוק ההון 6
M השקעה במניות - הונג קונג שוק ההון 2
Y השקעה במניות ערך קטנות בפנסיה IRA שוק ההון 23
S השקעה במניות ולא במדדים שוק ההון 8
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
Z יש הבדל מהותי בין השקעה במניות דרך קרנות סל לקרן נאמנות? שוק ההון 3
1337justme המנעות ממס ירושה אמריקאי עקב השקעה במניות אמריקאיות שוק ההון 4
כ השקעה פאסיבית במניות: ארה"ב, מפותחות או העולם? שוק ההון 84
Yesmad השקעה במניות מול תשואה מובטחת (גבוהה יחסית) בפיקדון בנקאי שוק ההון 44
T השקעה במניות - התלבטות. שוק ההון 5
A השקעה במניות אירופאיות שוק ההון 13
liranviper השקעה במניות הגז שוק ההון 5
yossidiv השקעה ישירה במניות בבורסות אירופה שוק ההון 23
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
Henchman34 תדירות השקעה במניות ? וניצול הזדמנויות. שוק ההון 22
א השקעה במניות בלבד שוק ההון 46
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה