• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק)

Mamaof

משתמש רגיל
דירוג
833
צהרים טובים לכולם,

רציתי לשאול מה דעתכם על הרעיון הבא - השקעה בשני מכשירים שעוקבים אחרי אותו הנכס כשההבדל ביניהם הוא שאחד מגודר והשני לא, וניתוב ההשקעה הקבועה (לדוגמה מדי חודש) לאפיק המתאים בהתאם לעליית/ירידה שער המט"ח.
לדוגמה תיק שיש בו את שני הנכסים הבאים:
1. קרן מחקה S&P500 חשופת מט"ח
2. קרן מחקה S&P500 מגודרת מט"ח

שער הדולר-שקל ב10 שנים האחרונות:

במידה ואני לוקח את התנהגות הדולר-שקל ב10 השנים האחרונות כאינדיקטור (מבין שפה יש בעייתיות לא בקטנה), אני יכול לקבוע מה נחשב "נמוך" ומה גבוה". לצורך העניין אני אבחר שרירותית שנמוך: 3.7 ומטרה, גבוה: 3.7 ומעלה.

וכך אם לדוגמה הדולר שווה כיום 3.4 - אשקיע באפיק החשוף למט"ח (מתוך הנחה שבעתיד יעלה השער)
אם הדולר יעלה ל4 - אשקיע באפיק מגודר מט"ח (מתוך הנחה שבעתיד ירד השער).

השאלה היא האם ככה אפשרי בסבירות "סבירה" להשיג תשואות גבוהות מאשר מיצוע ע"י השקעה קבועה באותו האפיק ללא פעולות אקטיביות בהתאם לשער המט"ח.
האסטרטגיה הזאת מושתת על מספר מחשבות בעיתיות אבל הייתי שמח לשמוע את דעתכם/קריאות הבוז שלכם בכל במקרה.

*מאחר ולא ניתן להוסיף למעלה מתמונה אחת בפוסט - מצרף בתגובה את שער הדולר-שקל ב20 שנים האחרונות.

*מועד לזה שזה תזמון שוק*
*מודע לזה שעל-ידי כך אני "נוקט צד" ולא ממצע את ההשקעה לפי השוק ע"י השקעה קבועה במגודר/לא מגודר
*מועד לזה שתאיורטית הדולר יכול לעלות בלי סוף או לצנוח בלי סוף
*לא מחפש יעוץ

שער הדולר-שקל ב20 שנים האחרונות:

עשית בקטסטינג לטקטיקה?
ב-retrolyzer יש אופציה כזו.
@adamshalev

וכך אם לדוגמה הדולר שווה כיום 3.4 - אשקיע באפיק החשוף למט"ח (מתוך הנחה שבעתיד יעלה השער)
אם הדולר יעלה ל4 - אשקיע באפיק מגודר מט"ח (מתוך הנחה שבעתיד ירד השער).

הדולר מחזורי כשאתה מסתכל על 10 השנים האחרונות.
אם תסתכל על 15 שנה תראה שהדולר רק יורד.
אם תסתכל על 30 שנה תראה שהדולר רק עולה.

בקיצור, אם היו כללים פשוטים לדעת מה המגמה של הדולר אז השוק היעיל היה משמיד כל פוטנציאל רווח כזה.

היה פה לא מזמן דיון על זה שלמסחר במט"ח יש תוחלת אפס (שלילית עם עלויות). זה בסדר להחזיק מט"ח כביטוח, אבל אל תצפה לגזור עליו רווחים גדולים.

ג.נ. : כשהדולר ירד ל- 3.5 החלטתי שהוא לא יכול להמשיך לרדת וקניתי איזה סכום למרות ההתנגדות של היועץ בבנק. מאז הוא ממשיך בירידות ואני בהפסד. זה לא פשוט כמו שזה נראה.

הדולר מחזורי כשאתה מסתכל על 10 השנים האחרונות.
אם תסתכל על 15 שנה תראה שהדולר רק יורד.
אם תסתכל על 30 שנה תראה שהדולר רק עולה.

בקיצור, אם היו כללים פשוטים לדעת מה המגמה של הדולר אז השוק היעיל היה משמיד כל פוטנציאל רווח כזה.

היה פה לא מזמן דיון על זה שלמסחר במט"ח יש תוחלת אפס (שלילית עם עלויות). זה בסדר להחזיק מט"ח כביטוח, אבל אל תצפה לגזור עליו רווחים גדולים.

ג.נ. : כשהדולר ירד ל- 3.5 החלטתי שהוא לא יכול להמשיך לרדת וקניתי איזה סכום למרות ההתנגדות של היועץ בבנק. מאז הוא ממשיך בירידות ואני בהפסד. זה לא פשוט כמו שזה נראה.
אני לא מדבר פה על קניית דולרים נטו בעו"ש, אלא על השקעה במדד. לכן גם אין פה עלויות על עצם ה"השקעה המיוחד" אלא עלות סטנדרטית להשקעה בקרנות מחקות.

אתה רוצה להשקיע בסנופי ובמקביל להמר על תנועות במטח.
אתה יכול לעשות את זה עם חוזים בכיף. ולמה לך להסתפק בשקל-דולר? בדקת אם יש עוד צמדי מטבעות שנמצאים קרוב לקו תמיכה? או שהם עומדים בדיוק לחצות ממוצע רץ אקספוננציאלי של 50 ימים?
אולי כדאי לך לפזר סיכון ולנקוט בכמה פוזיציות מט״ח בו״ז, ואף כאלה שהן אנטי קורלטיביות.
ואם זה ממש הולך לך טוב תפתח קרן גידור סביב זה ותקח 2%+20% ותעשה הון מבלי לסכן את עצמך.
אני מוכן להכנס לקרן כזאת אם תשכנע לי שיש לזה תוחלת חיובית וללא קורלציה לשווקים.
;)

לכן גם אין פה עלויות על עצם ה"השקעה המיוחד" אלא עלות סטנדרטית להשקעה בקרנות מחקות.
אתה שוכח עלות גידור...

ובאופן ככלי אתה שוכח ש"לא מגודר" לא אומר צמוד לדולר, אלא פשוט אומר "לא צמוד לשקל".
קניה של נייר לא מגודר היא פשוט קניה של השוק (אין שום משמעות למטבע שבו הנייר נקוב).
מצד שני קנייה של נייר מגודר שקולה להימור על כך שהשקל יתחזק, ואתה משלם פרמיה מסויימת (ולא כלכך קטנה) עבור הגידור הזה.

אתה שוכח עלות גידור...

ובאופן ככלי אתה שוכח ש"לא מגודר" לא אומר צמוד לדולר, אלא פשוט אומר "לא צמוד לשקל".
קניה של נייר לא מגודר היא פשוט קניה של השוק (אין שום משמעות למטבע שבו הנייר נקוב).
מצד שני קנייה של נייר מגודר שקולה להימור על כך שהשקל יתחזק, ואתה משלם פרמיה מסויימת (ולא כלכך קטנה) עבור הגידור הזה.
למה אין משמעות למטבע הנייר? אם אני קונה VOO אני מושפע ישירות מעליית/ירידת הדולר

למה אין משמעות למטבע הנייר? אם אני קונה VOO אני מושפע ישירות מעליית/ירידת הדולר
אם אני קונה CSPX נקוב ביורו שעוקב אחרי הS&P500 אז אני מושפע מהתנודתיות של היורו? ואם אני קונה את CSP1 (אותו נייר, רק נקוב בפאונד) אני מושפע מהפאונד?

* נכון שספציפית S&P500 מכיל רק חברות אמריקאיות, אבל בגלל שהן מוכרות בכל העולם החברות עצמן חשופות לכל העולם ולא רק לארה"ב, כלומר בעקיפין אתה חשוף לכל המטבעות בעולם ולא רק לדולר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר שימוש בברוקר בחו״ל עבור השקעה במט״ח והמרות מט״ח בזול - האם ממוסה? מיסים 1
E איך שינויים במט״ח משפיעים על השקעה בשוק ההון שוק ההון 2
S השקעה (פרימיטיבית?) במט"ח שוק ההון 13
I השקעה במט"ח שוק ההון 1
Flashmob תיק ראשוני - השקעה במט"ח? שוק ההון 6
milx השקעה ב-ETF אירי במט"ח בסכום ניכר והמרת מטבע שוק ההון 17
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44

נושאים דומים

Back
למעלה